PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 İndirilen Replay Dosyasını İzleme

Nighthawk
03/06/2012, 01:56
Güncelleme: İndirdiğiniz replayi rehberde anlatılan dizine attıktan sonra, Dota 2'ye yeni eklenen İzle > İndirilenler sekmesinden bularak izleyebilirsiniz.

Dota 2'de replay dosyalarını bilgisayarımıza nasıl indirebileceğimizi bu rehberimizde (http://www.gamehonor.com/showthread.php/14001-Dota-2-Replay-Dosyas%C4%B1-%C4%B0ndirme) anlatmıştık.

Peki internetten bulduğumuz, bilgisayarımıza indirdiğimiz replay dosyalarını nasıl izleyeceğiz? Oldukça basit.

Öncelikle indirdiğimiz .dem uzantılı replay dosyasını

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\dota 2 beta\dota\replays

dizinine atıyoruz (bu dizin değişiklik gösterebilir ama mantığı anlaşılmıştır).

Daha sonra oyunda konsolu açabildiğimize emin oluyoruz. Çünkü konsoldan komut yazmamız gerekecek. Konsol nasıl açılır bu rehberimizde (http://www.gamehonor.com/showthread.php/11727-Dota-2-Konsol-Nas%C4%B1l-A%C3%A7%C4%B1l%C4%B1r) bulabilirsiniz.

Son olarak oyuna girip konsolu açarak

playdemo replays/<dosya ismi>

komutunu giriyoruz. Örneğin replay ismi 18720268.dem ise

playdemo replays/18720268.dem

yazıyoruz.

İyi eğlenceler.

Burakula
03/06/2012, 05:58
bu adam da bu işlerler uğraşmasa dota2 ne karmaşık oyun olurdu lan şunu nasıl yapcaz bunu nasıl yapcaz ara dur internetten...

elina sağlık kardeş

byOracle
19/08/2012, 00:18
Güzel paylaşım olmuş teşekkürler.

Lexsarko
19/08/2012, 01:19
NH'nin hakkını ödeyemezsiniz -.-

delayzbb
18/10/2012, 20:21
Bu aldığımız replayların içinden belli bi kesit almak için 'Panoya kopyala' komutunumu kullanmamız lazım ? Lütfen yardım :D Bu arada ellerine sağlık

KuzeyBurakYlcn
25/10/2012, 22:32
Ben Replay indirmek istiyorum fakat tekrar bulunamadı diyor buna nasıl bir çözüm bulabiliriz..Gerçekten çok gerekli bu replay bana. :(

majesticbeer
24/11/2012, 21:54
Peki bu .dem uzantılı replay videosunu .flv veya .wmv tarzı bir uzantıya nasıl çevirebiliriz hocam?

Lexsarko
25/11/2012, 09:29
Replay dosyaları vidyo değildir. Oyun içinde meydana gelen tüm olayların(örn: tüm oyuncular tarafından verilen komutlar) kaydıdır. Bu komutlar okunarak oyunun motoru tarafından oyun simüle edilir ve bu sayede daha önce oynanmış bir oyunu izleyebilirsiniz. Yine bu sayede oynarken izlemediğiniz, başka yere baktığınız için göremediğiniz şeyleri de gözlemleyebilirsiniz. Oyun aslında oyuncuların verdiği komutlar bilgisayar tarafından tekrarlanarak, tekrar oynanmış olur. Bu yüzden vidyodan tamamıyla farklıdır.

Eğer kendi oynadığın oyunu vidyoya kaydetmek istiyorsan; replayini açıp fraps tarzı bir program yardımıyla kaydedebilirsin.

Nighthawk
25/11/2012, 13:43
Lexsarko +1. Replayler video olsaydı 50 MB değil 700 MB falan olurdu :)

akin
13/08/2013, 06:43
replayları video ya çekerken alt kısmı nasıl yok ederiz.veya kaydederken kamerayı nası döndürebiliriz,açı olarak ??