PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Death Note mi One Piece mi Bleach mi ???

D1e-_-
10/06/2012, 22:06
Naruto da güncele gelmeyi başardım şimdi onun yanında yine savaş kavga dövüş ekşın sahneleri az olmicak anime arıyorum, Bleach e çok imba karakterler var tekliyorlar falan diyolar, One piece çok saçma geliyor yani çocukça mı diyeyim artık bir korsan falan filan , ama yine çok övüyorlar. Death Note yi tam bilmiyorum bir ara Şeytanın defteri mi ne vardı ismini yazınca ölüyordun sanırım. Herneyse görüşünüzü merak ediyorum.

FroStly
10/06/2012, 22:12
Death Note kısa olması dışında her açıdan mükemmel bir anime.Kesinlikle izle 2 günde bitirdim diziyi. :D

Hapkido
10/06/2012, 23:10
Death Note ve One Piece'i ayırmam ki zaten One Piece devam eden bir anime. Death Note izlerken bir sonraki bölümü izlemek için delireceğin bir anime (2 katı mübalaa) One Piece ise bence kişiden kişiye göre değişir ama bana kattığı şeyler az değil. Çok severim kendisini. One Piece izlerken özellikle arkadaşın değerini çok daha fazla anlayacaksın :)

Behnan
11/06/2012, 00:08
death note derim kurgusu çok daha hoş

canifeto12
11/06/2012, 07:29
death note un teması bir akıl oyunu kafan karısabilir ama izlersen süper olur. one piece ise macera ekşın ne arasan var yeri geldiginde gülmekten agladıgımı bilirim :D yeri geldiginde cok hüzünlü anlar olur (hüzünlü anlarda asla aglamamayı tercih ederim :) ) yeri geldiginde ise tam bir macera hani ne ararsan var derlerya iste o cizgi film one piece

Elit
11/06/2012, 09:08
İkiside mutlaka izlenicek animelerden bence khr yide izle derim madem uzun soluklu anime izliyosun.

Gray Fox
11/06/2012, 10:27
Death note, code geass ve hellsing izle hosuna gider

Gokotas
11/06/2012, 11:48
death note kısa solukludur diğeri uzun solukludur :) death note u izlememek helsing i izlememek gibi bir şey :)

canifeto12
11/06/2012, 12:30
death note kısa solukludur diğeri uzun solukludur :) death note u izlememek helsing i izlememek gibi bir şey :)

healsing i izlemedim :(

BorisPeace
11/06/2012, 12:37
Bence:

Full Metal Alchemist > Death Note > Bleach > Naruto (ilk sezon) > One Piece > Hellsing > Naruto Shippuuden > Katekyo Hitman Reborn

Gray Fox
11/06/2012, 12:38
Bence:

Full Metal Alchemist > Death Note > Bleach > Naruto (ilk sezon) > One Piece > Hellsing > Naruto Shippuuden > Katekyo Hitman Reborn

Code Geass izle ilk siraya girer :D

Behamont
11/06/2012, 12:53
Bence:

Bu adamı ciddiye almayın beyler bleach one pieceden iyiymiş :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

BorisPeace
11/06/2012, 13:10
Ciddiye almayın ne demek, kendi fikrimi söyledim -.-

Elit
11/06/2012, 16:24
borisin soledıklerını izlicekseki izlicekseki sanırım izlicek baslamıs artık animeye secenekler bunlarsa eger :D araya az bısıde benden katarak :D

deaht note > naruto > naruto shipunden > fate stay ninght > one piece> katekyo hitman reborn (khr) > kenichi > Full metal > fairy tail > bleach> helsing > dahada uzatırım listeyi hele bu listeyi bi haklasın :D

zevksiz ninja seni :D

BorisPeace
11/06/2012, 17:24
HSD Kenichi'yi yazmadım, doğru hatırlıyorsam animesi sadece 50 bölümlük, o da manganın 10'da birini bile kaplamıyor.

bp~

Elit
11/06/2012, 17:50
doğru hatırlıyon ama animeyi izleyip cok begenıp benım gıbı mangadan devam ederek en az anımesı kadar keyıf alıcak cok ınsan vardır güzel anime ya deilmi yoksa :D :D

D1e-_-
11/06/2012, 18:58
Death Note'den başladım bitirince One Piece'den devm etmek istiyorum op]urahara fena övdü. Sonra belki Fairy Tail narutonun benzeri gibi diyen var onu izlerim ya da Bleach'i.

LauraBodewig
11/06/2012, 22:49
Bir kere animeleri sınıflarına ayırman lazım.

Ciddi bir şey istiyorsan kesinlikle Death Note izle. Gerçi ben karakterlerden biri öldükten sonra bırakmıştım.

Böyle özel güçlü tonla insanı konu alan shounen animesi izlemek istiyorsan Naruto ve Bleach iyidir.

İyice fantastik bir şey istiyorsan Kore Wa Zombie Desu Ka var. Bir seri katil tarafından öldürülüp dilsiz bir Necromancer tarafından canlandıralan ve türlü olaylar sonucu testere kullanan bir swordmage kız ve bir vampir ninja kız ile aynı evde yaşayan ve yanlışlıkla başka bir vampir ninja ile evlenen bir liselinin dramı ve maceraları.

Liseli vardı ya ah o liseli diyorsan Toradora! der tek geçerim. Aslında bu anime daha çok How I Met Your Mother'dan Ted ile Robin lisede tanışsalardı nasıl olurdu tarzı bir şeye benziyor. Özellikle 18. bölüme kadar gelirseniz Noel sahnesi bana direk HIMYM 7. sezon'daki noel sahnesini anımsattı. Başları aslında oldukça liseli olsada(ikimiz de birbirimize yardım edelim sevdiğimiz kişiler hakkında) daha sonra dram artınca liseli havasını kaybediyor.

Çocukluğumu özledim ben aga diyorsan. Digimin Adventure'ın ilk iki sezonu ve Digimin Tamers izleyebilirsin. Digimon'u Pokemon'dan ayıran yön o kadar çocuksu olmaması. Konuların işlenişi son derece ciddi ve hem kendilerinin hem de dünya'nın kaderi onların ellerinde(pokemon gibi zevklerinden yapmıyolar) sadece duygusal yönleri fazla çocuksu.

Bir Otaku yaşamını yansıtan bir anime arıyorsan Genshiken kesinlikle. Tamamen otaku(geek yani)lardan oluşan bir üniversite grubunun başında geçenleri anlatan bir anime

Aksiyon arıyorsanda Devil May Cry güzel bir de bir arkadaşım da Darker Than Black çok güzel demişti ama hiç izlemedim daha.

Bunların dışında Higurashi Na Naku Koro Ni serisini izleyip de kötü diyen kimse görmedim ama yine fırsatım olmadı çünkü ciddi bölümleri Death Note kadar ciddiymiş. Parça hikayelerin ilk bölümü böyle eğlenceli, komedi falan iken 2. bölümde korku ve gerilim hafifçe kendini hissettiriyor 3. ve 4. ise direk ortaya çıkıyor diye duydum

ToreX
11/06/2012, 23:24
Bir kere animeleri sınıflarına ayırman lazım.

Ciddi bir şey istiyorsan kesinlikle Death Note izle. Gerçi ben karakterlerden biri öldükten sonra bırakmıştım.

Böyle özel güçlü tonla insanı konu alan shounen animesi izlemek istiyorsan Naruto ve Bleach iyidir.

İyice fantastik bir şey istiyorsan Kore Wa Zombie Desu Ka var. Bir seri katil tarafından öldürülüp dilsiz bir Necromancer tarafından canlandıralan ve türlü olaylar sonucu testere kullanan bir swordmage kız ve bir vampir ninja kız ile aynı evde yaşayan ve yanlışlıkla başka bir vampir ninja ile evlenen bir liselinin dramı ve maceraları.

Liseli vardı ya ah o liseli diyorsan Toradora! der tek geçerim. Aslında bu anime daha çok How I Met Your Mother'dan Ted ile Robin lisede tanışsalardı nasıl olurdu tarzı bir şeye benziyor. Özellikle 18. bölüme kadar gelirseniz Noel sahnesi bana direk HIMYM 7. sezon'daki noel sahnesini anımsattı. Başları aslında oldukça liseli olsada(ikimiz de birbirimize yardım edelim sevdiğimiz kişiler hakkında) daha sonra dram artınca liseli havasını kaybediyor.

Çocukluğumu özledim ben aga diyorsan. Digimin Adventure'ın ilk iki sezonu ve Digimin Tamers izleyebilirsin. Digimon'u Pokemon'dan ayıran yön o kadar çocuksu olmaması. Konuların işlenişi son derece ciddi ve hem kendilerinin hem de dünya'nın kaderi onların ellerinde(pokemon gibi zevklerinden yapmıyolar) sadece duygusal yönleri fazla çocuksu.

Bir Otaku yaşamını yansıtan bir anime arıyorsan Genshiken kesinlikle. Tamamen otaku(geek yani)lardan oluşan bir üniversite grubunun başında geçenleri anlatan bir anime

Aksiyon arıyorsanda Devil May Cry güzel bir de bir arkadaşım da Darker Than Black çok güzel demişti ama hiç izlemedim daha.

Bunların dışında Higurashi Na Naku Koro Ni serisini izleyip de kötü diyen kimse görmedim ama yine fırsatım olmadı çünkü ciddi bölümleri Death Note kadar ciddiymiş. Parça hikayelerin ilk bölümü böyle eğlenceli, komedi falan iken 2. bölümde korku ve gerilim hafifçe kendini hissettiriyor 3. ve 4. ise direk ortaya çıkıyor diye duydum

Özet geç desem ?

WHY YOU LITTLE
12/06/2012, 01:28
Özet geç desem ?

kısaca animeler güzeldir O.o