PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dota 2 düşük fps

Dr.DooM
12/06/2012, 11:56
arkadaşlar yardıma ihtiyacım var . internet kalitem 1mb olduğu için dota 2 de full görüntü ayarlarında 0,5 sn yakın bi delayla karşılaşıyordum haliyle bu duruma alışamadım internet ten bazı konsol komutları buldum daha az delay için demişler
cl_updaterate 40
cl_cmdrate 40
rate 80000
yazın bunları yazıp görüntü kalitesini hafif düşürdüm oyun cok güzel oldu hızlandı resmen heroların hareket hızı felan arttı fps 55-60 arasında cok güzel oynuyordum fakat coklu kombatlara girince fps 25 lere düşmeye başladı ve takılıyo daha sonra başka bir siteden bu cl_updaterate,cl_cmdrate ,rate nin internet hızına göre ayarlanmasını buldum o şekilde ayarladım fakat hala combatlarda takılma sorunu gitmedi bu durumu nasıl düzeltebilirm. console ayarlarına reset atma imkanım var mı ?

KONYALIYOBAZ
12/06/2012, 12:00
http://www.gamehonor.com/showthread.php/14066-Konsoldaki-ayarlar%C4%B1-Default-a-Geri-getirmek

istersen burdaki önerileri bir dene

Dr.DooM
12/06/2012, 12:44
-autoconfig yaptım oyun grafik ayarlarını en düşüğe getirdi rander ortaya geldi çözünürlük 1024*768 getirdi combatlarda 40 lara düşüyör fps delay yok ama görüntü iğrenç :D olmasa kötü yani alışmak lazım :D

Dr.DooM
12/06/2012, 13:02
sadece görüntü ayarları değişti şuan ama cl_updaterate,cl_cmdrate ,rate ayarları aynı nasıl düzeltebilirim yani boş yere düşük görüntü ayarları ile oynamayayım :(

KONYALIYOBAZ
12/06/2012, 13:04
Söylediğim konuda konsol ayarlarını defaulta getirmek var. Defaulta getirdikten sonrasını sen yapacaksın :D

ViktorReznov
12/06/2012, 13:07
Fps düşmesinin net hızıyla alakası yok.İlk olarak Render Quality'i biraz düşür.Ama çok düşürme yoksa görüntü aşırı kalıtesiz oluyor.

İkinci olarak ekran kartını güncelle.Bu fps düşmesi özellikle laptoplar da ısınmadan kaynaklı olan birşey ve güncelleme genelde sorunu çözüyor.