PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dotanın Felsefesi

travel
05/10/2008, 20:16
Beyler dota dota zihniyeti ile oynanır.Bu zihniyet şunu içerir.Herkes kendi görevini yapıcak.Yani zeus bir strci(tank ünit) gibi herkesin arasına dalamaz dalarsa yatar.

Şimdi birkaç ip ucu

Zeussunuz ve karşınızda magina var kimse de yer degismio

Skill atıp uzaklaşın skill atıp uzaklaşın ve lwl atlamasını yavaslatmaya çalışın(çok kaçmayın çünkü lwl kasmalısınız.Adamın blink olmasını önlemeye çalışın.Kuleye dogru çekmeye çalışın.

Broodmothersiniz ve karşınızda gorgon var.Ulti açınca direk purge basıyo.
Ağ örün orda yokmuş gibi yapın ve arkasını dönünce ulti açıp dalın ve bkb(black king bar) çekin

Axesiniz ve karşınızda abaddon var kimse yer değişmiyor.

Apotic basınca fazla sataşmayın apotic patlayıp bitince bir yere sıkıştırın veye çekme skillini açın canı 400 olmadan mutlaka ulti atın lwl (lvl 16) 500 canı varken mesela.

Bunlar bazı antileri kolay veya zor yoldan yenmenize yardımcı olur.

Öneri:Ultinizi güçlendiriyorsa aghanim çekin.
Lich'e arcane çekmeyin zaten mana arttıran skilleriniz var.
Caster bir heroyu yenmenin en iyi yolu ya stundan çıkartmamak yada manasını sıfırlamaktır.
Ulti açmış broodmothere dalmayın.Purge atabiliyorsanız atın ve dalın
Furion sizi ağaçların arasına olduysa ve az canınız varsa:

İnvis olabiliyorsanız olun
Yada broodsanız ağ örün

Yardım edebildiysem sevindim.

NICKolas
05/10/2008, 22:01
Oyuna yeni başlayan çoğu oyuncunun sorunu melee bir heroyla range bir heroya karşı kasamamaktır.
Oysa yapılması gereken geride durmak ve son vuruş atmaya çalışmaktır. Başarılı olması gerekmez level alın yeter. Şuna dikkat etmeniz gerekir ki; melee heroların damagi rangeden daha fazladır. Sabırlı olduktan ve ezilmedikten sonra siz ona karşı avantajlı duruma geçersiniz.

Bİr diğer olay da ben kasamadım, ezildim bu koridorda diye ağlamak tamamen yersizdir. En kötü ihtimalle o kuleyi veya daha da kötü ihtimalle ikinciyi kaybedersiniz. Unutmayın ki; o kuleler yıkıldıktan sonra rakipler diğer kuleye yaklaşmaya çekinecekdir. Çünkü canı azaldığı zaman çekilebileceği bir kule, sığınacağı bir kapı kalmıyor. En ufak bir gangda sizin bölgenizde yakalanıyor.
Dota sabır ve akılcı düşünce oyunudur, panik ve gereksiz hamle yapmayın, etrafa sürekli hakim olmaya çalışın...

T-ThePhantomicLord
06/10/2008, 08:37
Furion sizi ağaçların arasına olduysa ve az canınız varsa:
İnvis olabiliyorsanız olun
Yada broodsanız ağ örün

Bunlara ek olarak da ağaç taşıyorsanız bi tane kullanın çıkın.
Veya Leshrac'ın Stunı
Riki'nin Sisi
Rexxar'ın Baltası
Lina'nın Stunı ( emin değilim, sanırım kırıyordu ağaçları )
Tiny'nin Tossu ( Tabi yakınlarınızda fırlatabilceğiniz biri varsa )
ile ağaçları kırabilirsiniz.

Eğer dark seer iseniz adamı da içeri çekin :D

Kurtulabilcek çok hero var aslında ama nese :D

travel
06/10/2008, 10:04
Ayrıca pit lordsanız veya blinki olan başka bir hero iseniz blinklenin

XMaX
06/10/2008, 15:01
Oyuna yeni başlayan herkes bana şu aptalca soruyu sorar en güçlü hero hangisi???

en güçlü hero yoktur tabi duruma göre birbirlerinden üste çıkar ama unutmayın takım oyunu yapabiliyorsanız en iyi heroları bile alt edebilirsiniz yav zaten 92 heronun arasından en güçlüsünü çıkarmak biraz sıkar

paranızı boşa harcamayın özellikle item alırken eyvah yannış itemi aldım dalgasına düşmeyin dielim yannıs aldınız en son satmayı düşünün o heroya yarıcak itemler yaratın

Her zaman yazanlarla yetinmeyin haa buna bu item kasılıomuş ben hep bunu yapım demeyın deneyin yav hepimiz deneyerek öğreniyoruz bu oyunu

sürekli para ve lvl kazanmaya çalısın ancak ben para kasıom dıede takımınızıda ihmal etmeyın herkezin birbirine ihtiyacı var

oyunda fazla cesur olmayın(ne kadar güçlü olsanızda) çunku sonu husran olur çekingen oynayın şimdilik yeter bukadar...

BladeHero
03/11/2008, 22:58
karşınızdaki rangein anasını ağlatabilcek bile olsanız onun size vurabildiği mesafeden ona koşmaya çalışmayın kovalarken sonuç kesinlikle GANG e çıkacaktır.slower veya stunner bir heronun peşinden kuleler henüz yerli yerindeyken koşmayın (bir oyunda 5 lwl mortredle 12 lwl dk yı bu yöntemle hep aldığımı hatırlıyorum) kule sizi alır ve 6.56 changelog uyarınca hero size bir vurur ve parada ona gider ayrıca doğmayı beklersiniz oda o arada kasar...dps si olan herolara canınız sarının altına indikten sonra pek yaklaşmayın derim ama axe ise karşınızdaki onu öldürmeye çalışıp dps yi bitirebilirsiniz orası ayrı. luna , leshrac tarzı yakın çevresine aktif bir şekilde güçlü damageler vuran herolara canınız çok değilse yaklaşmayın koridorunuzda karşınızda lich tarzı bir int varsa ve canınız 150 nin altındaysa (early de) 2 dk kasim die beklemeyin gg olursunuz... karşınızda str melee olan aşırı hızla kasabilen bir hero varsa ve siz böyle bi hero deilseniz onu kastırmamak için tek yöntem deny dir.invis özelliğiniz varsa invisinizi kasmakta kullanın ve invis olup creeplere son vuruşu atın... gondar r2 gibi backstabı olan herolarda vur-kaç-invis taktiğini sonuna kadar kullanın.örneğin gondarda karşınızda kim olursa olsun wind walk cooldown dolduunda adama vurup tekrar görünmez olun ve adam kasma çabası içindeyken onu yavaş yavaş tüketin... ayrıca combo herolarında mümkün olduğu kadar stunı atmadan önce skill atarak combo yapmaya çalışınki stunla vurma şansınız olsun... ezalor windrunner gibi skilli üzerinden geçtiği aoe ye damage veren herolardan birine sahipseniz (buna mirana ve pudge un imba skilleride dahil :D) şansınızı her zaman deneyin adamın kaçtığı yeri tahmin edin... bir int herosuna oyun ortalarında tank olduğunuz ve 1.5k ya yakın canınız varken onun canı 900 olduğu için çatır çutur dalmaya çalışmayın özelliklede bu hero bir stunnersa sizi tek başına ezilmiş tenekeye dönmüş bir tank yapabilir hemde saniyeler içerisinde... ayrıca itemlerinizi karşınızdakine göre seçin rehbere göre deil... goblin techies a sahipseniz ve karşıda int heroları varsa direk patlama gidin invis rune arayıp veya mirana roof gibi invis yapabilen dostlarınızı ayarlayıp veya stunner dostunuzu ayarlayıp patlamaya çalışın dk lar ardarda gelir bunuda unutmayın... disabler bir heroysanız (rhasta furion gibi yürümeyi saldırmayı engellicek) arkadaşlarınız yararına çalışın... söyleyebileceklerim bukadar aklıma geldikçe ekleyebilirim...

Khirsah
18/11/2008, 15:09
oyunla ilgili çok öneri vermişler ben daha değişik bi boyuttan bakayım o zaman..
-La niye ks yapıon diye ağlamayın olur böyle şeyler hatta çoğu zaman yanlışlıkla olur ben bir çok kez ks yapmışımdır ama hiçbiri de bilerek olmadı ciddiyim. Önemli olan takımın kazanması o hero öldüyse sorun yok..
-Takım arkadaşlarınızla inatlaşmayın polemiğe girmeyin ne gerek var tartışmaya.. Bi oyunda omniyle lich yan yana kasıyolar bişey oldu omni liche kızdı tartıştılar falan sonuç, lich zor durumdayken omni bilerek heal atmadı, lich öldü... Ayıp lan takım arkadaşına bu yapılır mı..
-Bi hero elinizden 10 hpyle kaçtıysa moral bozmayın bi dahaki sefere alırsınız.Kısacası geçmişi değil geleceği düşünün.
-Karşıda iyi kasmış bi hero varsa ona karşı çözümler üretin mesela çok kasmış bi spellcaster varsa orchid kasın,hood yapın ya da balanar çok kastıysa 2 tane blade mail yapın..
-townda 100 goldun dolmasını beklemeyin gidin creep kesin ya da nc ye girin
-hiç bir şeyde moralinizi bozmayın sakin olun 0-15 bile gidiyosanız kendinizi ezik hissetmeyin nerede hata yaptığınızı görün..
-öldüğünüzde takım arkadaşınızı değil, kendinizi suçlayın bi nedeni vardır size yardım eDEMEmesinin
-ar oyunlarında sizde int varsa karşıda anti mage var diye repicklemeyin daha doğrusu bence HİÇ BİR HERO REPİCKLENMEZ eğer karşı full str siz de full int değilseniz...
-lvl 15 ten sonra tek dolaşmayın, 10-0 gitseniz bile kahramanlık taslamayın
-genellikle altta ya da üstte olur bu, tek kasacam laan diye ağlamayın ben tek kasmaktansa iki kişi kasmayı her zaman tercih ederim ve ben tek kasacam diyenlere inat onların yanına giderim..
-bi de prolara önerim olacak: noob oyunlara girip bi adamı 20 kere kesip leaverlerden şikayet etmeyin:D