PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online oyun oynayan Türkler

darkspider99
24/06/2012, 01:42
http://cloud.steampowered.com/ugc/559819354429982056/AF77F570A23EAFCF50A05A3F79BED0156AFF5203/

Böyle oyuncular oldukça, Türkler ile oyun oynamaya soğuyorum. Umarım hepsi böyle değildir.

Not : Küfür içerir.

TRackY
24/06/2012, 01:55
Sen nesin peki ? Ermeni mi ?

hohmlec
24/06/2012, 02:03
bu sureklı olan bısey yanı dota 1 oynasanda oluyo dota 2 de wow da bf3 te her yerde var

Gokotas
24/06/2012, 02:05
ufak arkadaşlar her yer şeye ulaşabildikleri ve egolarını sözde tatmin ettikleri için böyle olmaktadır..

Gray Fox
24/06/2012, 02:49
Seviyeli oyun bulmak zor..

KONYALIYOBAZ
24/06/2012, 02:52
Başlığı yanlış yazmışsın. Online oyun oynayan veletler veya online oyun oynayan gereksiz kişiler daha iyi olurmuş.

Nighthawk
24/06/2012, 03:19
Dota 2 çıktığından beri hiç böyle bir olay yaşamadım. Dotada çoğu platformda tr oyunlara giriyorduk bu olaylar standarttı. Dota 2'de arkadaşlarımla parti kurup MM ile girdiğim için hiç böyle tipler gelmedi. Size tavsiyem de Turkiye kanalındaki "go parti" akımına kapılmayıp MM ile oynayın.

FafraGa
24/06/2012, 09:51
NH ye katılıyorum ya da kendi arkadaşlarınızla girin derim ben türkiye kanalında girdiğim bir iki oyunda bunlara rastlayınca matckmakingle girmeye başladım ama en güzel oyunlarım arkadaşlarımla girdiğim oyunlar olmuştur.

Lexsarko
24/06/2012, 10:01
Bu tipleri sık sık buluyorsanız muhtemelen onlardan birisiniz.

FroStly
24/06/2012, 10:04
Bu tipleri sık sık buluyorsanız muhtemelen onlardan birisiniz.

Reis sakin. :D

Dostum NH ve fafragaya katılıyorum steamden güzel bir arkadaş grubu elde edersen hem daha eğlenceli hemde kat be kat seviyeli oyun atma fırtsatı yakalayabilirsin.

DotA 2 sahibi GH üyelerini ekleyerek başlayabilirsin ^.^ :DotA 2'deki GH Üyeleri (http://www.gamehonor.com/showthread.php/11647-Dota-2-deki-GH-%C3%9Cyeleri?highlight=Dota+%FCyeleri)

Burakula
24/06/2012, 11:15
yaşı ufak arkadaşlarımız yüzünden başına gelmiş bir olay. en az 2 arkadaşınla parti kurmadan girme dostum Türklerden beter ruslar var hem:D

darkspider99
24/06/2012, 21:03
Zaten arkadaşımla beraberdim. Birde bende Türküm çok şükür ama bir Türkle karşılaştığımda ona ana avrad sövmüyorum. Başlık cidden ilginç olmuş. O anki sinirle düzgün düşünemedim. Ayrıca nasıl bulacam seviyeli oyuncu? Adamın nickine göre mi? Klan aramamın nedeni bu işte. Dota 2 oynayan tek 1 arkadaşım var. Türkiye chat bölümüne girdim herkes bir acaip. Çıkmam bir oldu. En iyisi bir kaç düzgün gavur bulup onlarla oynamak.

napstar
24/06/2012, 21:10
Zaten arkadaşımla beraberdim. Birde bende Türküm çok şükür ama bir Türkle karşılaştığımda ona ana avrad sövmüyorum. Başlık cidden ilginç olmuş. O anki sinirle düzgün düşünemedim. Ayrıca nasıl bulacam seviyeli oyuncu? Adamın nickine göre mi? Klan aramamın nedeni bu işte. Dota 2 oynayan tek 1 arkadaşım var. Türkiye chat bölümüne girdim herkes bir acaip. Çıkmam bir oldu. En iyisi bir kaç düzgün gavur bulup onlarla oynamak.

Aslında Dota 2 oynayan koca bir forum var burada.

Berkantk
24/06/2012, 21:17
Valla frostly nin gösterdiği linkten biraz ekle. Zaten boş olanları çağırırsın veya adam arayanlar seni çağırır.

Valla dota 2 de gözlemlediğim şu ki artık Türkleri tanımışlar ve bizim Ruslardan nefret ettiğimz gibi yabancılarda Türklerden nefret ediyor. Artık ne kadar pislik yapıyorlarsa adamlar illallahh etmiş :D Az once birisi diyordu "You all burn in hell damned Allah" falan diyordu. Yani işin özeti şu ki nefret ediliyoruz :O

napstar
24/06/2012, 21:18
Valla frostly nin gösterdiği linkten biraz ekle. Zaten boş olanları çağırırsın veya adam arayanlar seni çağırır.

Valla dota 2 de gözlemlediğim şu ki artık Türkleri tanımışlar ve bizim Ruslardan nefret ettiğimz gibi yabancılarda Türklerden nefret ediyor. Artık ne kadar pislik yapıyorlarsa adamlar illallahh etmiş :D Az once birisi diyordu "You all burn in hell damned Allah" falan diyordu. Yani işin özeti şu ki nefret ediliyoruz :O

Ya o Almandı. Bence oradaki Türkler'den çok çekmiş. O yüzden öyle atarlı :D

Yoksa benim über Pac'ıma kim laf edebilir? :/

darkspider99
24/06/2012, 22:42

Bir kaç kişi ekleyip denicem. Umarım çoluk çocukla karşılaşmam. Tavsiyeler için sağolun.

TauHunter
24/06/2012, 23:41
11-12 yaşındasın, sırf bazı Türk oyuncularının senle dalga geçmesi yüzünden bütün türk oyuncuları küçük görüyorsan ilerde burnu havada bir asalak olursun. Her gördüğün kişiyi takmak zorunda değilsin.

Çözüme gelelim. SSden anladığım kadarıyla karşı takım ile aranda kavga var. Onlar sana sövüyor ve sende onlara sövüyorsun. Böyle kavgaların başlangıcı genellikle;

* Ölürsün ve sövmeye başlarsın, onlarda karşılık verir.
*Öldürürsün ve sana sövmeye başlarlar, onlara karşılık verirsin.
*Alldan öküz gibi durduk yere yazı yazarlar veya anlamadıklarını sanıp karşı takıma türkçe küfürler yazarlar, onlara karşılık verirsin.
*Bir fail harekette veya mükemmel bir harekette veya güzel bir kill veyahut fail bir deathte genellikle herkes güle söve yazmaya başlar, sen başlatırsan karşılık verebilirler, onlar başlatırsa karşılık verebilirsin ve bunun sonucu takımlar arası gerginlik olur.
*Ve benzeri...

Bunu çözmenin yolu, takmamaktır. Bu fiziksel bir kavga değildir ve orda sana veya başkasına yazılan hakaretler gerçek değildir, karşılık vermen sadece olayı kızıştırır. Fiziksel bir kavga olsa karşılık vermemek gibi mümkünat çok az oluyor.AMA Böyle kavgalarda hiçbir şey yazmayarak onların kendi hallerince takılmasına sebep olabilirsin. Kısacası takmayacaksın. "ee takıncada geliyorlar ama" diyebilirsin, senin geribildirim yapmadığını yani cevap vermediğini ve onların kendi kendilerine konuştuklarını anlayınca duracaklardır, yazsalarda s... et.

EE Peki çok kırdılar, delirdin veya ağır sövdüler... o zaman adamlara "klavye erkeklerine bak, ... yiyosa skype gelin ..." diye gaza çekip skypeden bize yollayabilirsin. Hem bize de eğlence olur. :D

darkspider99
25/06/2012, 08:35
11-12 yaşındasın, sırf bazı Türk oyuncularının senle dalga geçmesi yüzünden bütün türk oyuncuları küçük görüyorsan ilerde burnu havada bir asalak olursun. Her gördüğün kişiyi takmak zorunda değilsin.

Çözüme gelelim. SSden anladığım kadarıyla karşı takım ile aranda kavga var. Onlar sana sövüyor ve sende onlara sövüyorsun. Böyle kavgaların başlangıcı genellikle;

* Ölürsün ve sövmeye başlarsın, onlarda karşılık verir.
*Öldürürsün ve sana sövmeye başlarlar, onlara karşılık verirsin.
*Alldan öküz gibi durduk yere yazı yazarlar veya anlamadıklarını sanıp karşı takıma türkçe küfürler yazarlar, onlara karşılık verirsin.
*Bir fail harekette veya mükemmel bir harekette veya güzel bir kill veyahut fail bir deathte genellikle herkes güle söve yazmaya başlar, sen başlatırsan karşılık verebilirler, onlar başlatırsa karşılık verebilirsin ve bunun sonucu takımlar arası gerginlik olur.
*Ve benzeri...

Bunu çözmenin yolu, takmamaktır. Bu fiziksel bir kavga değildir ve orda sana veya başkasına yazılan hakaretler gerçek değildir, karşılık vermen sadece olayı kızıştırır. Fiziksel bir kavga olsa karşılık vermemek gibi mümkünat çok az oluyor.AMA Böyle kavgalarda hiçbir şey yazmayarak onların kendi hallerince takılmasına sebep olabilirsin. Kısacası takmayacaksın. "ee takıncada geliyorlar ama" diyebilirsin, senin geribildirim yapmadığını yani cevap vermediğini ve onların kendi kendilerine konuştuklarını anlayınca duracaklardır, yazsalarda s... et.

EE Peki çok kırdılar, delirdin veya ağır sövdüler... o zaman adamlara "klavye erkeklerine bak, ... yiyosa skype gelin ..." diye gaza çekip skypeden bize yollayabilirsin. Hem bize de eğlence olur. :D

Nickimin sonunda "99" çok eskiden kalma birşey. Bazı oyunlarda sadece "darkspider" nickini kullanamadığımdan 99 koyuyorum, asıl doğum tarihin 88. Ayrıca ilk ben yazdım evet ama küfür olarak değil ve yanlışlıkla yazdım. İçlerinden biri "türkmüsün la sen" dedi, sonra yazılanlar orada zaten. Normalde zaten takmıyorum, oyunuma bakıyorum. Ama Dota oyuncuları içinde böylelerini görmek üzücü bir durum işte. LOL'de veya HoN'da olsa ki çok oldu, normal karşılıyorum.

Hapkido
25/06/2012, 11:07
Yabancılar daha az küfrediyor lan gözlemlediğim oyunlardan hareketle ve artık bizimkilerle oyun oynarken buna alşkın olarak oynuyoruz. Yani biri küfrederse bunu gülerek karşılıyoruz ve "bak velede bak hemen küfür başladı", "liseli'ye bak ya küfürsüz bi gün geçirmen imkansız mı olum senin?" tarzı söylemlerde bulunabiliyoruz.

ViktorReznov
25/06/2012, 12:26
Yabancılar daha az küfrediyor lan gözlemlediğim oyunlardan hareketle ve artık bizimkilerle oyun oynarken buna alşkın olarak oynuyoruz. Yani biri küfrederse bunu gülerek karşılıyoruz ve "bak velede bak hemen küfür başladı", "liseli'ye bak ya küfürsüz bi gün geçirmen imkansız mı olum senin?" tarzı söylemlerde bulunabiliyoruz.

Yabancılarda fazla küfür dağarcığı yok ondan bence :) Türkçede maşallah küfürden kompozisyon yazılır.

acdervis
25/06/2012, 13:48
"işte böyle türklerden nefret ediyorum"

sdfasdfsadfsadfasdf

Berkantk
25/06/2012, 13:55
Yabancılarda fazla küfür dağarcığı yok ondan bence :) Türkçede maşallah küfürden kompozisyon yazılır.
+1 :D:D:D

WHY YOU LITTLE
25/06/2012, 14:03

aynen :D:D

darkspider99
25/06/2012, 15:56
"işte böyle türklerden nefret ediyorum"

sdfasdfsadfsadfasdf

Başka ne diyebilirdim ki? :D Küfür etsem, olmaz. Benimde o sümüklerden farkım kalmaz.

Yabancılar küfürden çok aşağılamaya yönelik.

Arliath
25/06/2012, 21:04
Konuyu takip ediyorum da biraz daha zorlarsanız SS'deki muhabbeti yaşacakmışsınız gibi geliyor, üzücü.

Quim_
25/06/2012, 21:25
Ben burdaki 'Türk' olamakla küfür arasındaki alakayı anlayamadım. 8 aydır LoL oynuyorum ve serverda Doğu Avrupa. Ruslar, Polaklar, Yunanlar , Romanyalılar , Finler , Macarlar , Bulgarlar , Ukraynalılar , İsrailliler , Estonyalılar vs. vs. aklıma gelmeyen daha bir çok milletten adamda var. Orda da her oyunda bir şeylerden sonra her türlü küfür ve özellikle ırkçılık oluyor. Özellikle Türkler'e ve Ruslar'a yönelik çok büyük bir aşağılama kampanyası var. Bunları da yapanlar genelde yaşları 10-14 arasında değişen adamlar. O yüzden bu tarz olayların ırkla,milletle alakası yok tamamen oyunu oynayan elemanların yaşları ve seviyeleri ile alakalı. Oyunlar Türkçe oldukça metin2 oynayan oyuncu tayfası da oralarda oynuyor.Dolayısıyla bu olaylar daha çok oluyor.

darkspider99
25/06/2012, 23:58
Ne zaman bir Türkle karşılaşsam genelde bu tipler oluyor. Hatta çoğunluğu böyle. O yüzden sinirime dokunuyor. Diğer ülkelerden de çok var, yok demedim zaten ama Türk olarak böyle kendi ırkımdan birinin bu şekilde davranması üzücü. Anlatmak istediğim nokta bu. Yani, direk küfür, aşağılama. Hayır nasıl bir egoysa artık çözemedim. Neyse, artık konunun kapatılma zamanı geldi galiba.

dude
26/06/2012, 00:17
online oynayan değil dünya üzerinde yaşayan türklerin yüzde 90ı mal zaten.şimdiye alışmış olman lazımdı böle şeylere. he veletlikle yaşla bu işlerin alakası yok.

Gray Fox
26/06/2012, 00:42

Sende cok farkli degilsin

TauHunter
26/06/2012, 04:19
Nickimin sonunda "99" çok eskiden kalma birşey. Bazı oyunlarda sadece "darkspider" nickini kullanamadığımdan 99 koyuyorum, asıl doğum tarihin 88. Ayrıca ilk ben yazdım evet ama küfür olarak değil ve yanlışlıkla yazdım. İçlerinden biri "türkmüsün la sen" dedi, sonra yazılanlar orada zaten. Normalde zaten takmıyorum, oyunuma bakıyorum. Ama Dota oyuncuları içinde böylelerini görmek üzücü bir durum işte. LOL'de veya HoN'da olsa ki çok oldu, normal karşılıyorum.

Her köyün bir delisi vardır. Bazı Türk oyuncularının böyle yapması normaldir.

darkspider99
26/06/2012, 09:27
Sende cok farkli degilsin

"Gavur" demek ana avrad sövmekse, haklısın.

Arliath
26/06/2012, 12:10
Bu durumlar sadece Türkiye'de yaşanmıyor ve bizim yüce ırkımıza da özgü değil. Aslında bize özgü olan bir kısmı var ne yalan söyleyeyim. Oyunlarda bu tür problemleri çıkartanlar genelde Rus, Alman veya İngiliz olur fakat ; biz Türklere özgü kısmı ise kendi içimizde inanılmaz çatışmamız. Artık toplum 5 sene önceki kadar bilinçsiz, gözü kapalı ve 2 kilo kömürle kandırılacak kadar bilinçsiz değil.( fakat çoğu şey için hala oldukça bilinçsiziz ) Bu tip durumların ortaya çıkmasını sağlayanlar ise gerçekten yaşları küçük ve doğal olarak egoları büyük yeni jenerasyonun çürük meyveleri olsa gerek. Gerçi bunlardan önce insanın yaşı kaç olursa olsun kendini geliştirmesi gerekir. Tabi bunun için de insanda kendini geliştirebilme kapasitesi olmalı. Kapasiteden bahsedecek olursak tamamen aileye dayanır bu durumların özü.
Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Bir arkadaşımızın dediği üzere %90'ı MAL olan toplumumuz ( ki öyle bir şey kesinlikle yok, eğer varsa böyle bir gaflet içinde olan kimse o %90'ın içindedir zaten ) sadece BİLİNÇSİZ ve YAŞAM ŞARTLARINDA ezilmiş, bürokrasi kurbanı kişiler.
Başlığın maksadını aştığı aşikar, konu kilitlenmiştir.

Saygılar.