PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 2 Zenith vs iG [VOD]

FroStly
29/06/2012, 09:37
http://www.youtube.com/watch?v=7_w6mQHlvoI

Başından sonuna kadar zevkli ve güzel bir maçtı.

Loda'nın iyi Pudgeside görülmeye değerdi yani. :D

Roshan :(._. ):

hohmlec
29/06/2012, 12:06
youtubeden 50 dk sında ızledın mı

CoolStoryBro
29/06/2012, 12:07
Beklediğim gibi Zenith çok zorlanmadan aldı. Çok kontrollü bir oyun oynayarak yapacak fazla bir şey bırakmadılar iG'ye.

FroStly
29/06/2012, 12:14
@hohmlec:Evet izledim :D

@CoolStoryBro:Aslında o Roshanı basmasalar daha doğrusu,Loda AM'yi çekmeseydi bence iG çevirirdi. :D

CoolStoryBro
29/06/2012, 12:34
iG late de her zaman iyi oynuyor ve bu oyunda da pickleri uygundu yine late game'e. Zenith de bunu bildiği için kasma alanı bırakmadan agrasif oyunla erken push-mega yoluna gitti ve başarılı şekilde yaptı. 10k gold farkı vardı, exp farkını söylemediler ama o da bir hayli fazla olmalı, iG ilk kulesini dk 30'da üstteki combatta Zenith'i dengesiz yakalayıp çok güzel bir şekilde kestikten sonra alabilidi. Ve o zaman karşıda sadece furion ayaktayken roshanı almaları lazımdı yanlış yaptılar ha kesseler ve AM aegisi alsa bile ben sadece oyunu uzatacağını düşünüyorum gold farkı hala çok olacaktı ve bi taraf mega olduğu ve diğeri de olmak üzere olduğu için iG'den birisi creepleri tutmak için gittiğinde combat başlayacak ve eksik yakalanıcaklardı. Zaten exp ve item üstünlüğü de Zenith de olduğu için dengeli bir combatta üstün çıkmaları oranı fazlaydı.

Yani bana göre Zenith çok dengesiz bir combat daha vermedikçe iG'nin zorlama şansı hiç yoktu. Karşıda o kadar kule, exp ve item farkı üstüne hard pusher hero varken o durumdan oyun çevirmek gerçekten çok zor.

FroStly
29/06/2012, 12:43
iG late de her zaman iyi oynuyor ve bu oyunda da pickleri uygundu yine late game'e. Zenith de bunu bildiği için kasma alanı bırakmadan agrasif oyunla erken push-mega yoluna gitti ve başarılı şekilde yaptı. 10k gold farkı vardı, exp farkını söylemediler ama o da bir hayli fazla olmalı, iG ilk kulesini dk 30'da üstteki combatta Zenith'i dengesiz yakalayıp çok güzel bir şekilde kestikten sonra alabilidi. Ve o zaman karşıda sadece furion ayaktayken roshanı almaları lazımdı yanlış yaptılar ha kesseler ve AM aegisi alsa bile ben sadece oyunu uzatacağını düşünüyorum gold farkı hala çok olacaktı ve bi taraf mega olduğu ve diğeri de olmak üzere olduğu için iG'den birisi creepleri tutmak için gittiğinde combat başlayacak ve eksik yakalanıcaklardı. Zaten exp ve item üstünlüğü de Zenith de olduğu için dengeli bir combatta üstün çıkmaları oranı fazlaydı.

Yani bana göre Zenith çok dengesiz bir combat daha vermedikçe iG'nin zorlama şansı hiç yoktu. Karşıda o kadar kule, exp ve item farkı üstüne hard pusher hero varken o durumdan oyun çevirmek gerçekten çok zor.

Para farkı gerçekten vardı ama bu en son combatlarda hiç etkisini göstermedi.iG son combatların neredeyse hepsinde üstün geldi.Yavaş yavaş kule altı combatları alsalar bile,hyhy alttan yavaş yavaş gidip en sonunda topluca smoke ile Frozen'ide kesebilirlerdi.Yani bu durumda her türlü Zenith diyoruz. :3:

CoolStoryBro
29/06/2012, 13:16
Para farkı gerçekten vardı ama bu en son combatlarda hiç etkisini göstermedi.iG son combatların neredeyse hepsinde üstün geldi.Yavaş yavaş kule altı combatları alsalar bile,hyhy alttan yavaş yavaş gidip en sonunda topluca smoke ile Frozen'ide kesebilirlerdi.Yani bu durumda her türlü Zenith diyoruz. :3:

Son combatlarda etkisini gösteremediler çünkü hep dağınık ve dengesiz yakalandılar, mesela invoyu yakaladıkları üst combatta çok iyi girdiler invoya skill ve hex atma şansı bırakmadan kestiler Tide'a cylone attı panda ve geriye sadece yenicek 2 tane skill kaldı geriye venonun ultisiyle pudgenin ultisi. Dövecek adamlar gidince diğerleri de ekmek kaldı tabi onlardan sonra. Ondan sonraki combatta yine üstün şekildeyken dağılıp nc ye kaçtılar invo ters tarafa gidip ayrılınca orada da bir kaç kill verdiler gereksiz.

Ama yine de pusher heroları varken natural prophet'in creepleri, ultisi, necrosu ve invonun forge spritleri ile zaten yaklaşmadan kuleyi dövebiliyolardı eğer biraz daha dengeli bir şekilde bekleseler combata bile girmeden zorlanmadan 2. megayı yaparlardı sonra 3.sü zaten kolay olacaktı.

Yani Zenith dengesiz dağınık yakalanması ve bazı yerlerde aç gözlülük yüzünden ölmesi haricinde gayet güzel oynadı. iG'de o kadar exp ve gold farkına rağmen combatlarda çoğu zaman kafa kafaya girmeyi başarabildi. Bence oyunu pick ve gank farkı aldı. Natural Prophet ve İnvoker gibi pusher ve ganker sayılabilecek herolarla hem çok rahat push hem de çok rahat gank atarlarken iG hangi tarafa yetişeceğini şaşırdı.:)

Sprivia
29/06/2012, 13:43
parantez içinde replay yazıpta vodunu koyman çoh hoş ali

FroStly
29/06/2012, 16:14
parantez içinde replay yazıpta vodunu koyman çoh hoş ali

VOD'u bir türlü hatırlayamamıştım. :(._. ):

Gehenna
29/06/2012, 20:03
Live izlemiştim,Loda dota2 yeteneklerini sergiledi,hiç rakibe ölmediğini hatırlıyorum ama yanlış olabilir :D

FroStly
29/06/2012, 21:50
Live izlemiştim,Loda dota2 yeteneklerini sergiledi,hiç rakibe ölmediğini hatırlıyorum ama yanlış olabilir :D

1 kere öldü. :D