PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkçe Dota AI Haritası

jaywalker
29/06/2012, 17:36
Arkadaşlar direk konuya girmek istiyorum, Gamehonor'dan yada DoTa nın resmi sayfasından Türkçe harita indirdiğim zaman botlu oynayamıyorum. İngilizce versiyonun da birisi AI diğeri normal ama Türkçe haritada Son harita'dan da indirdim Turnuva haritasından da ama ikisi de AI değil lütfen ilgilenir misiniz? :(

FafraGa
29/06/2012, 17:48
ai mapler türkçe değil ki zaten ayrıca ai mapleri icefrog yapmıyor

jaywalker
29/06/2012, 17:53
teşekkürler ama aklıma takılan bir soru var indirme kısmında son harita ile turnuva haritası arasında ne var var biz botlu oynayamadıktan sonra ? :/

Hapkido
29/06/2012, 17:54
ve Aı maplerin türkçe olması için Boris Peace ve diğer adminlerimizin sevgili ellerinden geçmesi gerekiyor.

Nighthawk
29/06/2012, 17:54
Resmi haritalarda yapay zeka yok. Biz sadece resmi haritaları Türkçe'ye çeviriyoruz.

Son harita ve turnuva haritası şu an aynı versiyon olsa da çoğu zaman farklı versiyon olur. Yeni çıkan haritalar dengeli olduğu anlaşılana kadar turnuva haritası olarak kabul edilmez. Daha önceki dengeli bir harita turnuva haritası olarak kabul edilir. Örneğin şu an son çıkan 6.74c versiyonu turnuva haritası, ancak 6.75 çıktığında turnuva haritası 6.74c olarak kalacak. Yapay zeka ile versiyonların alakası yok.

jaywalker
29/06/2012, 17:56
ve Aı maplerin türkçe olması için Boris Peace ve diğer adminlerimizin sevgili ellerinden geçmesi gerekiyor.

Bir zahmet ellerinden geçirseler :)

jaywalker
29/06/2012, 18:00
Resmi haritalarda yapay zeka yok. Bir sadece resmi haritaları Türkçe'ye çeviriyoruz.

Son harita ve turnuva haritası şu an aynı versiyon olsa da çoğu zaman farklı versiyon olur. Yeni çıkan haritalar dengeli olduğu anlaşılana kadar turnuva haritası olarak kabul edilmez. Daha önceki dengeli bir harita turnuva haritası olarak kabul edilir. Örneğin şu an son çıkan 6.74c versiyonu turnuva haritası, ancak 6.75 çıktığında turnuva haritası 6.74c olarak kalacak. Yapay zeka ile versiyonların alakası yok.

Çok soru soruyorum ama merakımdan, kusura bakma :/. İngilizce haritalar resmi değil mi onlarda bot var sonuçta

Nighthawk
29/06/2012, 18:05
Getdota.com'da IceFrog'un yayınladığı haritalar resmi haritadır ve resmi haritalarda yapay zeka yoktur. AI map olarak bulduğun yapay zekalı haritaların yapımcısı icefrog değildir yani resmi değildir.

jaywalker
29/06/2012, 18:16
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim inşallah ileri zamanlarda bizimde Türkçe ve botlu haritamızı çıkarabilirsiniz :)

Nighthawk
29/06/2012, 18:17
Bir de şu şekilde açıklalayım umarım hiç soru işareti kalmaz:

DotA'nın geliştiricisi IceFrog, DotA 6.73, DotA 6.74, DotA 6.74c gibi haritaları yayınlıyor. Bu haritalar orjinal DotA'dır, resmi haritadır.
Bu haritalar resmi olarak GameHonor tarafından Türkçe'ye çevriliyor. Yine aynı isimlerde yani DotA 6.74c isminde Türkçe harita da çıkıyor. Bunlar da resmi haritalar, IceFrog'un yayınladıklarıyla birebir aynı, sadece Türkçe.
Resmi haritaların hiçbirinde AI (Artificial Intelligence - Yapay Zeka, yani botlar) bulunmuyor. Bu haritalarda botlu oynayamazsın.

"DotA v6.74c AI 1.3b" gibi haritalar ise üçüncü kişilerin DotA haritasını alarak yapay zeka kodu eklemesiyle ortaya çıkan haritalar. Bunlarda botlu oynayabiliyorsun. Bu haritalar resmi değil ve birden fazla kişi farklı AI haritalar yayınlıyor. Bu resmi olmayan haritaları biz Türkçe'ye çevirmiyoruz ve başka çeviren de olmadığı için bunların Türkçe'sini bulamazsın.

Turnuva haritası ise sadece hangi versiyonun en "dengeli" olduğunu söylemenin bir yolu. Daha önce söylediğim gibi, şu anda son çıkan versiyon olan 6.74c versiyonu turnuva haritası. Ancak 6.75 versiyonu ilk çıktığında turnuva haritası 6.74c olarak kalacak.

jaywalker
29/06/2012, 18:29
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sizi de uğraştırdım kusura bakmayın.

Nighthawk
30/06/2012, 16:44
Rica ederiz. Kilitlenip Türkçe DotA bölümüne taşındı.