PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heroların antileri

zoltaria
12/10/2008, 09:14
arkadaşlar aradım ama bulamadım heroların antilerini... yoksa burda düşüncelerimizi paylaşmak eelenceli olur varsa da biri link verir ve herkes bundan faydalanır

thebountyhunter
22/10/2008, 12:34
Evet şimdi sana (şahsi görüsüm...) bazı herolar ve antilerini yazayım..:

Rikimaru- Antisi Gondar.

Gondar- Antisi kendisinden daha fazla damage ve as(attack speed) olan herolar...
Ama ikisi birden olacak... Genelde Agility herolar oluyo troll void sadece bunlar herhalde...

Ursa- Antisi Naix...

Never- Antisi passive (stunner, critical, dispersion,) agiler

Butcher- Antisi Axe, Centaur...

Magnus- Antisi troll, void.

İntelligence herolar- Antisi Anti mage, Rikimaru...

Aklıma gelenler bunlar...

bora
22/10/2008, 13:32

Rikimaru- Antisi Gondar.

Gondar- Antisi kendisinden daha fazla damage ve as(attack speed) olan herolar...
Ama ikisi birden olacak... Genelde Agility herolar oluyo troll void sadece bunlar herhalde...

Ursa- Antisi Naix...

Gondar'ın antisi Slardar'dır

doukan
22/10/2008, 19:57
ilk defa kardesim sana katılıorm gondarın antisi slardar,cent vea str si yuksek bi heroylakeseblrsn... rikinn antisi de gondar diildr slardarın ultisin daha cok ise yaradıı için slardar desek daha mantıklı olr herhalde

trolun=cent-anubarak
mortredin=yine aynıları olblr ama anubdan suphem war pro bir mortred keseblr
... vs okdr cok hero warki sorun solielim...

bora
22/10/2008, 20:19

Rikimaru- Antisi Gondar.

Ursa- Antisi Naix...

İnt olan Ağır nuker ve stunner (Slayer gibi bi hero) Rikimaruyu rahatça kesebilir stunu tutturduğu anda :rolleyes:

doukan
22/10/2008, 20:28
İnt olan Ağır nuker ve stunner (Slayer gibi bi hero) Rikimaruyu rahatça kesebilir stunu tutturduğu anda :rolleyes:

bnce r2 intcilerin bas dusmanlarındandr zaten proysa rahat rahat stun yemz

bora
22/10/2008, 20:50
bnce r2 intcilerin bas dusmanlarındandr zaten proysa rahat rahat stun yemz

zaten stun tutturmazsa bir şansı yok... :rolleyes:

thebountyhunter
23/10/2008, 12:31
Gondar'ın antisi Slardar'dır

yoo yani bi ultisi var diye slardarsa gondar'a bi Linken kasarsın olur biter yani Alakası yok öyle slardar filan...

bora
23/10/2008, 14:02
yoo yani bi ultisi var diye slardarsa gondar'a bi Linken kasarsın olur biter yani Alakası yok öyle slardar filan...

gel vs yapalım... slardar vs gondar sen linken kas ben bi ulti atıyım 6 saniye bekliyim gene ulti atayım bakalım kim alıyor

tankmaster
23/10/2008, 15:45
gondar en iyi kullandıgım hertodur ve slardar dısında her heroyu keserim yani slardar antisidir
bende item olarak yazayım

slayer'ın antisi linken dir sadece ultisini blocklar
kasapın antisi de linken ultisini blocklar

ayrıca rexxar'ın antisi obsidian destoyer

ayrıca riki intçileri yener demişsiniz leshrac r2'yi darma dagın eder

doukan
23/10/2008, 18:19
gondar en iyi kullandıgım hertodur ve slardar dısında her heroyu keserim yani slardar antisidir

cent gondarı rahat yer
1)pt
2)vg
3)vg
4)bm
5)bm
6)satan gondar gg salyer e gelince o salkmı ilk ultiyi atıp blocklatsın :D:D

thebountyhunter
03/11/2008, 13:57
cent gondarı rahat yer
1)pt
2)vg
3)vg
4)bm
5)bm

NE??????

Ne demek ultiyi atıp blocklasın asfasfasf noobmusn slayerın baska hangi skilli MOST targeted sölesene asdsad ya...

Ayrıca yukarıda bora demis gel vs yapalm... Gerek duymam böyle biseye AYRICA!!!!!

Sunu unutmayın kasmıs bi agi heronun karsısında duracak hero tanımıyorum(str, İnt...)

Ayrıca bnmde en ii kullandıgm hero gondar ama slardarı da cok rahat kesiyorum yani...

[Tr]CHaKaL
03/11/2008, 15:22
kasmis bi agi hero nun karsısında hiç bi hero tanımıyorum demişin... bunu vs için mi soledin..

mesela miranayla barat ın vs yaptığını düşün ikiside aynı kassa hangisi yener acaba??(mirana toplu oyunlarım hero su)
veya lanayayla abaddon un yaptığını düşünelim yine aynı kastıklarını kim yener sence??

ayrıca toplu oyunlarda da illa agiler iyi kasarsa gg olcak diye birşeyin olduğunu düşünmüyorum asıl str saglam kasarsa agilerle 2v1 yapar...

Tr_Ulq
03/11/2008, 16:12
Canlar yeter artık
Bakın bosu bosuna hero rehberleri yapılmadı
Orada burada böyle konular acmaya bile gerek yok
O rehberlerin altına antilerinin resimleri yardımcı hero resimleri bosuna konulmadı.
Saygılar...

executioner
03/11/2008, 16:42
Canlar yeter artık
Bakın bosu bosuna hero rehberleri yapılmadı
Orada burada böyle konular acmaya bile gerek yok
O rehberlerin altına antilerinin resimleri yardımcı hero resimleri bosuna konulmadı.
Saygılar...

Hele şükür kilitleyin şu konuyu böyle emeklere yazık oluyo...

DoTa
05/11/2008, 15:11
bence anti hero yoktur anti player vardır. noob-pro bu kadar:D:D

HaNNia
09/11/2008, 16:31
heroların antilerini öğrenmek kolay

ai mapte 1v1 de ap yazıp bi hero secceksin hemen, ai ne secerse o senin antindir.

thebountyhunter
11/11/2008, 11:06
CHaKaL;21879']kasmis bi agi hero nun karsısında hiç bi hero tanımıyorum demişin... bunu vs için mi soledin..

mesela miranayla barat ın vs yaptığını düşün ikiside aynı kassa hangisi yener acaba??(mirana toplu oyunlarım hero su)
veya lanayayla abaddon un yaptığını düşünelim yine aynı kastıklarını kim yener sence??

ayrıca toplu oyunlarda da illa agiler iyi kasarsa gg olcak diye birşeyin olduğunu düşünmüyorum asıl str saglam kasarsa agilerle 2v1 yapar...

Ha şöyle bir fark ta var ki yazmayı unuttum...

Agility hero melee olması gerekiyor...

Yani ne Never, ne lanaya, ne de mirana kasmıs bi str melee heroyu alamaz bunda hemfikir olalım...

Ama bilmiyorum da Alchemist zayıf gibi geliyor...

Ama bazıları müstesna örneğin Viper- Tiny, trax- axe... gibi...

Hiç mi oynamadınız bi gondarın bi voidin bi trollün oyun aldığı bi oynu!??

undying
13/11/2008, 19:36
Bence olay item kasmakta karsınızdaki ve yanınızdaki heroalra bakarak item kasın hero buildleri yapıyolar 1 heroya 6 item tamam bu budur.Ör:bone ye Ys iyi gidiyor tamam da karsıda stun yok hızlı kosan hero yok sen git SY kas ne gerek var.Krobelus aynı anda phantom lancer ve rexxar ı alabilir mi?İtemleri doğru kasar ultiyi doğru zamanda acar karsınızdakilerde sacma sapan itemler kasarsa alırsın tabi bu dedigim oyun sonudur yani tarafalr kasmak istedikeri itemleri kasmıslar.

KETHUDA
15/11/2008, 22:54
ewt leshrac invisleri rahat bırakmıyo

Asdfcizxc
20/01/2010, 10:34
Arkadaslar ursanın antisi ne sizce?Yardımcı olabilirmisiniz..Her oyun görüyorum bıktım yetti aartık

sayko99
20/01/2010, 10:53
ursa nın antisi bm itemi

katomekzx
20/01/2010, 12:55
bkb kasarsın antisi bm olmaz. naix od slardar alır ursayı

nevermore92
20/01/2010, 13:12
bkb kasarsın antisi bm olmaz. naix od slardar alır ursayı
kasmıs bir ursa naixin 3-4 sn de yarı hp sinden fazlasını alabilir ayrıca intlerin antisi doomdan kimse sölememiş galiba

katomekzx
20/01/2010, 15:18
az once denedik arkadasla eger ursa naixi gordugunde overpover basarsa naix alıyo ama ursa owepower basılı gelıp biter bitmez bi daha overpower basarsa ursa cok az can kala alıyo

MrCekirge
20/01/2010, 16:01
Mortredinde antisi obsi doğru kasarsa 1 ultide takla attırır bkb kasarsada kacar kacar dönüp ulti atar :D dagger var diyenede o zaman bu adamın takımı yokmu derim :D

CitizenOfTheNight
20/01/2010, 18:10
Lion lina zeus gibi target nukesi olan heroların baş düşmanı pugnadır.

bo_78
20/01/2010, 18:31

arkadaşım sen şakamısın int heroların antisi r2dir

By.AbsoLuT
20/01/2010, 18:45
Ya sen şakamısın,r2 den başka antisi olamazmı...Magina da antisi desem,'hayır rikidir'mi diyeceksin?

Viceroy|Blue
20/01/2010, 19:16
cent gondarı rahat yer
1)pt
2)vg
3)vg
4)bm
5)bm

2 bm yetmez bence 4 tane kas.4bm iki de vg kas.Akarsın aga

nevermore92
20/01/2010, 19:52
2 bm yetmez bence 4 tane kas.4bm iki de vg kas.Akarsın aga
mesajın zamanına bakta konus sen 2008 de yazılmıs o msj ozmnlar sn dota oynamıyodn ama bm %15 gelen dmg yi geri tepiyodu 2tane kasnca %30 oluyodu simdi 2010, 2008 nerde 2010 nerde?

bo_78
22/01/2010, 14:49
Ya sen şakamısın,r2 den başka antisi olamazmı...Magina da antisi desem,'hayır rikidir'mi diyeceksin?
ben ing herolaarın tek antisi r2 mi dedim biraz okuma yazmanı geliştir

cufcuf
22/03/2010, 14:37
beyler slayer ın antisini bilen yazabilir mi

cufcuf
22/03/2010, 14:44
beyler slayerın antisini bilen varsa lütfen yazabilir mi

MrCekirge
22/03/2010, 16:53
Magina ama slayerle karşılıklı lanelerde kasacaksanız pek bi halt edemez kastıktan sonra alır :D

FeeLPaiN
22/03/2010, 17:43
Tüm Herolarin Antisi =DooM

Legandry_fire
22/03/2010, 17:49
ya heroların antisini öğrenmek istiyosanız AI map indirin kafadan hero seçin botta onun antisini seççek

napstar
29/03/2010, 20:13

Rikimaru- Antisi Gondar.

Ursa- Antisi Naix...

Butcer antisi axe ve cent mi butcer başta kastırmaz ikisinide sondada ezer aganimle (ben oynuyorsam )

ilhan
30/03/2010, 13:44
Tüm Herolarin Antisi =DooM

6 k canlı pudgeyle sadece regeni durdurursun.

RuthlessSkyterror
30/03/2010, 16:43

Rikimaru- Antisi Gondar.

Ursa- Antisi Naix...

Gondar - Antisi her türlü nuker-Disabler.

N'aix - antisi huskar

Nortrom başta olmak üzere int heroları - antisi Nerubian Assassin (Nerubla 17 levelda afk kaldığım bir oyunda döndüğümde 25 level ve 200'ün üstünde inti olan Nortrom'a quitlettiğimi hatırlıyorum, iki mana burn'e gg'ydi eleman :D)

FeeLPaiN
30/03/2010, 17:22
6 k canlı pudgeyle sadece regeni durdurursun.

Fazla hayal kurmasan.Hangi oyunda 6k canlı pudge gordun dogru durust.Zaten 6k canlı pudge olacak bir oyundaysan hic oynama daha iyi.

N0tka
30/03/2010, 18:17
Yoo neden durdurulmasın adam zaten gaza falan gelir yanınızda da huskar veya necro varsa yaktınız çırasını.

Pudge'ye karşı huskar veya necro alın.

Doctor
30/03/2010, 18:42
Peki publardaki full stuner takımlara karşı ne yapılabilir!?

Bugün karşıma şöyle bi takım geldi; venge,sven,es,spec ve magina

magina direk basher kastı bu arada -.-

RuthlessSkyterror
30/03/2010, 18:49
Peki publardaki full stuner takımlara karşı ne yapılabilir!?

Bugün karşıma şöyle bi takım geldi; venge,sven,es,spec ve magina

magina direk basher kastı bu arada -.-

Omni-N'aix.. Bu arada omni repeli naixe vermicek :D ordaki yanlış anlaşılmayı da çöziyim..

ilhan
30/03/2010, 18:50
hayal değil abi. Ne bilim oyun sonu taraslı bs li hexli cente doom atsan cidden regeni anca durdurusun. Bİde silence kalır.

N0tka
30/03/2010, 18:52
Necro ve huskar hariç ne durdurabilir 4-5 k canlı heroyu?

Full stunerlarsa kas bkb tüm takım bir de pipe olsun ağaçların arkasına da ward doldur gang'a da gelmezsin değil mi?

ilhan
30/03/2010, 18:56
Necro ve huskar hariç ne durdurabilir 4-5 k canlı heroyu?

Full stunerlarsa kas bkb tüm takım bir de pipe olsun ağaçların arkasına da ward doldur gang'a da gelmezsin değil mi?

mort void trol :D

N0tka
30/03/2010, 19:03
void iyi gider valla sadece o bkb bassın yeter adamlar stun mutun sallayınca açar stunlar gg'ye gider :D böyle atraksiyonlar'a en güzel giden herolar sven-magnus vb gibi damage splash özelliği olanlar oluyo tüm takım fury asılcak son vuruşu yapana rampage :D

"Geçen sefer ben aldım rampage sıra sende uashhuah :D"

Neveraeh
30/03/2010, 19:57
Troll ve void doom'u alır obsidian destroyer çoğu str'nin antisidir, as. kasmadıgı takdirde slardarın antisi naixdir

C0ldnessOfDeath
07/04/2010, 00:24
Doom tüm heroların antisi biraz düz mantık, skilleri engellemesi ve çok iyi damage vurması iyi birsey ama maginadaki magic resistance + bir de hood kasmışsa %70 civarı bir magic resistance olur ki aghanim kassan bile pt(str) ve basherin verdigi str bile maginanın çok rahat kaçmasına yetecek canı verir.

Bunun dışında dragon knightta çok iyi hp regen var, ona da hood kastığımda doom atmış luciferin yanına gidip ona dalıp kaçırtmıştım:D:D. Doomuna rağmen o benden kaçmak zorunda kalmıştı.

ilhan
07/04/2010, 17:22
huskarın healini doom yemiş adama atın. Canınız dolsun.

katomekzx
07/04/2010, 17:28
dragon knightta çok iyi hp regen var, ona da hood kastığımda doom atmış luciferin yanına gidip ona dalıp kaçırtmıştım:D:D. Doomuna rağmen o benden kaçmak zorunda kalmıştı.

Oha çok ilginçç

fanded
09/04/2010, 05:22
Oha çok ilginçç

bende şaşırdım valla harbiden ilginçmiş

Lundbeck
09/04/2010, 14:39
maginadaki magic resistance + bir de hood kasmışsa %70 civarı bir magic resistance olur.

Sen de gayet düz mantık 40+30 = %70 magic resist dedin..
Bu oyunda %li ifadeler toplanarak düşünülmez..İstisna ; Tarrasque'nin HP Regeni..1 HOT %2 2 HOT %4 verir sadece istisna budur.

fanded
09/04/2010, 15:21
furynin splashide toplanır .

C0ldnessOfDeath
09/04/2010, 17:08
Sen de gayet düz mantık 40+30 = %70 magic resist dedin..
Bu oyunda %li ifadeler toplanarak düşünülmez..İstisna ; Tarrasque'nin HP Regeni..1 HOT %2 2 HOT %4 verir sadece istisna budur.

Ben de senin dediğini tersi olarak biliyorum, 2. hot un regeni ekti etmiyor diye biliyordum. Bu arada benimki düz mantık değil, yine bu forumda gördüğüm bir konudaki garip bir işlem sonrası %69 çıkıyordu. Kendi kafamdan toplamadım yani:).

----------------------------------------

İngilizcesi iyi bir arkadaşa sordum HoT un, yani direk itemin üstünde yazıyormuş regenleri toplanmaz diye:).

fanded
09/04/2010, 17:25
senin mantıkla maginaya 2 hood çıkarım %100 koruma sence mantıklımı.

C0ldnessOfDeath
12/04/2010, 21:52
senin mantıkla maginaya 2 hood çıkarım %100 koruma sence mantıklımı.

Bak işte ben de bir önceki mesajda aynısına yanıt vermiştim, yine bu forumda bir konuda 1-(1-%x)(1-%y) gibi bir işlem ya da benzeri bir işlemden sonra bulunduğu yazıyordu ve o işlemi kendim uygulamadım yine konuyu açan üye maginaya hood kasılmış halde uygulayıp yazmış işlemi kontrol etmedim ve kendi dediğine göre de %69 civarı oluyor, yuvarlak %70 diyorum ama bunu direk topladığım için değil o konudan öyle öğrendiğim için diyorum.

------------

İşlemi doğru hatırlıyorsam 2 hood ile %78 civarı oluyor resistance maginada.

İşlemi hatırladığım kadarıyla yazdım zaten, ama konudaki başka hatırladığım şeyi de yazayım, her heronun kendiliğinden gelen magic resist i var %25. İşlemi magina için yazayım tek hood ile eğer "doğru hatırlıyorsam":

1-(1-25/100)(1-40/100)(1-30/100)

Buradan %69 civarı birşey çıkıyormuş, ben kontrol etmedim ama birazdan kontrol edeceğim çok uzattık bu tartışmayı ama neyse:).

derfremo
08/05/2010, 13:10
NE??????

Ne demek ultiyi atıp blocklasın asfasfasf noobmusn slayerın baska hangi skilli MOST targeted sölesene asdsad ya...

Ayrıca yukarıda bora demis gel vs yapalm... Gerek duymam böyle biseye AYRICA!!!!!

Sunu unutmayın kasmıs bi agi heronun karsısında duracak hero tanımıyorum(str, İnt...)

Ayrıca bnmde en ii kullandıgm hero gondar ama slardarı da cok rahat kesiyorum yani...

gel uzaktan konuşma benimle vs yap bakalım hayatında öyle slardar gördünmü alışmışsın nooblara demekki

Sylar
08/05/2010, 14:40
Tartışmayın...

C0ldnessOfDeath
19/05/2010, 22:19
Arkadaslar ursanın antisi ne sizce?Yardımcı olabilirmisiniz..Her oyun görüyorum bıktım yetti aartık

Ursayı stundan çıkarmamak lazım, çok az canı varken bile bir anda yatırabiliyor rakibinin fazla canı yoksa.
Void pek zorlanmaz diye düşünüyorum ulti ve mom ile.
Ya da barathrum, charge ile girer girmez mom açıp, 2-3 vuruştan sonra ulti atıp kesmeye devam ederseniz bashtan çok zor çıkar.
Rikimaru da da void hesabı olabilir, ışınlanıp sis+mom (basher da varsa iyi olur).
Miss verdiren herolar da iş yapabilir. 6 vuruş yerine 3 vuruş yapabilecek troll ya da b.fly lı mortred varsa, çok farkeder, hatta panda varsa 1-2 vuruş yapabilecek.
Phantom lancer mana silen itemi yapıp belki manasını 0 larsa alabilir, ya da magina şans eseri skill ini basamadan manasını 0 larsa yine aynı şekilde basher kasmışsa alabilir.

Doom yemiş ursa yatmayabilir ama gelip doom u kesmesi için atak speed kasmış olması lazım ki pek kasan görmedim, pb vlad dan sonra (rakibe göre hood da belki kasılır), bunlardan sonra direk hot çıkmaya başlarlar genelde. Ama öncelik olarak bir de b.fly çıksa doom yemesine rağmen luciferi alabilir.

NE??????

Gondar ile slardarı kesebilmen için o oyunda slardara kimsenin kastırmaması, geri kalan rakiplerinin de sürekli gelip senin yanında sırayla beni kes diyip beklemesi gerekiyor, slardar item olarak biraz geride kalsa bile gondarı alır, 3 item öncelikle gerekli bence, pt vlad hyperstone, bunları kastıktan sonra slardar bir çok heroyu keser zaten. Gondar da full 6 item yaparsa bu ana kadar zaten o oyunda bir anormallik var demektir.

Başka bir konu olarak da agi ler iyidir hoştur, ama biraz kolay lokma olur. Kasmış bir agi yi strler yeterli kasmışsa çok rahat alır, herşey denk olduğu zaman en iyi herolar str lerdir, hatta genel olarak bütün oyunlarda böyledir. Knightta da en güçlü karakter str ağırlıklı olan warrior yada yine str verilerek kasılan str ci priestlerdir.
Agilerle ilgili örneğin senin aklından geçen 1-2 tane yazayım, troll mortred, miss özellikleri yüzünden bunlar bu kadar güçlü, mkb kas başka birşeye pek gerek kalmaz, agi lerin atak speedleri çoktur, rexxar daki pasif skill ne ya? Barathruma kasılan mom ne işe yarar ya da? Bir çok melee agi güçlüdür kabul ama hepsine güçlü diyemezsin. Ben sürekli bana yüklenilmeyen bir oyunda(yani sürekli beni kesmeye yönelik oynanılmadığı sürece) elimdeki bir str hero ile blood ultisinden pek korkmam, ulti atsın sakıncası yok, o tek başına gelip beni kesemez, 1. skillini kendisine atsın damage için mutlaka bir bash skillim ya da itemim vardır gelebilir. Stun skillim varsa zaten çok sürmez işi. 1. skill i bana mı attı, yine iyi, adama teşekkür ederim damage takviyesi için.

Kasmış agi ler için son diyeceğim obsidian olabilir. Aslında bir sürü aklıma geliyor da çok da uzatmak istmiyorum.

SHUT UP
20/05/2010, 02:01
bu konuda soyliyecegim bi kac sey gercekten pro bi r2 icin sladar kesinlikle anti felan degil.kasinca herkesle basedebilecegini dusundugum hero destroyerdir.cani dolayisiyla ursanin antisi naixmis gibi gozuksede iyi oynandiginda bi cok hero rahatlikla ursayi ezebilir(storm,slark,sladar,panda-troll-void-mort(ursa mkb kasana kadar-not:mkbnin miss engelleyici aurasi ursanin 3. skiliyle calisiyo.) vb.)naga,geomancer,phantom lancer ve belki teror blade gibi bol ilizyonlu herolarin antisi es ve axe olabilir.ama anti mage 5 tane buyucunun arasinda ezilebiliyo,r2 sladari motor edebiliyo,naga butun takimi alip earthshakerin karisi olabiliyo :D hersey oyunculukta bitiyo yane

ilhan
20/05/2010, 08:10
Ursanın en büyük antisi razordur. Hem farmı kolay rahat kasarsın. Sonra atak çekme atarsın 300lü atağı 100lere iner. Ms daha yüksek sanırım emin değilim ama. Ultisi armor kırıyor. vs vs iyi bi oyuncuysan akarsın rrazorla

C0ldnessOfDeath
25/05/2010, 02:14
Ursanın en büyük antisi razordur. Hem farmı kolay rahat kasarsın. Sonra atak çekme atarsın 300lü atağı 100lere iner. Ms daha yüksek sanırım emin değilim ama. Ultisi armor kırıyor. vs vs iyi bi oyuncuysan akarsın rrazorla

Razor çok güçlü bir hero ama ursaya karşı pek bir şans vermiyorum, ursa slowunu yani ilk skilini atarsa razor muhtemelen kaçamaz ve seri yapılan 6 vuruşta direk yerde gibime geliyor. Ursayı sürekli stunda tutup vurmasına şans vermeyen ya da slowda tutup kendi yanına yaklaştırmayan adamlar kesebilir. Ursa mkb kasmazsa troll ve mortred de bence alabilir. Razorun atak kırması bir süre sürer, bence ursayı atak olarak bakarsak razor yerine atrapos durdurabilir.
Birden çok stuncı adam aynı anda dalmaları lazım başka bir seçenek olarak.
Lucifer belki kesebilir, doom sayesinde ursa skill basamaz, lvl death uygun levelde ise ursa zorlanır.
Ursa gem almadıysa r2 bayağı bir zorlar ursayı.
Bir de ursa aşırı çok can kasamamışsa hex ve eos lu wind ulti ve bir de buriza gibi hızlı atakta coşacak itemler varsa yaklaştırmadan mahfedebilir. Obsid de can yakabilir belki slow süresinde ursayı ışınlayıp kaçar ve sonra keser "belki".

Barathrum ve void mom lu ataktan ursayı kesebilirse keser, ursa mom bitince hala sağ ise void ve barath a acırım.

CoNqUeReR
30/05/2010, 18:22
Spectre ın antisi nedir??!! :/

GeNeTiC
30/05/2010, 18:40
asdqwe çok boş konuşuyosunuz yaaa :S

Mots
31/05/2010, 22:17
düsüncem void kasınca oyunun icine eder slardardan farklı olarak

TauHunter
03/06/2010, 19:10
her heronun antisi vardır nasıl desem besin ağı gibi buda dota ağı oluyor =D slardar gondarı gondar rikiyi böle döngüler var ama bir yandanda kasan adama bağlıdır gondar kasamaz riki kasarsa ise gondar rikiye track atsa bile keser =) ama gondarın rikinin ultisini engelledigi icin kısacası (rikiye karsı anti sansı) kesebilir.dedigim gibi bir heronun antisini seçseniz bile kasmanızada baglıdır

gosmik
02/07/2010, 16:27
silencer da int lerin antisi sayılabilir
tiny ursa , antimage gibi hızlı heroların antisi
dede terrorblade in antisi sayılabilir

bilgeenes
02/07/2010, 19:27
Centaur için ne dersiniz ark ın biri centaur oluo da ???

CoNqUeReR
02/07/2010, 21:19
cent i tek basına degil bikac kisi birlikte kesmen lazım sahsen kasmıssa karsısına cıkmam...

Legandry_fire
02/07/2010, 21:24

huskiyle kesersin

C0ldnessOfDeath
02/07/2010, 23:17

Centaur 1v1 de çok zorlamaz, başlarda ve özellikle 6 da canı biraz fazla olduğu için kesmek zor olur ama siz de karşısında ona yatmazsanız oyun ilerleyince kesersiniz diye düşünüyorum. Skillerine bakalım, ultisi pasif biraz damage ve can veriyor kısaca. 3. skilli pasif kendisine vuranlar belli bir damage geri yiyor, yeterli lifestealınız filan varsa çok da etkisi olmaz gibime geliyor. 2. skilli kendisine de vuruyor, canı biraz fazla olduğu için kârlı gibi görünebilir cent için ama çok da etkili olmuyor. 1. skilli stun ve damage filan da fena değil ama cd çok, bir vs de muhtemelen 1 kere atabilir 2. kere atması çok zor bir ihtimal.

Direk antisi olarak da naix ya da huskar olabilir, bunun dışında da bence bir çok hero kesebilir.

MeMoRaBLe
03/07/2010, 11:52
peki Axenin Balanarın bloodseekerin naixin trollün lionun antiLeri neler? :)

Moo-gol
03/07/2010, 12:07
Prolar :eek:

CoNqUeReR
03/07/2010, 14:11
Centaur 1v1 de çok zorlamaz, başlarda ve özellikle 6 da canı biraz fazla olduğu için kesmek zor olur ama siz de karşısında ona yatmazsanız oyun ilerleyince kesersiniz diye düşünüyorum. Skillerine bakalım, ultisi pasif biraz damage ve can veriyor kısaca. 3. skilli pasif kendisine vuranlar belli bir damage geri yiyor, yeterli lifestealınız filan varsa çok da etkisi olmaz gibime geliyor. 2. skilli kendisine de vuruyor, canı biraz fazla olduğu için kârlı gibi görünebilir cent için ama çok da etkili olmuyor. 1. skilli stun ve damage filan da fena değil ama cd çok, bir vs de muhtemelen 1 kere atabilir 2. kere atması çok zor bir ihtimal.

Direk antisi olarak da naix ya da huskar olabilir, bunun dışında da bence bir çok hero kesebilir.

sanmam vs de pb vg yi direk kasar. range degilsen kastırmaz cok canını sıkar skilleride 1-2 gitsin fast dagger yaparsa gg sin...

isimsiz_kaharaman
03/07/2010, 15:20
huskarla cent i kesmen zor ben centtim tarasque kasmıstım huskar tam ulti atıcaı sırada bmye bastım direk yattı Ama adam taktigi farkedip fake atarsa bm yalan olur :D

Doom
03/07/2010, 15:37
Prolar :eek:

Son yorumlarının hepsi saçma.

C0ldnessOfDeath
04/07/2010, 00:42
sanmam vs de pb vg yi direk kasar. range degilsen kastırmaz cok canını sıkar skilleride 1-2 gitsin fast dagger yaparsa gg sin...

Melee iken de kasabiliyorum ben cente karşı hem de çok rahat. Centin skilleri beni korkutmuyor, düzgün oynayan birçok hero keser. Dagger yapsın gelsin, ne farkeder ki, stun atacak 1-2 vuracak sonra ben stundan çıkacağım, benim creeplerim kulem de ona vuracak ben stundayken. Ben stundan çıkınca heroma göre ben de skill atacağım birşeyler yapacağım elbette. Cent vs için pek kullanışlı değil.
Skilleri 1-2 gitsin, stun iyi olur da damage vuran skilli kendisine de vurduğu için karşıdaki str olduğu sürece ya da yeterli canı kastığı sürece sorun olmaz rakip için. Cent in tek avantajı str veren bir skilli var pasif, bu iyi bir tek, 3. skilli de fena değil. Stun cd si çok. Damage skilli kendisine de vuruyor, int değilse rakip pek de bir anlamı olmuyor o skillin.

C0ldnessOfDeath
04/07/2010, 00:49
peki Axenin Balanarın bloodseekerin naixin trollün lionun antiLeri neler? :)

Axe için belli bir anti olmasına gerek yok, iyi kasılmış herolar genelde kesebilir.
İlizyon vb. iyi olmaz ama, axe için sürekli dönmeyi sağlar ilizyon yaparsanız.

Balanar için, pek birşeye gerek yok, balanarın ms ve as si fazla, ve biraz silence veriyor. As ve ms arttırılmış herolar kesebilir. Slardarla gece de balanar kesebiliyorum önemli olan gerekli itemleri kesmiş olmak.

Blood anti olarak bilmem de blood da çok zorlayacak bir hero değil. Zaten vs de çok etkili sayılmaz.

Naixe hiçbir fikrim yok ben de merak ediyorum onu.

Troll mkb kasmış basherlar olabilir. Troll mkb kasmamışsa evasionlu herolar olabilir, mortred gibi. Evasion yüzünden bash atamaz.

Lion için de pek anti düşünmedim ama adı üstünde anti mage var. Bunun dışında blood filan skill atmayı engelleyen herolar olabilir.

Moo-gol
04/07/2010, 13:22
Son yorumlarının hepsi saçma.

Dimi.

Peki soruya bakarak saçmalık terimini tekrar yorumlayabilir misin?

Neveraeh
04/07/2010, 15:11
huskarla cent i kesmen zor ben centtim tarasque kasmıstım huskar tam ulti atıcaı sırada bmye bastım direk yattı Ama adam taktigi farkedip fake atarsa bm yalan olur :D

Hangi film kardeş söyle de bizde izleyelim

TrollSmash
05/07/2010, 00:32
Ursa'nın antisi Troll dür(Troll Warlord, Jah?karal
Saçma gelebilir troll hızlı olmasıyla bilinir ama daha hızlı bi hero varsa oda ursa dır bence bi skilli sayesinde
Ama Trollun daldığı kişi (full item ise) bash'den çıkamaz
mini stun yani hızlı hızlı kritiklerle str si yüksek canını rahatca azaltırız bence
1v1 de 2 mizde full item trolle ursayı miss skilini kullanmadan kesdim

C0ldnessOfDeath
05/07/2010, 08:59
Miss kullanmadan troll ile adam kesmek zor, ursa basher kasmış olsaydı alırdı bence. Biraz da şans ama. Ursanın evasion kasması lazımdı senin bashına karşı.

Moo-gol
05/07/2010, 19:08
Axe için belli bir anti olmasına gerek yok, iyi kasılmış herolar genelde kesebilir.
İlizyon vb. iyi olmaz ama, axe için sürekli dönmeyi sağlar ilizyon yaparsanız.

Balanar için, pek birşeye gerek yok, balanarın ms ve as si fazla, ve biraz silence veriyor. As ve ms arttırılmış herolar kesebilir. Slardarla gece de balanar kesebiliyorum önemli olan gerekli itemleri kesmiş olmak.

Blood anti olarak bilmem de blood da çok zorlayacak bir hero değil. Zaten vs de çok etkili sayılmaz.

Troll mkb kasmış basherlar olabilir. Troll mkb kasmamışsa evasionlu herolar olabilir, mortred gibi. Evasion yüzünden bash atamaz.

Lion için de pek anti düşünmedim ama adı üstünde anti mage var. Bunun dışında blood filan skill atmayı engelleyen herolar olabilir.

Anub'arak aglatır Lion'u gibime geliyor:rolleyes:

CoNqUeReR
05/07/2010, 21:02
nub'arak aglatır Lion'u gibime geliyor:rolleyes:

benim gibime gelmiyo bence ole... anub dagon kassın lvl 5 lesin bi shiva kassın ulti dolar dolmaz kill alırsın anubarak=anti-int hem stun+mana silme(intx4 oldugu iicn int heoralra dah cok zararverir-silinen mana akdar hpde gider-) ulti 525 vuruyor imba kısa cd dagon5 + shiva hem dmg vurur hem slowlar olurda hayatta kalırsa zorlanmadan keseriz... hayatta kalsa kac kalıcak ki??!!

reyt159
06/07/2010, 15:59
centaur mortred in antisidir ruturn dameqesini itemler ite desteklersen mortred in hiç bir şansı kalmaz vsbir şey daha biliyorum slardarın antisi yoktur.. ve çoqu aqi intleri keser...

Moo-gol
09/07/2010, 20:18
ve çoqu aqi intleri keser...

Vallaha aqileri bilmiyorum ama bence agiler keser.

kUnTiGeR
09/07/2010, 21:37
Ursayı stundan çıkarmamak lazım, çok az canı varken bile bir anda yatırabiliyor rakibinin fazla canı yoksa.
Void pek zorlanmaz diye düşünüyorum ulti ve mom ile.
Ya da barathrum, charge ile girer girmez mom açıp, 2-3 vuruştan sonra ulti atıp kesmeye devam ederseniz bashtan çok zor çıkar.
Rikimaru da da void hesabı olabilir, ışınlanıp sis+mom (basher da varsa iyi olur).
Miss verdiren herolar da iş yapabilir. 6 vuruş yerine 3 vuruş yapabilecek troll ya da b.fly lı mortred varsa, çok farkeder, hatta panda varsa 1-2 vuruş yapabilecek.
Phantom lancer mana silen itemi yapıp belki manasını 0 larsa alabilir, ya da magina şans eseri skill ini basamadan manasını 0 larsa yine aynı şekilde basher kasmışsa alabilir.

Doom yemiş ursa yatmayabilir ama gelip doom u kesmesi için atak speed kasmış olması lazım ki pek kasan görmedim, pb vlad dan sonra (rakibe göre hood da belki kasılır), bunlardan sonra direk hot çıkmaya başlarlar genelde. Ama öncelik olarak bir de b.fly çıksa doom yemesine rağmen luciferi alabilir.

Gondar ile slardarı kesebilmen için o oyunda slardara kimsenin kastırmaması, geri kalan rakiplerinin de sürekli gelip senin yanında sırayla beni kes diyip beklemesi gerekiyor, slardar item olarak biraz geride kalsa bile gondarı alır, 3 item öncelikle gerekli bence, pt vlad hyperstone, bunları kastıktan sonra slardar bir çok heroyu keser zaten. Gondar da full 6 item yaparsa bu ana kadar zaten o oyunda bir anormallik var demektir.

Başka bir konu olarak da agi ler iyidir hoştur, ama biraz kolay lokma olur. Kasmış bir agi yi strler yeterli kasmışsa çok rahat alır, herşey denk olduğu zaman en iyi herolar str lerdir, hatta genel olarak bütün oyunlarda böyledir. Knightta da en güçlü karakter str ağırlıklı olan warrior yada yine str verilerek kasılan str ci priestlerdir.
Agilerle ilgili örneğin senin aklından geçen 1-2 tane yazayım, troll mortred, miss özellikleri yüzünden bunlar bu kadar güçlü, mkb kas başka birşeye pek gerek kalmaz, agi lerin atak speedleri çoktur, rexxar daki pasif skill ne ya? Barathruma kasılan mom ne işe yarar ya da? Bir çok melee agi güçlüdür kabul ama hepsine güçlü diyemezsin. Ben sürekli bana yüklenilmeyen bir oyunda(yani sürekli beni kesmeye yönelik oynanılmadığı sürece) elimdeki bir str hero ile blood ultisinden pek korkmam, ulti atsın sakıncası yok, o tek başına gelip beni kesemez, 1. skillini kendisine atsın damage için mutlaka bir bash skillim ya da itemim vardır gelebilir. Stun skillim varsa zaten çok sürmez işi. 1. skill i bana mı attı, yine iyi, adama teşekkür ederim damage takviyesi için.

Kasmış agi ler için son diyeceğim obsidian olabilir. Aslında bir sürü aklıma geliyor da çok da uzatmak istmiyorum.

öf abe abi bu ne ya insan yazarken üşenr walla biraz az yaz olum

Techies
09/07/2010, 23:01
Herkes kendi dusuncelerini dile getirmis
benim dusuncem ;5 v 5 bir oyunda antiler o kadarda onemli olmuyor item ve team ile bu farkı kapatıyorsunuz.
Yeri geldiginde level bile onemsizlesiyor item ile kapatıyorsunuz farkı
asıl olay hangi hero ' a hangi itemi kascagınızı ve karsıdaki hero ' yu nasıl alt edebileceginizi bilmekte bitiyor.

Doom
09/07/2010, 23:41
Dimi.

Peki soruya bakarak saçmalık terimini tekrar yorumlayabilir misin?

Yorumlarımı görmek istemezsin :D:D

kUnTiGeR
09/07/2010, 23:47
Yorumlarımı görmek istemezsin :D:D

yorumları sen pm at da banlanma :D

Doom
09/07/2010, 23:51
tüm herolarin antisi =doom

+1 :d:d

bilgeenes
14/07/2010, 15:33

Naix i ben de bilmiyorum ama muhtemelen range herolar naix in antisidir. Yoksa naix melee heroların canını çok sıkar lifesteale ile....

Bu arada Naga Siren in antisi nedir??

Bir sorum daha war Naga nın uyutma skilini engelleyebilir miyim??

tşk..

L2ebel
14/07/2010, 15:54
doomun antiside Orchid

Audaz
14/07/2010, 16:05
Orchid in antisi de Bkb

BolvarFordragon
14/07/2010, 17:40
Naix i ben de bilmiyorum ama muhtemelen range herolar naix in antisidir. Yoksa naix melee heroların canını çok sıkar lifesteale ile....

tşk..

naganın antileri yurnero sven es tiny leshrac krobelus gibi aoeye yüksek dmg vurabilen herolardır. magic immune varsa (bkb,repel,yurero dönüyorsa...) naganın ultisi islemez

MrCekirge
14/07/2010, 18:17
Pucklada elini tam kaldırırken phase shift basarsak uyumuyoruz sanırım ama puck kasmış nagayı ne kadar keser orası meçhul

Eichhörnchen
14/07/2010, 18:26
alchemiste zayıf dedin ya helal olsun kasmıs alchemist 3v1 girer rakibe o ulti acıkkenhp alamazsın 1v1

reyt159
21/07/2010, 02:16
Slardarın antisi ney

sametseo177
04/08/2010, 15:02
trollun antısi Nessaj

anti-mage nin antisi Balanar dır bunlar onemlı durumlardır :D :D

sametseo177
04/08/2010, 15:03
slardarın kesın olarak bı antısı olmamakla bırlıkte anti-str olan huskar ve damage kesen atro onu zorlar bıktırır :D

sametseo177
04/08/2010, 15:06

tşk..

naganın antısı alan vuran herolardır late game dusunursek aklıma kunka gelıyo 2 vurusta (bfuryıde dusunursek) ılızyon fln kalmaz gerısını kunka halleder ztn

Realist
13/08/2010, 20:13
101 heronun hepsinin antisi tek tek yazılcak değil.Hangisinin istiyorsan yaz yardımcı olayım.Zaten ahmetcanlar murat123 ler saçma sapan şeyler yazmışlar.Şu sayfaları kopyala sıkıldıkça oku.

BaShAkE
22/08/2010, 18:59
Arkadaslar troll konusunda pek bisey yapamadım bugün troll vs huskar yapmıstık early gamede iyiydim fakat latede facia oldu hatırlıyosam trollün itemleri sy-vlad-vang-pt-fly ve bfury bitiriyodu bitiremeden oyun bitti bende anca vang-midas pt-2bracer kasabildim fakat daha sonra mail kastım maille iyi gidiyordum 1 kere alabildim ve scepteri bitirecektim fakat mailli bile rahat alıyo item olarak trollün antisi mail olabilir ama hero olarak biraz yardım...

fanded
22/08/2010, 19:06
naga olabilir aslında nessaj plde olur ama kasması nagaya göre zor.

fanded
22/08/2010, 19:07
slardarın kesın olarak bı antısı olmamakla bırlıkte anti-str olan huskar ve damage kesen atro onu zorlar bıktırır :D

ikiside slararın ekmeği atronun durumu biraz değişik normal oyunda zorlar ama vs olarak düşünüyosak ekmek.

BaShAkE
22/08/2010, 19:11
naga olabilir aslında nessaj plde olur ama kasması nagaya göre zor.

nagayı düşünmüştüm hızlı alırım diye ama latede bence riskli klonları rahat alabilir bide stuna yakalandımı ulti basılmaz.

BaShAkE
22/08/2010, 19:12

5v5 oyunlarda slardarın antisi blood diye düsünüyorum ama vsde pek bisey yapamaz :D

Akro
23/08/2010, 15:40
void bile durdurulabilirken her heronun (neredeyse) bir başkasının antisi olması mümkün bence (5v5 olarak düşündüm tabi. itemler falan)

spidercan
15/12/2010, 21:30
gel uzaktan konuşma benimle vs yap bakalım hayatında öyle slardar gördünmü alışmışsın nooblara demekki

İlk slayer dan bahsettn şimdi slardar diyorsun bi karar ver