PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkey JFA Room hakkında

Vulcan
13/07/2012, 06:31
Sağdan soldan duyduğum şeylere göre haksız yere ban attığımı söyleyen çok kişi varmış fakat hiç birisi hala henüz karşıma çıkmadı. Bizim insanlarımız ne zaman acaba bir kanala girip oda kuralları yazan geri görünce "kurallara bi bakayım" diyecek VEYA ban yedikten sonra "kurallara bakayım belki aykırı bir şey yapmışımdır" diyecek ?

Turkey JFA Room bildiğiniz gibi JFA için ve JFA oyuncuları için açılmış bir oda fakat herkesin bildiği gibi herkes istediği oyunu oynayabiliyor.

Şimdi duyduğum saçmalıklardan bazılarını aktarayım

* Dota kurdum diye ban attı
* Arkadaşımla şakalaşırken ban attı
* Reklam attım diye ban attı
* MH yapan adamı söylerken ban attı
* JFA oyuncularına işlem yapmıyor
* Adam kayırıyor

Şimdi hepsini tek tek ele alayım

* Dota kurdum diye ban attı

Oda kurallarına bakarsanız herkesin istediği şeyi kurabileceği yazıyor ve kaldıki ben Dota oynayanlara ban atmış olsaydım şu an odada dota oynayan adam kalmazdı. Hiç bir JFA Room yöneticisi siz Dota kurdunuz diye gelipte size ban atmaz çünkü öyle birşey ile hiç kimse uğraşmak istemezde.

* Arkadaşımla şakalaşırken ban attı

Eğer arkadaşınla şakalaşırken anne baba ana bacı fantazi kura kura söve söve şakalaşırsan elbette ban atarım. O kişi rahatsız olmuyor diye sizin fantazilerinizi kanalda paylaşmanıza müsaade edemem

Dünyanın hiç bir yerinde hiç bir oyuncu "ouvvvv bu 65536 defa reklam atmış dur şunun oyununa gireyim" diye oyuna girmez. Reklam dediğiniz şey 1 defa atılır "falanca oyuncu dota kurdu gelin" gibi. Bir mesajı 10 defa arka arkaya paste ederseniz o görüntü kirliliğine girer ve flood'a göre 2 ila 15 gün arası banı yersiniz.

* MH yapan adamı bildirirken ban attı

MH kullanan adamın anasına bacısına söve söve ve flood yapa yapa ekranı doldurursan elbette ban yersin. Hala reklam attığı için veya quit atan mh kullanan oyuncuları bildirdiği için ban yediğini sanan yüzlerce insan var

* JFA oyuncularına işlem yapmıyor

asıl JFA oyuncularına ağır ceza veriyorum çünkü odadan sınırsız ban yiyenler bile var. Bunun sebebi ise şu. JFA oyuncuları benim gözümde değerli ve özel kişilerdir (sebep: Dota varken Türk yapımı bir mape destek vermeyi düşünmeleri'ki bu Dota oynamadıkları anlamına gelmiyor) ve örnek olmak zorundadırlar. Kalkıpta milletle saçma sapan konuşurlarsa anında iplerini çekiyorum

* Adam kayırıyor

İnsaf be insaf. Nasıl birisi olduğumu bilmeyenler benimle muhattap olan kişilere sorup araştırsınlar. Ortada bir yanlış varsa yok JFA'cıymış yok eski arkadaşmış yok gerçekte tanıdığım birisiymiş UMURSAMAM AFFETMEM. Ha ne yaparım uyarırım sert bir dille ve zaten karşımdaki adamsa bir daha yapmaz.

Bunun dışında Turkey JFA Room'a girecek arkadaşlar en büyük sıkıntımız şu lütfen bunu dikkate alın

Madem kuralları okumayan bir toplumsunuz şunu bilin bu oda Turkey Dota Room'lar gibi reklamları bol keseden 40 defa atabileceğiniz bir oda DEĞİLDİR ! Bunu yapmadığınız sürece hiç kimse gelipte sizi banlamaz.

Hepinize saygılar sevgiler. Volkan Çolak

Nyhuf
13/07/2012, 06:36
Gayet tabi haklısın. Şu "GameHonorSoloMasters" listesinde bulunan ve bunlara benzeyen bi kaç insana denk gelmişsin... Elwind, Gaelsecha, Revanche gibi... Soytarı ve hala cocuklar. Ben Serdar'ın (Gaelsecha)'nın DTR'de ana avrat küfürler yağdırdığını bilirim. Dota ve Dota2 bu tip insanlarla dolup taştı. - NE YAZIK Kİ -

Vulcan
13/07/2012, 07:12
Dota piyasasındaki bir çok kişiyi bir çok kişiden iyi tanıyorum. Kendileri ile muhattap olmuyorum diye onları tanımadığımı sanan çok kişi var ve Türkiyedeki Dota piyasasındaki oyuncuların %80'inden DAHA FAZLASI açık konuşmak gerekirse ya cacık ya da kişiliksiz, haysiyetsiz. 27 yıllık yaşamımda sayamayacağım kadar çok boş ve gereksiz insan tanıdım.

Berkantk
13/07/2012, 08:11
2 nizinkinede +++++++++++++++++++++++ :S

Ayrıca çok haklısın. Hiçbir yerde kuralları "okumuyoruz" ve dikkat etmiyoruz.

MrFoseptik
13/07/2012, 10:33
sizi bilmem ben kuralları okuyorum ve volkan'a sonuna kadar destek veriyorum yerinde olsam dota'yı Jfa odasında yasaklarım.

LiFeFoRLiFe
13/07/2012, 13:40
@mrfoseptik o zaman dota oynamak isteyen adama jfayı nasıl gosterecegiz

+sup bu arada

MrFoseptik
14/07/2012, 14:34
garena da dota oynayabilecek kadar gözü gören biri orada JFA room da görecektir. bu jfa nedir diye düşünür herhalde. dota oynuyabilecek kadar aklı çalışıyorsa bunu araştıra bilecektir elbette

KONYALIYOBAZ
14/07/2012, 14:50

Dünyanın hiç bir yerinde hiç bir oyuncu "ouvvvv bu 65536 defa reklam atmış dur şunun oyununa gireyim" diye oyuna girmez. Reklam dediğiniz şey 1 defa atılır "falanca oyuncu dota kurdu gelin" gibi. Bir mesajı 10 defa arka arkaya paste ederseniz o görüntü kirliliğine girer ve flood'a göre 2 ila 15 gün arası banı yersiniz.

Rastgele yazılan bu sayının 256'nın karesi olduğuna kim dikkat etti?

Vulcan
14/07/2012, 15:31
Rastgele yazılan bu sayının 256'nın karesi olduğuna kim dikkat etti?

:D 65536'nın rastgele bir sayı olmadığına kim dikkat edecek ben asıl onu bekliyorum :)

Bu arada odada Dota oynatmazdım falan demişsinizde şimdi insanlar temiz düzgün bir kanal diye geliyorlar o adamlarıda Dota oynuyorlar diye kovamam çünkü özellikle bunu belirten çok kişi var.

LiFeFoRLiFe
14/07/2012, 19:59
w3 ü dotadan ibaret sanan çok kişi varr

MrFoseptik
14/07/2012, 20:10
hala senaryoları bitirmemiş insanlar var doğru ama sadece dota olarak bilmiyor kimse. normal dota odalarında bin türlü fun oyunlar oynanıyor(troll&elves,TD, Warlock gibi)

BorisPeace
15/07/2012, 01:01
hala senaryolara başlamamış insanlar var doğru ama sadece dota olarak bilmiyor kimse. normal dota odalarında bin türlü fun oyunlar oynanıyor(troll&elves,TD, Warlock gibi)

Gerçekten çok kaliteli haritalar var. Özellikle Blizzard çalışanlarının yaptığı haritaların kodlarına bakarak çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Aslında harita yapmanın zevkine varsa millet bu iş giderek gelişebilir. Wc3 harita yapımı hakkında bir konu açmayı düşünüyorum, düşüncelerimin tamamını orada belirtebilirim (:

@topic: Volkan'ın kuraldışı davranışlarda bulunacağını hayal bile edemiyorum. Kuraldışı davranıyorsa da alttan alıp kuralları dikte etmek istemediği için biraz daha serbest bırakıyordur bence (:

Nyhuf
15/07/2012, 09:15
Gerçekten çok kaliteli haritalar var. Özellikle Blizzard çalışanlarının yaptığı haritaların kodlarına bakarak çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Aslında harita yapmanın zevkine varsa millet bu iş giderek gelişebilir. Wc3 harita yapımı hakkında bir konu açmayı düşünüyorum, düşüncelerimin tamamını orada belirtebilirim (:

@topic: Volkan'ın kuraldışı davranışlarda bulunacağını hayal bile edemiyorum. Kuraldışı davranıyorsa da alttan alıp kuralları dikte etmek istemediği için biraz daha serbest bırakıyordur bence (:

Map editingten fazla olmasada anlarım. Bilgisayarcıda (Çırak) olduğum dönemlerde baya bi uğraştım ^^

Gokotas
15/07/2012, 13:08
Birkaç şey eklemek isterim

Halen JFA ROOM diyince one ya noob room u falan filan deniliyor.

Bu roomun açılması için Volkan'ın az çok çabalarını biliyorum.Veletlere bunları teker teker anlatmaktan bıktım.Bu room volkanın büyük çabaları sonucunda açılmıştır.Yok fun için yok dota için şu için bu için değildir.Ya da NOOB odası olarakta açılmadı... Şu kafalardaki saçma sapan şeyleri silmek gerekiyor.

Room'un adı sadece JFA ROOM olsaydı başındaki TURkEY yaziyi olmasaydı o hesapta ''Trbest'' olanlar ne diyeceklerdi çok merak ediyorum.

Banlanmalar konusunda da,

Banlanan her oyuncunun ekran görüntüsü alınıp kaydediliyor.Neden banlandığı da açıklanıyor.Kafamıza göre eğer ban atıyorsakta resmini kaydediyuz.Siz boş yere banladı diyince de size gösteriyoruz

Ayrıca yok diğer admin şöyle böyle banladı reklam attı banladı diyenlere de Volkan abi ne kadar banla desede ben kick atıyorum.Özellikle flood diye yazıyorum.

Yaş ortalaması çok düşük olduğu için artık açıklama da yapmak istemiyorum..

busterer
21/07/2012, 18:05
Adam Kayırıyor yeri doğru aslında Jfa oyuncularına 2 kat ban atıyor :D

LiFeFoRLiFe
21/07/2012, 18:17
Adam Kayırıyor yeri doğru aslında Jfa oyuncularına 2 kat ban atıyor :D

sana 4 :(