PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba

Mithgul
16/07/2012, 10:47
Öncelikle hepinize merhaba. Normalde forumlarda takılan biri değilimdir. Siteyi güzel buldum ve iki üç muhabbete ortak olursam fena olmaz diye düşündüm ve üye oldum.

Kendimi tanıtmadan önce oynadığım oyunların tamamını oluşturan RPG oyunlarıyla nasıl tanıştığımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle geçmişe dönmeden şu an aktif olarak oynadığım DotA ve Dota 2 var. RPG sevdasına çok küçük yaşta başladım. Arkadaşlarımla toplanıp büyük kağıtlara haritalar çizip itemler tasarlayıp. Warrior, Mage, Rogue, Druid vs. klasik classların yanında kendimiz classlar üretirdik vs.

Daha sonra elime ilk geçen bilgisayar oyunu babamın bana aldığı Heroes of Might and Magic 3 olmuştu. Çocukluğumun büyük bir bölümünü o oyuna harcadım ve gerek müzik, gerek cinematicleri olsun beni hala etkiler. Daha sonra Diablo 2 : Lord of Destruction ile bir dönem geçirdim. Ardından World of Warcraft takip etti. Wotlk paketine kadar oynadım. Orjinalde Lvl 55 Discipline Priest oynamıştım. Sonra bıraktım öyle. Orta okulun ilk yıllarında başladığım DotA'ya hala devam ediyorum. İlk bir yıl botlarla ve internet cafede kendi arkadaşlarımla oyunlar oynayıp durdum. Bu bir yılın ardından yavaştan Online oynamam gerektiğini düşündüm. Şimdi yaklaşık 5-6 yıldır DotA oynuyorum.

Normal ve özel hayat üzerine...

18 yaşındayım. İzmirde Oturuyorum. Narlıdere 9 Eylül Konservatuvarında Solfej, Dikte, Armoni vs. dersleri alıyorum. Bir sonraki sene sınava gireceğim. Kompozitör/Besteci bölümü için hazırlanıyorum. Hayatımı tamamen ikiye ayıracak olursak Müzik ve Oyun olarak gidebiliyor diyebilirim. Kendi çapımda küçük klasik müzik besteleri yapıyorum.

Dilerim forumda iyi vakit geçiririz. Hiç bir anlaşmazlık çıkmaz ve birbirimize yardımcı oluruz. Ben kısa kesip tekrar "Merhaba" demek istiyorum.

İyi forumlar.

TNTacme
16/07/2012, 10:59
hg ii forumlar :)

Bins
16/07/2012, 11:00
hos geldin.hf

FafraGa
16/07/2012, 11:03
hoş geldin iyi forumlar ...
sonradangörme not: herke illk oyununu yazmıs editlemeden geçemiycem
ilk oynum worms sonra dixball 2 sonra az bi cs ye sarmıs becerememiş sonra uzun bi aradan sonra dotayı tek başıma öğrenmiş ve GH ile tanıştıktan sonra dota2 ve tf ile tanışmış biriyim bende
Sonradan görme notun notu: miş leri çok kullandım sanıırm

BorisPeace
16/07/2012, 11:03
HoMM3 oyun dünyasına girmek için iyi bir seçim (:

Ben Prince of Persia ile başlamıştım, Diablo ve Delta Force ile devam etmiştim :3:

DreadfuL
16/07/2012, 11:15
HoMM ah ah :) Red Alert'le başlamıştım ben :D

Hoşgeldin, iyi forumlar dilerim :)

AmranJ
16/07/2012, 11:20
Hoşgeldin :)

Arliath
16/07/2012, 11:26
Hoşgeldin, hoş vakit geçirmen dileğiyle. :)

Lexsarko
16/07/2012, 11:59
Burası genelde hoş sohbetlerin döndüğü pozitif ve saygılı insanların çoğunlukta olduğu bir site. Benim de ilk oyunum PlayStation 1 oyunu Digimon World'dü. İnsanının ilk oyunu bir başka oluyor. Halen de ara ara oynuyorum.

Neyse, aramıza hoşgeldin.

Elit
16/07/2012, 12:11
İLK oyunum tetristi :D baska bisi yoktu cunku :D

hosgeldin iyi eglenceler iyi forumlar.

LauraBodewig
16/07/2012, 12:57
İlk oyunum Worms.

Hoşgeldin WoW'a tekrar başlayacak falan olursan Karazhan'da Khanduras beklerim.

Forumda müzikle ilgili sadece 2-3 Metallica şarkısı çalan 1-2 kişi vardı konsevatuar öğrencisi hoş oldu adam gibi sohbet edebileceğim birileri olur. Neredeyse her tür müzikle alakam olsa da yoğunluk progresif müziklerde benim (Dream Theater). Çok güzel de bas gitar çalarım. İleride kontrbas'a da başlamayı düşünüyorum. İş garantisi olsa bende konservatuar okumak isterdim. Hatta sırf müzik yüzünden bazen tıp okumasam mı diye düşündüğüm oluyor(yerleştirmeleri bekliyorum şu an). Hani hiç vaktim kalmayacak falan diye. Kolay gelsin sana.

Gokotas
16/07/2012, 13:01
Vay berat döktürmüşsün :)

Mithgul
16/07/2012, 13:19
İlk oyunum Worms.

Hoşgeldin WoW'a tekrar başlayacak falan olursan Karazhan'da Khanduras beklerim.

Forumda müzikle ilgili sadece 2-3 Metallica şarkısı çalan 1-2 kişi vardı konsevatuar öğrencisi hoş oldu adam gibi sohbet edebileceğim birileri olur. Neredeyse her tür müzikle alakam olsa da yoğunluk progresif müziklerde benim (Dream Theater). Çok güzel de bas gitar çalarım. İleride kontrbas'a da başlamayı düşünüyorum. İş garantisi olsa bende konservatuar okumak isterdim. Hatta sırf müzik yüzünden bazen tıp okumasam mı diye düşündüğüm oluyor(yerleştirmeleri bekliyorum şu an). Hani hiç vaktim kalmayacak falan diye. Kolay gelsin sana.

Teşekkürler. Benimde daha şimdiden müzikle ilgili arkadaşları ufaktan tanımam iyi oldu. Ayrıca Bass için Fa Anahtarı okuyor musun yoksa Tab okuyarak mı çalıyorsun?

KONYALIYOBAZ
16/07/2012, 14:06
Herkes ilk oyununu söylemiş bende söylemeden geçemeyeceğim :D Ilk oyunum dedemin doğum günü hediyesi aldığı Windows 95 yüklü bilgisayarımda oynadığım Doom oyunuydu. Hatırlıyorum bütün yaratıkları öldürüp bir yere gelirdim orası oyunun buglı yeriydi sanıyorum yada ben bulamamıştım oraya geldikce new game yapardım :( ne günlerdi be. Aynı bilgisayarda Rayman falan oynardım prince of persia 1 vardı 2 boyutlu :(

Hoşgeldin bu arada :D bende elektro gitar çalıyorum yaklaşık 4.5 senedir :O

D1e-_-
16/07/2012, 14:55
Hoşgeldin

LauraBodewig
16/07/2012, 15:03
Teşekkürler. Benimde daha şimdiden müzikle ilgili arkadaşları ufaktan tanımam iyi oldu. Ayrıca Bass için Fa Anahtarı okuyor musun yoksa Tab okuyarak mı çalıyorsun?

Duruma göre. Tabiki tab daha kolay geliyor ama elde tab yoksa notalarla sıkıntısızca çalışabiliyorum. Okuyabiliyorum yani.

Hapkido
16/07/2012, 16:19
Son zamanlarda gördüğüm en iyi tanıtma şeysi. Selam, ben forumun delisi Hapkido. Hoşgeldin aramıza.

KONYALIYOBAZ
16/07/2012, 16:36
Son zamanlarda gördüğüm en iyi tanıtma şeysi. Selam, ben forumun delisi Hapkido. Hoşgeldin aramıza.

Yardımcı olmak adına tanrıdan gelen alıntı:

Adını duyurma hediyesi kazanıyorsun. Steamler sayesinde tüm DotA 2 severler adını duyuyor (tabi o Steamlerin izlenmesi kaydı ile).

Hapkido
16/07/2012, 16:46
Yardımcı olmak adına tanrıdan gelen alıntı:

Niye sen aracı mısın gardaş?

Berkantk
16/07/2012, 17:10
Hoşgeldin foruma. Madem ki öyle bende ilk oyunumu söyleyeyim. Mortal Combat: Trilogy ydi. Kintaro alıp herkesi 4 tekmede döver sonra sevinirdim :S

Not: Tanıtımında bu kadar düzgün ve özenli Türkçe kullanmış olmandan dolayı tebrik ederim. Türkçeye dikkat eden bir forum burası :O

TauHunter
14/08/2012, 19:16
Çok uzun olmuşta tam okuyamadım.

Hoşgeldin.