PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jazz Jack Rabbit

Armknock
19/07/2012, 20:49
Selam ben abimin kardeşiyim. :o_o:

Hayatımda oynadığım ilk bilgisayar oyunudur Jazz Jack Rabbit.

3381

1998 yapımı bir oyun olmasına rağmen dönemin klişeleşmiş 2 boyutlu oyunlarından farklı olarak, 2 veya 3 tuşlu kombinasyonlar ile yapılan değişik hareketler, farklı karakter seçenekleri ve bu karakterlere ait farklı kombinasyonlar, canavarları değişik öldürme biçimleri, değişik canavar tipleri, para ve elmas toplama ve diğer bir çok özelliği vardır.

Oyunun ayırca, 2, 3 ve 4 kişilik ve eğer online oynarsanız 32 kişiye kadar çıkabilen oyuncu kapasitesi var.

Battle, Race, Treasure Hunt, Capture the Flag gibi modları var ve gerçekten çok eğlenceli.

Oyunu ilk oynadığım zamanlarda 5 yaşındaydım. :o_o: Oyunu 2007 yılında tekrar hatırladım ve tekrar oynamaya karar verdim. "Secret Files" adında yeni bir versiyonu çıkmış. Ben de ondan başladım oynamaya. Baya zaman oynadım. Tabi bu süre içinde İnternet'te popülerleşmiş ve adına siteler, forumlar açılmış. Oyunu oynadıkça yeni şeyler keşfetmeye başladım.

Bunlardan en önemlisini açıklayarak asıl konuya geçeyim;

Özellikle anlatmak istediğim şey; JCS, (Jazz Create Station) yani bildiğimiz Map Editor... Yapacağın şeylerin asla sınırı yok çünkü, terrain'i "Jazz Palette" sayesinde kendin çizebiliyorsun. 4 senedir bu işle uğraşıyorum. Oyunun gerçek versiyonundan çok daha profesyonel haritalar yapmış bulunmaktayım.

Eğer aranızda bu oyunu daha önce oynamış olan veya denemek isteyen varsa haritalarımı yollamak ve yorum almak isterim.

İyi forumlar.

KONYALIYOBAZ
19/07/2012, 20:53
Jazz Jack Rabbit çocukluğumun geçtiği oyun. 98 windows bilgisayarımı ilk aldığımda gelen abinin kurdğu benim aşık olduğum günde belkide 2-3 kere bitirdiğim oyun. Duygulandım :(

WeRdeR WeReMeM
19/07/2012, 20:56
Vayyy beeeee unutmuşum ben bu oyunu ya :) :) :) zamanında deli gibi oynuyordum bende :)

BorisPeace
19/07/2012, 21:06
Gerçekten çok güzel oyundu. Soundtrack'i de muhteşemdir.

ViktorReznov
19/07/2012, 21:24
Hayatımda oynadığım ilk demo oyundur.

EdwardGrieg
01/02/2013, 20:14
Of be! Öyle forumu geziyordum, adını bile unutmuştum fakat şimdi hatırladım ve sanırım benimde ilk oynadığım bilgisayar oyunuydu ve çok güzeldi...

Edit: İndirdim oynuyorum şu an