PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaresizlik Mi? Taktik Mi? (HoN)

DreadfuL
20/07/2012, 10:32
Heroes of Newerth oyununda cuma günü gelen patch ile bütün kahramanlar ve oyun modları bedava duruma geldi. Alt Avatarlar gibi parayla alınabilen şeyler ise hala aynı durumda. Bununla beraber oyunun yapımcısı S2 Games'e karşı bir çok eleştiri ve kızgınlık mesajları oluştu. Çünkü oyun için yüzlerce dolar hacayan insanlar bir anda neye uğradıklarını şaşırdılar. Diğer taraftan da para harcamayan insanlar bu duruma ne kadar sevinselerde onların da kafasında artık oyun gerçekten çaresiz bir duruma mı geldi soruları oluşmaya başladı.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nXdJS-Y-RMI

Gözüme takılan en güzel yorumlardan bazılarını da buraya koymak istedim:

-Desperation mod (H)oN!
-RiP
-oh, how cute.. they are now desperate
-why I should buy anything else on the store if you guys give everything for free later?

hohmlec
20/07/2012, 10:45
tabiki caresizlik cok fazla kullanıcısını kaybettı

edit: dotadan okadar cok cakmıslarkı ayırt edemıyorum

Berkantk
20/07/2012, 12:33
DotA 2 acayip felç etti bence bunları. Ondan böyle yaptılar. Yani çaresizlik. Çünkü aynı görüntü kalitesine sahip oyun ve f2p. Ki herolarda benzer herolar. Para verip orada oynayacağıma d2 oynarım.

Not: Eğer ki çok oyuncu çekerlerse bence tekrar eskiye dönerler

KONYALIYOBAZ
20/07/2012, 12:56
Ben para vermedim ama zamanında Legacy account almıştım arkadaşımdan. Şimdi dava açabiliyor muyuz? -.-

Gray Fox
20/07/2012, 13:48
Ben oyunu ilk ciktiginda para ile almistim sonra bedava olunca sok olmustum :D

Empaty
20/07/2012, 13:57
çaresizliğin başlangıcı gibi görünüyo :D

KEREEEEEEEEEEEM
24/08/2012, 15:22
Bence yapmaları gereken bir şeydi. Daha fazla oyuncu çekmek için yapıyorlar. Tabi o kadar para harcıyıp kahraman alanlar için üzücü bir durum ama bir zaman bunun da olması gerekiyordu. Bir oyun sonsuza kadar aynı olamaz.

Ayrıca Dota2 ile karşılaştırmasına gelirsek HoN daha güzel sistem olarak. Dota2 de oyuna girmeniz çok uzun sürüyor biri orda oyun arıyorsa niye Reddet seçeneği koyarsınız ki bir kişi reddetti mi bi daha arıyor oyun. Grafik olarak da HoN'un daha iyi olduğunu söyleyebilriim. Dota2 yi en iyi ayarlarda oynuyorum ama oyundaki akıcılığı bulamadım, kahramanlar falan bulanık görünüyor sanki.

ViktorReznov
24/08/2012, 16:36
^Benzer tip oyunlarda birine alışanlar diğerine karşı bi yabancılık hissetmesi normal bence. Ama bu birinin öbüründen daha iyi olduğu anlamına gelmez bence.

KEREEEEEEEEEEEM
24/08/2012, 17:04
^Benzer tip oyunlarda birine alışanlar diğerine karşı bi yabancılık hissetmesi normal bence. Ama bu birinin öbüründen daha iyi olduğu anlamına gelmez bence.

Aslında haklısınız. Mesela Call of Duty ve Battlefield birbirleriyle rekabet ediyorlar ve bu herkesi mutlu ediyor, aynı şekilde Pes ve Fifa da öyle. Ancak biraz yaratıcılık esasına dayanan oyunlarda farklı bir şirket oyunun çok benzerini yapınca "Ne HoN mu dotanın çakması niye oynayayım" diye bir önyargıda bulunuluyor.

Dota'yı hala 2002 den kalma oyunda oynuyorduk (dota 2 ye kadar) ve ille de bu oyunu eski bi oyunun haritası olarak mı oynamalıyız, o kadar mh varken insan oyunu bırakıor bıktırıyolar. Çok oynayınca tekdüzelik oluyor. Bir şeylerin değişmesi lazım değil mi?

Bunu HoN daha Dota2'den önce yaptı Dota'nın sistemini birebir kopyaladı ve hilesiz yeni modern bir oyun oluverdi. Bazı kahramanları da çok küçük değişikliklerle geçirdi Dotadan geçenler için alışma olur vs. diye.

Sonra da yeni şey kattı ve katmaya devam ediyor. Oyun modlarına geçenki güncelleiştirmelerle yeni modlar eklenti. Ve de oyunda dotanın normal haritasından başka 3 harita daha var.

Birinin oyunu modernleştirmesi için ille ki oyunu yapan mı olması lazım.

Rekabet güzeldir, kopyası çakması değil bence daha modern hali Dotanın.

Artık karşılaştırılacak olan Dota2 ve HoN arasındaki kahramanların dengeleri, oynanış, grafik vs. olmalı. Yapan şirket değil oyun karşılaştırılmalı.

MrFoseptik
24/08/2012, 17:32
dota 2>dota 1>mayın tarlası>hon