PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl başladınız bu oyuna...Kim başlattı...

[Tr]CHaKaL
02/11/2008, 15:21
Sınıftan arkadaşlar knight online (ko) oynuolardı. Daha sonra belli sebeplerle ko yu bıraktılar.Birinin charı banlandı,birinin şifresi yln oldu vs. onlar ko dan sonra dotaya başladılar.Bana da oyunun cd sini verdiler.O gün bu gündür oynuorum.2 sene oldu belki daha da fazla olmuştur.Yalnız 36 da başladıgımı ve ilk heromun never oldugunu çok ii hatırlıorum.Tabi o ilk noob oyunu da :D:D nclere fln yatıodum kuleye lvl 1 de attack yapıodum.Sonra arklarla beraber oynaya oynaya hem combatları hemde takım oyununu geliştirdik.

İyiki başlamışım bu oyuna ve sanırım ömrümün sonuna kadar oynayacağım.Tatlı bir hastalık bu oyun.O ko oynayan arklarla fazla geçinemezdik.Şimdi hepimiz ayrı ayrı ünivlerdeyiz yinede bayramlarda fln görüşüoruz can ciğeriz tabi dota sayesinde.

Sizinde buna benzer hikayeniz var mı merak ediorum ki kesin vardır ayrıca kimin vasıtasıyla başladınız paylaşırsanız sevinirim...

executioner
02/11/2008, 15:36
Bİz arkadaşlarla paso w3 yapıyoduk benim oyuna başlıyışım 2000 senesinde filandi ben w2 yi filan bilirim iğrenç :D
Neyse ben w2 yi oynarken bizim cd satıcısında w3 ü gördüm direk alıp eve geldim açtım yükledim campaing yaptım bitirdim filan sonra bi 1-1.5 sene sonra ki ben hala oynuyodum zevkle ek paketi değişmişti gittim ek paketi aldım yükledim baya garip gelmişti campaing değişik yeni herolar var sesler yeni sonra biz bulunduğumuz yerden taşındık arkadaşım vardı aradan 3 sene sonra buluşmuştuk baktım oda hala sıkılmamış neyse internet kafeye gittik ben daha yeni versiyona alışmamış iken berabere kalmıştık (Aslında paramız bitmişti bilgisayarlar kapanmıştı :D) sonra işte internet aldım w3 araştırması yaparken dota die bi map buldum ama çok ünlüydü hep internet kafelere gittiğimizde onu oynuyolardı hadi dedim indiriyim bari int kafede sadece melee map yapcak adam aramam diye sonra kendi kendime buldum ilk herom sven di işte... İtem yapmasını ilk oynayışta kimse göstermeden bulmuştum:D
Sonra hep internet kafeye gitmeye filan başladım sırf tecrübe olsun die sonra bu forumu filan buldum işte sonra işte dota hayatım değişti ben hiç bu kadar w3 oynuyan insan görmemiştim :D
Sonra ardından 6 ay sürekli battleye girebilmek için uğraştım...(bknz:Sil yükle sil yükle :))
İşte sonrasında burdayım :).....

imported_Storm
02/11/2008, 15:43
Walla bn cıktığı gnden beri sürekli warcraft 3 ü oynardım. Sonra bi gün internet kafedeyiz arklar gitti bn hala w3 oynuyordum. Sonra Td lerden sıkıldım. Baktım dota filan yazıo bi gireyim dedim baktım 1 taverna var. Orda adını yanlış hatırlıyo olabilirim Acmage die bi hero vardı. Buz yağmuru filan yapıodu. Kuleleri buz yağmuruyla filan alıodum. En sonda bunların şehirlerine girdik. Orda 2 başlı ejderha wardı. Onu en sonda bizim kulelere doğru çektim ve orda yattı. Sonra kar topu suratlı creplerle bitirdim oyunu. Tabi bn karsıda bot olmayınca sevmedim. Sonra 2-3 yıl filan hiç oynamadım bu dotayı sonra yapımcısı değişti heralde tam bilmiyorum. Oynayayım dedim iste o gün bu gündür dota oynuyorum. Arada bi canım sıkıldıkca hala 1.00 ı oynarım dotanın.

BladeHero
02/11/2008, 19:26
ben arklar vasitasiyla başladım aslında nette hep görüordum bu oyunu fkt anlam veremiordum ko oynardık ozamanlar kroydum :D nese işte ilk bi ark gel oynıyalım dota dedi bilirmisin dedi yok dedim ii ögren dedi r2 oldu beni balanar yaptı ben daha o oyunda ark göstermeden str itemi fln yapmıstım ama tabi oyunu oynarken biraz zorlanıodum bide görünmezlii olunca arkın iice nolduumu şaştım gem aldım sora keşfedip ama iş işten geçmişti o 25 ben 12 idim 1 kere öldürmüştüm oda daha ilk lwlde ark telle konusurken almıstım :D:D o noob bi oyundu ondan soraki ilk herom lichti ve lichle oynadıımda benim seviyemdeki bir naix bir azgalor u yanımdaki trolle beraber ezmiştik ben azgaloru aglatıodum troll olan ark naixi aglatıodu kesioduk öle oyunlar olmustu 10-15 kere sora battle.net i kurdum o arklar sayesinde prolaştım melee herolara alıştım ve burdayım işte :D

DoTa
05/11/2008, 14:06
ben eskiden sürekli warcraft 3 oynardım.benim kuzen de benim gibiydi.Sonra bir gün oınların evine gittiğimde baktım 1 heroyu oynatıo küçük adamlar(creep:D)savasıyor. sonra sordugumda bana tek bi heroyu yönetip diğer heroları öldürmek oldugunu söyledi.Online olarak 1 hero yönetmek W3 oynarken bütün dileğim buydu.o oyuna ben sizin gibi oynayarak tanısmadım.okul çıkısı onlara gider. izlerdim. en az 20 defa izledikten sonra oyuna baslamaya karar verdim. Oyuna basladıgım ilk hero Knight Davion oldu. Ve de ilk oyunda killing spree yaptım.Ama sonrasında adamlar beni yatırarak killing spree oldular:D sonrasında burdayım işte :)

eflatun
05/11/2008, 18:05
CHaKaL;21808']Sınıftan arkadaşlar knight online (ko) oynuolardı. Daha sonra belli sebeplerle ko yu bıraktılar.Birinin charı banlandı,birinin şifresi yln oldu vs. onlar ko dan sonra dotaya başladılar.Bana da oyunun cd sini verdiler.O gün bu gündür oynuorum.2 sene oldu belki daha da fazla olmuştur.Yalnız 36 da başladıgımı ve ilk heromun never oldugunu çok ii hatırlıorum.Tabi o ilk noob oyunu da :D:D nclere fln yatıodum kuleye lvl 1 de attack yapıodum.Sonra arklarla beraber oynaya oynaya hem combatları hemde takım oyununu geliştirdik.

İyiki başlamışım bu oyuna ve sanırım ömrümün sonuna kadar oynayacağım.Tatlı bir hastalık bu oyun.O ko oynayan arklarla fazla geçinemezdik.Şimdi hepimiz ayrı ayrı ünivlerdeyiz yinede bayramlarda fln görüşüoruz can ciğeriz tabi dota sayesinde.

Sizinde buna benzer hikayeniz var mı merak ediorum ki kesin vardır ayrıca kimin vasıtasıyla başladınız paylaşırsanız sevinirim...

Dünyanin en saçma oyununu birakmişiniz ve dota ya başlamişiniz helal olsun.Ömrünüzün sonuna kadar nasil oynayacaksiniz onu merak ediyorum warcraft 3 un en fazla 2 sene daha ömrü var(ki zaten ölü gibi bir oyun) dota da wc3 le eş zamanla bitecek.80 yaşina gelimiş ve hala dota oynayan moruklar görmek istemiyorum.

Bİz arkadaşlarla paso w3 yapıyoduk benim oyuna başlıyışım 2000 senesinde filandi ben w2 yi filan bilirim iğrenç :D
Neyse ben w2 yi oynarken bizim cd satıcısında w3 ü gördüm direk alıp eve geldim açtım yükledim campaing yaptım bitirdim filan sonra bi 1-1.5 sene sonra ki ben hala oynuyodum zevkle ek paketi değişmişti gittim ek paketi aldım yükledim baya garip gelmişti campaing değişik yeni herolar var sesler yeni sonra biz bulunduğumuz yerden taşındık arkadaşım vardı aradan 3 sene sonra buluşmuştuk baktım oda hala sıkılmamış neyse internet kafeye gittik ben daha yeni versiyona alışmamış iken berabere kalmıştık (Aslında paramız bitmişti bilgisayarlar kapanmıştı :D) sonra işte internet aldım w3 araştırması yaparken dota die bi map buldum ama çok ünlüydü hep internet kafelere gittiğimizde onu oynuyolardı hadi dedim indiriyim bari int kafede sadece melee map yapcak adam aramam diye sonra kendi kendime buldum ilk herom sven di işte... İtem yapmasını ilk oynayışta kimse göstermeden bulmuştum:D
Sonra hep internet kafeye gitmeye filan başladım sırf tecrübe olsun die sonra bu forumu filan buldum işte sonra işte dota hayatım değişti ben hiç bu kadar w3 oynuyan insan görmemiştim :D
Sonra ardından 6 ay sürekli battleye girebilmek için uğraştım...(bknz:Sil yükle sil yükle :))
İşte sonrasında burdayım :).....

2000 de başladin haa; oyun çıkmadan 2 sene önce.

Khirsah
18/11/2008, 12:23
Bi arkadaşım galiba 6.32 gibi bişeyde tanıştırmıştı beni direk razor almıştım o da leshrac almıştı ezmişti tabi beni ama 1 kere almıştım:D ondan sonra hiç bırakmadım dotayı memnunum mutluyum oynarım sonuna kadar vallaha:D

tankmaster
01/12/2008, 13:14
w3 normalini oynadım frozen thonre oynadım bitirdim wow pahalı gelmedi warcrafttan elimi ayağımı cektim ama bizim cafede hala war3 te iyi oldugum bilinir. birgün ark dedi gel dota oynıcaz ben dotayı bilmiorum ama maksat ögleden sonra okula gelmemek olunca kabul ettim. biraz oynadım ilk oyunumda yurnero aldım direk recipeleri alıyordum falan ormandaki satıcıyı 2 saat arayarak buldum ama bugun pro olduk iste xD

executioner
01/12/2008, 15:13
2000 de başladin haa; oyun çıkmadan 2 sene önce.
WarCraft 2 de oynuyodm :)

[GG]JohnQut
02/12/2008, 09:44
5.84 mapiyle basladim tarih hatirlamiorum wc3 td foot dday oynardim zaten 2 ark oynarken gordum hosuma gitti basladim su siralar bnet nob kaynio bende pg takiliorum ggcde

koparcan
02/12/2008, 15:22
zamanı bilmyrm

alt komşu başlattı xD

Devilean
21/01/2009, 14:30
Ben biraz daha yeni sayılırım. 6.12 idi sanırım ben başladığımda versiyon. Üniversiteye başladığım sene dota oynayan bir arkadaşla tanıştım, bana heyecan içinde dota anılarını anlatırdı bıkmadan. FRP, RPG vs bildiğimden anlatırdı ama yine de bıkardım anlatmasından. O kadar hevesli anlatırdı ki oynamaya başladım. İlk noobluğum hatta Rylai'ye Vlademir kasmaktı :) :) Şimdi 3 senedir dota oynuyorum fakat ilk andan beri sürekli prolarla oynadığımdan dolayı hızlı geliştim. Hastalık oldu bırakamıyoruz.

Ara sıra bizim dotacılar yeni bir single player ya da yeni bir MMORPG'ye başlıyorlar fakat çabuk sıkılıp dotaya geri dönüyorlar. Her akşam atmaya da devam ediyoruz. :)

22/01/2009, 13:33
ıce frog dotayı sonradan updateledi

Blackjack
27/01/2009, 19:54
Ben de aslında w2 oyuncularındanım hatta evde hala cd leri durur.Dotayı ilk göreli sanırım 4 sene oluyor.ben o sıralarda salak salak ko oynuyodum hatta.sora yazın bir arkadasım bana dotadan bahsetmişti.O msn konuşmaları hala durur hala okur okur koparım :D:D Ama ben ko yu bırakıp o sırada dday oynuyodum.Dotanın botlara karşı oynandığını bilmediğim için çok sıkıcı gelmişti.Sora bir süre sora olayı çaktım ve oynamaya başladım.
bkz. çocukluk,salaklık,saflık.

Lejyonetr
27/01/2009, 21:28
beyler biz üst dönem den gördük lisede bizim üst dönem bize öğretti sonra tüm okulca oynuyoruz

alikemal284
01/02/2009, 09:58
biz arkadaşlarla w3ü oynuyoduk ama paso td sonra sıkıldık ve öylesine bakarken birden bire dotayı bulduk çok sevmiştik ilk herom enigmaydı

WoLKHaN
01/02/2009, 10:15
Sıcak yatağımda mışıl mışıl uyurken bi gece ev arkadaşım ben cafeye gidiyorum bi oyun keşfettik akıyoruz hadi kanka gel sende ak dedi.Bende gittim aktım.Ama üniversiteyi bitiremedim dota yüzünden yani anlıcanız derslerde bana aktı.O gün bu gündür bırakamıyorum dotayı...

cemo
01/02/2009, 21:26
Baba ve Anne baskısı Dota oyna oyna basımın etini Yediler .Saka ^^ Dogrusu Suan lise 2 deym tam hatırlamıyorum 5.nci yada 6.ncı sınıfta baslamstm ama boyle bi nooblk yok lion ve slayer imba gelmsti bize her heroya deso Kasardık (Başka item bilmiyorduk ^^ ) hatta biri derdi o gizli satıcının dısında ucta biyer war başka bir gizli satıcı ucarak gidiyorsn lfan bizde yerdik ^^.Aslında eglenceliydide yani Oyle başladık dotaya ......

do not touch !
04/02/2009, 23:19
hıc unutmam okulu asmıstık gittik cafeye actık half oynuyoruzzz sora bzm bı arka byler bu sıktı hadın dotaya dedı o anda buz kestım döndum ve dotamı dedım evet oynamadınmı dedi yo adını dahi yeni duyuyorum dedim off cabukk acc su oyunu ozamn kanky dedi ii dedim bu oyuna baslayanbı cok kısı oyunu beyenmıyordu örnegınkuzenıme ögrettım amac ne 25 lwl kasıp bırakıyosun dıye bas basbagırrdı ve bır gun kuzınlerımde klıyordum battlle netı de takılıyordk tabıı aradakı zamn dilimndekuznım bazı heroları ii ögrendı ona ilk zeusu almasınaı söledım en azından ultıye bas dıyınce basarda ölür:D hesabıı nesesu ıcmeye gttım brden bıreee ohaaaaaaaa diye bı ses geldı bnde telasladım bı gttım ulan cocuuk triple cekmıs bölece bu oyunun zevkını kavramıs oldu sanırım sülalece böle böle ilerleyeceyiz :D