PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kore Wa Zombie Desu Ka

LauraBodewig
30/07/2012, 20:57
3491

Kısaca KWZDK hayal gücünün dibine vurulmuş ecchi, fantezi ve komedi yönleri ağır basan bir animedir. Aikawa Ayumu adlı bir liseli bir seri katile kurban gitse de 7 Cehennemin Necromancer'ı Eucliwood Hellschyte tarafından dünyada canlandırılmış ve zombi yapılmıştır. Eu'nun uşağı olur. Ailesi neredeyse hiçbir zaman evde olmadığından Ayumu'nun evinde yaşarlar. Bir süre hayatı son derece normal geçse de yanlışlıkla Masou Shojo olan Haruna'nın güçlerini yanlışlıkla çalmış ve Haruna gücü dönene kadar olaydan Ayumu'yu sorumlu tuttuğu için onlarla yaşamaya başlamıştır. Daha sonra aralarına Vampir Ninja Seraphim'de katılıyor ve olaylar sonucu o da onlarla yaşamaya başlıyor.

Özetle liseli sapık bir zombi, konuşamayan bir necromancer, ciddi bir vampir ninja ve testere kullanan çocuk bir swordmage aynı evde yaşarsalarsa ve zombi hariç hepsi kız olursa ve yanlışlıkla başka bir çekingen vampir ninja ile evlenirse ne olur tarzı çok fantastik bir anime.

Serinin genel olarak 2 ayrı bölüm şekli var. Ya ciddi bölümler oluyor ya da komedisi olan bölümler. Ciddi bölümlerde de komedi ögeleri var ama komedi bölümlerinde ciddiyet hiç yok özellikle ikinci sezonda. Tercih meselesi ben böyle bir animenin daha ciddi gitmesini isterdim. Geçen yaz ve bu yaz iki sezonu yayınlandı bir dahaki yaza da 3. sezon yayınlanacak ve bu ekimde bir ovası çıkacak.

Seraphim karakteri bazı açılardan klasik bir Tsundere olsa bile Yoko Hisaka'nın seslendirme performansına hayran kaldım. Çok güzel seslendiriyor.

Tavsiye ederim konusu açısından çok farklı bir anime. Fakat çok ciddi bir şekilde izlemeyin zaten daha ilk sahnelerinde bile komediyle ciddiyet beraber geldiği için anlayacaksınızdır.

TauHunter
30/07/2012, 20:59
Çok saçma gibi duruyor :/

BorisPeace
30/07/2012, 21:00
Hangisi değil ki :D

LauraBodewig
30/07/2012, 21:06
Anime izlemek isteyenler için gelebilecek ilk kural " Anime'de mantık aramayacaksın "

Birkaç istisna hariç neredeyse hepsi böyle. Başlarında ise NANA gelir bunların oldukça ciddi dizisi çekilebilecek bir animedir. Bunların dışında izlediklerimden BECK ve Genshiken'de ö tarz olabilecek animelerdir.