PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu doğru bir davranış mıdır ?

Vulcan
01/08/2012, 17:00
Forumda konu olarak açmamızın sebebi, chat ortamında hiç kimsenin birbiri ile anlaşamaması bu yüzden konu olarak açmaya karar verdim lütfen JFA bilenler veya mantıklı düşünebilecek kişiler yorum yapsınlar

http://s3.dosya.tc/server/yqEmNG/kenshinvssaito.rar.html

Mod -vs (sadece orta açık) ve vs atılıyor. 2 tane refree, 1 tanede player slottan oyunu izleyen bir oyuncu var.

Busterer.sTz rakibini eziyorken takımındaki KrizzStyle oyundan düşüyor ve 4200 küsür gold Busterer.sTz'ye geçiyor.
KS_Heart'a "bu oyunu kazan kaan'ın pc'yi çatıya çıkıp oradan atması lazım çünkü zaten yenerken üstüne bide adamın parası geldi" deniliyor ve o oyuncu yetmemiş gibi bunun üstüne bide düşen oyuncunun itemlarınıda satıyor ve "bana ne düşmeseydim" diyor.

Yaptığı hayvani pump'tan sonra karşı tarafın zeki oynayışı ve build'ı sayesinde ne kadar çok daha kasmışs ve ezmiş olursa olsun yenilmeye başlıyor ve en sonunda ff verip oyundan çıkıyor ve bu yaptığı şeyde haklı olduğunu düşünüyor.

Konu açmamın sebebi ise kendisinin zırt pırt "replay izle" demesidir buyursun dediğini yapıyorum ve konu açıyorum yoksa böyle durumlarda konu açmakla falan uğraşamayacak bir insanım ve sanırsam bu benim için bir ilk

LiFeFoRLiFe
01/08/2012, 18:12
replayı izledim edit:

kaanın yaptıgı ciddi bir terbiyesizlik ve yenilmesi de tam bir rezillikti açıkcası oyle bişey beklemezdm

sırf turnuva maçını adam düştü diye gg etmiştim eskilerden bilen bilir

kaan sorun sen degilsinde 3-4 gündür oyunculugunda düşüş görüyorum nedeni nedir acaba

gl saat 10 da görüşmek üzere

kzingoth
01/08/2012, 19:26
Ya bence böyle şeyleri çok büyütmemek lazım aramızda çok genç arkadaşlar var. Yani eğer ben grupta yazılan herşeyi ciddiye alacak olsam her gün en az 3 kişiyle kavga ederim. Zaten önceden gruptan bir süre ayrılmamın sebebi de birileriyle kavga etmem veya birilerine uyuz olmam ve o ortamda bulunmak istemememdi. Böyle bişey tekrar olmasın diye çok sallamamaya çalışıyorum. Yoksa mesela bu arkadaşa terbiyesiz diyen kişi daha dün ben saatlerce uğraşıp testmap hazırlamışım ben oradayken Volkan'a WE bilenler önerilerde torpilli muhabbeti yapıyor. Ya da oyunu izlemeyenlerden feedlemişsiniz ehe ehe muhabbetleri dönüyor falan filan. Lafa karışmıyorum bile genelde. Demek istediğim herşeyin peşini kovalarsak grupta adam madam kalmaz.
Olur böyle inatçılık vs. şeyler sonuçta biz küçük ve samimi bir grubuz. Kaan da JFA'ya katkıda bulunmayı çok seven birisi zaten şu anda ekipte hata bildirim görevinde başı çekiyor. Tamam doğru bir davranış değil ama hangimiz her durumda doğru davranabiliyor? Grupta her gün birisi yanlış bir davranışta bulunuyor sadece o yapıyormuş gibi olmuş böyle başlık açınca. Kaan'ın da üstüne gitmeyelim kusura bakmayın inadıma denk geldi desin bu konuyu da kapatalım diyorum ben.

busterer
01/08/2012, 19:39
oyunculugumda hicbir düsüs yok isterseniz kanıtlarım bugun 10 jfasında bu oyunu istegimle oynamadıgım için kaybettim ve reylayda berke düstükden sonra gg rmk açalım dedim kabul etmediniz. oyunsan sogudum zaten 7k gold geçti bana ben 4-0 yenerken.

busterer
01/08/2012, 19:45
birde volkan burda yazmak istemiyordum ama 2 yüzlüsün biraz :S daha geçen hafta ardadan daha kötüsün diyodun hata bildirime geçtim
ı love you kaan demeye basladın ve simdi neden bilmiyorum ama oyunun basından sonuna kadar beni kötüledin berke düsmemisken bile.

Kaan'ın da üstüne gitmeyelim kusura bakmayın inadıma denk geldi desin bu konuyu da kapatalım diyorum ben.

merak etme kaç kere dedim tebrikler buna rağmen kazandın vb. vb. hala foruma koyacam orda insanlar karar versin diyorlar :)

Vulcan
01/08/2012, 19:55
birde volkan burda yazmak istemiyordum ama 2 yüzlüsün biraz :S daha geçen hafta ardadan daha kötüsün diyodun hata bildirime geçtim
ı love you kaan demeye basladın ve simdi neden bilmiyorum ama oyunun basından sonuna kadar beni kötüledin berke düsmemisken bile.

merak etme kaç kere dedim tebrikler buna rağmen kazandın vb. vb. hala foruma koyacam orda insanlar karar versin diyorlar :)

2 yüzlü ? Sen o oyununda replayini koymamı istermisin hani spiritin aggro'sunu çektiğin sonra gündüz olmadan ultini atıp boşa harcaman sonra gidbinn alıp üzerinde tp varken tp basmak yerine adamların arasından geçerken ölüp gidbinn'i adamlara verdiğin ?

Öyle bir oyun oynarsan elbette arda senden daha iyi derim şimdide arda biraz mantıklı davranmaya başlarken sen saçmalamaya başladın şimdi sana sen iyisin dediysem sen saçmalamaya başladıysan bi kere iyisin lafı ağzımdan çıktı diye fikirlerim değişemezmi ?

Böyle bir mantıkla iki yüzlü diyeceksen iki yüzlü olmayan insan yok dünyada.

Konu açma olayına ve hata olayına gelecek olursak evet her gün bir kaç kişi tartışıyor bende tartışıyorum peki bu kadar kişi varken neden sadece senin için konu açıldı bunu düşünüyormusun hiç ? o insanlarla tartışırım ama o tartışma daha fazla uzamaz ne ben uzatırım ne onlar uzatır veya hangimiz hata yaptıysak özür dileriz ama emin ol onlarda senin gibi ısrarla "ben haklıyım" derse gider onların yaptığıyla ilgilide konu açıp insanların, jfa oyuncularının fikirlerini alırım.

KS_HEART
01/08/2012, 19:57
Oyunu isteğimle oynamadım derken? Vs fikrini sen çıkardın ortaya ne istememesi? Bu olayı buraya getiren sensin kaybettin işte neyin davasını yapıyorsun savunuyorsun hala? Ne yani olay neymiş 0-4 üstünmüşün yeniyormuşun isteğinle oynamamışın bırakmışın geçeceksin bunları istediğin kadar kill al umrumda değil sonuca bakarım ben. Ha ben kalkıp da bunu yüzüne vurdum mu vurmadım gerek yok çünkü ama bu işi dallandırıp budaklandırmak istiyorsan da işte replay işte sonuç işte konuşmalar. Daha fazla uzatmaya gerek yok.

kzingoth
01/08/2012, 20:09
Evet adamın ultisi Bladebane ile geri dönüyor böyle bir faktör sayesinde yenmişsin aferin büyük iş başarmışsın. Hatta Volkan bununla ilgili sana priv mesaj atmış, sen zaten biliyormuşsun ama senin yenilmeni istememiş bir nevi.

Konuya gelirsek önemli olan kimin kazandığı mı burada şu an? Kaan da yaptığının doğru olmadığını biliyor ve haksız olduğu ortada, kusura bakmayın der bu olay da kapanır. Adam çıkan heronun itemlerini sattı diye demediğinizi bırakmamışsınız bu kadar büyütmeye gerek var mı? Adam size haklıyım demiyor ve öylesine atılan bir vs zaten, oyunda hep gülerek konuşmuş oyun bozuldu zaten rmk açalım hehe babında diğer arkadaş da devam etmek istemiş iyi oynamış ve kazanmış yani problem nedir? Kaan diğer arkadaşı tebrik bile etmiş yani siz üstüne gidip gidip uzattı demişsiniz ama uzatan siz olmuşsunuz bence.

Vulcan
01/08/2012, 20:15
Konu açmamın sebebi ise kendisinin zırt pırt "replay izle" demesidir buyursun dediğini yapıyorum ve konu açıyorum yoksa böyle durumlarda konu açmakla falan uğraşamayacak bir insanım ve sanırsam bu benim için bir ilk

Eğer bahsettiğin gibi olsaydı ben bu konuyu açmaz ve şunu yazmak zorunda kalmazdım...

kzingoth
01/08/2012, 20:20
Eğer bahsettiğin gibi olsaydı ben bu konuyu açmaz ve şunu yazmak zorunda kalmazdım...

Evet ama o demiştiki ben rmk açalım da dedim zaten, sen dedinki demedin öyle bişey o da replay izle dedi. Öyle bişey demiş :D Ya böyle olsa da olmasa da uzatmayalım ya boşver başlığı sil hatta istersen.

KS_HEART
01/08/2012, 20:21
Ya arkadaşım Vs muhabbetini kaan çıkardı o heroyla beni yenebilceğini iddia etti zaten konunun başını bilmiyorsun daha neymiş efendim ultisi bladebane ile geri dönüyormuş ee ne olmuş yani?Evet bu faktörü farkettim kullandım yani yasak mı bu ? Adamın üstüne gitmişiniz demişin ben tek kelime etmedim item muhabbetiyle ilgili etsem edemez miydim hakkım yok muydu vardı ama gerek yok dedim oyunuma baktım hata mı ettim?

kzingoth
01/08/2012, 20:22
Ben sana bişey demek istemedim dostum genel konuştum işte sen gitmedin üstüne ama Volkan gitti mesela. VS muhabbetinde ben de gruptaydım biliyorum hatta benden ısınma maçı istedin :D Ama ciddi bir vs değildi saito mu alır kenshin mi diye eğlencesine oyuna girdiniz altı üstü yani. Yasak olduğundan demiyorum, sana iyi oynamadın da demiyorum, olay boşuna uzatılıyor diyorum. Volkan akıllı oynadı güzel build yaptı falan yazmış, altı üstü buga benzer bişey kullanılmış, başlıkta Volkan resmen taraf tutmuş yani kapanması en iyisi.

Vulcan
01/08/2012, 20:26
Genel konuştum işte sen gitmedin üstüne ama Volkan gitti mesela. VS muhabbetinde ben de gruptaydım biliyorum hatta benden ısınma maçı istedin :D Ama ciddi bir vs değildi saito mu alır kenshin mi diye eğlencesine oyuna girdiniz altı üstü yani. Yasak olduğundan demiyorum, sana iyi oynamadın da demiyorum, olay boşuna uzatılıyor diyorum. Volkan akıllı oynadı güzel build yaptı falan yazmış sanki Kaan bütün oyun kötü oynamış gibi. Altı üstü buga benzer bişey kullanılmış, başlıkta Volkan resmen taraf tutmuş yani kapanması en iyisi.

Busterer'ın yaptığını KS_Heart yapsa bu sefer KS_Heart'a yüklenecektim yani yine taraf tutacaktım evet taraf tutuyorum.

KS_HEART
01/08/2012, 20:26
ne demek taraf tutmuş ya varsa eksik yönüm söyle o zaman ben de bileyim ? neymiş volkan kaybetmemi istememiş bana taktik söylemiş. ben zaten bunu biliyordum o itemi de kasıyordum.hatta oyun başlamadan önce volkana başlangıçtaki özelliklerle ilgili bir soru sordum volkan söylemedi bana.şimdi işe yaramaz benden bilirsin falan diye kimseye akıl vermiyorum dedi. ben kendi düşüncemle vs yi attım. bir de neymiş buga benzer bişey kullanmışım neymiş bu bug? dotada bm açıp carry herolarını eritmek timing proluk oluyor da jfa da blabaneyi akıl etmek bug mu oluyor?

kzingoth
01/08/2012, 20:27
Busterer'ın yaptığını KS_Heart yapsa bu sefer KS_Heart'a yüklenecektim yani yine taraf tutacaktım evet taraf tutuyorum.

Tamam Kaan hatalı ama bişey demiyorki adam napsın yaptığını geri mi alsın niye bu kadar büyüttük sil başlığı gitsin herkes anlıcağını anladı bence :)

kzingoth
01/08/2012, 20:28
ne demek taraf tutmuş ya varsa eksik yönüm söyle o zaman ben de bileyim ? neymiş volkan kaybetmemi istememiş bana taktik söylemiş. ben zaten bunu biliyordum o itemi de kasıyordum.hatta oyun başlamadan önce volkana başlangıçtaki özelliklerle ilgili bir soru sordum volkan söylemedi bana.şimdi işe yaramaz benden bilirsin falan diye kimseye akıl vermiyorum dedi. ben kendi düşüncemle vs yi attım. bir de neymiş buga benzer bişey kullanmışım neymiş bu bug? dotada bm açıp carry herolarını eritmek timing proluk oluyor da jfa da blabaneyi akıl etmek bug mu oluyor?

Ben sana kötü oynadın demedim, olay zaten kimin kazandığı değil şu an :) Aramızdan biri gruptan soğuyor şu anda sebepsiz yere.

KS_HEART
01/08/2012, 20:31
ne demek kimin kazandığı değil olay birileri sürekli bahanelerin arkasına saklanıyo laf arasında birşeyler ima etmeye çalışıyor ben bunu farketmiyorum mu zannediyorsun? volkanla ilgili olduğu kadar benimle de ilgili o konu ben kimseden akıl almadım. bug da kullanmadım eğer varsa benim göremediğim bir bug şunu da bana açıklarsan sevinirim. ayrıca bana volkanla ilgili olan konuları bırak volkan cevaplasın diyorsun peki neden kaanla ilgili olan konuları sen cevaplıyorsun?

kzingoth
01/08/2012, 20:33
ne demek kimin kazandığı değil olay birileri sürekli bahanelerin arkasına saklanıyo laf arasında birşeyler ima etmeye çalışıyor ben bunu farketmiyorum mu zannediyorsun? volkanla ilgili olduğu kadar benimle de ilgili o konu ben kimseden akıl almadım. bug da kullanmadım eğer varsa benim göremediğim bir bug şunu da bana açıklarsan sevinirim. ayrıca bana volkanla ilgili olan konuları bırak volkan cevaplasın diyorsun peki neden kaanla ilgili olan konuları sen cevaplıyorsun?

Çünkü böyle devam ederseniz Kaan çocukça bir tartışma yüzünden gruptan ayrılacak. O yüzden ben cevaplıyorum. Adamı fazla parası olmasına rağmen yenmişsin ve seni tebrik de etmiş derdin ne anlamadım. Bladebane için Avatar kasılabiliyor onun aklına gelmemiş onun hatası, sen daha akıllı item build yapmışsın. Senin oyununa bişey demek istemiyorum boşu boşuna adam küsüp gidecek onu demeye çalışıyorum.

KS_HEART
01/08/2012, 20:36
ben haklı olduğum konunun arkasında durmaya çalışıyorum burada başta da dediğim gibi bu yorumları atmaya mecbur kaldım artık.kaanın gruptan ayrılmaması için sen de objektif olmuyorsun onun tarafında durduğun besbelli bir gerçek. seninle iyi kötü bir muhabbetim yok tartışmak gibi bir niyetim de yok fakat madem objektif yaklaşmak istiyorsun konunun başını ele al. oyunda ben ağzımı açmadım oyun bitti sadece gruba gg yazdım. kaan haksızdı diyorsun haksızsa güzel bir dille tebrikler diyebilir üstüne de ben şöyle şöyle bir hareket yaptım ama ciddi olduğunuzu bilmiyordum deyip özür dileseydi bu konu buralara gelir miydi?

kzingoth
01/08/2012, 20:43
Dostum benim tek istediğim gruptan boşu boşuna kimsenin ayrılmaması zaten az kişiyiz ve bunu foruma getirmek çok gereksiz bir hareket, özelden konuşulmalı böyle şeyler. Benim diyebileceklerim bu kadar artık Kaan'a kalmış gelip özür dilerse konu da kapanır.

KS_HEART
01/08/2012, 20:53
tamam sağolasın.