PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D2TL Turnuva Slotları Hakkında Kamuoyu Yoklaması

Nighthawk
04/08/2012, 05:31
D2TL 2.2 turnuvasına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle, D2TL turnuva serisinde şu an her turnuva için 16 olan slot sayısının arttırılması hakkında üyelerimizin ne düşündüğünü öğrenmek için bu anketi açmış bulunuyoruz. Eğer slot sayısı 32 takıma çıkartılır ise önümüzde 3 seçenek olacak: turnuva programını ileriye 1 saat uzatmak, turnuva programını geriye 1 saat uzatmak, turnuvayı Cuma ve Cumartesi akşamları olarak 2 güne yaymak.

Bu ankette lütfen daha iyi olacağını düşündüğünüz seçeneği işaretleyiniz. Bu bir kamuoyu yoklamasıdır ve anketten çıkan sonucun aynen uygulanacağı anlamına gelmez.

napstar
04/08/2012, 05:35
Bir günde bitmesi bana çok garip geliyordu. Bu yüzden 2 veya daha fazla güne yayılmasını istiyordum. Takım sayısının artması ve turnuva süresinin 2 güne çıkartılması organizasyonu daha değerli bir hale getirecektir.

Nighthawk
04/08/2012, 05:43
Açıkçası Türk takımlarının Dota 2'ye daha profesyonel bakmasını istiyorsak Türk DotA tarihindeki o yılda 1 kez yapılan ve 2 ay süren acemice turnuvalardan kalan alışkanlıkları geride bırakmamız lazım. D2TL'de ESL Night Cup'lara ya da JoinDota Open'lara benzeyen kupa konseptini uyguluyoruz. Bu turnuvalar küçük ödül havuzlarıyla sık sık (haftada bir gibi) düzenlenir ve bir, en fazla iki günde tamamlanırlar. Dünyadaki profesyonel takımlara baktığınızda Starladder, The Defense gibi en üst seviye takımları hedefleyen turnuvalarından sonra en popüler organizasyonların bu kupalar olduğunu görebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse JoinDota Open serisi her biri 500 Euro ödülle, 2 haftada bir olmak üzere 5 turnuva olarak düzenlendi. Her turnuvada slot sayısı 512 idi ve turnuvalar 2 gün sürüyordu.

Nighthawk
04/08/2012, 05:53
Anketteki seçeneklerde olmayan bir öneriniz varsa yazmaktan çekinmeyin, her seçeneği dikkate alıyoruz.

Axé Capoeira
04/08/2012, 07:33
D2TL'nin finali bence Bo3 olarak oynanmalı hem daha heyecanlı hemde daha kaliteli bir final olur gibi geliyor.

TimeWanderer
04/08/2012, 07:53
Turnuva 2 güne yayılıp final karşılaşmasın 3 oyun üzerinden oynanması iyi bir fikir bence.

KONYALIYOBAZ
04/08/2012, 07:56
32 slot çok iddialı bir rakam. 1. Sezon'da 8-10 takım ile oynanan turnuvalar oldu. 32 slota çıkarsa ve ilgi düşerse bütün D2TL 2. sezonu hüsranla bitebilir.

WeRdeR WeReMeM
04/08/2012, 10:04
Slotlarda çok kararsızım ama cuma ve cumartesi fikrine kesinlikle katılıyorum.

Berkantk
04/08/2012, 10:04
Bence slot sayısı 24'e çıkarılabilir. Turnuva 2 güne yayılabilir. Ve final Bo3 olabilir. Bence böylesi daha güzel olur

Scotchw
04/08/2012, 11:04
turnuva 2 güne yayılabilir ama slot 16 da kalmalı bence.
ben neredeyse bütün turnuva maçlarını izliyorum ve kimse yanlış anlamasın ama kabul etmek lazım 16 takımda en az 4-5 takım vasat oyun sergiliyor. 32 takıma çıkarsa oyun kalitesinin dahada düşeceğine inanıyorum. Bana kalırsa takımlar kendilerini önce turnuva konseptinin dışında geliştirmeli ve iyi düzeye gelince turnuvalara katılmalı.

Lexsarko
04/08/2012, 11:55
Takımlar biraz istemeli bence. Bu organizasyonda yer almak istiyorlarsa ellerini biraz çabuk tutmalılar. Her turnuvadan sonra kayıtlar açılıyor buna rağmen slotların dolması son günleri buluyor. Şu anda geç kaldığı için katılamayan 3-4 takım var sanırım. 20+ takım için slot sayısının 32'ye çıkması bence pek mantıklı değil. 32 de şu an için gerçekçi bir sayı değil zaten.

Her şeyden önemlisi sezon ortasında böyle major bir değişiklik yapılmasını doğru bulmuyorum. 3. sezona doğru ilgi biraz daha artacaktır. 3. sezonda artan ilgiyle birlikte slot sayısı arttırılabilir.

NightStalker
04/08/2012, 15:02
Ben 4. şıkka oy vermiştim ama 32 sonradan fazla geldi gözüme, bende fikrimi beyan edeyim:

Örneğin 20 takım başvurursa hepsinin kabul edilip. İlk 12nin as kalan 8in ön elemeli olarak +4 slota yerleşmesi fikri mantıklı olabilir 8 takım birbiriyle eşleşerek kazanan 4lü turnuvaya katılmaya hak kazanır. Tabi katılım sayısına göre verdiğim sayılar değişebilir.

ViktorReznov
04/08/2012, 15:24
32 ye ulaşacağını sanmıyorum. En azından şimdilik. Final karşılaşması bo3 olursa güzel olabilir. Hatta belki final karşılaşması pazar günü bile olabilir.İlginin artacağını düşünüyorum böylece; hem final maçına hem de turnuvaya.İlgi gittikçe artsa da, turnuva daha da popülerleşse de biraz daha beklemek gerek 32 için.

AQality
04/08/2012, 15:26
Ben 2. şıkka oy verdim.Çünkü daha önceden turnuvaya girmediği için turnuvada oynayamayacak takımlar var.Ama daha gerçekçi olmaya çalışırsam zaten bu takımlara karşı 3 kişi oynasak yenilecek takımlar.Yani illa turnuvaya girmelerine gerek yok belkide.Karar Misery + LoH = NightHawk'ta :D

Nighthawk
04/08/2012, 15:47
32 slot çok iddialı bir rakam. 1. Sezon'da 8-10 takım ile oynanan turnuvalar oldu. 32 slota çıkarsa ve ilgi düşerse bütün D2TL 2. sezonu hüsranla bitebilir.

Hüsran GameHonor ile anılan bir kelime olmadı hiçbir zaman Latyoscum :)

32 slota çıkarsa bu slotlar dolmayacak ve ilk tur ön eleme tadında olacak, biz de böyle düşünüyoruz. Ama devam eden turnuvalarda başvuruların hep 16 takımı aşacağını düşünüyoruz, ve dışarda kalan takım olması bizi rahatsız ediyor.

omercn
04/08/2012, 15:48
bence turnuva 16 takım kalmalı ancak 2 güne bölünmeli turnuva

Nighthawk
04/08/2012, 15:54
16 takımlık küçük bir turnuva için 2 gün harcamayı kesinlikle düşünmüyoruz, bunu net olarak söyleyebilirim.

Başvurup katılamayan takımlar olması hakkında önemli bir nokta da başvuru kurallarının 5.maddesi:

Başvuru süresi içinde başvuru yapan takımların sayısının slot sayısını geçmesi halinde, birincil olarak daha önce katıldığı turnuva sayısı fazla olan takımlara, ikincil olarak daha erken başvuru yapan takımlara öncelik verilecektir.

Yorumlarınızda turnuvalarda vasat takımların da yer aldığını söylemişsiniz. Tabi ki bu bir açık turnuva olduğundan vasat takımların da olmasında bir terslik yok. Ancak üstteki kural nedeniyle ilk turnuvadan devam eden ve belki de vasat takımların yerine yeni kurulan takımların hiçbir zaman turnuvaya giremeyebilirler. Bu kuralı, daha önceki turnuvalara katılıp en az 1 tur atlayan takımlar olarak değiştirsek nasıl olur dersiniz?

Scotchw
04/08/2012, 16:01
16 takımlık küçük bir turnuva için 2 gün harcamayı kesinlikle düşünmüyoruz, bunu net olarak söyleyebilirim.

Başvurup katılamayan takımlar olması hakkında önemli bir nokta da başvuru kurallarının 5.maddesi:

Yorumlarınızda turnuvalarda vasat takımların da yer aldığını söylemişsiniz. Tabi ki bu bir açık turnuva olduğundan vasat takımların da olmasında bir terslik yok. Ancak üstteki kural nedeniyle ilk turnuvadan devam eden ve belki de vasat takımların yerine yeni kurulan takımların hiçbir zaman turnuvaya giremeyebilirler. Bu kuralı, daha önceki turnuvalara katılıp en az 1 tur atlayan takımlar olarak değiştirsek nasıl olur dersiniz?

böyle olursa kesinlikle turnuva kalitesinin artacağını düşünüyorum.
bende isterim ki 32 takım olsun ama onunda her hafta toplanacağını hiç zannetmiyorum. sayı belki 24 olarak denenebilir?

Nighthawk
04/08/2012, 16:03
böyle olursa kesinlikle turnuva kalitesinin artacağını düşünüyorum.
bende isterim ki 32 takım olsun ama onunda her hafta toplanacağını hiç zannetmiyorum. sayı belki 24 olarak denenebilir?

Tekil eleme turnuvada slot sayısı 2'nin kuvveti olmak zorunda.

Gehenna
04/08/2012, 16:46
Kesinlikle slot 16 kişi kalmalı,artan sayı için eleme sistemi ;) invitation olayına da başlamak gerekir gecekuşum,ilk 4'e oto-kayıt imkanı,geri kalan 8 kişiye de benzer bir sistem uygulanıp geride kalan o 4 slot için elimination sistem cok keyifli olabilir ^^

koalaknight
04/08/2012, 17:34
2. sezonda katılan takım sayısı arttıgını görürsek 20-26 takımlı bi turnuva daha iyi olcaktır bence ve final bo3 olmalı ve turnuva 2gune yayılmalı

D1e-_-
04/08/2012, 18:32
1. şıkka verdim, Gehenna doğru söylüyor.
16 slot olucak ise bence;
8 invite ile gelicek takım olması gerekiyor. Turnuvadan önceki günlerde geriye kalan 8 takım olmak için diğer takımlar arasında bir ön eleme yapılması iyi olur.
8 slot olucak ise;
4 invite ile gelicek takım olması gerekiyor. Turnuvadan önceki günlerde (Perşembe, cuma) geriye kalan -invite almayan- 4 takım olmak için katılacak takımlar arasında eleme yapılması iyi olur.
Örnek:
8 slottan bir örnek vereyim;
DP, mG, (diye devam edicektim başka aklıma düzgün takım gelmedi...)A, B takımları invite ile geldi. Maçlar her cumartesi bu saatlerde oynanıcak(şu an ki 21.00-...). O zaman geriye kalan 4 takımı seçmek için Cuma günü katılan 8 takım veya 16 takım işte ne kadar katılırsa o turnuvayı oynicak 4 takım olmak için, onlar aralarında eleme oynicak. C ve D yi eşleştiriceksiniz E ve F, G ve H, I ve J içinde aynı şekilde olucak. Kazanan takım direk gelicek turnuvaya veya bunları finallerle olucak bir duruma koycaksınız yarı finale gidenler direk gelicek.

Nighthawk
04/08/2012, 19:58
8 davet ile 8 ön eleme ile güzel fikir ama Türkiye'de takımlar o kadar değişken ki, örnek vermek gerekirse 2.1'de final oynayan 2 takım da son güne kadar 2.2'ye katılıp katılamayacağını bilmiyor, haliyle davet ile düzenlemek çok zor oluyor.

Bu arada D1e-_-, 16 slot yetmediği ve dışarda çok takım kaldığı için bir çözüm üretmeye çalışıyoruz sen 8 slot diyorsun :)

Axé Capoeira
04/08/2012, 20:08
eğer 16 takım devam edilecekse insiyatif kullanılarak 14 takımın başvurusu kabul edilip sonra başvuran takımlar içinse 2 slottan birini kazanmak için ön eleme yaptırılabilir ama kesinlikle final Bo3 olursa güzel olur =)

Gehenna
04/08/2012, 20:19
Bence finalin bo3 olması bu turnuvanın yapısına cok aykırı ya :/

ethancole
05/08/2012, 03:44
32 takım degılde 24 takım uzerınden olsa kalan 3 takım aralarında bırden fazla mac yapsın ve en cok galıbeyı olan kazansın

GGcM4sTeR
05/08/2012, 04:32
16 kisilik sistemle turnuva aynı sekilde devam etmeli yanlız bide pazar günü 32 slotluk duruma göre 16 slotluk bir 1v1 turnuvası düzenlenmesi takımı olmayan arkadasların kendilerini gösterecekleri bir platforma dönüsür ödülün bence bir önemide yok

Chaoseater
05/08/2012, 05:05
Turnuvaya katılan takımların eski turnuvalardan galibiyeti olma kuralı biraz saçma olur.Şöyleki yeni kurulan takımlar nasıl katılcak bu turnuvaya veya adamlar kendilerini geliştirmiycekler mi ? Turnuvanın kalitesini arttırayım derken bu belirli takımlar arasında oynanan monoton bir turnuvaya dönüşebilir.Bireyselde iyi olup takımda anlaşamayan bir çok oyuncu var.Turnuva slotlarına gelince bu sezonluk 16 iyi ama 3. sezon için taleplere göre slot sayısı arttırılabilir.Finalde Bo3 güzel olabilir.Final keyfi doruğa çıkacaktır böylece.2 güne yayma fikride gayet mantıklı olur.

Annkaa77
05/08/2012, 07:26
anketteki bu mu bilmiyorum ama söyleyeyim yinede:) yorumları da okumadım belki söylenmişse affola.
32slottan cuma-cumartesi 2tur yapılsın 16şardan şu anki gibi. 2günün kazananı pazar bo3 oynasın? geç bir saatte olmadan pazar günü olabilir. Çünkü finalin tek maç olması yeterli değil gibi sanki.

Seth.
05/08/2012, 09:44
Öncelikle yorumları okumadım, o yüzden söylenmişse kusura bakmayın. Bence herkesin bu organizyonda bir yeri olmalı. 8 slotu elini çabuk tutan takımlar almalı. Kalan diğer takımlardan 16 tanesi arasında bir günde tek maçlık bir mini-turnuva düzenlenip, kazanan takımlar en başta gelen 8 takımla birlikte bu organizasyonu oluşturmalı diye düşünüyorum. Ayrıca, oyunların iki güne yayılması daha iyi olacağı görüşündeyim.

alpgdo
05/08/2012, 12:59
Bu turnuvalar mG DP yada baska iyi takımların kazanılması icin duzenlenmiyor sadece, bazı takımların tecrube kazanması, onların iyilerle oynayıp kendilerini gelistirmeleri durumunu da hesaba katmak gerek, galibiyet sayısı olayı cok sacma olur. Bence en mantıklısı 24slot-2gün. Ama 6 takım kaldıktan sonra eslesmeler nolur onu da dusunmek gerek. Parlak bir fikir bulamadım.

ViktorReznov
06/08/2012, 11:02
Bu hafta yoğun talep var.Daha şimdiden 19 takım oldu bile ve bugün daha pazartesi.30'u bulur gibime geliyor bu hafta.Her geçen hafta daha da ünleniyor turnuva görünüşe göre.

MeRD0_THe_KiD
07/08/2012, 14:26
eğer 32 takıma ulaşılırsa Cumartesi ve Pazar akşamına yayılmasından yanayım ben öyle bir şeçenek yazmamışsınız ama ....
yarı final ve final maçları pazara yayılabilir ve böylece bo3 final oynanıp daha zevkli de olur gibime geliyor

Ama tabii belki sadece 1 kere 32 takıma ulaşılır sonra yine sadece 16 takım kapışır bu yüzden de 16'da kalması daha mantıklı :)

Darkelia
07/08/2012, 14:42
ankette baska isaretledim ama fikrim degisti bence cuma ve cmartesi 2 güne yayılmalı 32 slot olmalı ve final karsılasması bo3 olmalı cünkü cok cekismesiz geçen finallerde gördük bo3 olursa baya çekişme olur.Pazar günü neden yapılmaz onuda söylemek lazım pazar günleri için solo masters devam ettirilecek onun üzerindede çalısıyorlar bu yüzden pazar günü olmaz en uygun cuma cmartesi bence.

LarkmaN
10/08/2012, 20:20
Turnuvalar kesinlikle cuma cumartesine ve saat 9dan sonra baslamalı malum ramazan ayındayız oruc tutuyoruz :)

LauraBodewig
10/08/2012, 20:59
Ramazan'ın bitmesine 1 hafta kaldı değişiklikler Ramazan sonrasında olabilir bence.

ELysin
10/08/2012, 23:25
Cumartesi günleri sadece finale yetişebiliyorum cuma yada pazar olsa hoş olur D: