PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA denge tartışması (sadece bu başlık kullanılsın)

Vulcan
04/08/2012, 17:30
Not: JFA'nın dengesi gibi ince bir konu tartışılacağından dolayı abuk sabuk yorumlar yapmayın

Aramızdaki bazı arkadaşlarımız bazı Herolar için imba derken bazıları dandik bazıları ise dengeli diyorlar. Bu başlık altında her türlü Hero ve Item için denge tartışmaları yapacağız.

Şu an tartışılan Hero'lar

Hajime Saito - Shin Sengumi Leader
Himura Kenshin - Manslayer
Volcano - Fire Panda
Chris Battleaid - Monk

Hangisi güçlü ise neden güçlü güçsüz ise neden güçsüz lütfen belirtin

Jedi
04/08/2012, 17:36
Monk imba bir hero olabilir ama daha 1 kere bile alıp oynamamış kişilerin bunu söylemesi hoş değil.

Fire Pandanın skilleri hem fazla güçlü hem de kullanmak için fazla yetenek istemiyor bence asıl sorun bu.Büyük ihtimal hero birkaç kere daha nerf yiyecek.

Laguna
04/08/2012, 17:37
saito ve kenshinin shockwave skilleri çok vuruyor imba belki şey diyeceksnizkasamaza işyapamaz ama kasamamsı için hiçbir sebepyok shockwave range ve dmg çk yüksek yani benim gördügüm en iyi lane tutan herolaran olan bloodelf mage bie onun kaşısında creep kesemiyor sürekli shockwave yiyor yani bence saito ve kenshin imba

kzingoth
04/08/2012, 17:43
Bence Volcano direk skillset olarak bozuk zaten aşağı yukarı her oyun gördüğümüz bir hero. Çekip aynı zamanda stunlayabilmesi zaten çok üstünken stun sonrası pasifi sağolsun stundan çıkana kadar bazı heroları öldürebiliyor bile ve bu skill ile çekip stunlama mekanizmasına rağmen late game'de oyundan düşmüyor aksine belki de güçleniyor. Ultisi de cabası yani teamfightta en etkili ultiler arasında kaçamıyorsun içinde kalsan da ölüyosun kaçsan da ölüyosun bir tuhaf. Bu kadar çok güzel skill bir heroya fazla bence.

Kenshin en çok oynadığım hero yani güçlü herolar arasında olduğu kesin ama imba mı ben de bilmiyorum diğer arkadaşlar söylesin. Ama Wave tarzı olan skill çok güçlü diğeri de biraz zayıf gibi yani birinin gücü biraz diğerine verilebilir belki. Evasion da belki aşağı çekilebilir ama dediğim gibi çok şikayet edilen bir hero değil vururken öldürmemek lazım.

Saito'yu ben şahsen çok sevmiyorum melee olup kayma/hızlanma tarzı bir skilli olmadığı için. Saito yerine Kenshin daha etkili geliyor bana Kenshin bir caster'ı büyüleri yardımıyla 2 saniyede indirebiliyor. Bide bölünme skill bir tuhaf 2. levelden sonra süresi çok kısalıyor belki vuruş gücü azaltılıp süresi artırılabilir.

Monk'un takımında adam akıllı ölen eden olmuyor öyle güçlüki kendi başına bile bol bol hero kesiyor :D Şu an free win gibi bişey son Monk oyunlarında Monk'un takımı kazandı hep. Şahsen ben de Monk pickledim yanımda Volcano ve bir carry daha vardı diğer arkadaş kenarda kasarken bile 3v4 dağıtıyorduk. Healing Wave yerine başka bir support skilli bulup denemek lazım oyunda yani bence arkadan heal atan, carry ile ikili koridor geçen falan bir support olmalı şu anki ortaya geçip kafasına göre takılıyor ve ölmüyor öldürtmüyor. Wave değiştikten sonra bile güçlü olabilir onun yerine bişey bulduktan sonra yine yakından takip etmemiz gereken bir hero bence. Şimdi çok oynanmıyor ama maç yaparken sağlam bir carry ile geçirsen Monk'u yapacak bişey yok yani o carry illa kasacak :)

Laguna
04/08/2012, 17:49
bence monk denli nerdeye skillerin%50sinden tek yiyor can fakiri mana regeni biyerden sor işe yaramaz hale geliyor

LiFeFoRLiFe
04/08/2012, 21:45
Hajime Saito - Shin Sengumi Leader->bu hero gayet güzel ve dengeli sadece earlysi biraz sıkıntılı onuda 1. skiliyle kapatıyor
Himura Kenshin - Manslayer jfadaki heroların hepsini bilmeyen oldugu icin buna imba diyen cıkıyor ama emin olun arasında bunu counterlayan var
Volcano - Fire Panda-> loldeki evelynn in tahtına oturacak bu ultisine azcık nerf geleblr genede

Chris Battleaid - Monk hero biraz imba gibi ama skili degişecekmiş ve base hp si cok az yani lagunanın dedigi cıkıyor

hepsi kendi düsüncemdir.

KS_HEART
05/08/2012, 13:18
Monkun skill i değiştikten sonra yorum yapmak daha mantıklı.Fire pandanın stununa birşeyler düşünülebilir.Diğer iki hero yüksek dpslerine rağmen çok kırılgan zaten onların normal olduğunu düşünüyorum.

Gokotas
05/08/2012, 16:09
Fire Panda için şunu söyleyeyim. Her oyun kasıyoruz ediyoruz adam combatta 1 ultimate açıyor 5 kişi eriyoruz ya kaçamıyoruz da problem burada. İmbalığı buradan geliyor ve ayrıca şu atak speed olayına atak speed i arttığı için daha fazla damage yeme olayı gibi birşey eklenirse kaçmak yerine savaşılabilecek... zaten dibindeyiz kaçamıyoruz :)

WrongheR
05/08/2012, 21:40
Öncelikle fire panda ciddende agır hero çünkü actıgı alandan kacanlar olsa bile whipleyebiliyor ve 2 saniyelik ultiye maruz kalabiliyor ve stunlaya biliyor biraz aklını calıstırsa adamı ulti üzerine oturtabilir.Ve monkun 3 heali var onun yerine 1 heal cıkartılıp [Dotadan Io'nun 3.skilli gibi bi decharging skill'i koyulabilir böylece güzel bir nerf ve balance yemis olur.