PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elementalist Skill Nerf

WrongheR
15/08/2012, 23:54
http://i1137.photobucket.com/albums/n501/yusufcenk/skiller.jpg

Bu heronun skilleri çok fazla vurmakte heleki late gamede baya zorluyor earlyde kaçabilen yok zaten önerim :

Fire : Cd 20 Cost : 200 veya 150/200/250/300 damage vurması
Frost : Cd : 20/18/16/15 Target Damage : 100/150/200/250 Cevreye Hasar : 100/125/170/200 Slow Duration 4 Sn veya Cd 17/15/12/8 Cost : 140/160/180/200

Elemental Hit : Fire için 360/540/720 0.4/0.7/1 Sn Stun
Lightning için 15 kişiye seker her sekmede 15 damage artar 150/225/300 damage
Frost için 200/300/400 hedefi 4/5/6 saniye slowlar hedefin 400 aoesine %30/40/50 darbe vurur etrafındakiler 2 saniye frostbite etkisine girer.

KONYALIYOBAZ
15/08/2012, 23:57
Sana kalsa bütün herolar nerflenecek işe yaramaz hale gelecek :ninja:

kzingoth
16/08/2012, 01:03
Bence de hiç nerflemeyelim Level 6'da 900 civarı burst, Level 16'da 1600 civarı burst. (şu an farkediyorum bu kadar vurduğunu bu heronun, şaka?) Bütün büyüler single-target yani vurması tamamen kesin. Biri slow biri stun. Ulti de absürd süreli bir slow, kısa bir stun veya global etkili oluyor. Çok gereksiz olur nerf! :D

2 yıl önce imba diyordum bence hala imba, hatta daha da güçlenmiş global sekmiyordu mesela eskiden. Hedefin verilmiş sadakası olup da yaşarsa Lightning CD 4. Zaten heronun mantığı yanlış hepsini tık tık basıyosun en az bir hedef kesin ölüyor, bazı skillerini atmak bu kadar kesin olmasaydı veya hepsi yüksek burst vermeseydi daha iyi olurdu. Gerçi mesela Kartkanot da kütürt diye 1000 vurduğu için önündeki uzun bir alana bilemicem yani herşey karambol...

WrongheR
16/08/2012, 01:45
valla bence suanlık çok güzel herolar var sadece uzun süredir bakılmamış :( bakılanlarda imba olmuş yapıcak bir şey yok ya imbalar nerflenicek yada nerf herolar imbalaşıcak :)

Cena-Betis
16/08/2012, 09:46
Bana kalırsada nerflenmesi lazım Veya Skill kullanım Süresinin uzun olması lazım lvl 6'da 2 skille 860 Vuran bi hero varmı mapte ? bu hero vuruyor üstelik 1k manayla 4 skill birden atıp üzeine birde Deathlord kullanabiliyorsa Ben birşey demiyorum daha fazla....

CenaBetis
16/08/2012, 09:50
Zerglin'in hiçbirşeyi yok ona boşu boşuna nerf geldi mesela Herif 6 lvl da 860 vuruyor
Zergling oyun sonu Full itemle ezince imba dediler Nerfin allahını getirdiler şuanda ise alan yok hero bol oldu ben böyle şeylere karşıyım abi çok saçma işler yapılıyor bu mapte.
Murlock mesela Mekanige hiçbirşey yapılamaz olması lazım herif Mekanigi Ağ ile tutup ultisiyle birlikte dalınca Mekanik hem Bash yiyor hemde Ağ ile tutulabiliyor ne anladım ben bu işten...
Şu mapte ben şunu gördüm Nezaman bir Carry feedlense kassa öküz gibi olup gelip herkese 3-4 çekse imba oluyor Ve nerf yiyor heronun boku cıkıyor senelerdir böyle kimse kusura bakmasın alınmasın ben gerçekleri konuşuyorum burada

WrongheR
16/08/2012, 23:51
yani en azından zergling'in bir kaç skilini güzelleştirdik ultisi orbdan kalktı adamdan 1 çalıp 4 ekleniyor :) sorunlar düzeliyor ama benim gördüğüm kadarıyla dotA'yla aynı yaparsak bi farkı kalmaz fakat genede nerflenmesi lazım yada nerflenmeyip diğer düşük heroların imbalaşması lazım ki buna kimse oturup remake hero yapmaz :(

Vulcan
17/08/2012, 02:10
Tartışmaya açık ve yoğun istek üzerine 3.3d sürümü uzun bir süre kalacaktır. Artık bu sürüm üzerinden bir çok şey konuşabiliriz arkadaşlar. Gerçekten çok güçlü olan Herolar zaten kendisini belli edecek.

Laguna
17/08/2012, 03:47
hero dengeli - karşıda cyllar picklendigi zaman zaten siki tutuyor karşıda sadece bir tane silence olması bile bütün oyunu zora sokuyor elementalist için zaten mana sıkıntısıyla baş etmek ayrı dert bence skillerine değilde int alımına veya str alımı ile oynanmalı fakat bencce hero şu an gayet iyi

LiFeFoRLiFe
17/08/2012, 04:15
hero dengeli - karşıda cyllar picklendigi zaman zaten siki tutuyor karşıda sadece bir tane silence olması bile bütün oyunu zora sokuyor elementalist için zaten mana sıkıntısıyla baş etmek ayrı dert bence skillerine değilde int alımına veya str alımı ile oynanmalı fakat bencce hero şu an gayet iyi

cyları yücelttik !

elementalist gayet uygun bence cünkü very latede skil atmaktan başka çaresi yok bırakda damagesi yüksek olsun

not cylar>elementalist ^^

kzingoth
17/08/2012, 11:34
Bir etkinlikte Elementalist karşı takımda Cyllar varken 25 üstünde kill aldı ve oyunu taşıdı. Dediğiniz sadece teori... -hatta LiFeFoRLiVe oynamıştı hala nasıl cyllar>elementalist yazdın oraya? karşılıklı kasmıştınız hem de- Cyllar gördüğü yerde 1-2 kez çok seri kesebilir ama bu Elementalist'in istediği hedefe tek atabilmesini engellemiyor.

JFA'da mana sıkıntısı çok kolay çözülüyor, başlangıç statları var, Replenish özellikli bir sürü item var, Lion's Ring var, mana veren çokça başka item var. İstersen bütün oyun mana kas adamdaki büyülere baksana... Crown of the Deathlord eklesen yeterli.

Bu hero senelerdir f-r-g-e basarak istediği hedefe tek atarak geziyor... 6'da 900 16'da 1600 vurmak çok saçma bence, en kötüsü de bütün skillerinin tıklayınca kesin vurması. En büyük sorun da bu, karşısında skillerini boşa çıkarmak için yapabileceğin herhangi bir hamle yok, herşey kafana kütür kütür geliyor ve ölüyosun, çok sıkıcı oluyor... Bazıları skillshot falan yapılabilir hem daha eğlenceli olur.

Ben bir süredir etkinliklere katılmıyorum çünkü eğlenemiyorum, ben Kenshin alıyorum mesela wave atıyorum, dolunca bir daha wave atıyorum ve ulti atıyorum hedef ölüyor. Modi geliyor bolt clap atıyor kaçana kadar bolt doluyor öldürüyor, veya Flame Master / Elementalist gördüğü yerde tek atıyor. Çoğu hero gördüğü yerde tek atıp geçiyor kim atarsa artık. Üşenmeyip AGI yerine bu tarz yüksek damage vuran INT ve STR seçsek zaten oyun çok hızlı bir şekilde 40-5 tarzı bir skorla biterdi, gelen tek yiyecek zaten. Elementalist'in yarısı kadar burste sahip Kenshin'in nerf yemesi de ilginçti, zira Kenshin'in de carry skilli yok o kadar sadece Evasion var ve primary attribute Agility bu kadar. Slow atan skilli de çok dandik sadece shockwave atan bir hero nerflendi resmen... Gayet normal bir heroydu mana sorunu varsa asıl onda vardı mesela... Ben oyun taşıdıysam da hero sayesinde değil itemler sayesindeydi, Orb of Death ile tam ölecekken attığım 2-3 1500-1600 crittendi veya başka bir itemdendi, hero ile ilgisi yoktu. Çoğu oyunda da yetersiz kalıp taşıyamadım bir INT veya STR durdurdu takımımızı, herkes de bunu gördü, buff nerf olaylarının sağlıklı yapıldığını düşünmüyorum pek şahsen. Geçenlerde de Abo ufak da olsa bir nerf yedi sebepsiz yere, zaten bişey yaptığı yoktu...

Dengelemelerin çok rastgele yapıldığını düşünen sadece bensem söyleyin, gördüğüm yere bu tarz post atmayı kesicem :D

WrongheR
17/08/2012, 13:32
yahu murlock nerf yedi ona bakarsan boşa nerfti boşa onu oplayan 2 hero var 4-5 tane hero var zaten biri machine diğeri ogre biri overlord diğeri angel infoda 300 yazıp 400 verdi diye durationu sabit olarak 4 yaptılar speedi levellediler 80 120 160 200 bende , haksız nerf yapıldığını düşünmekteyim kendi gözlerimle gördüm oynadım elementalist tam bir imba yani değiştirilmesi lazım

bir de 6 level de ne 900 ü ? 1.1k atmakta fire ulti frost sayarsak

kzingoth
17/08/2012, 14:54
Skillerin maksimumunu mu hesaplıyon anlamadım dediğin gibi lightning vermesek bile 280 + 125 + 500 = 905 ediyor.

DotA'da Lina da böyle vuruyor ama genelde manası yetişmiyor, yetişse de animasyonları yavaş, sadece Light Strike Array'in stunu var onu da güzel atmak her zaman mümkün olmuyor, konsantrasyon istiyor. Falan filan.