PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA Hakkındaki Yorumlarım-Önerilerim

KONYALIYOBAZ
20/08/2012, 18:16
Öncelikle merhaba;

Bildiğiniz gibi eskiden baya jfa oynardım. Bu aralar yine sarmaya başladı ancak oyuna geri döndüğümde bir çok şeyin değiştiğini ve ''kötü yöne'' doğru gittiğini gördüm.

Öncelikle mapteki sistemlerde bir problem yok. (Her ne kadar yeni mancınık sistemi hoşuma gitmesede)

Problem kahramanlarda. Öncelikle gözüme batan 1-2 kahramandan bahsetmek istiyorum:

Sidara:

Bu kahramanın açıklaması aynen şöyle: ''Eli hızlı, aktif kahraman sevenlere''

Bu kahramanın skill dağılımı: '' 2 adet channel, krobelus'un ultisine benzeyen bir skill ve cyclone''

Şimdi 2 channel skill ve el hızlılığı-aktif kahraman arasındaki ilişkiyi kurar mısınız? Ben kuramadım açıkcası.

Önerim: Bu kahramandaki Cyclone yeteneğinin dota'daki thrall'ın static field skill'i gibi bir yetenekle değiştirilmesi. İlk skillinin gücünün düşürülüp, Life Drain yerine eklenecek olan pasif ile şuanki halini alması. (Yani ilk skill nerflenecek ama life drain yerine pasif skill eklenip pasif skill yükseltildikce şuanki halini alacak). Ultisi için ise eski halinin channel versiyonunun global olmayan hali olabilir. Böylece kahramanın skilleri daha uyumlu olur ve oynaması zevkli güçlü bir hero olur.

Storm Panda:

Storm Panda sanırım ganker rolünde bir semi carry. Şimdi öncelikle skillerinden başlamak istiyorum. Hand of Storm gayet güzel bir skill bu skille herhangi bir lafım yok. Gelgelelim ki aynı şeyleri chain lightning için söylemek isterdim ama malesef. 300 damage vuran ''24'' saniye cooldown'u olan bir skill gerçekten çok saçma. Dota'daki krobelus'da bulunan carrion swarm isimli skill 300 damage veriyor ve pasif skill açamadan 8 saniye dolum süresi var ki hepimiz biliyoruz jfa'daki sayılar dota'dakine göre daha yüksek. Windwalk yeteneği kahramanın ismiyle uyumlu ve güzel bir skill. Ancak bu heroda hep karşıma çıkan şey cooldown. Windwalk 4 saniye, dolum süresi 16 saniye. Yine çok fazla. En azından yarı yarıya yapılsaydı yada 10 saniye falan yapılsaydı.

Daha bir sürü var ama bu ikisi gözüme çok batıyor gerçekten.

Bir konu da bu skill kullanıldığında şu kadar hareket hızı azaltılır şu kadar vuruş hızı azaltılır. Tarzında skillerden sanırım 10-20 tane falan var.

kzingoth
20/08/2012, 19:07
+1, Wind Walk 200 -baya iyi- bonus vurduğu için uygun görülebilir fakat Chain Lightning cooldown olması gerekenin 2 katı... Bir de Hand of Storm gibi "stat veririm daha iyi" tadında bir skille sahip olduğunu varsayarsak diğer 2 skillin daha güçlü olması gerekiyor.

BE Mage için de şunu söyleyeyim -tamam Flame Strike ile wave temizliyoruz falan filan heroyu oynamayı biliyorum- o Life Drain oyundaki en kötü skillerden biri galiba, can çektiğin adam support olsa bile sana attack verince senin daha çok canın gidiyor... Yine "stat veririm daha iyi" diyoruz ve stat veriyoruz...

WrongheR
20/08/2012, 19:54
şahsen bu sorunlardan bende hoşnut değilim.Geçen gün bir olay geldi başıma bir oyun attık karşıda hep adı geçen 2 hero : Saito ve kenshin bildiğin ken ile ryu gibiler bende onlardan nasıl hızlı vururm diye düşünürken Kzingoth arkadaşımızın önerisini aldım bir heroyla ilgili murlocktu.O oyun saito ve kenshin tarafımca ağır malup edildi.Oyun sonu map yapımcısından su karar alındı : murlock,saito ve kenshin heroları nerflenicek.Kritiklerinin yüzdesi ve bonusu düsürüldü.Murlockun kullanılan frenzy diye geçen skilli 300 attack speed verirken bu WE'de 400 verdiği açıklandı.Beklediğim herşey aynı kalacak bir mana veya cd eklenir diye düşündüm speedin levellenmiş olduğunu ve max 200 e çıkarıldığını gördüm Nc kasanlara göre denilen bu heronun başta nclerde bir şansı olmadığını gördüm ve üstüne aynı item ve buildli kensin tarafından ezildiğimi itiraf edeyim.Nerf yemiş peki arch enemy ne olucak wraithte arch olmaması için nerflenmesi gerek.Kensin ve saitouda bir şey değişmedi.

Gel gelelim aktif olmayan herolara öncelikle Shaman'ı ele alalım.Hero çok yönlü bir hero nasıl çok yönlü her skili bi attritube'a göre verilmiş mana kadar vurma,Bl,simsek atma fakat ultisinde sorun var.Ultisiz 3 Skill + Speed + Sprint varken Ulti ile 1 Skill - 4 Tane bonus - çalışmayan sprint + bu regen race regeniyle stacklanmamakta yani bir saniye 6 bir saniye 3 veriyor.Sonra Night Elf Walker var skillerine diyecek bir şeyim yok fakat circle scale sorunu var çok ağır kasmama rağmen heroyu tutturamadığım için vuramamaktayım ground atack bırakıpta vuruyor.Sonra Flame Dragon var,bu heronun As çok yavaş Skill atarken vuruyor mu skill mi atıyor diye beklerken ölüyoruz.Skill Atarken en azından bi kanat hareketleri devam etse mantıklı olabilir.