PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dinozorların Osurması, Küresel Isınmaya Neden Oldu!

ciyırs
26/08/2012, 12:03
Bilimin vardığı sonuç şu: “Dinozorlar o kadar çok gaz çıkarıyordu ki, kendi dönemlerinde bir küresel ısınmaya neden oldu.”

Liverpool’daki John Moore Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, Sauropod familyasına ait dinozorlardan çıkan metan gazı miktarını hesapladı. Buna göre yılda 520 milyon ton metan gazı, dinozorlardan atmosfere gönderiliyordu.

Dinozorların bilinen en büyük örneklerinin Sauropod’lardan çıktığını biliyoruz. Et yemeyen bu dinozorların bağırsaklarında yaşayan mikroplar gazın ortaya çıkmasını sağlıyordu. Karşılaştırmanız için ekleyelim. Bugün dünyadaki tüm ineklerin yarattığı metan gazı miktarının yıllık 50-100 milyon ton olduğu tahmin ediliyor.

Bilimadamları yılda 520 milyon ton metan gazı üreten dinozorların gezegende küresel ısınmaya neden olduğu fikrinde ısrarcı.

asdasdadas bu ne ya :D

Darkelia
26/08/2012, 12:46
nesillerinin tükenmesinin asıl nedeni dünyaya düsen ve atmosferde parçalanan büyük bir meteorun krater parcalarının son erkek dinazorun taşşagına isabet etmesidir.

ciyırs
26/08/2012, 13:03
nesillerinin tükenmesinin asıl nedeni dünyaya düsen ve atmosferde parçalanan büyük bir meteorun krater parcalarının son erkek dinazorun taşşagına isabet etmesidir.

Ya tamam biliyoruz da anormal geldi haber :D Ondan paylaştım.

Stahli
26/08/2012, 14:03
Ya tamam biliyoruz da anormal geldi haber :D Ondan paylaştım.

taşşağına gelme olayı erdil yaşaroğlunun bir karikatüründe geçiyordu yanılmıyorsam gerçek sebep bu degil neyi biliyorsun :D

Burakula
26/08/2012, 14:28
konuya "taşak" yazmışlar yetkililer bi el atsın!!11!

ciyırs
26/08/2012, 14:51
taşşağına gelme olayı erdil yaşaroğlunun bir karikatüründe geçiyordu yanılmıyorsam gerçek sebep bu degil neyi biliyorsun :D

Gerçek nedir ???? Aydınlat bizi :S:S

Gehenna
26/08/2012, 15:19
Bana çok mantıklı geldi ya.Günümüzde ineklere bazı kimyasal ilaçlar verilmesi söz konusu,çünkü çıkardıkları gazın küresel ısınmaya etkisi çok fazla..

napstar
26/08/2012, 15:52
"İlim bir nokta idi cahiller onu çoğalttı."

FafraGa
26/08/2012, 15:55
Şimdi aklıma bir kimyasal tepkime geldi. Eğer metan gazı miktarı artarsa çok fazla artmış. Bir tanede meteor düşerse atmosferin sürtünmesinden dolayı ısınacak. Metan gazı yanarsa CO2 ve H2O çıkar + ısı çıkar. Yani bunlar yanarak ölmüş.

Not: çok kastım

WeRdeR WeReMeM
26/08/2012, 16:07
Şimdi aklıma bir kimyasal tepkime geldi. Eğer metan gazı miktarı artarsa çok fazla artmış. Bir tanede meteor düşerse atmosferin sürtünmesinden dolayı ısınacak. Metan gazı yanarsa CO2 ve H2O çıkar + ısı çıkar. Yani bunlar yanarak ölmüş.

Not: çok kastım

CH4 + 2 O2 ====> CO2 + 2 H2O kısaca böle gardaş ^^

napstar
26/08/2012, 16:10
CH4 + 2 O2 ====> CO2 + 2 H2O kısaca böle gardaş ^^

Adam tıpçı.

Stahli
26/08/2012, 16:22
Gerçek nedir ???? Aydınlat bizi :S:S
Gerçek şudur;
Yüce ALLAH(C.C) ve Peygamberimiz Hz.Muhammed(J.İ.G.S.A.W) şöyle buyurdular:
El Dinoz suresi ayet 39(buyurdular):biz büyük yaratıkları itaat etsinler diye yarattık ama onlar büyüklüklerini çok görüp yersiz cima yapmaya başladılar (cima=seks) bunun sebebiyle onlara büyük felaket soylarının sonu ve büyük gemi(nuh)ye alınılmamasını emrettik
Erkeklerin vücutları gibi cinsel uzuvları(penis)larıda uzundu onları kısalttık yarım edip yerin dibine soktuk ve onları yok ettik.
gerçek budur arkadaşlar bilim uyduruyor sadece

ciyırs
26/08/2012, 16:33
Gerçek şudur;
El Dinoz suresi ayet 39(buyurdular):biz büyük yaratıkları itaat etsinler diye yarattık ama onlar büyüklüklerini çok görüp yellenmeye,yersiz cima yapmaya başladılar (cima=seks) bunun sebebiyle onlara büyük felaket soylarının sonu ve büyük gemi(nuh)ye alınılmamasını emrettik
Erkeklerin vücutları gibi cinsel uzuvları(penis)larıda uzundu onları kısalttık yarım edip yerin dibine soktuk ve onları yok ettik.

O.O hiç bilmiyodum. Saol :)

Hapkido
26/08/2012, 17:04
Gerçek şudur;
El Dinoz suresi ayet 39(buyurdular):biz büyük yaratıkları itaat etsinler diye yarattık ama onlar büyüklüklerini çok görüp yellenmeye,yersiz cima yapmaya başladılar (cima=seks) bunun sebebiyle onlara büyük felaket soylarının sonu ve büyük gemi(nuh)ye alınılmamasını emrettik

Şu mesajı az editlesen, gerçekten çok hoş olacak. Öncelikle, kafandan uydurduğun El Dinoz saçmalığını ardından da, yine kafandan uydurmuş olduğun ayet olmayan yazıyı. Komiklik yapacağım diye bu kadar da abartılmaz ama. Eğer bir komiklik yapacaksan bunu din ile dalga geçmeden yapmalısın. Şaka yollu olsa bile, din üzerinden anlamsız şakalar yapmayınız lütfen.

Şimdi sakinledim...

Bu arada geçmişe gidip de herhangi bir araştırma şansımız olmadığı veya araştırma şansları olmadığı için bu söylentilerin hepsi birer teoriden ibarettir. Yani başlık "Dinozorların Osurması, Küresel Isınmaya Neden Oldu!" değil "Dinozorların Osurmasının, Küresel Isınmaya Neden Olduğu Tahmin Ediliyor!" olmalı aga :D

Stahli
26/08/2012, 17:07
Şu mesajı az editlesen, gerçekten çok hoş olacak. Öncelikle, kafandan uydurduğun El Dinoz saçmalığını ardından da, yine kafandan uydurmuş olduğun ayet olmayan yazıyı. Komiklik yapacağım diye bu kadar da abartılmaz ama. Eğer bir komiklik yapacaksan bunu din ile dalga geçmeden yapmalısın. Şaka yollu olsa bile, din üzerinden anlamsız şakalar yapmayınız lütfen.

Şimdi sakinledim...

Bu arada geçmişe gidip de herhangi bir araştırma şansımız olmadığı veya araştırma şansları olmadığı için bu söylentilerin hepsi birer teoriden ibarettir. Yani başlık "Dinozorların Osurması, Küresel Isınmaya Neden Oldu!" değil "Dinozorların Osurmasının, Küresel Isınmaya Neden Olduğu Tahmin Ediliyor!" olmalı aga :D
kafamdan niye uydurayım aç kuranı bak yazıyor her şey yazıyor bazı çelişkiler var ama allah yolunca çelişen çelişkiler mübahdır

mikelenjelo
26/08/2012, 17:31
Ekmeğe(yersen) sürülcek akıl yok.

ViktorReznov
26/08/2012, 20:48
Ekmeğe(yersen) sürülcek akıl yok.

Ekmek değildi o ^^

Raichoxunrefleksleri
27/08/2012, 01:29
Gerçek şudur;
El Dinoz suresi ayet 39(buyurdular):biz büyük yaratıkları itaat etsinler diye yarattık ama onlar büyüklüklerini çok görüp yersiz cima yapmaya başladılar (cima=seks) bunun sebebiyle onlara büyük felaket soylarının sonu ve büyük gemi(nuh)ye alınılmamasını emrettik

Beyin aldirma vakasi o.O .. Üzüldüm ...

WeRdeR WeReMeM
27/08/2012, 07:39
Dinazorlar osurmuşlar sıçmışlar sizene arkadaşlar. Millet Mars'a robot yolluyor siz halen yok dinazor osurmuş yok dinazorun taşana meteor düşmüş falan.... :o_o: