PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stat farklılıkları

Broccoli
30/08/2012, 18:09
JFA'daki birçok heronun strength, agility ve intelligence statları birbirinden oldukça farklı. Demek istediğim bir heronun başlangıç statlarının toplamı 60-65 civarında çıkıyorsa başka birininki 70-75 civarında çıkıyor. Mesela en belirgini Naga Siren ile Night Elf Walker arasındaki fark.

Night Elf Walker
Strenght - 24 + 1.7
Agility - 26 + 2.2
Intellegent - 16 + 1.7

Naga Siren
Strenght - 21 + 1.6
Agility - 25 + 2.2
Intellegent - 18 + 1.6

Burada Night Elf Walker çoğu istatiği ile Naga Siren'den üstün. Biliyorum çok küçük şeyler fakat oyuna etkileri büyük. Mesela 2 heroda 20 leveldeyse ve hiçbir item kasmamışlarsa Night Elf Walker'ın canı 100 fazla oluyor. Neden böyle davranılmış açıklayabilir misiniz?

B0nefletcher
30/08/2012, 19:33
Her heronun statlarının eşit olma lüxü yok bir heroda farklı bir özellik vardır ve agilitysi fazla olma durumundadır bunu eleştirmek anlamsız 20 level kastıktan sonra ıtem almak senin elinde zaten skillerin ve heronun rolü buna oranlı ve dengelidir diye düşünüyorum.

kzingoth
31/08/2012, 09:20
JFA'daki statlar heroların rollerine skillerine göre düzenli mi bilmiyorum ama bütün heroların statlarının aynı olmasını mı bekliyorsun? Heroların skilleri aynı değil statların neden aynı olsun :) Mesela SF düşük can ve base damage ile başlar, neden? Çünkü oyunda damage kapasitesi en yüksek karakterlerden biri ve düşük base damage ile başlamasaydı soul toplamak çok kolay olurdu. Veya Rikimaru absürd bir Agi ile başlar, Backstab item kasmadan da vurabilsin diye. Bir ara Lina'nın Int'i artırılmıştı mana sıkıntısı çekiyor diye. Mortred'in Str artışı Rooftrellen'ın üçte biri falan mesela, falan filan. Bunlar heroları özelleştiren şeyler. Dilisa ile Walker'ın canlarının eşit olması niye gereksin yani? Ama ben Dilisa'nın daha çok canının olmasını beklerdim :D

napstar
31/08/2012, 09:25
Arkadaş stat toplamından bahsediyor sanırım. Fakat onlar da eşit olacak diye bir şey yok. Skill'ler, oyundaki rol vb. etkenlerle dengeleniyor onlar.

Broccoli
31/08/2012, 10:04
Ben burada aynı nitelikteki 2 carry herodan bahsettim. Arasındaki stat farkı çok değil ama, oyun başlarken bile bir carry'nin diğerinden 60 fazla canla başlaması dengesiz duruyor gibi. Ayrıca Night Elf Walker'ın Tracking Wave ile kaçması çok daha kolay.

kzingoth
31/08/2012, 10:31
Peki ama bütün carryler aynı skillere mi sahip, early ve late game güçleri aynı mı? :/ Ha şu konuda haklısın Dilisa NE Walker'dan daha iyi statlara sahip olmalıydı çünkü NE Walker'ın carry özelliği daha güçlü. Naga 21 STR ile başlarken Walker niye 24 STR ile başlıyor bilemiyorum fakat her carrynin statları aynı olacak diye bişey yok :)

Vulcan
31/08/2012, 10:38
Demek istediğini anladım evet mantıklı yorumlarda yapılmış ve hemen hemen benim söyleyeceğim şeyler söylenmiş. Naga Siren ultisi sayesinde kendi seviyesinde olan bir Night Elf Walker'dan daha güçlü oluyor + Blind Slash gibi bir yeteneğe sahip. Yetenekleri iyi olan Hero'ların stat alımları düşük iken yetenekleri çok fazla etkili olmayanlarında eksiğini iyi stat alımı kapatıyor. Elbette JFA ile ilgili herşey tartışmaya açıktır. x herosunun şu stat alımı çok veya y herosunun başlangıç hasarı fazla gibi eleştriilerde bulunabilirsiniz

B0nefletcher
31/08/2012, 12:46
Peki bu eleştirilere bir çözüm getirilirmi ?