PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hadiyin LoL'ün XBOCT'u olalım

DreadAnthem
01/09/2012, 17:34
Evet, yanlış duymadınız LoL'ün XBOCT'u olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yapmanız gereken tek şey benimle oyun oynamak benimle oyun oynayan kişilerden birisi büyük çekiliş sonucunda lolün XBOCTu olmak hakkınız kazanıcak. Bu nasılmı olucak benim gibi müthiş bir oyuncunun yanında oyunlara girerek 0Lose siz bir LoL keyfi yaşıyacaksınız ardından Ranked Game lerde müthiş başarılar elde ediceksiniz bu sizi LoL camiasında yüksek mevkilere ulaştırıcak .Ondan sonra ise düzenlenen çeşitli karşılaşmalarda elde ettiğimiz başarılar ile LOL'ün XBOCT'u olucaksınız(benim sayemde).

Ben kimmiyim, DreadAnthem'im ulan koskoca DreadAnthem, Simitçi DreadAnthem .Teamspeakta boş kanallara girip gitar çalıyorum falan, arada noktalara giriorum boşluklara kaçıyorum.

Nedir bu DreadAnthemin çılgın projesi diye sorarsanız izledim işte LoL turnuvalarını falan ki adamlar o kadar başarılı değiller Dota'daki yüksek düzey oyuncular veya topluluklar kadar iyi oynamıyorlar .Hepsinden önemlisi içgüdülerine göre haraket ediyorlar resmen düzenli oynayan fazla takım yok ki düzenli oynayanlar daha başarılı oluyor. Bu bir klan daveti yada benzer birşeymi diye sorarsanız hayır değil ben şuan sadece bir topluluk oluşturmayı amaçlıyorum. Bu topluluğun içinden klanlar çıkar veya çıkmaz uzun vadeli düşünmek bana göre değil ilk basamağı geçmeden ikinci basamağı düşünen biri değilim çünkü.

Fakat şöyle birşey var oyunu çok ciddi oynayan arkadaşlardan nefret ederim ki TeamSpeak'ta benimle tanışmış olanlar az çok nasıl biri olduğum biliyorlar, hiç bir oyunda veya başka bir şeyde ciddi oynamam hep eğlenmeyi amaçlarım (Örnek:Satranç)

Bana nerdenmi ulaşabilirsiniz ?
-GameHonor TeamSpeak'te Pokeleyebilirsini -> DreadAnthem
-Skype ekleyebilirsiniz -> BlueLight_22
-Facebook ? /DreadAnthem
-Forumdan özel mesaj yolu ile
-West'te DreadAnthem , East'te Shelayer , Turkey ClosedBetada Shelayer
*Steam Simitçi DreadAnthem(DreadAnthem)

Asıl amaç: League Of Legends oynarken eğlenebilecek insanlarla tanışmak.
2. amaç : League Of Legends oynarken trolleyebileceğin insanlarla tanışmak.
3. amaç : League Of Legends oynarken farkında olmadan bile olsa deny yapmaya çalışan oyuncularla oynamak.
4. amaç : DreadAnthem'i tanımak onu anlamak ve gelecek nesillere aktarmak.
5. amaç : XBOCT'un iyi bir oyuncu olduğunu bilinç altına yerleştirmek.

TauHunter
01/09/2012, 17:40
bi tane LoL streamını izledim. lanede hero yoktu. krep almayı bilenler laneye gidiyodu.

WHY YOU LITTLE
01/09/2012, 17:41
4. ve 5. amaçlar sağlammış :S:S bilgisayarın dota2yi kaldıramıyor diye lole başladın dimi :SSxSxs:SX

canifeto12
01/09/2012, 18:08
O KADAR DÜSMEDİM

DreadAnthem
01/09/2012, 18:15
O KADAR DÜSMEDİM
Beyler hedefimize adım adım ilerliyoruz canifeto engelindende kurtulduğumuza göre seviyeli bir topluluk oluşturabiliriz :)

mayyakmuyyak
01/09/2012, 18:42
XBOCT'tan ne istiyosunuz anlamadım.Maçları izlerken turkiye channelini o yüzden kapadım. Ya birbirlierlne sövüyolar yada XBOCT'a

TNTacme
01/09/2012, 18:53
sen gel seni dota tarihinin benden sornakii gelmiş geçmiş en iyi r2 si ol sana bütün bildiklerimi aktarayım çekirge

WeRdeR WeReMeM
01/09/2012, 19:02
sen gel seni dota tarihinin benden sornakii gelmiş geçmiş en iyi r2 si ol sana bütün bildiklerimi aktarayım çekirge

Şahidim doğru diyor. Bence buna takıl sen boş ver lol'ü falan :o_o:

DreadAnthem
01/09/2012, 19:06
Ben zaten dota tarihinin en iyi venge siyim .
Üstelik XBOCT'ta sövenler kötüler zaten :(

EUNE'de az önce "Shelayer" nicki ile yapmış olduğum Draft Pick Skoruma bakabilirsiniz picklerde ezildik gibi dursada oyunu aldık :)

Eyy yüce dit: 3737

WHY YOU LITTLE
01/09/2012, 19:47
cidden en iyi vengesi uzaktan terror atıp yerimizi belli ediyor -.-'

LiFeFoRLiFe
01/09/2012, 19:53
Ben zaten dota tarihinin en iyi venge siyim .
Üstelik XBOCT'ta sövenler kötüler zaten :(

EUNE'de az önce "Shelayer" nicki ile yapmış olduğum Draft Pick Skoruma bakabilirsiniz picklerde ezildik gibi dursada oyunu aldık :)

Eyy yüce dit: 3737

pickleriniz harika karşıda tek bilen yok bula bula bunumu buldun hava atacak -.- sakın westde karşıma gelme bence :)

koskocaman falan degilsin daha küçüksün(noobsun)

TauHunter
01/09/2012, 20:04
LoL kadar kötü oyunu ismini vermek gibi olmasın winterclaw bile oynasa LoL'un dendisi olur.

LiFeFoRLiFe
01/09/2012, 20:07
LoL kadar kötü oyunu ismini vermek gibi olmasın winterclaw bile oynasa LoL'un dendisi olur.

o o kadar kolay degil dotaya benzemez bu oyun

DreadAnthem
01/09/2012, 20:08
pickleriniz harika karşıda tek bilen yok bula bula bunumu buldun hava atacak -.- sakın westde karşıma gelme bence :)

koskocaman falan degilsin daha küçüksün(noobsun)

Dotayı becerememiş lole gitmiş oradada hala hero işlevlerini bilmiyor :( Daha çok kişisel heroların bulunduğu takıma herolar tek başına güçlü diye harika pick diyorsun fakat katarinayı destekleyebilecek bi hero yok takımda, veya twisted fate ile iş yapabilecek. Neyse bence Solo ya tıklayacağına birilerini bulda Cw falan atın ne biliyim belki öğrenirsin birşeyler.

Edit: ahahaha oynda sadece combatlarda el çabukluğu önemli başka hiçbirşeyi yok oyunun dotaya benzemez doğru.
Edit2: Ben adamları 3 günde god olucaz diye lole çağırıyorum bu zor oyundur diyor :D

TauHunter
01/09/2012, 20:16
o o kadar kolay degil dotaya benzemez bu oyun

3738

.....

TNTacme
01/09/2012, 20:24
sn beni dinle dota 2 ye seni yet,ştireyım sende bir navı cevheri gördüm öğrencım ol çekirge

DreadAnthem
01/09/2012, 20:32
sn beni dinle dota 2 ye seni yet,ştireyım sende bir navı cevheri gördüm öğrencım ol çekirge

Ekran Kartı alıcakmısın <3

Pr0.
01/09/2012, 21:25
Lifeforlive bile lol hakkında atar yapa biliyorsa gelin hepimiz god olalım

O değilde fark ettiniz mi lifeforlive bi türlü beceremedi dota oynamayı dota yerine ne oynasa dotadan iyi diyo bknz: jfa lol :S

Axé Capoeira
01/09/2012, 23:13
3739 bu fotoğraf yeterli bence =)

WHY YOU LITTLE
01/09/2012, 23:25

:D:D:D:D:D:D::D:D:D

ToreX
02/09/2012, 00:22

Tek attı.

DreadAnthem
02/09/2012, 03:06
Beyinimi kullanarak ekran kartı yaratma aşamasna henüz ulaşamadım :/

TauHunter
02/09/2012, 13:10

İşte bazı insanlarda ondan yok.

Pr0.
02/09/2012, 14:09
Beyinimi kullanarak ekran kartı yaratma aşamasna henüz ulaşamadım :/

Bakışlarınla kaşık bükme antremanı yap

Lexsarko
02/09/2012, 14:56

Buğra çok sert vurmuşsun. Gençlere çok yüklenme :/

DreadAnthem
02/09/2012, 20:03
http://www.youtube.com/watch?v=izmmYQSYRdE

Bakın shelayer böyle oynuyormuş :P Bir saniye içinde 4 kişiye blink attığım oyunlarda vardı ama very low da video çekmek istemiyorum :(

LiFeFoRLiFe
02/09/2012, 21:02
http://www.youtube.com/watch?v=izmmYQSYRdE

Bakın shelayer böyle oynuyormuş :P Bir saniye içinde 4 kişiye blink attığım oyunlarda vardı ama very low da video çekmek istemiyorum :(

yapamam desene şuna

ToreX
02/09/2012, 21:44
yapamam desene şuna

dota ne yenirmi? 4ever jfa jfayı/dotayı beceremiyonuz lole kaçtınız ordada boyle atar yapıyonuz

Doğru dotada maden bulamıyosun cs kasamıyosun ordan deni si bile olmayan lole gidiyosun. Sende haklısın kötü alıştırmışlar .

LiFeFoRLiFe
02/09/2012, 23:06
Doğru dotada maden bulamıyosun cs kasamıyosun ordan deni si bile olmayan lole gidiyosun. Sende haklısın kötü alıştırmışlar .

dotada herşey tekrarlanıyor jfada ne olup bittigi belli degi

senide kötü alıştırmışlar bilmedigin oyuna laf atma konusunda

dotada deny varda noluyo çeşitlilik varmı dota2 denen o garip oyunda oynanabirlik varmı .-.

key hepinizden önce geldi bana nası kötü bi oyun oldugunu o an anladım halbuki iyi bişey bekliyodum ben -.-

ToreX
02/09/2012, 23:20
dotada herşey tekrarlanıyor jfada ne olup bittigi belli degi

senide kötü alıştırmışlar bilmedigin oyuna laf atma konusunda

dotada deny varda noluyo çeşitlilik varmı dota2 denen o garip oyunda oynanabirlik varmı .-.

key hepinizden önce geldi bana nası kötü bi oyun oldugunu o an anladım halbuki iyi bişey bekliyodum ben -.-
1:Jfa yı 1 sene oynadım Dr.ErnestoChe
2: Dota2de oynanabilirlik yokmus :)(Güldürdün Kardeş) Oynanabilirlik yoksa neden tı2de 1milyon veriyorlar ve final macını neredeyse 70bin kişi izliyor(sadece joindota.comdan)
3: Doğru jfada ne olup bittiği belli değil sırf lordgarithos aldık diye afk kaldıgın Arda'dan tokat yiyip hayata küstüğün günleride biliyoruz neyse sen gogo lol ve jfa Hatta belki anti mhli jfa2 bile yaparsınız .

DreadAnthem
03/09/2012, 00:45
Bir kişi bile gel beraber oynayalım dememiş herkez dota2 ye davet etmiş fakat dediğim gibi onboard kötü bir ekran kartım ve 2gb ramim var dolayısıyla herhangi birini verimli kullanamıyorum, işlemcimde iyi sayılmaz. O yüzden yeni bir ekran kartı alana ve ram takviyesi yapana kadar hatta yaptıktan sonrada LOL'de takılacağım.

Lol'deki oyun tarzım dolayısıyla herhangi bir kötü yorum almadım ki yaklaşık 1,5 aydır oynuyorum daha 30 lvl'e bile ulaşabilmiş değilim. Friend Listteki oyunculardan biri oyuna aldığında 600-700 winli oyuncualrın "mide daha tecrübeli biri geçsin" gibi tavırları oluyor ki onlardan oyun sonunda gelen arkadaşlık isteği onların tavırlarındaki değişimi gösteriyor.

EUNE-Shelayer hala eklemediler bak.

LiFeFoRLiFe
03/09/2012, 03:32
1:Jfa yı 1 sene oynadım Dr.ErnestoChe
2: Dota2de oynanabilirlik yokmus :)(Güldürdün Kardeş) Oynanabilirlik yoksa neden tı2de 1milyon veriyorlar ve final macını neredeyse 70bin kişi izliyor(sadece joindota.comdan)
3: Doğru jfada ne olup bittiği belli değil sırf lordgarithos aldık diye afk kaldıgın Arda'dan tokat yiyip hayata küstüğün günleride biliyoruz neyse sen gogo lol ve jfa Hatta belki anti mhli jfa2 bile yaparsınız .

1- istedigin kadar 1 yıl oyna hala noob kalacaksın ve bilmiyorsun daha jfayı

2- herkese göre degişir o bana haklı diyen çok kişi var

3-sadece sazan.avi di onlar jfada ne olup ettigini bilmediginin kanıtıdır bu yazı

DreadAnthem
03/09/2012, 03:41

3-sadece sazan.avi di onlar jfada ne olup ettigini bilmediginin kanıtıdır bu yazı

Çağlar senin bir ayda öğrendiğini bir günde öğrenebilecek kapasitede bir oyuncu kiminle konuştuğuna dikkat etmelisin bence :)

Pr0.
03/09/2012, 03:44

Dotadaki başarısızlığiın yüzünden kendini sürekli jfa da çok combat var jfada çok taktik var dotada yok dotada oynanış yok vs vs gibi şeylerle avutmaya çalışıyosun ama bayıyor asasin kardeş :/

LiFeFoRLiFe
03/09/2012, 05:04
Dotadaki başarısızlığiın yüzünden kendini sürekli jfa da çok combat var jfada çok taktik var dotada yok dotada oynanış yok vs vs gibi şeylerle avutmaya çalışıyosun ama bayıyor asasin kardeş :/

en azından senin gibi ayda 1 nick degiştirmiyorum kimsin nesin

@Ayberk senden hiç söz etmiyorum bile belli ediyorsun kendini ve nası biri oldugun aşikar tamamen

Ratz
03/09/2012, 06:10
benim bir günde yapabildigimi maalesef çaglar 1 ayda yapamaz senden hiç söz etmiyorum bile

Bu nasıl bir egodur arkadaş:D Öyle olsa bile bunu demen saçma... Ayrıca çağları tanıdığını sanmıyorum, kendisi gayet iyi bir oyuncu ve İNSANdır.

LiFeFoRLiFe
03/09/2012, 06:13
Bu nasıl bir egodur arkadaş:D Öyle olsa bile bunu demen saçma... Ayrıca çağları tanıdığını sanmıyorum, kendisi gayet iyi bir oyuncu ve İNSANdır.

bende sevmem öyle demeyi ama burda cevap niteliginde oldugu için öyle dedim

editlendi.

Specy
03/09/2012, 06:52

1- Çağlar'ı tanımadığın belli oluyor. Kendini çok hızlı bir şekilde geliştirebilen çok temiz bir insan kendisi. Ayrıca bunu söyleyebilecek en son kişi sensin burak.
2- Madem herkese göre değişiyor neden sadece benimki doğru dota2'de oynanabilirlik yok diye konuşuyorsun.

KONYALIYOBAZ
03/09/2012, 07:03
Konu DreadAnthem'in LoL isimli oyunda takım toplamasına yönelik bir konu. Lütfen bunun dışındaki konuları daha fazla uzatmayın.

Specy
03/09/2012, 07:08
Konu DreadAnthem'in LoL isimli oyunda takım toplamasına yönelik bir konu. Lütfen bunun dışındaki konuları daha fazla uzatmayın.

Mod olduğunu yeni fark ettim. O.o Tebrikler.

LiFeFoRLiFe
03/09/2012, 07:23

oha ne ara* neyse okey sadece görüş söyledim gl

FeedGuaranteed
03/09/2012, 10:52
Dotanın üstüne oynanacak bir oyun değil ya lol. Skillin damageini artıran itemler falan var galiba fazla zorlama şeyler. Deny yok bi de grafikler de biraz kötü hani w3ün de kötü ama bi havası var karizmatik tipler :D Zaten toplam 1 saat oynadım sanırım çok bok atmayayım ama skillerin cooldownı yok denecek kadar az grafikler de garip olunca combat çok karışık görünüyor cafede oynayanlara bakınca.

DreadAnthem
03/09/2012, 12:28
Dotanın üstüne oynanacak bir oyun değil ya lol. Skillin damageini artıran itemler falan var galiba fazla zorlama şeyler. Deny yok bi de grafikler de biraz kötü hani w3ün de kötü ama bi havası var karizmatik tipler :D Zaten toplam 1 saat oynadım sanırım çok bok atmayayım ama skillerin cooldownı yok denecek kadar az grafikler de garip olunca combat çok karışık görünüyor cafede oynayanlara bakınca.

Evet oyun biraz hızlı gelişiyor mana sıkıntısı çok nadir herolarda çekiliyor zaten. Combatta genelde gördüğüm kadarıyla oyuncular focuslancakları adamı seçemiyorlar North America maçlarındada farklı birşey yoktu, en çok güldüğüm şey ise creepler çıkmadan ortada çalılıklarda içgüdüsel olarak buluşup combat başlatmaları ve sonuçta first blood alınmasıydı.

Evet, dota'nın yanında biraz basit kalıyor ama lol'de jungledaki bufflar gibi bir özellik var ve jungle'ı kontrol eden takım oyunu kazanıyor diyebilirim.

Pr0.
03/09/2012, 15:00
bende sevmem öyle demeyi ama burda cevap niteliginde oldugu için öyle dedim

editlendi.

Cevap niteliğinde olsada jfada arda bile senden iyi. Dotada demiyorum bile. Çağlarda seni tek eliyle yener zaten. Keşke sen de 1 ayda bi nick değişsende yeni başlangıçlar yapmaya çalışssan lifeforlife ile şöhretin pek hoş değil

TauHunter
03/09/2012, 15:15
mardinli çağlara diss mi attınız? başınıza büyük bir bela aldınız..

EDIT: konunun tekrar özüne döndüm ve LoL şuana kadar gördüğüm en çakma ve en kötü oyun. matın2 daha eğlenceli.

DreadAnthem
04/09/2012, 01:39
3791

Padisah22 ve Shelayer

Evet hergün oyuna girip bi DraftPick atıyoruz zaten sonra friende ekledikleri için 6şarlı 7şerli iyi oyuncuları eleyip günlük takımcıklar oluşturabiliyoruz.

Padisah22 sınıf arkadaşım ve yaz tatilinden geldiğimde LoL oynamaya beni teşvik etmişti bu kadar iyi oynadığını düşünmemiştim o zaman. 3-4 Hafta gibi bir sürede bu hale gelmesi çok çok daha iyi olabileceğini gösteriyor. İki yıllık Caitlyn oyuncusunu caitlyn'de veya herhangi bir heroda sol gözü kapalı sağ eli bağlı bir şekilde ezebileceğinide düşünmekteyim.

Onuda friende ekleyebilirsiniz EUNE'deyiz.

Quim_
04/09/2012, 02:41
E en çok güldüğüm şey ise creepler çıkmadan ortada çalılıklarda içgüdüsel olarak buluşup combat başlatmaları ve sonuçta first blood alınmasıydı.

Bu cümle de beni gülmekten öldürdü :D .

Arkadaşlar , konu LoL'e bok atma konusu değil. Şu bir gerçektir ki LoL dota'dan ayrılan tamamen farklı mekanik ve stratejisi olan farklı bir oyundur. LoL ' ü Dota'dan çok daha özel ve güzel kılan bir çok yönü vardır. Dota'nın da kendine has güzel ve özel yönleri vardır. ' Oyunda deny yok ehuehuehu noob oyunu asdasdsa ' diyen arkadaşlar.

Oyunun amacı zaten deny ile lane'nini ezen adamın tek başına farmla oyunu taşımasını sağlamak değil , oyunda zaten dotadaki gibi herkesin eşit veya maximum 10-15k gold farkıkastığı durumlarda dahi 1v5 , 2v5 , 3v5 girecek HERO ve İTEM mevcut değil. Oyun FARM , GANK and WIN oyunu değil. Oyunun amacı , toplu combatlardır. Oyun LoL'de toplu combatlarda kazanılır ve iyi takım kompozisyonu oluşturmuş, focus bilen , iyi team fight yapan takımlar oyunu kazanır.

1-) Jungle buffları: Oyunda Jungler rolü vardır ve junglerlar oyunu kazanan takımı belirleyecek kadar stratejik öneme sahiptir.
2-) Oyunda Dragon ve Baron gibi para ve buff veren yaratıklar vardır. Takımları buralarda toplu combata zorlayarak oyunu daha çok combatlı ve zevkli hale getirmek oyunun amacıdır.
3-) Support oynaması zevklidir. Çünkü saniyede kazanılan Gold'u arttıran runelar , masteryler ve itemler vardır. Dota'daki gibi support oyunu pt ve 2 bracer'la bitirmez. Oyun başında 10 saniyede 5 gold fazladan veren item alan support , mid ve late game de bu itemları aura effect veren takıma yararlı itemlere dönüştürebilir.
4-) Oyunda çalılar fog sağlar. Çalının içine gireni çalının dışındaki göremez ve oyunda çokça çalı mevcut. O yüzden WARDING stratejik önem taşır . O yüzdendir ki ward'un shopta herhangi bir cd'si ve sayı sınırı yoktur. Wardlar 3 dakika sürer ve wardlar, dragon ve baron timeları , buff veren jungler yaratık timeları support tarafından bir sonrakinin ne zaman spawnlanacağı ward'ın ne zaman biteceği hesaplanarak gank , team fight vs. stratejiler belirlenir.
5-) Oyunda Summoner Spell ,Rune ve Mastery gibi üç önemli stratejik önem taşıyan özellik vardır. Bunlar Early game'de lane'i kazanıp kazanamayacağınızı belirler ve oyunu kazanmanızı sağlayabileceği gibi kaybetmenize de yol açabilir. Yani oyunda , OYUN ÖNCESİ STRATEJİ de mevcut.
6-) Oyun ayrıca karakter tasarımları , hikayeleri ve karakterlere sağladığı skinlerle ( Özellikle DOTA 2 'yi gördükten sonra konuşuyorum ) Dota 2'ye tasarım konusunda hayli hayli fark atmış durumda. Kızların daha çok bu oyunu oynama sebebi de zaten budur.

7-) Oyunda Dota'ya oranla daha fazla Skill shot yani oyuncu becerisi isteyen skill mevcut. Dolayısıyla oyunu oynamadan izlediğinizle yorum yapmayın arkadaşlar.

Oyunda bu kadar kolay gelişebileceğini düşünen arkadaşlar. Madem güveniyorsunuz bu kadar kendinize. Riot Games'in Türkiye ulusal turnuvasının elemeleri var. Girin elemelerden finale yükselin de görelim. ( http://www.esl.eu/tr/news/202659/ )

LoL şuana kadar gördüğüm en çakma oyun.

Çakma olan yönü nedir acaba?

DreadAnthem
04/09/2012, 02:57

Arkadaşlar , konu LoL'e bok atma konusu değil. Şu bir gerçektir ki LoL dota'dan ayrılan tamamen farklı mekanik ve stratejisi olan farklı bir oyundur. LoL ' ü Dota'dan çok daha özel ve güzel kılan bir çok yönü vardır. Dota'nın da kendine has güzel ve özel yönleri vardır. ' Oyunda deny yok ehuehuehu noob oyunu asdasdsa ' diyen arkadaşlar.

Oyunun amacı zaten deny ile lane'nini ezen adamın tek başına farmla oyunu taşımasını sağlamak değil , oyunda zaten dotadaki gibi herkesin eşit veya maximum 10-15k gold farkıkastığı durumlarda dahi 1v5 , 2v5 , 3v5 girecek HERO ve İTEM mevcut değil. Oyun FARM , GANK and WIN oyunu değil. Oyunun amacı , toplu combatlardır. Oyun LoL'de toplu combatlarda kazanılır ve iyi takım kompozisyonu oluşturmuş, focus bilen , iyi team fight yapan takımlar oyunu kazanır.

1-) Jungle buffları: Oyunda Jungler rolü vardır ve junglerlar oyunu kazanan takımı belirleyecek kadar stratejik öneme sahiptir.
2-) Oyunda Dragon ve Baron gibi para ve buff veren yaratıklar vardır. Takımları buralarda toplu combata zorlayarak oyunu daha çok combatlı ve zevkli hale getirmek oyunun amacıdır.
3-) Support oynaması zevklidir. Çünkü saniyede kazanılan Gold'u arttıran runelar , masteryler ve itemler vardır. Dota'daki gibi support oyunu pt ve 2 bracer'la bitirmez. Oyun başında 10 saniyede 5 gold fazladan veren item alan support , mid ve late game de bu itemları aura effect veren takıma yararlı itemlere dönüştürebilir.
4-) Oyunda çalılar fog sağlar. Çalının içine gireni çalının dışındaki göremez ve oyunda çokça çalı mevcut. O yüzden WARDING stratejik önem taşır . O yüzdendir ki ward'un herhangi bir cd'si ve sayı sınırı yoktur.
5-) Oyunda Summoner Spell ,Rune ve Mastery gibi üç önemli stratejik önem taşıyan özellik vardır. Bunlar Early game'de lane'i kazanıp kazanamayacağınızı belirler ve oyunu kazanmanızı sağlayabileceği gibi kaybetmenize de yol açabilir. Yani oyunda , OYUN ÖNCESİ STRATEJİ de mevcut.
6-) Oyun ayrıca karakter tasarımları , hikayeleri ve karakterlere sağladığı skinlerle ( Özellikle DOTA 2 'yi gördükten sonra konuşuyorum ) Dota 2'ye tasarım konusunda hayli hayli fark atmış durumda. Kızların daha çok bu oyunu oynama sebebi de zaten budur.

Oyunda bu kadar kolay gelişebileceğini düşünen arkadaşlar. Madem güveniyorsunuz bu kadar kendinize. Riot Games'in Türkiye ulusal turnuvasının elemeleri var. Girin elemelerden finale yükselin de görelim. ( http://www.esl.eu/tr/news/202659/ )

Bence Lol'ü dotadan ayıran özelliklerin başında jungle, buff sistemi ve aura itemleridir. Bunun yanında karşı takımla olan Rune,Mastery,Summoner spell farklılıklarıda önem taşıyor tabi.Recall'ıda unutmıyım .
Şu 1v5,2v5,3v5 olayı Loldede ,Dotada yapılması zor şeyler ki herhangi bir cw'de rastlayamassın. Fakat loldeki random gamelerdeki 1,2 kişinin oyun kazandrması Dotadaki random gamelerdekine nazaran çok fazladır. Wardinge gelirsek dotada da aynı şekilde hayati önem taşır, counterlamak için onca çaba boşa değil yani.

Turnuvaya girmeyide düşünüyoruz fakat mümkün olmayacak sanırım yeterli sayıda oyuncuya sahip değiliz ama şu Dreadlord,Pro,Torex gibi oyuncuların 5 günde god olabileceklerini düşünüyorum ki bu oyuncuların dotadaki bir yıl önceki halleriyle şuanki hallerini karşılaştırdığında potansiyali görmemek mümkün değil. Torex bir iki saat önce indirdi oyunu ve ashe'de attığı arrowlar random gamelerde karşılaştığım herhangi bir ashenin çok çok üstündeydi. Beş günüde zaten oyun mekaniğini öğrenmek için diyorum yoksa ilk oyunlarındada aha bu ne biçim şey böyle "q" ya basıyosun ok parlıyo gibi tepkiler vermezler. Torexle attığımız iki oyunuda kazandık ayrıca .

Ha birde şunu demeyi unuttum skin olarak loldeki karakter tipleri ve dota2 deki karakter tiplerinden dolayı bu oluyor yoksa yaratıcılık konusunda dota ekibindende şüphem yok. (karakter tipi derken 3 boyutlu modellememidir nedir ondan :P)

Quim_
04/09/2012, 03:03
Onun sebebide şu. Bende 6 yıl Dota oynadım , sonra arkadaşın ısrarı ile başladım LoL oynamaya. Dota oynamış adam zaten belli bir seviye de oyuncu. Ancak orda senin karşına gelen random oyuncu daha önceden Dota falan oynamış değil. O oyunu , o tarz oyunu belki de ilk kez oynuyor . O yüzden daha noob ve yeteneksiz oyuncuların gelmesi normal :) .

LiFeFoRLiFe
04/09/2012, 09:41

4-) Oyunda çalılar fog sağlar. Çalının içine gireni çalının dışındaki göremez ve oyunda çokça çalı mevcut. O yüzden WARDING stratejik önem taşır . O yüzdendir ki ward'un shopta herhangi bir cd'si ve sayı sınırı yoktur. Wardlar 3 dakika sürer ve wardlar, dragon ve baron timeları , buff veren jungler yaratık timeları support tarafından bir sonrakinin ne zaman spawnlanacağı ward'ın ne zaman biteceği hesaplanarak gank , team fight vs. stratejiler belirlenir.

7-) Oyunda Dota'ya oranla daha fazla Skill shot yani oyuncu becerisi isteyen skill mevcut. Dolayısıyla oyunu oynamadan izlediğinizle yorum yapmayın arkadaşlar.

bilen biliyor ve yazıyor +1 sup

hala jfada olan bitenleri bilmeyenler var dışardan nası gözüküyorsa içeriside öyle degildir:D

canifeto12
04/09/2012, 10:06

bu adam boş konusuyor

LiFeFoRLiFe
04/09/2012, 10:17
bu adam boş konusuyor

????? neresi boş konuşuyor acıkla bakalım

canifeto12
04/09/2012, 10:22
????? neresi boş konuşuyor acıkla bakalım

o kadar bos konusuyor ki dota nın lol den kötü oldugunu söylüyor. zaten gerisini okumadım bile

Quim_
04/09/2012, 10:25
o kadar bos konusuyor ki dota nın lol den kötü oldugunu söylüyor. zaten gerisini okumadım bile

En azından ben kafamdan sallamıyorum. İki oyunu da uzun süreler oynadım, ona göre yorum yapıyorum.

canifeto12
04/09/2012, 10:40
En azından ben kafamdan sallamıyorum. İki oyunu da uzun süreler oynadım, ona göre yorum yapıyorum.

bende oynadım . ve emin ol dota daha güzel ve daha kaliteli ve daha iyi

DreadAnthem
04/09/2012, 10:50
bende oynadım . ve emin ol dota daha güzel ve daha kaliteli ve daha iyi

http://www.youtube.com/watch?v=v5LfPucCIwo

canifeto12
04/09/2012, 11:53
http://www.youtube.com/watch?v=v5LfPucCIwo

bu kisi ( adam demiyorum ) daha bos konusuyor

DreadAnthem
04/09/2012, 12:22
bu kisi ( adam demiyorum ) daha bos konusuyor

Sen hiç konuşmuyorsun bile boşu doluyu geçtim.

Pr0.
04/09/2012, 12:26

+11111111111111111 adam boş falan konuşmuyor kendince sıralamış daha iyi gördüğü şeyleri.
Ama şunu söylemek istiyorum dotanın hangi oyunununda farm gang and win gördün ki? 6 yıl pub oynamışsın sanırım. En azından competitive dota da ne kadar kasarsan kas iyi team fight yapmazsan oyunu alamazsın.

TauHunter
04/09/2012, 12:49
bi' LoL streamı izlerken bütün oyuncular bot pot alıp takımca nc kesiyolardı :(.

canifeto12
04/09/2012, 13:49

size uzun uzun anlatmasınıda bilrim cok merak ediyorsan gel msn veya anlık ileti olabilecek bir yere anlatayım ama simdi burda birine cevap yazcam 3 kisi vercek 3üne yazcam 9 kisi gelcek boyle boyle cogalıcak

ToreX
04/09/2012, 14:37
size uzun uzun anlatmasınıda bilrim cok merak ediyorsan gel msn veya anlık ileti olabilecek bir yere anlatayım ama simdi burda birine cevap yazcam 3 kisi vercek 3üne yazcam 9 kisi gelcek boyle boyle cogalıcak

Tıpkı senin yoktan yere geldiğin gibi:(

canifeto12
04/09/2012, 14:40
Tıpkı senin yoktan yere geldiğin gibi:(

insanların lol ün dotadan daha üstün oldugunu düsünmesi beni bu konuya itti kusura bakma rahatsız olduysan mesajları okumazsın

DreadAnthem
04/09/2012, 14:47
insanların lol ün dotadan daha üstün oldugunu düsünmesi beni bu konuya itti kusura bakma rahatsız olduysan mesajları okumazsın

Dotanın koruyucusu olucak son kişisin sanırım. Uzun cevaplar birde anlık ileti olan yerlerdemi veriliyormuş ?
Teamspeak gel anlat o zaman hadi bakalım.

LiFeFoRLiFe
04/09/2012, 14:48
@ayberk ilk kez katılıyorum sana şu son 7-9 mesajda

@canifeto 2 sini uzun süre oynayanların yorumu her zaman 1 taraflı oynayanın yorumundan daha iyidir

canifeto12
04/09/2012, 15:21
@ayberk ilk kez katılıyorum sana şu son 7-9 mesajda

@canifeto 2 sini uzun süre oynayanların yorumu her zaman 1 taraflı oynayanın yorumundan daha iyidir

burak bende 2nini oynadım hani yıllarca oynamadım ama neticede hani 2sinide biliyorum
baktıgım zaman lol takım oyunu değil (bence ) cünkü arkadaslarına bir yararın dokunmuyor . hep karsı tarafa cogu heronun cogu büyüsü öyle . ama dota2 oyle değil bi ton arkadaslarına yardım eder skill var .
ayrıca benim bir arkadasım var ona dotayı ben gösterdim . seversen dota2 veririm sana dedim oynadı hiç sevmedi sonra uzun süre lol oynadı gecen 3 ay içinde ona dota2 yi verdim ve artık lol ün yüzünü görmek istemiyor cocuk . neden dota dedim bana dediki . abi lol de güc dengesi yok . jax 2 item bitirdikten sonra neredeyse bütün oyunları alıyor .
bakın bu sözü ilk önce lol sonra dota oynayan adam söylüyor . bide su var . internet kafede önceden metin2 oynayan cocuklar simdi ney oynuyor biliyor musunuz ? evet tahmin edin bakalım ney ? evet dogru tahmin LOL .

DreadAnthem
04/09/2012, 15:40
canifeto lolemi başladın ?

canifeto12
04/09/2012, 15:48

hayır baslamadım

canifeto12
04/09/2012, 15:49

hayır baslamadım

edit : noluo lan

DreadAnthem
04/09/2012, 16:04
hayır baslamadım

edit : noluo lan

Hala metin2 oynuyorsun yani :S

canifeto12
04/09/2012, 16:25
Hala metin2 oynuyorsun yani :S

evet .

LiFeFoRLiFe
04/09/2012, 16:25
burak bende 2nini oynadım hani yıllarca oynamadım ama neticede hani 2sinide biliyorum
baktıgım zaman lol takım oyunu değil (bence ) cünkü arkadaslarına bir yararın dokunmuyor . hep karsı tarafa cogu heronun cogu büyüsü öyle . ama dota2 oyle değil bi ton arkadaslarına yardım eder skill var .
ayrıca benim bir arkadasım var ona dotayı ben gösterdim . seversen dota2 veririm sana dedim oynadı hiç sevmedi sonra uzun süre lol oynadı gecen 3 ay içinde ona dota2 yi verdim ve artık lol ün yüzünü görmek istemiyor cocuk . neden dota dedim bana dediki . abi lol de güc dengesi yok . jax 2 item bitirdikten sonra neredeyse bütün oyunları alıyor .
bakın bu sözü ilk önce lol sonra dota oynayan adam söylüyor . bide su var . internet kafede önceden metin2 oynayan cocuklar simdi ney oynuyor biliyor musunuz ? evet tahmin edin bakalım ney ? evet dogru tahmin LOL .

canifeto lol oynamadıgın nasıl belli dota 2 den daha iyi support sistemi ve supportları var lolün

e yaptırma o 2 itemi sende feedliyon sonra burda ne diyon

DreadAnthem
04/09/2012, 16:37
canifeto lol oynamadıgın nasıl belli dota 2 den daha iyi support sistemi ve supportları var lolün

Lolde support potansiyeli olan fazla hero yok ayrıca supportları kim onlar bir LightOfHeaven'i varmı lolün ?
Gold itemleri kendi parasını 15 dakikada karşılıyor 10.dkde çıkıyosun oyun 30 dk sürüyor zaten...

canifeto12
04/09/2012, 17:12

boyle support gibi karısık laflarla beni alt edemezsin !!!

not: imzandaki fotolar gitmis

ToreX
04/09/2012, 18:47

Burak daha fazla saçmalamasan lolün supları iyiymiş lolde göster bana ppy gibi loh gibi chuan gibi aa gibi 1 2 tane support ? Ward sınırsız ztn herkes support oynayabilir al 10 tane ward tamam oyun sonuna kadar wardla.

FeedGuaranteed
04/09/2012, 18:56
tipler olarak değil dota2 dota bile lol'den çok daha üstün bence. Abuk subuk çizgi film karakterleri gibi :D Tipleri eleştirmek için oynamama gerek yok sanırım.
O çalılarda invis olma olayı belki çok eğlenceli falan olabilir ama dediği gibi çok fazla çalı var aşırıya kaçmış.
Canifetonun haklı olduğu tek konu sanırım metin2 oynayanların lol oynuyor olması :D Bugün cafeye bir girdim 20 tipten 10u dota oynamaya çalışıyor olurdu ama şimdi 15i lol oynuyor. Hani beğenmemiş olabilirler dotayı falan filan ama hakim olan hava zorlananın kaçması gibi :D ve tabi ki çoğu low iq. Dotadaki veletlerin azalma sebebi lole geçmeleri sanırım

canifeto12
04/09/2012, 19:25
kısacası beyler
Dota lol e göre daha zor bir oyundur ve bu bence dotanın lol den üstün oldugununda kanıtırdır .

Quim_
04/09/2012, 19:41
Konu DreadAnthem'in isteği üzerine tekrardan açıldı.

Başlıkta belirtilenle ilgili konuşacaklar , sadece yorum yapsın.
Kişisel meselelerinizi ve tartışmalarınızı özel mesaj yoluyla yapın.
' Vay efendim sen benim postumu nasıl silersin vs. ' diye serzenişte bulunmayın , konuyla alakasız olan 60'a yakın postu sildim.
' LoL mü , Dota mı , JFA mı yoksa Hon mu daha iyi ? ' diye seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorsanız , ayrıca bir konu açabilirsiniz.

Quim_
07/09/2012, 12:24
Konu DreadAnthem'in isteği üzerine tekrardan açıldı.

Başlıkta belirtilenle ilgili konuşacaklar , sadece yorum yapsın.
Kişisel meselelerinizi ve tartışmalarınızı özel mesaj yoluyla yapın.
' Vay efendim sen benim postumu nasıl silersin vs. ' diye serzenişte bulunmayın , konuyla alakasız olan 60'a yakın postu sildim.
' LoL mü , Dota mı , JFA mı yoksa Hon mu daha iyi ? ' diye seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorsanız , ayrıca bir konu açabilirsiniz.

DreadAnthem
07/09/2012, 15:18
Oluşturduğumuz takım

EUNE - Forum

Shelayer - DreadAnthem
Padisah22 - Zafer
Emper0r26 - Torex
Sai Mitarashi - TauHunter
Sikildar - Pr0
Latyos - Latyos
SoadMania - N4negatiff

Hedefimiz mouse almak =)

WHY YOU LITTLE
07/09/2012, 15:46
laytosun sf rehberini okuyupta girin yardımcı olucaktır

ELysin
07/09/2012, 16:10
Abi su konuyu artık up lamasanız baydım yani orda görmekten sırf bunu yazmak için girdim by

TauHunter
07/09/2012, 16:34
Oluşturduğumuz takım

EUNE - Forum

Shelayer - DreadAnthem
Padisah22 - Zafer
Emper0r26 - Torex
Sikildar - Pr0
Latyos - Latyos
SoadMania - N4negatiff

Hedefimiz mouse almak =)

Hedefimiz LoL'un Na'Vi si olup İGyi yenmek

LiFeFoRLiFe
07/09/2012, 16:46
Oluşturduğumuz takım

EUNE - Forum

Shelayer - DreadAnthem
Padisah22 - Zafer
Emper0r26 - Torex
Sikildar - Pr0
Latyos - Latyos
SoadMania - N4negatiff

Hedefimiz mouse almak =)

tanıdıgım ilk 5 türk ile bu takımı kolayca alt edebilirim dışardan öyle gözüküyor

Pr0.
07/09/2012, 17:08
tanıdıgım ilk 5 türk ile bu takımı kolayca alt edebilirim dışardan öyle gözüküyor

toplam 6 oyun attım lolde bildiğin jfa böyle herkeste 5145123 damage vuran skill var. Neden lol oynadığını ve dotadan iyi olduğunu savunmanı anladım jfadada aynı tepkileri veriyodun :)

DreadAnthem
07/09/2012, 17:17

3799

Replay yok ama buradaki verilere bakarak birdaha düşün bakıyım üstelik takımın carry'si zafer yok.
Birde o bulacağın 4türk ve seni kolayca 1v5 te alt edebilirim dışarıdan öyle gözüküyor.

TauHunter
07/09/2012, 18:24

Galiba o 5 kişi içinde bende varım ki daha dün başladığımdan olabilir. Ama dota bilgilerimi konuşturarak çok rahat oyun alabiliyorum :/ çoğu heronun skillerini bilmediğim için arada sırada ölsemde tahminimce seni alabilirim :/.

Quim_
08/09/2012, 09:48
Anlamadığınız nokta şu . Şu an 25 levelsın mesela , o yüzden karşınıza da sizin gibi oyuna yeni başlamış tipleri atıyor oyun. Yani zaten daha önce bu tarz bir oyun oynamışsanız , yenmeniz normal. 30 Level olunca ranked team kurup , ranked team atmaya başlayın o zaman görürüm sizi ^^.

Specy
08/09/2012, 11:42

Tanıdığım ilk 5 Türk ne demek? Annen babanla mı geleceksin?

Quim'e katılıyorum. Ayrıca 30 levellarla oyun atmakla ranked game atmak çok farklı şeyler.

LiFeFoRLiFe
08/09/2012, 12:32
Tanıdığım ilk 5 Türk ne demek? Annen babanla mı geleceksin?

Quim'e katılıyorum. Ayrıca 30 levellarla oyun atmakla ranked game atmak çok farklı şeyler.

tanıdıgım ilk türk 5 lol oyuncusu demek istedim

TauHunter
08/09/2012, 15:28
Anlamadığınız nokta şu . Şu an 25 levelsın mesela , o yüzden karşınıza da sizin gibi oyuna yeni başlamış tipleri atıyor oyun. Yani zaten daha önce bu tarz bir oyun oynamışsanız , yenmeniz normal. 30 Level olunca ranked team kurup , ranked team atmaya başlayın o zaman görürüm sizi ^^.

30 levelde bot pot alıyor 1 levelde bot pot alıyor :S. Eğer düşündüğüm fark varsa birisi krep alıyordur ve foga girip ardıdan fake atıyordur.

Quim_
09/09/2012, 01:00
30 levelde bot pot alıyor 1 levelde bot pot alıyor :S. Eğer düşündüğüm fark varsa birisi krep alıyordur ve foga girip ardıdan fake atıyordur.

:) . Yahu zaten bot pot bende öyle başlıyorum. Bunda meta öyle. Dota'ki gibi 150 goldluk stat veren veyahut , iron branch tarzı bir item yok. Tabiki bot pot ile başlıcaksın. Olurda Doran'la başlarsan. Jungler ganklerinden kolay , kolay kaçamazsın + pot alamayacağın için lane'de sustain sağlayamazsın.

5 kişi nc kesiyorlar hikayesine gelince. LoL'de jungle önemli ve junglerın verdiği buff la birlikte counter jungle ( rakip junglerın , jungle'nı bozma. Yaratıkalrdan büyük olanı kesip küçükleri bırakırsın. Onlar kesinlene kadar büyükler spawn olmaz vs. vs. ) çok önemli olduğu için, oyun başladığı gibi herkes bot+3 pot alıp direk rakip jungle işgaline çıkıyor. Alabilirse FB alıyor , veyahut takım kompozisyonuna göre sadece kendi jungle'ını koruyor. Bunlar LoL metasında önemli şeyler. Dota'da zaten bu tarz bir oyun anlayışı yok , çünkü jungle giden 3-4 hero dışında hero yok. LoL dota'dan farklı olarak jungle kullanılsın istemiş ve jungledaki bazı yaratıklara kestiğinde sana veren bufflar vermiş. Oyunda 30'a yakın jungle herosu var. LoL'de jungler olmak zorunda :) .

LiFeFoRLiFe
09/09/2012, 01:03
+1 quim support

o dedigin xboctu quim inde içinde oldugu clan gamehonor.com lol takımı gayet başarıyla yapıyor 2. ye gerek yok

zaten tayfan tanıdık bi yere gelemezsiniz boşuna yani

Quim_
09/09/2012, 01:09
+1 quim support

o dedigin xboctu quim inde içinde oldugu clan gamehonor.com lol takımı gayet başarıyla yapıyor 2. ye gerek yok

Yahu öyle bir şey olur mu? Tabiki iyi yerlere gelebilirler, belki bizi geçebilirler. Benim anlatmak istediğim kolay bir şey değil bu oyun. Oyunun niye küçümsendiğini anlamıyorum. Bu oyunun kendine has bir metası , stratejisi ve mekaniği var. Neyse hepiniz 30 level olup , Ranked team falan kurarsanız. O zaman 10-15 maç attıktan sonra gelen rakipleri görünce ne demek istediğimi anlarsınız :) .

DreadAnthem
09/09/2012, 02:10
+1 quim support

"Tayfam tanıdık"
Bu cümle herşeyi açıklıyor zaten benim başka birşey söylememe gerek yok ama anlarsan tabi :)

Üstelik bir oyun biryerlere gelmek için oynanmaz eğlenmek için oynanır. Egonu tatmin ederek eğleniyorsan o ayrı mesele.

Oyunu küçümseyen yok sadece dotayla karşılaştırılmaması gerekir lol tamamen kombata iyi giriş,savunma yapmak ile ilgili bir oyun ki bunu harita hakimiyeti vs. ile sağlıyorsun. Dotada ise farklı faktörler var ayrı mekaniği var iki oyununda. Zaten JFA ile karşılaştırmak ayrı bir saçmalık. Kısacası artık karşılaştırmayı kesmeliyiz.

Lifeforlife'ın söylediği konuya odaklanılabilir "League of Legends'te iyi bir yere gelmek." Gerçi lifeforlife'ın görüşlerini tam anlayamadım ikinciye gerek yok derken nasıl bir kafaya sahipti hiç rekabetin tecrübeyi arttırması falan filan gibi şeyler duymamışmı bu insan?

Axé Capoeira
09/09/2012, 10:49
Üstelik bir oyun biryerlere gelmek için oynanmaz eğlenmek için oynanır. Egonu tatmin ederek eğleniyorsan o ayrı mesele.

Oyun tabi ki bir yerlere gelmek için de oynanır yoksa neden millet o kadar para zaman harcayıp train atıyor dünyada ki iyi takımlardan olmak için uğraşıyor adamlar para kazanıyor ha senin amacın zaman geçirmek gibi görünüyor ayrıca bende heralde 2 yıl önce falan LoL oynamıştım yani o level'larda düzgün rakipler bekleyemezsin team rankedlarda milleti ezmeye başla sonra biz en iyiyiz havalarına gel =))

Specy
09/09/2012, 11:53
+1 quim support

Tayfanın tanıdık olması zaten oynayarak bir yerlere gelebileceklerini gösteriyor. O listeye bakarsan bir Ali kendini fazla geliştiremez. Bir o kötü.

DreadAnthem
09/09/2012, 15:40
Oyun tabi ki bir yerlere gelmek için de oynanır yoksa neden millet o kadar para zaman harcayıp train atıyor dünyada ki iyi takımlardan olmak için uğraşıyor adamlar para kazanıyor ha senin amacın zaman geçirmek gibi görünüyor ayrıca bende heralde 2 yıl önce falan LoL oynamıştım yani o level'larda düzgün rakipler bekleyemezsin team rankedlarda milleti ezmeye başla sonra biz en iyiyiz havalarına gel =))

North America Turnuvasını izledim ve iyi oyuncuların ne şekilde oynadığının farkındayım daha öncede belirtmiştim .

Oyun oynayan kesimin % kaçı profesyonel ? Kaç kişi dünyanın en iyileri olmak için uğraşıyor ve kaç kişi bunu başarıyor ?

Pr0.
09/09/2012, 17:37
+1 quim support

burdaki random bulduğum 4 arkadaşla -veya tanıdık tayfamız ile- herhangi bir oyunu 1 hafta oynayıp seni yenebileceğimi idda ediyorum. Jfada sadece arda ile kapışa bilecek seviyedesin loldede çağtayla ve ya çağlarla kapışa bilecek seviyedesin -tek eliyle yenerler seni heralde- hala gelmiş hepimize saldırmaya devam ediyosun bana nasıl küstüğünü hala hatırlıyorum çocuksun lütfen daha fazla konuyu kirletme beraber lol oynayabileceğimiz eğlenip gülebileceğimiz arkadaşlar arıyoruz ve sen bu kategoriye dahil değilsin.

Quim_
09/09/2012, 19:04
burdaki random bulduğum 4 arkadaşla -veya tanıdık tayfamız ile- herhangi bir oyunu 1 hafta oynayıp seni yenebileceğimi idda ediyorum. Jfada sadece arda ile kapışa bilecek seviyedesin loldede çağtayla ve ya çağlarla kapışa bilecek seviyedesin -tek eliyle yenerler seni heralde- hala gelmiş hepimize saldırmaya devam ediyosun bana nasıl küstüğünü hala hatırlıyorum çocuksun lütfen daha fazla konuyu kirletme beraber lol oynayabileceğimiz eğlenip gülebileceğimiz arkadaşlar arıyoruz ve sen bu kategoriye dahil değilsin.

Bak son kez uyarıyorum , lütfen ithamlara dikkat edelim.

Pr0.
09/09/2012, 19:51
Bak son kez uyarıyorum , lütfen ithamlara dikkat edelim.

5125123. kez adam hepimize birden laf ediyor da niye ben uyarılıyorum ki??

Quim_
10/09/2012, 00:49
5125123. kez adam hepimize birden laf ediyor da niye ben uyarılıyorum ki??

Sizde laf ediyorsunuz bir yere kadar eyvallah , ama adama 'Kö..k' yakıştırması yapıyorsun , aşağılıyorsun. Kusura bakma buna müsade edemem.

Pr0.
10/09/2012, 02:56
Sizde laf ediyorsunuz bir yere kadar eyvallah , ama adama 'Kö..k' yakıştırması yapıyorsun , aşağılıyorsun. Kusura bakma buna müsade edemem.

Konunun başında ne lifeforlife arkadaşı buraya çağırdık ne lifeforlife dan iyiyiz dedik bu adam gelmiş sizden iyiymde siz kötsünüzde yenerimde yaparımda ederimde bilmemne buna müsade ediliyor tepkimi dile getirince suçlu oluyorum demek aşağılıyor burda adam kaç gündür? Köpek ayıp bir şey mi de 2 nokta koydun anlamadım ?

LiFeFoRLiFe
10/09/2012, 04:23
hakaret olark evet ayıp bişey bu arada nickini bilmiyorum ama tahmin ediyorum kim oldugunu

teklifini kabul ediyorum loldede/jfadada ama lolde bi 5 lim yok dogru her zaman dogrudur

daha jfa haber ajansının amacını bilmiyorsun burda bana ne diyorsun

o kategoriye dahil olmamı bekleme

gel beni yen jfada buldugun 4lüyle

quim- bu cevap amaçlı sözdür en ufak bi şeyi başlatmak istemem.

Pr0.
10/09/2012, 04:28
hakaret olark evet ayıp bişey bu arada nickini bilmiyorum ama tahmin ediyorum kim oldugunu

teklifini kabul ediyorum loldede/jfadada ama lolde bi 5 lim yok dogru her zaman dogrudur

bune yüzsüzlük kardeş hala cevap veriyorsun geçen yaz oyunlarımızda ayaklı 250 gold olarak gördüğümüz tip bizden iyi olduğunu idda etmeye başlamış. Neyse kolay gelsin sana jfada başarılar belki jfanın en iyisi ola bilirsin ki zaten 5 kişi oynuyor zor olmamalı bence

LiFeFoRLiFe
10/09/2012, 04:50
bune yüzsüzlük kardeş hala cevap veriyorsun geçen yaz oyunlarımızda ayaklı 250 gold olarak gördüğümüz tip bizden iyi olduğunu idda etmeye başlamış. Neyse kolay gelsin sana jfada başarılar belki jfanın en iyisi ola bilirsin ki zaten 5 kişi oynuyor zor olmamalı bence

oyunlarımızda ayaklı 250 gold olarak gördüğümüz tip 'me 250 gold? anlaşıldı ilhan oldugun geçen yaz oyunlarında jfada genellikle ne olarak gözüktügünüz belli jfayı kaç kişi oynadıgı seni ilgilendirmez

Pr0.
10/09/2012, 12:03
oyunlarımızda ayaklı 250 gold olarak gördüğümüz tip 'me 250 gold? anlaşıldı ilhan oldugun geçen yaz oyunlarında jfada genellikle ne olarak gözüktügünüz belli jfayı kaç kişi oynadıgı seni ilgilendirmez

Ooooo başarılı lifeforlife kardeş ilhan olduğumu anlamışsın tüh açık ettim kimliği ben şimdi ne yapacağım :S :S Lan biz gidince jfayı oynayan mı kaldı hala ne olarak gözüktüğünüz belli diyosun :D :D Biz oynarken burda küçümsediğin herkes senden 10 kat iyi oynuyordu onuda hatırlatayım sevgili tapınakçı karşim.

Specy
10/09/2012, 12:21
Ooooo başarılı lifeforlife kardeş ilhan olduğumu anlamışsın tüh açık ettim kimliği ben şimdi ne yapacağım :S :S

Oğlum senin ses tonundan okuyunca çok komik geldi lan. Otobüste kahkaha atıyodum az kalsın.

Burak sendeki ne kuyruk acısıdır da şu gruptakilerin (Uygargiller) açtığı her konuya atlıyorsun?

WHY YOU LITTLE
10/09/2012, 13:38
Oğlum senin ses tonundan okuyunca çok komik geldi lan. Otobüste kahkaha atıyodum az kalsın.

Burak sendeki ne kuyruk acısıdır da şu gruptakilerin (Uygargiller) açtığı her konuya atlıyorsun?
uygargiller ne lan aDS:FG:ADSGF:

DreadAnthem
10/09/2012, 14:01
uygargiller ne lan aDS:FG:ADSGF:

Şirinler gibi birşey heralde Uygar Baba, Uygariye , Uykucu Uygar :D

Burak JFA'da kaç kişi olduğu beni yada ilhanı ilgilendirmez doğru çünkü o saçma oyunla bi ilgimiz yok ama sizde kendinizi kandırmassanız daha iyi olur. JFA haber ajansı nedir? günde 45 Dakika oynanan oyunun magazinimi, busterer.stz bugün okul sütünden zehirlendi gibi bir şey heralde.

http://2.bp.blogspot.com/-Mq7m0ggSKmA/Tfg8__mdwII/AAAAAAAADAY/Pr2bO2cHGsU/s640/homer_choking_bart.jpg

LiFeFoRLiFe
10/09/2012, 14:42

uygargiller ??? ne alaka sen nerden cıktın gene

Ooooo başarılı lifeforlife kardeş ilhan olduğumu anlamışsın tüh açık ettim kimliği ben şimdi ne yapacağım :S :S Lan biz gidince jfayı oynayan mı kaldı hala ne olarak gözüktüğünüz belli diyosun Biz oynarken burda küçümsediğin herkes senden 10 kat iyi oynuyordu onuda hatırlatayım sevgili tapınakçı karşim.'

tapınakcı iyiymiş bu ne oldugunuz belli jfayı hala oynayan var en azndan sizden kurtulduk jfadan bi virüs daha eksildi senin bu egon herşeyi acıklıyor zaten

Pr0.
10/09/2012, 17:48

Ooooo başarılı lifeforlife kardeş ilhan olduğumu anlamışsın tüh açık ettim kimliği ben şimdi ne yapacağım :S :S Lan biz gidince jfayı oynayan mı kaldı hala ne olarak gözüktüğünüz belli diyosun Biz oynarken burda küçümsediğin herkes senden 10 kat iyi oynuyordu onuda hatırlatayım sevgili tapınakçı karşim.'

tapınakcı iyiymiş bu ne oldugunuz belli jfayı hala oynayan var en azndan sizden kurtulduk jfadan bi virüs daha eksildi senin bu egon herşeyi acıklıyor zaten

quin cidden yaptığın hiç iyi bişi yok. adam bana virüs diyor o zaman onu niye 3 nokta koymuyosun bilmiyosan yapma bu işi lütfen. Adama hiç bi şekilde laf etmedik kendi kendine gelin güvey oluyor sanada para falan veriyor heralde ilhan haraslamasın izin verme diye.

Specy
10/09/2012, 17:59
Son bir şey söyleyeceğim.
Alakan olmamasına rağmen bu konuya gelip ben arkadaşlarımla sizi yenerim çok kötüsünüz diyen, silinen mesajlarda Çağlardan çok daha iyi olduğunu iddia eden kimdi?

Ayrıc a beyler bu JFA konusu değil ve bir oyunu beğenmeseniz de ona hakaret etmeniz gerekmez. (Ben JFA'yı severim bu arada.)

Uygargillere laf edenler için de Volkan'ın birkaç kere Uygar'ın tarafını tutanlar için söylediği Uygar'ın tayfası lafından dolayı onu kullandım. Hani Burak'ın da kullandığı...

Neyse iyi günler.

TauHunter
10/09/2012, 18:06

+1 quim support

Senin gibi çocuklar yüzünden forumdan bıktım. Eğer kendini iyi bir oyuncu olarak düşünüyorsan bunu egonu tatmin ederek kanıtlayamazsın. Samimi olmadığın insanlarla da böyle bir şekilde konuşmak hakkın yok. Kö...k gibi muammele görmek istemiyorsan bu davranışlarını düzelmen lazım. Ama böyle olcam diyorsan seni bahçeme kö..k niyetine alabilirim. Şimdi bana da bulaşıcaksın o yüzden sana diyebileceğim tek şey "ayy hoşt ulan"

Ayrıca küçücük beyninle çocuksu işlerini anasınıfında göster (JFA haber ajansı iks DDD)

Quim_
10/09/2012, 21:46
quin cidden yaptığın hiç iyi bişi yok. adam bana virüs diyor o zaman onu niye 3 nokta koymuyosun bilmiyosan yapma bu işi lütfen. Adama hiç bi şekilde laf etmedik kendi kendine gelin güvey oluyor sanada para falan veriyor heralde ilhan haraslamasın izin verme diye.

Yaptığım hiç iyi bir şey var mı yok mu bilemem , ama gelipte burda o kullandığın lafı kullanmana izin veremem , bana kimse para falanda vermiyor. Kaldı ki ben burda kimsenin tarafında da değilim. İstediğiniz gibi tartışmakta özgürsünüz , ancak işi karşılıklı aşağılama ve kavgaya dökmeyin. Ben o bahsettiğin kişininde bir çok mesajını vs. silip editledim. Tekrar söylüyorum bu konuda bir kez daha bu tarz bir karşılıklı hakaret vs. olursa , konuyu açılmamak üzere kapatıcam. Çok birbirinize hakaret etmek istiyorsanız p.m ,skype , face vs. 'den dilediğiniz gibi edebilirsiniz.

Pr0.
10/09/2012, 21:51
Yaptığım hiç iyi bir şey var mı yok mu bilemem , ama gelipte burda o kullandığın lafı kullanmana izin veremem , bana kimse para falanda vermiyor. Kaldı ki ben burda kimsenin tarafında da değilim. İstediğiniz gibi tartışmakta özgürsünüz , ancak işi karşılıklı aşağılama ve kavgaya dökmeyin. Ben o bahsettiğin kişininde bir çok mesajını vs. silip editledim. Tekrar söylüyorum bu konuda bir kez daha bu tarz bir karşılıklı hakaret vs. olursa , konuyu açılmamak üzere kapatıcam. Çok birbirinize hakaret etmek istiyorsanız p.m ,skype , face vs. 'den dilediğiniz gibi edebilirsiniz.

Neyse moderatör olma yolunda başarılar.

Berkantk
11/09/2012, 13:18
Oyunla alakalı yorumları okudum ve quim ve dread'ın dediklerinden yola çıkarak şu sonuçlara vardım;
-Oyunda skill cd'leri ve manaları az sanırım bundan ötürü combatlar çabuk bitiyor olsa gerek ki bundan ötürü bol combat yaşanıyordur.
-Oyunda deny yok. Dota'daki cm dizilişlerinden yola çıkaraktan mid ve diğer lane de 1v1 karşılaşanlar için yetenek gerektiren bir durum yok. Yani herhangi bir tarafa lane kontrol yapamıyor olsa gerek
-Hep heroların skilleri üzerine konuşulmuş. Hiç base atacktır vs.. dir hiç bahsedilmemiş. Böyle olunca insanın aklına wow, knight online, metin2 gibi oyunlardan farkının sadece harita ve karakter tipi fazlalığının olduğu mu sorusu geliyor.

Ama her şeye rağmen LoL kolay bir oyun gibi gözükmüyor. Genel anlamda bakarsak belki daha bile zor ama özel olarak incelediğimizde daha basit bir oyun gibi geliyor. Ama belli ki her 2 side birbirinden çok farklı özelliklere sahip oyunlar.

NightStalker
11/09/2012, 16:52
Oyunla alakalı yorumları okudum ve quim ve dread'ın dediklerinden yola çıkarak şu sonuçlara vardım;
-Oyunda skill cd'leri ve manaları az sanırım bundan ötürü combatlar çabuk bitiyor olsa gerek ki bundan ötürü bol combat yaşanıyordur.
-Oyunda deny yok. Dota'daki cm dizilişlerinden yola çıkaraktan mid ve diğer lane de 1v1 karşılaşanlar için yetenek gerektiren bir durum yok. Yani herhangi bir tarafa lane kontrol yapamıyor olsa gerek
-Hep heroların skilleri üzerine konuşulmuş. Hiç base atacktır vs.. dir hiç bahsedilmemiş. Böyle olunca insanın aklına wow, knight online, metin2 gibi oyunlardan farkının sadece harita ve karakter tipi fazlalığının olduğu mu sorusu geliyor.

Ama her şeye rağmen LoL kolay bir oyun gibi gözükmüyor. Genel anlamda bakarsak belki daha bile zor ama özel olarak incelediğimizde daha basit bir oyun gibi geliyor. Ama belli ki her 2 side birbirinden çok farklı özelliklere sahip oyunlar.

Biri konuyla alakalı yorum atmış. hLL

CacA762
12/09/2012, 23:41
adamın gelecek planları var beyler saygılı olalım :happy:

koalaknight
24/09/2012, 00:06
saaaaa qardes

DreadAnthem
23/02/2013, 18:56
Eveeeet, yıllar sonra bidaha XBOCT olalım dedim de bu türkiye sunucusu nedir abi tövbe estafurullah.

Şimdi beni bronzmu bakırmı civamı ne bi şeye almışlar rankedda full velet dolu altında falan iyi insanlar varmı acaba yoksa westte yeni üyelik açıyımmı ben direk hiç kasmadan.

Krizalid
23/02/2013, 19:11
XBOCT'tan ne istiyosunuz anlamadım.Maçları izlerken turkiye channelini o yüzden kapadım. Ya birbirlierlne sövüyolar yada XBOCT'a

Bunu mu dert ettin bu kadar şey arasından yav :) XBOCT'u s*keyim sana bir şey olmasın güzel kardeşim.

TauHunter
24/02/2013, 02:32
beyler cidden kolay oyun ama başlamaca olmasın biz önce kaptık =)

Quim_
25/02/2013, 13:12
West'e geç direk. West'te platinum vs. olduktan sonra forumlardan Türk oyuncularla tanışıp onlarla TR Serverı'nda bir takım kurup turnuvalara katılabilirsin. TR serverında zaten oynadığın oyunla ne oyunun gelişir ne de yükselme şansı bulursun. West'te plat olduktan sonra hesabını TR'ye geçiripte oynayabilirsin , zaten TR de yaklaşık 250-300 oyuncunun oluşturduğu elit bir pro oyuncu grubu var, o oyunlar hem zevkli hem de geliştirici oluyor. Bir de hızlı yükselmek için ranked'de belli pozisyonlar için oyun taşıyabileceğin belli şampiyonları belirle, onlarla oyna.

DreadAnthem
25/02/2013, 19:53
West'e geç direk. West'te platinum vs. olduktan sonra forumlardan Türk oyuncularla tanışıp onlarla TR Serverı'nda bir takım kurup turnuvalara katılabilirsin. TR serverında zaten oynadığın oyunla ne oyunun gelişir ne de yükselme şansı bulursun. West'te plat olduktan sonra hesabını TR'ye geçiripte oynayabilirsin , zaten TR de yaklaşık 250-300 oyuncunun oluşturduğu elit bir pro oyuncu grubu var, o oyunlar hem zevkli hem de geliştirici oluyor. Bir de hızlı yükselmek için ranked'de belli pozisyonlar için oyun taşıyabileceğin belli şampiyonları belirle, onlarla oyna.

Oyş ilk cümlenin yarısında geçtim bile

TauHunter
12/05/2013, 22:27
Yılların fikrini elwind bizden çaldı

ilhan998
03/05/2014, 03:30
*Olamadılar :d*

KONYALIYOBAZ
03/05/2014, 03:41
*Olamadılar :d*

http://surfunlimitedsurfshop.com/wp-content/uploads/2013/08/ray-ban-logo.png

AloneOrDeaD