PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Invoker-Kael Alternatif Rehber

HaLeLuJaH
08/09/2012, 01:13
Öncelikle Bu Rehber 6.74 e Göre Hazırlanmıştır.Şimdi Heromuza Bir Göz Atacak Olursak: [+] 10 Adet Muhteşem Skiller.
[+]Quas ile Harika Bir Regen
[+]Wex İle Az Olan Ms Mizi Kapatabilme.
[+]Exort İle Gerçekten Kolaylaşan Last Hit
[+]Quas-Wex-Quas Combosu İle Rahatça Kaçabilir.

[-] Attirubite Bonus Veremiyoruz
[-] Karşınızda Silence Büyüsüne Sahip Bir Hero Varsa İş Yapamazsınız
[-] Kırılgan.

Şimdi Statlarımıza Bakacak Olursak:

STR:19+1.7
AGİ:20+1.9
INT:22+2.5
41-45 Base Dmg

Skiller:
Quas : Quas Seviyesi arttıkça pasif olarak 1 hp regen ve 3 str verir.her instance için 1 hp regen kazanır ve bu her yükseltilişte +1 olarak artar.

Wex
Wex:Wex in seviyesi arttıkça invoker pasif olarak %1 ms %2 as ve 3 agility kazanır.Her instance için %1 ms %2 as kazanır.Bu her geliştirildiğinde artar.

Exort

Exort: Exort seviyesi her arttıkça pasif olarak 3 int verir.Ayrıca instance başına 3 dmg verir ve bu her yüklseltilişte artar.
Wex:Wex her seviyede pasif olara %1 ms ve %2 as verir.Bu seviye arttıkça gelişir
Invoke[R]
Invoke:Invoker elinde hazır olarak bulunan Orb larla emrine yeni skiller çağırır.
Başlangıç Seti Size Bağlı Ancak 603 Goldla Bana Göre En İyi Başlanıç 2 Mantle 1 tango 1 salve 2 branch olur.Skillerimizde nuker oynayıp tek başımıza kill almak istiyorsak exort-wex idealdir.Ancak takım oyunu oynuyorsanız exort-quas en iyisi.farmer oyanaycaksanız quas-wex de olabilir.Size kalmış burası.Ancak heroda pek bilginiz yoksa aganim kasmayın derim ben.uzmanlaştıkca gerekecek zaten.orta oyunda bir ancient janngo kasarsanız iyi olur.bunu force ya da daggerle tamamlayabiliriz.oyun sonuna doğru eul çıkmak mantıklı olacaktır.Oyun başı meteor+blast ya da Cold Snap+Forged Spirits ile büyük hasarlar verebilirsiniz.Ancak yeni başladıysanız meteor a pek bulaşmayın.tutturması gerçekten zor oluyor.Mape hakim olmalısınız ayrıca.az canlı rakiplerinizi takip edip sunstrike ile avlamalısınız.Ancak Bunun için skillerin kombinasyonlarını bilmeniz gerekir.şimdi bakalım:

SunStrike:İnvoker 3 adet Exort küresi ile global rangesi olan bir güneş(patlaması mı desem :D) yaratır.Bu exort un leveline bağlı olarak 100-475 dmg verir.Ancak Büyü 225 AoE de etkilidir ve 225 AoE deki düşman sayısına göre Dmg yi böler.

Chaos Meteor:İnvoker 2 exort 1 wex küresi ile uzaydan bir meteor çağırır. Meteor un maximum gidebileceği mesafe wex e, maximum vereceği dmg ve meteoru yedikten sonra yanma hasarı exort a bağlıdır.

EMP:Invoker 3 wex orbu ile belli bir alanda patlamaya neden olur.Patlamada;wex in seviyesine göre düşmanların en az 100 en fazla 400 manaları silinir.Ve düşmanlar silinen manasının yarısı kadar hasar alırlar.

Cold Snap:Invoker 3 quas orbu ile sectiği düşmanın kanındaki son sıcaklığı bile emerek düsmana mini stu vurur.bu ministun un quas a baglı olarak en az 0.6 en fazla 0.8 cd si vardır.ayrıca cold snape mağruz kalan düşman her düz vuruşta + 30 dmg yer.

Alactry:Invoker 1exort 2 wex orbu ile sectiği dost üniteyi(veya kendisini] insan üstü bir güçle doldurur.
ALacrty li ünite exort un seviyesine göre en fazla +80 ve en az +20 hasar kazanır ve wex e göre en fazla %80 en az %20 Attack speed kazanır.

Ice Wall:Invoker 2 quas 1 exort ile baktığı yonun yaklaık 200 range ilerisinde dondurucu bir duvar yaratır.bu duvar en fazla 12 saniye dayanabilir.Ve quas a göre verdiği slow artarken exort a göre duvarın içindeki üniteler saniye başına en az 8 en fazla 42 dmg alırlar.

Tornado:Invoker 2 wex 1 quas ile bir hortum bırakır.hortum yanından geçtiği ünteleri havaya kaldrır ve bunun yanında quas we wex e göre dmg verir.(en fazla 475) düşmanların havada durma süreleri quas a bağlıdır ve en az 0.5 saniye olup en fazla 2.5 saniye olabilir.(Yazmayı unutmuşum :D) tornado nun maximum gidebileceği range wex e bağlıdır ve en az 450 en fazla 3200 olabilir.

Forged Spirit:Invoker kendisine yardım etmeleri 2 exort 1 quas orbuyla 1 (seviyeye göre 2) spirit çkartır.Spiritlerin hp armor ve saldırı güçleri exort a , atak mesafeleri ve süreleri quas a bağlıdır.quas ve exort 4 seviyenin üstündeyse 1 yerine 2 spirit çıkartır.

Ghost Walk:Invoker 2 quas 1 wex orbu ile görünmez olur.görünmezlik sırasında wex e bağlı olarak %30 ile %0 arasında yavaşlar.aynı zamanda quas a bağlı olarak daiçinden geçtiği düşmanlarını %40 a kadar yavaşlatır.

Deafening Blast:Invoker 1 wex 1 quas ve 1 exort elementi ile önünde devasa bir sonik dalga yaratır.Bu sonik dalga exort a bağlı olarak en fazla 280 dmg vururken wex e bağlı olarak en fazla 4 saniye boyunca düşmanların saldırmasını engeller.bunun yanı sıra quas a bağlı olarak 1.75 saniye geriye de iter.

Şimdi oyun sonu stratejimize geçiyorum.Oyun sonunda yeni bir playerseniz çok etkiniz olmaz bunu söylemeliyim.ancak iyi bir invoker oyuncusuysanız en etkili anınız late game dir.level 21 den sonra forged spirit sürekli invoke li olsun.elinizden geleni yapın.Forged spirit + Dagger + ıce wall ı en fazla 2 saniye de atmanız gerekiyor.(forge ve wall zaten invoke li olacak) daha sonra size doğru gelen düşmanı blast ile tekrar duvara itemk güzel bir strateji olur daha sonra QQQ+R ile cold snapınızı ağır tank a atın.birde meteor yedirirseniz direk yatar zaten(cent gibi omni gibi herolar belki kaçabilir)bunu iyi uygularsanız 2-3 hero dayanır en fazla zaten.he yok işim garanti olsun derseniz birde tornado gayet iyi olur ancak yeniyseniz bu heroda kimse sizden bu performansı beklemez.gelişmek için en iyisi ai mapta oynamak ve en iyi performansı sergilemektir.Invoker bence dota daki en zor herodur.En Zevkli herodur.oyun sonu dagger yada force , tarasque (duruma göre refresher) eul janggo travel en iyi itemleriniz
Ağır tanklar varsa ve siz artık rahatça ben proyum diyorsanız refresher alın janggo yerine.travel ile açığı kapatırsınız.duvar içindeki rakiplerinizi cold snap + alactry ile bir güzel yoğurabilirsiniz.Bütün bunları yparsanız iyi bir invoker olursunuz zaten.Nickinizi gören kaçar.rehberimiz burda bitiyor.üzgünüm gh deki ilk günüm ve ilk rehberim.hatalarım olabilir nazikçe belirtirseniz düzeltmeye çalışırım.

kuralpi
08/09/2012, 01:17
Süper anlatımmış gerisi yok muydu ?

ciyırs
08/09/2012, 01:50
facepalm +1 :D

Stahli
08/09/2012, 01:59
Sen üyeliğini siler misin rica etsem valla bak sana invoker itemleri veririm yeter ki sil kendini soyutla burdan

HaLeLuJaH
08/09/2012, 02:10
lan ne oldu :D enter a basmışım.stahli arkadaşım adam gibi konuş.evet hata yaptım doğru sana konuşmayı öğretmediler mi? evet bilmiyorum sadece yardım etmek istedim şimdi tamamlanmıştır edilmiştir beceriksizliğimden dolayı kusura bakmayın :D ayrıca silmiyorum üyeliğimi falan al itemin de senin olsun.tuşa yanlışlık sonucu bastım ve silmeyide bilmiyorum.bu yüzden silemedim

HaLeLuJaH
08/09/2012, 02:11
beceriksizlik başa bela ya :D

Stahli
08/09/2012, 02:53
Rehberi(her ne kadar Latyos'un SF rehberine rakip olmasa da)şöyle bir okudum ve sonra son yazdıklarını okudum bunları yaptıktan sonra ikinci kez şunu yaşadım;
http://galeri3.uludagsozluk.com/138/facepalm_227785.jpg
edit:+ olarak şunu okumanı tavsiye ederim
http://www.gamehonor.com/showthread.php/12705-Konu-A%C3%A7madan-%C3%96nce-Okuyun

kuralpi
08/09/2012, 04:31
@Stahli duygularımın tercümanı ne kadar + var şuku var hepsi sana gitsin kardeşim helal olsun

kzingoth
08/09/2012, 06:28
Linkte maşallah oynanış hariç herşey talep edilmiş :D Neyse, hacı rehberinde şöyle bir eksik var oyun sonu stratejisine geçiyorum demişsin ama zaten oyun başı stratejisi anlatmamışsın, Level 21'e kadar napacak bu eleman?

KONYALIYOBAZ
08/09/2012, 07:20
Linkte maşallah oynanış hariç herşey talep edilmiş :D

Konuyu açan kişi olduğum için cevap veriyorum, o kadar şey istenmesinin sebebi bunun gibi boş rehberler açılmaması içindi. Boş rehber derken rehberi yapan arkadaş darılmasın, sadece skiller statlar ve 21 leveldan sonraki oynanış var görüldüğü üzere. Görsellik 0, itemlar hakkında bilgi çok çok az, skill buildler hakkında bilgi çooook çok az. O konuda çok şey istememizin bir amacı var yani görüldüğü üzere :) Şimdi bu rehberin başında bir hero resmi altında kahramanın hikayesi olsa stat bilgileri ve skill açıklaması diye devam etse kötü bir rehber olsa da göze hitap ederdi.

Stahli
08/09/2012, 11:02
@Stahli duygularımın tercümanı ne kadar + var şuku var hepsi sana gitsin kardeşim helal olsun
Sağol karşim emeğe saygı +rep

HaLeLuJaH
08/09/2012, 11:12
peki yorumlarınız için teşekkür ederim dün zaman geçirmek için yazmıstım ancak bu forumdaki eski arkadaşlar ya şu yazdığımız şeyi nasıl renkli yapıyoruz mesela ben quas ın q sunu sarı yapmak istiyorum.yardımcı olursanız şimdi güzelce bir vakit ayırarak yapıcam.sarıyı seçiyorum ama olmuyor color yazıyor tamam ama sarı olmuyor.

HaLeLuJaH
08/09/2012, 11:13
he birde haklısınız ya ilk rehberim resim koymayı denedim ama link olarak attı.yine de koyayım mı kalsın mı?

kuralpi
08/09/2012, 11:36
Hacım o resmini geleceği görerek özenle bizi caps bulmama eziyetine girdirmemek için mi seçtin doğru söyle

HaLeLuJaH
08/09/2012, 13:13
hayır.Zaten resim yüklenirken hata oluştu demişti yeni resim bulurken olmuş.O yüzden değiştirmeye üşendiğimden bıraktım

HaLeLuJaH
08/09/2012, 13:14
Tekrar Yazdım Al oku artık bişey bulursun yine sen de olsun :D

HaLeLuJaH
08/09/2012, 13:15
bu arada latyos önerilerin için teşekkürler.Şimdi dediklerini uygulamaya çalışarak güncelledim umrarım beğenirsin elimden gelen bu

Stahli
08/09/2012, 13:31
Güzel kardeşim cidden boşver uğraşma bak rehberin ciddi anlamda olmuyor yapamıyorsun yani kimseye bir yararı olacağını sanmıyorum
bak burda açılmışı var burdan devam etsin bilmeyen arkadaşlar sen boşa o güzel ellerini yorma gözlerinden öpüyorum annen gile selam
ahanda rehber:http://www.gamehonor.com/showthread.php/3266-Kael-Invoker

HaLeLuJaH
08/09/2012, 13:40
peki olmuyorsa denemeye gerek yok resim eklemeyi bile bilmiyorum nasıl yapayım dimi ya mallık yapıp açtık bi konu anca güldüler maskara olduk

Stahli
08/09/2012, 13:43
zaten 2009 dan beri güncel olan bir invoker rehberi var baya da kapsamlı boşver yeni rehberi

HaLeLuJaH
08/09/2012, 13:46
ben onun eski olduğunu sanmıştım açılma tarihini görünce resim koymayı da bilmiyorum belki bir katkım olur diye düşündüm oda olmadı işte

nancilin
08/09/2012, 13:46
Bu arkadaşa niye bu kadar yüklendiniz anlamadım? Profil resmine de bayağı takıldınız. Adam birşeyler yazmış utanılıcak bi suç mu işlemiş bu kadar gülüyosunuz anlamadım. Rehber deyince illa resimli mi olucak anlama kıtlığınız varsa bilemem. Bence eline ve emeğine sağlık kardeş

HaLeLuJaH
08/09/2012, 14:50
teşekkürler kardeşim

Stahli
08/09/2012, 15:25
Bu arkadaşa niye bu kadar yüklendiniz anlamadım? Profil resmine de bayağı takıldınız. Adam birşeyler yazmış utanılıcak bi suç mu işlemiş bu kadar gülüyosunuz anlamadım. Rehber deyince illa resimli mi olucak anlama kıtlığınız varsa bilemem. Bence eline ve emeğine sağlık kardeş
ha ?:o_o: hahahahahahahaha :D:D:D

TauHunter
08/09/2012, 15:44
Latyos'un sf rehberinden daha iyi bir rehber olmuş, başarılarının devamını diliyorum.

EDIT: Ciddiyim, sende ki azmi görebiliyorum.

NightStalker
08/09/2012, 15:50
Latyos'un sf rehberinden daha iyi bir rehber olmuş, başarılarının devamını diliyorum.

+1+1+1

Raichoxunrefleksleri
08/09/2012, 15:51
Anlamadiğim , evet kötü bir rehber fakat yardim edeceğiniz yerde adamin azmini kiriyorsunuz ..

Sen üyeliğini siler misin rica etsem valla bak sana invoker itemleri veririm yeter ki sil kendini soyutla burdan

Üstteki zaten ne biçim bir düşünce yapisi (!) anlamiş değilim . Gerici düşüncelerden kurtulmuş zincirleri kirilmiş insanlar göremiyecek miyiz hala :/

Specy
08/09/2012, 15:55
Üzgünüm okuyamadım zamanım yok. Bu yüzden sadece görselliğe değiniyim.
Ama bu link sana yardımcı olacaktır: http://www.gamehonor.com/misc.php?do=bbcode
Görsellik bir rehber için çok önemlidir.

D1e-_-
08/09/2012, 17:24
Böyle her önüne gelen konu açamamalı bence önce bir onaydan geçmesi gerekiyor.

nancilin
08/09/2012, 19:40
Her önüne gelen derken? Adam üye olmuş bu foruma. Foruma üye olan herkesin konu açma hakkı vardır. Onaydan geçicekse sadece adminler açsın konuyu öyle saçmalık mı olur. Sonuçta konuda yanlış bi içerik göremiyorum ben

ViktorReznov
08/09/2012, 20:55
Olum harraslamayın adamı alla alla. Fikirlerini yazmış adam ne güzel, demediğinizi bırakmamışsınız.

Size inat 10 verdim. Mecazi anlamda tabi.

HaLeLuJaH
08/09/2012, 22:34
teşekkürler arkadaşlar.üzgünüm resim koymayı denedim ama link olarak koydu o yüzden yapamadım.eleştrileriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

KONYALIYOBAZ
08/03/2014, 20:05
Anlamadiğim , evet kötü bir rehber fakat yardim edeceğiniz yerde adamin azmini kiriyorsunuz ..

Üstteki zaten ne biçim bir düşünce yapisi (!) anlamiş değilim . Gerici düşüncelerden kurtulmuş zincirleri kirilmiş insanlar göremiyecek miyiz hala :/

arpharazon'unda trollemek ve kavga çıkarmak yerine tatlıya bağlamaya çalıştığı günlerden geçmişiz gamehonor halkı olarak :(

KEREEEEEEEEEEEM
08/03/2014, 20:21
arpharazon'unda trollemek ve kavga çıkarmak yerine tatlıya bağlamaya çalıştığı günlerden geçmişiz gamehonor halkı olarak :(

Ilk geldigimde ben de boyleydim nick yazarken falan @Latyos diye bahsediyodum da iyi yakalamisin ahahahhha

KKROguz
08/03/2014, 22:16
aman tanrım ne kadar çok yazı

TypeR
09/03/2014, 14:37
Şimdi oyun sonu stratejimize geçiyorum.Oyun sonunda yeni bir playerseniz çok etkiniz olmaz bunu söylemeliyim.ancak iyi bir invoker oyuncusuysanız en etkili anınız late game dir.level 21 den sonra forged spirit sürekli invoke li olsun.elinizden geleni yapın.Forged spirit + Dagger + ıce wall ı en fazla 2 saniye de atmanız gerekiyor.(forge ve wall zaten invoke li olacak) daha sonra size doğru gelen düşmanı blast ile tekrar duvara itemk güzel bir strateji olur daha sonra QQQ+R ile cold snapınızı ağır tank a atın.birde meteor yedirirseniz direk yatar zaten(cent gibi omni gibi herolar belki kaçabilir)bunu iyi uygularsanız 2-3 hero dayanır en fazla zaten.he yok işim garanti olsun derseniz birde tornado gayet iyi olur ancak yeniyseniz bu heroda kimse sizden bu performansı beklemez.gelişmek için en iyisi ai mapta oynamak ve en iyi performansı sergilemektir.Invoker bence dota daki en zor herodur.En Zevkli herodur.oyun sonu dagger yada force , tarasque (duruma göre refresher) eul janggo travel en iyi itemleriniz
Ağır tanklar varsa ve siz artık rahatça ben proyum diyorsanız refresher alın janggo yerine.travel ile açığı kapatırsınız.duvar içindeki rakiplerinizi cold snap + alactry ile bir güzel yoğurabilirsiniz.Bütün bunları yparsanız iyi bir invoker olursunuz zaten.Nickinizi gören kaçar.rehberimiz burda bitiyor.üzgünüm gh deki ilk günüm ve ilk rehberim.hatalarım olabilir nazikçe belirtirseniz düzeltmeye çalışırım.

cok iyi bir strateji

ilhan998
23/08/2014, 17:03
oyunu nasıl satabilirim diye düşünüyordum ve aradığımı buldum 10/10

Lexsarko
23/08/2014, 17:21
Birkaç sene geç bulmuşsun :) Aradığını bulduğuna göre konu kilit.