PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Battojutsu Remake Önerisi

kzingoth
10/09/2012, 14:17
http://tr.wikipedia.org/wiki/Battojutsu

Şimdi Kenshin'in Battojutsu yeteneğinin adı aslında kılıç çekme tekniği demek, animede de Kenshin çok hızlı kılıç çekmesi ile tanınır, bu teknikte üstüne yoktur. Bu yüzden adı Battosai olarak da bilinir. Yani aslında Battojutsu ile Evasion pek alakalı değil. Düşündüm de, malum Kenshin bir carry ve biraz da assasin sayılır, ultisi ile uçtuğu hedefin işini hızlıca bitirmeye çalışan bir kahraman. Bu yeteneği hem hikayeye hem de rolüne uyacak şekilde değiştirebiliriz. Bunu kendi haritamda bir kahramanda kullanacağım hoşuma gittiği için burada paylaşayım dedim.

İkon Linki: http://www.hiveworkshop.com/forums/icons-541/btnslash-116589/

http://www.hiveworkshop.com/forums/resource_images/7/icons_6794_btn.jpg

Battojutsu

Kenshin kılıcını kınında tuttuğu her saniye çekeceği an için hazırlanır. Vuruş yapmadığı her saniye sonraki vuruşu için 2 kat hasar vurma şansı ve ek hasar puanı kazanır. Vuruşu yapamadan animasyon bir şekilde durursa kılıcını kınından çıkardığı için biriktirdiği gücü kaybeder. En fazla 5 saniye güç biriktirebilir, daha fazla beklerse ilk vuruşu yine de sadece 5 saniyelik güç kazanır. Vuruş çok hızlı yapıldığı için asla ıskalamaz.

Seviye 1 - Her saniye +3 hasar, %8 kritik vuruş şansı.
Seviye 2 - Her saniye +5 hasar, %12 kritik vuruş şansı.
Seviye 3 - Her saniye +7 hasar, %16 kritik vuruş şansı.
Seviye 4 - Her saniye +9 hasar, %20 kritik vuruş şansı.

*Seviye 4'te 5 saniye beklerseniz ilk vuruşunuz kesinlikle kritik atar.
*Kritik atarsa kesinlikle miss vermez.

http://i184.photobucket.com/albums/x11/Himura_Kenshin23/Kenshin01.jpg

Burada da Kenshin'i kılıcını çekmeye hazırlanırken görüyoruz :D (Yani Battojutsu Stance)

busterer
10/09/2012, 14:31
Baya iyi bence güzel bir öneri animeyede uygun olur bence kabul edilsin ultiyle uçtugumuz bi adamda işe yarar

WrongheR
10/09/2012, 15:42
imba :) +45 damage vuracak birde üzerine kritik.Kritiğin kat kriteri verilmemiş bir de :)

kzingoth
10/09/2012, 15:51
Tek vuruş için +45 vurmak mı imba? :S Armordan kırılıyor bir de. Invis olup tek vuruşta +200 vuran stormu napıcaz? Ya da DotA'da her vuruşu +50 olup armordan kırılmayan boneyi? Yaptığın tek vuruşun kritik vurup vurmayacağı son seviyeye kadar belli değil bile. Kritik de 2 kat bu arada orada yazıyor, fazla bişey değil. 5 saniye vurmaman da gerekiyor kritiği garantilemek için, kombat esnasında ilk vuruştan sonra hiçbir işe yaramıyor. JFA'da 3-4 kat kritik atan sürüyle hero var. %35 evasiona kıyasla zayıf belki de.

Hem şimdi buradaki olay skillin sayısal değerleri değilki mantığı :D 45 değil 30 yapılır 60 yapılır onun önemi yok fazla.

Vulcan
10/09/2012, 16:41
Mantıklı ve yerinde bir öneri. Zaten çok eskiden yaptığım bir heroydu ve trigger spell yapımına henüz başlamıştım.

WrongheR
10/09/2012, 19:09
Aslında kunkkanın splashı gibi yapılabilir yada gondarın ki gibi

kzingoth
10/09/2012, 19:27
Bence DotA'ya benzetmeyelim, mis gibi orijinal skill :D Düşük seviyelerdeki kritik şansı artırıldı, yoksa adam akıllı tutmayacak.

WrongheR
10/09/2012, 23:32
bunu wawe'i güçlü olana değil de güçsüz olana koysak olabilir

kzingoth
10/09/2012, 23:37
Onların waveler eşitlendi panpa son sürümlerden birinde. Bir de hikaye ve oynanış olarak Kenshin'e daha iyi gidiyor, hikayede bu tekniği kullanan bu adam. Öbürününki Gatotsu, zaten skillerinde hep Gatotsu yazıyor Saito'nun bir pickle :D

Burakula
10/09/2012, 23:48
skill çok hoş ve orjianl olmuş dotaya da lazım icefrog a yazsın biri:) dur ya da ben yazayım lan.

Jedi
12/09/2012, 21:52
Çok güzel bir öneri olmuş kardeşim sen olmasan buralara gelemezdik.

LiFeFoRLiFe
14/09/2012, 01:50
öneri güzelmiş begendim.

zkubi
02/10/2012, 08:52
Onun yerine vurduğu aynı Unit olsa yani vurduğu her aynı kişiye bu efektler gelse ?

kzingoth
02/10/2012, 13:31
Bu remake çoğu öneri gibi unutulup gidecek bence zaten de, diyelim yapılacak neden senin önerin şeklinde değişmesini isterdin mesela? Çünkü hikayeye en uygun hali bu, oynanış ve mantık olarak da iyi gelmişti bana.

Vulcan
02/10/2012, 15:11
Hayır kabul edildi zaten fakat artık eskisi gibi aktif değilim sürekli sürüm yayınlanmıyor'ki herkes bunu istiyordu