PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 oyunu indirme

HelioS
13/09/2012, 14:50
Merhaba, bu konuyu dota 2nin 4gblik boyutu yuzunden indireneme sorunumu anlatmak icin actim. Dota 2yi bir internet kafede indirip evime flash bellek yoluyla alabilip alamayacigimi merak ettim. Ttnet 6gb kotali internet sahibi oldugumdan oyunu evden indirmek istemiyorum. Steamde inviteim var. Sadece oyunu baska bi bilgisayarda indirmek istiyorum ne yapmam gerekir? Simdiden tesekkurler. (not: telefondan yazdigimdan turkce kararkterler yok)

KuzeyBurakYlcn
13/09/2012, 14:52
kotalı ise online oyun oynamayı deneme bence.

HelioS
13/09/2012, 14:55
O kadar kotam var -_-

Burakula
13/09/2012, 15:19
kütüphanende dota2nin üzerine sağ tıkladığında orda dosyaları yedekle diye bir seçenek var ordaki zımbırtılardan yapılımakta birisi sana daha ayrıntılı açılıcaktır zaten

HelioS
13/09/2012, 15:30
Ya tek istedigim dosyayi net kafeden indirip flash diskle kopyalayip kendi bilgisayarimda oynamak...

nAvamazarine
13/09/2012, 15:39
Ya tek istedigim dosyayi net kafeden indirip flash diskle kopyalayip kendi bilgisayarimda oynamak...

kardeş bak şimdi cafeye gidiyorsun steam indirip giriyorsun icine ok ? ondan sonra oyunu indiriyosun- bitiyor- giriyorsun oyuna bakıyorsun calısıyor mu? bu da ok ... Ondan sonra steam klasörünü kopyala flasha at yalnız 4gb flash yetmez en az 8gb lık flash bulman lazım, eve getirip taktığın zaman flash'in içinden bile girer oynarsın

HelioS
13/09/2012, 16:18
Steam klasoru mu yoksa dota2 diye bir klasor yaratiyor mu bilgisayar?

ciyırs
13/09/2012, 16:22
steam klasörü-> steamapps -> common -> dota2 beta burası

nAvamazarine
13/09/2012, 16:42
aynen de orda oyun istersen onu kopyala- eve git -at evdeki steamin icine, secim senin

Famera
13/09/2012, 17:19
Öncelikle 6 GB Flashbellek Dota 2 Oyunu için yeterlidir. İnternet Kafede Steamı indirip DotA 2'yi indirdikten sonra veya Hazır DotA 2 var ise o kafede şu adımları yapabilirsin.

1- Steam\SteamApps\Common içindeki Dota 2 Beta klasorunu flash belleğe atıyoruz
2- Evde bu dota 2 beta klasorunu Steam\SteamApps\ içinde common klasoru yok ise kendimiz oluşturup Dota 2 beta klasorunu oraya atıyoruz
3- Steama giriş yapıyoruz
4- Kütüphane kısmından DotA 2 'ye yükle diyoruz ve ardından kuruluma hazırlanıyor diyor, peşinden Mevcut dosyalar taranıyor dedikten sonra Dota 2 oyunu hazırdan kurulu olmuş oluyor.

Şahsi olarak oyunu internet kafede oyunu oynamak için denenmiştir.

canifeto12
13/09/2012, 17:33
kardeş bak şimdi cafeye gidiyorsun steam indirip giriyorsun icine ok ? ondan sonra oyunu indiriyosun- bitiyor- giriyorsun oyuna bakıyorsun calısıyor mu? bu da ok ... Ondan sonra steam klasörünü kopyala flasha at yalnız 4gb flash yetmez en az 8gb lık flash bulman lazım, eve getirip taktığın zaman flash'in içinden bile girer oynarsın

bu adam en basitinden anlatmis istersen videoda var ama o birazdaha karısık

HelioS
13/09/2012, 18:13
Öncelikle 6 GB Flashbellek Dota 2 Oyunu için yeterlidir. İnternet Kafede Steamı indirip DotA 2'yi indirdikten sonra veya Hazır DotA 2 var ise o kafede şu adımları yapabilirsin.

1- Steam\SteamApps\Common içindeki Dota 2 Beta klasorunu flash belleğe atıyoruz
2- Evde bu dota 2 beta klasorunu Steam\SteamApps\ içinde common klasoru yok ise kendimiz oluşturup Dota 2 beta klasorunu oraya atıyoruz
3- Steama giriş yapıyoruz
4- Kütüphane kısmından DotA 2 'ye yükle diyoruz ve ardından kuruluma hazırlanıyor diyor, peşinden Mevcut dosyalar taranıyor dedikten sonra Dota 2 oyunu hazırdan kurulu olmuş oluyor.

Şahsi olarak oyunu internet kafede oyunu oynamak için denenmiştir.

Şimdi isteyen herkes dota2 edinebiliyor mu yoksa ben dota2 invite'ımı kullanacak mıyım?
Beşiktaş'taki Portakal İnternet Kafe'de(belki bilirsiniz diye yazdım.) dota2 hali hazırda var. Oradan alacagım sanırım.
Edit: oyunun updateleri ortalama kac mb?

HelioS
13/09/2012, 19:26
Ya arkadaslar takan yok mu?

HelioS
13/09/2012, 22:20
Birde merak ettigim bi' konu şu item düşme işi her oyunun sonunda mı oluyor yoksa belli bi' şansla mı?

PlanetX
13/09/2012, 22:27
Item dusmesi tamamen sans meselesi. Yani hangi oyunun sonunda ve hangi itemin duscegini asla bilemezsin. Fakat her level aldiginda(oyun ici degil battle point ile alinan leveldan bahsediyorum ve battle pointi oyun oynayarak kazaniyorsun.) kesinlikle bir item dusuyor.

HelioS
13/09/2012, 22:31
Peki bende dota 2 invite var, eğer oyunu internet kafeden alırsam gerek kalmayacak mı invite'ı etkinleştirmeye?

Hapkido
13/09/2012, 22:32
Bildiğim kadarıyla tüm sorularına yanıt vereyim

Sorun 1: Birde merak ettigim bi' konu şu item düşme işi her oyunun sonunda mı oluyor yoksa belli bi' şansla mı?

El-cevap: Belli bir şansla olur ve her oyun sonu illaki de birine item gelecek diye bir kaide yoktur ama oyun sonu level atladığında kesinlikle item düşer (bunu bilmiyordum lan).

Sorun 2: Oyunun updateleri ortalama kac mb?

El-cevap: Oyunun updatelerinin kaç MB olduğunu bilmiyorum ama 6 GB kotayı etkileyecek kadar büyük olmadığını biliyorum.

Sorun 3: Şimdi isteyen herkes dota2 edinebiliyor mu yoksa ben dota2 invite'ımı kullanacak mıyım?

El-cevap: DotA 2 oynayabilmen için invite'ının veya beta key'inin olması gerekiyor. Bu sayede ya internetten DotA 2'yi indirirsin ya da, DotA 2'si olan bir bilgisayarda elindeki key'i, Steam'e tanıtarak DotA 2 oynayabilirsin. DotA 2'yi steam hesabına aktar diye birşey vardı ben yaptığım zaman. Yani invite'ı etkinleştirmen şart.

HelioS
13/09/2012, 22:37
Internet Kafeden dosyayı alıp bilgisayarımda gifti(invite olarak adlandırdıgımız) mi aktifleştirecegim?
edit: Bir de şu steam hesabına nick yerine adımı yazmışım nasıl düzelteceğimi söylersen çok kral olur :)
edit2: Ben bu forumu çok beğendim, arkadaşlar çok yardımcı oluyor. ^^

PlanetX
13/09/2012, 23:00
Elinde gift varsa bunu Steam ile aktiflestiriceksin. Baska yerden oyunu flasha atman gibi seylerden bagimsiz steam hesabin. Internet kafade oynarken de evde oynarken de kendi steam hesabinla giris yapicaksin zaten.

Yani elinde gift ya da invite yoksa herturlu bulman gerekicek bir sekilde.

HelioS
13/09/2012, 23:09
Gift'im hali hazırda duruyor benim anlamadığım dosyayı kendi bilgisayarıma aktardıktan sonra gifti aktifleştirecegim degil mi?
Edit: Aklıma bir şey daha takıldı. Observer olayı var mı dota 2'de de istedigim oyunu izleyebilir miyim?

PlanetX
13/09/2012, 23:14
Aslinda farketmez ama sen ilk once aktiflestir sonra oyunu bilgisayarina atarsin.

Evet observer olarak girebiliyorsun oyunlara. Ayrica oyun baslamis olsa bile sonradan izleyici olarak katilabilirsin.

Hapkido
13/09/2012, 23:15
Internet Kafeden dosyayı alıp bilgisayarımda gifti(invite olarak adlandırdıgımız) mi aktifleştirecegim?
edit: Bir de şu steam hesabına nick yerine adımı yazmışım nasıl düzelteceğimi söylersen çok kral olur :)
edit2: Ben bu forumu çok beğendim, arkadaşlar çok yardımcı oluyor. ^^

Eğer Steam'e girerken istenen isim ve şifre'deki isimi değiştirmek istiyorsan bunun tek yolu yeni bir Steam hesabı almaktır. Ha eğer oyun içi ismini değiştirmek istiyorsan sırasıyla

Sağ üsteki account kısmından

View profile > sağ tarafta Edit my profile > Profile name'den ismini değiştirebilirsin.

Gift'im hali hazırda duruyor benim anlamadığım dosyayı kendi bilgisayarıma aktardıktan sonra gifti aktifleştirecegim degil mi?
Edit: Aklıma bir şey daha takıldı. Observer olayı var mı dota 2'de de istedigim oyunu izleyebilir miyim?

Evet gifti aktifleştirmen gerekiyor.

Evet istediğin oyuna girip izleyebilirsin. Watch kısmından veya İzle kısmından

HelioS
13/09/2012, 23:41
Hepinize çok teşekkürler, çok yardımcı oldunuz. Dota 2'de hep kazanın inşallah, amin.
Edit: Aranızda liseli olmayan liseli var mı? Az sohbet edebiliriz kendisiyle.