PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klavye Tavsiyesi :)

JeanValjean
19/09/2012, 10:31
Merhaba arkadaşlar .. Klavyem yaklaşık 5 yıllık A4 kb-8 eskiden idare ediyordu beni ancak seneler geçtikçe tabiki tuşlar biraz daktilolamsılaştı :( Bunun için yeni bir klavye almayı planlıyorum. Sizin kullandığınız ya da görüp beğendiniz herhangi bir klavye varsa önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not : fiyatı 120-140 tl den fazla olmasın ;)

E N J O Y
19/09/2012, 10:44
Ben şahsen A4tech x7 kullanıyorum ve memnunum çok aşırı profesyonel bir klavye değil fiyatıda uygun.Ama oyuncu klavyesi olarak düşünüyorsan tavsiye ederim.

Elit
19/09/2012, 11:20
makro tusları olucakmı ? mekanık ıstemıyosun sanırım fiyattan yola cıkarak ? aydınlatma vs senın ıcın onemlimi ? özellikle marka takıntın varmı ? tr mı olmalı yoksa ıng klavyede ısını gorurmu ?

akredetif
19/09/2012, 11:36
microsolf kullan dedıdın fıyat aralıgında da az hem kablosuz
http://www.vatanbilgisayar.com/Klavye/products.aspx?L2=OEMKBD&br=MICROSOFT&gclid=COeN052ewbICFYNc3godqHMAiA suradan modelını beyen bence

Gray Fox
19/09/2012, 11:44
Dota icin istiyosan klavye farketmez bence onemli olan bilek ;) Al bi 5 tl ye klavye oyna. Temizlenicegi zaman atarsin cope yenisini alirsin

JeanValjean
19/09/2012, 12:14
Bence dota için klavye fark ediyor bazen w ye basıyorum klavye algılamıyor sanki :O Tuşların ergonomisi kötü olunca karışıyor komutlar ve yazı yazmak zorlaşıyor :(. X7 serisi güzel bence hem ucuz hem kaliteli fiyatına göre. Mouse olarak x7 xl 755 bk kullanıyorum gayet memnunum :) Ancak x7 klavyeleri biraz karışık geldi bana ben daha sadece bir klavye arıyorum.

Şu anda razer lycosa 1 adım önde ;)

Elit
19/09/2012, 12:46
bendekı klavyede lycosa uzun zamandır kullanıyorum super bişi :D dedigin gibi sade ve kullanıslı ama genede solım bazı seylerı aklında olsun.

tuslar cok hafif bastıgını bıle anlamıyosun :D yazı yazmak keyıflı ısıklandırması guzel sayılır gozu yormayan bır mavısı var ıstersen kapatabılıyosunda yada wasd tuslarınıda sadece aydınlatabılıyorsun.

eger aman sole bole yapsın etsın derdın yoksa sade ve guzel bısı ıstıyosan lycosa oldukca ıyı secım , ben pro yum ustune parada eklerım dersen blackwıdow tek kelımeyle akar :D

kablosuz mause mamba olabılır sadece ama kablosuz klavye hıc bırı olmaz cok extrem urunler denedım kablosuz sakın alma derdı bıtmıyor .

JeanValjean
19/09/2012, 13:05
Blackwidow çok iyi mekanik klavye aslında lycosa parasına biraz daha ekleyip onumu alsam bilemedim şimdi :) biraz pahalı gibi geldi bana 220 tl sanırım lycosa 140 tl civarı görünüyor.

Elit
19/09/2012, 13:14
blackwidow için özellikle demiyorum ama ciddi oyuncuların hiç biri mekanikten vazgecmez , genel kullanım + oyun dusunuyosan genel olarak mılletce alıskanlıklarımıza en uygun kullanım lycosa ıle mumkun mekanık bıraz bızım ıcın pro olay cok fazla kullanan olmadıgı ıcın cok fazla tavsıye edende cıkmıcaktır . bıraz seklen basıtte kacmıyor deil :D lycosa al keyfıne bak gitsin güzel klavye.

KONYALIYOBAZ
19/09/2012, 14:45
bendekı klavyede lycosa uzun zamandır kullanıyorum super bişi :D dedigin gibi sade ve kullanıslı ama genede solım bazı seylerı aklında olsun.

tuslar cok hafif bastıgını bıle anlamıyosun :D yazı yazmak keyıflı ısıklandırması guzel sayılır gozu yormayan bır mavısı var ıstersen kapatabılıyosunda yada wasd tuslarınıda sadece aydınlatabılıyorsun.

eger aman sole bole yapsın etsın derdın yoksa sade ve guzel bısı ıstıyosan lycosa oldukca ıyı secım , ben pro yum ustune parada eklerım dersen blackwıdow tek kelımeyle akar :D

kablosuz mause mamba olabılır sadece ama kablosuz klavye hıc bırı olmaz cok extrem urunler denedım kablosuz sakın alma derdı bıtmıyor .

''blackwıdow'' kelimesini google'a yazıp bakar mısınız -_- ama aynı bu şekilde...

CoolStoryBro
19/09/2012, 14:58
Ben SteelSeries 6Gv2 Mekanik Klavye kullanıyorum ve gayet memnunum.

Önerime gelince; Klavye olarak eğer WPM'in sağlamsa yani hızlı yazabiliyorsan, hızlı klavye kullanabiliyorsan ve oyunlarda micron, APM'in iyiyse ya da bunları iyi yapmayı amaçlıyorsan kesinlikle mekanik bir klavye almalısın. Normal klavyelerle arasında neredeyse yarı yarıya bir tepkime süresi farkı olduğu için mekanik klavye kullanmak oyun performansınızı da doğrudan etkiliyor. Tabi bu demek değil ki bunu kullanınca APM'in 200+ olacak, bu sadece düşündüklerini oyuna aktarmanı kolaylaştıracak. Neyi, nerede, nasıl ve ne kadar hızlı yapacağın gibi temel olaylar yine sana kalıyor.

He bir de Lycosa'yla APM kasılmaz diye bir şey de yok sen yeterince iyiysen kullanırken en rahat efektif olduğun herhangi bir klavyeyle de çok iyi olabilirsin. Bu 5 liralık bi klavye de olur lycosa da olur herhangi bir mekanik klavye de olabilir yani. Sadece tepkime süresi ve rahat kullanım biçimi mekanik klavyelerin profesyoneller tarafından daha çok seçilmesini sağlıyor.

Bak bu dünyaca ünlü APM ustalarının nasıl oynadıklarını gösteren Razer belgeselinden bir kısım. Kullandıkları klavye Lycosa.(Bildiğim kadarıyla 2 sene önceye ait bir belgesel o zaman blackwidow var mıydı varsa da niye kullanılmadı bilmiyorum. Ayrıca Nada ve Moon'un normalde kullandıkları klavyeler farklı bu sadece tanıtım amaçlı)

http://www.youtube.com/watch?v=YbpCLqryN-Q

''blackwıdow'' kelimesini google'a yazıp bakar mısınız -_- ama aynı bu şekilde...

İşte bunlar hep seks...

Elit
19/09/2012, 14:58
ya senin için fesat ben ne edem :D ben razer klavyeden bahsediyorum özellikle belirtim bari :D