PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 6.75 Hayalinizdeki Değişimler

Nighthawk
24/09/2012, 15:06
DotA 6.75'in çıkışına sayılı günler kaldı ve her versiyonda olduğu gibi yine ilk haberleri GameHonor'dan alacaksınız.

Resmi değişim listesini çıtlatmaya başlamadan önce üyelerin hayalindeki değişimleri duymaya ne dersiniz?

Gelin bu konu altında hayalimizdeki değişimleri paylaşalım. İmkansız olduğunu düşündüğünüz şeyleri de paylaşabilirsiniz.

Ben daha önce sızdırılan değişim listesinin büyük oranda doğru çıkmasını isterdim. Roshanın yeri değişmeli. Pit Lord, Nerubian Assassin, Sniper, Silencer, Kunkka, Doom, Soul Keeper, Gyrocopter, Alchemist, Eye of Skadi bufflanmalı. Naga, Lycan, TA nerflenmeli. Son eklenen herolar hakkında Dota 2'ye geçip oynamadığım için bir fikrim yok.

cahitgs
24/09/2012, 15:41
Ben phonixin beta sürümdeki gibi sun ray atınca hareket edememesinin olmamasını istiyorum çok yazık olur güzelim heroya :S

Ayrıca kuryelere tekrar belirli bir süre invulnerability getirilmesini isterim

vigNerd
24/09/2012, 15:45
Ursa silinsin :D

mayyakmuyyak
24/09/2012, 15:47
Disruptorun Kinetic Field'inden Force Staff ile çıkılamayacakmış.Onun olmamasını isterdim.Ikarus'un o lanet skilinin değişmesini herşeyden çok istiyorum sun ray mıdır nedir

Burakula
24/09/2012, 15:52
1- dakika 30 ya da 35ten sonra krebler ve ncdeki yaratıklar yarı gold vermeli ==> böylece farmer nooblar da oyuna katılırlar ve belki akılları başlarına gelir adam olurlar. oyunun oynanabilirliği inanılmaz artar.
2- void-slardar-barathrum gibi heroların pasif bash özelliklerine 1 sn cd getirilmeli. aynı şekilde mortun crit vurması da dahil. buna karşın şanslarını arttırabilirz. ==> böylece ballı arkadaşlarımızın sadece balıyla yaptığı killer azalacaktır. karşı takımdaki dostumuz delirmez ve bash olduktan sonra o bashtan yyarım sn bile olsa çıkacağını bilir. buna göre hareket eder skile abanmak yerine. yani oyunun oynanabilirliği yine inanılmaz derecede artıyor.(ayrıca "void zaten bashtan çıkarmamasını alırsanız hiçbişey abi" gibisinden yorumlara hiç katılmıyorum. kesinlikle öyle olmadığını pro arkadaşlarımız anlıcaktır zaten.)
3-roshun yeri bence de değişmeli.
4- batriderin yağlama skiline magic resistans düşürmek te eklenmeli. veya o çok aşmış diyorsanız başka bişeyle bufflanmalı. hero ne kadar ezseniz de dk 30 dan sonra çoğu heroy a karşı çaresiz sayılır. tamam ölmediniz sayalım ama karşı takıkmdan sadece bir heroyu 3sn disable etmekten başka bir işleviniz kalmıyor. en azından mid gamede de azıcık etkili olsun, latede de ömrü bitsin. ben sadece early herosu olduğunu n düşünmekteym tabi bana katılmayanlar olabilir.
5- atroposa kesinlikle bir buff getirilmeli. ultisindeyken stun yememek ama skill damage yemek olabilir mesela. çünkü hero lane dışında çok etkisiz kalıyor özellikle cwlerde. hatrı sayılır bir inti ya da strsi yok item kasmadan idare etmek zor ki siz supsunuz. combatta en çok işe yarayan skili uyutma ama atropos karşı takımdaki bir tanecik diffusal blade ile 0 olan bir hero. bişiyler yapılmalı.
6- kesinlikle yeni güzel ve yaratıcı bir hero eklenmeli(çok şey istiyorum biliyorum) ve bunun sıklığı arttırılmalı. oyuncuları en çok heyecanladıran şeydir yeni hero ve oyunu oynama aşkınızı tazeler bir deyişle. her seferinde 3 4 hero getirmektense daha sık olarak 1er 1er getirilebilir mesela. zaten dota2 tamamlandığında işlerin bu şekilde yürüyeceğini düşünüyorum ama belirteyim dedim:)
aklımda bi sürü fikir vardı bununla ilgili ama aklımdan çıktı şimdi:d geldikce editlicem:)

E N J O Y
24/09/2012, 16:04
TA nerflensinde başka bişey istemiyorum earlyde bu kadar op bi hero olamaz ya mid lanei rezil ediyor sırf onu picklediler diye inadına duo lane yapıyorum ortayı gıcık hero.

koalaknight
24/09/2012, 16:07
rubick lanayayı ezebiliyor :X yenilmez deil yani okadar abartılmasına gerek yok venom ve leshrac best supportsss mid 2 yapıp lanayayı raadca ezebilirsiniz xd

Burakula
24/09/2012, 16:14
lanaya oyun boyunca bütün focusu üzerine alan bir hero. bazen erken bir bkb kasmazsanız early ve middetki etkinliği 0 olabiliyor. özellikle cwlerde adamları tek yakalamanız düşük olasılık olduğu düşünülürse. lane kontrolü çok üst seviyede ona ben de katılıyorum ama bırak da rahatça farmlasın bence dengeli bir hero.

Bins
24/09/2012, 16:17
rubike aghanim:
aghanimle rakipten bi skill daha calabilsin
yada
aghanimle kendi takimidaki birinin skilini alabilsin.daha gelirse yazarim

Berkantk
24/09/2012, 16:20
TA hiçbir şekilde dengeli bir hero falan değil. Leshrac ve venom refrection'ı iyi yiyebiliyorlar fakat TA çok rahat kesebiliyor bu 2 sini tek yakaladığında. Bir tek büyük antisi var. O da pudge. Bir pudgeye bir şey yapamıyor. Earlysi acayip bir hero ki zaten o early ile yeteri farmı yapabiliyorsun. Bir Deso ile crystal aldıktan sonra int ve agi herolarını teklemeniz büyük bir ihtimal.

Stahli
24/09/2012, 16:22
rubike aghanim:
yada
aghanimle kendi takimidaki birinin skilini alabilsin.daha gelirse yazarim

oooldu o zaman biz kalkalım
team fight kaybettirmez o hero :D

Burakula
24/09/2012, 16:37
rubike aghanim:
yada
aghanimle kendi takimidaki birinin skilini alabilsin

skill daha uzun süre saklasın desen anlarım. ama sadece onu anlarım:)

Lexsarko
24/09/2012, 16:57
Rubick Aghanim ile öldüğünde çaldığı skill'i kaybetmeyebilir. Belki süreyi uzatabilir. Ancak kendi takımından skill çalmak falan, imba şeyler.

Gokotas
24/09/2012, 17:04
En son JFA nın Elementalis'ini Rubik olarak çalmışlardı.Bakalım JFA'dan daha neler çalacaklar

Brew Panda ulti bastığında 3 pandaya ayrılıyor biliyorsunuz
Eart panda ziplayacak
Fire panda whip aticak
Wind olan da pasif slowlama vuracak

şimdilik bu kadar

ViktorReznov
24/09/2012, 17:07
Kulelerin canı ve damage'i arttırılmalı. Pusha karşı daha güçlü olmalı kuleler raxlar falan. Push çok beleş bir taktik bence.

E N J O Y
24/09/2012, 17:07
rubick lanayayı ezebiliyor :X yenilmez deil yani okadar abartılmasına gerek yok venom ve leshrac best supportsss mid 2 yapıp lanayayı raadca ezebilirsiniz xd

rubick lanayayı ezebiliyor demiş ya :D olm bak senin gibiler yüzünden bi kere banlandım bu forumdan bi daha banlanmak istemiyorum ama gelirsin lanaya alırım rubick alırsın 1v1 atarız ok ?

Burakula
24/09/2012, 17:34
En son JFA nın Elementalis'ini Rubik olarak çalmışlardı.Bakalım JFA'dan daha neler çalacaklar

Brew Panda ulti bastığında 3 pandaya ayrılıyor biliyorsunuz
Eart panda ziplayacak
Fire panda whip aticak
Wind olan da pasif slowlama vuracak

şimdilik bu kadar

bkz.==> dotanın elementails herosundan önceki sürümleri ve bkz old morphling:) teşekkürler:)

Raichoxunrefleksleri
24/09/2012, 17:42
rubick lanayayı ezebiliyor demiş ya :D olm bak senin gibiler yüzünden bi kere banlandım bu forumdan bi daha banlanmak istemiyorum ama gelirsin lanaya alırım rubick alırsın 1v1 atarız ok ?

Keşke hep banli kalsaydın ... adam bilmiyorsa öğretirsin kaldi ki adam oraya insan gibi kendi düşüncesini belirtmiş kalkmiş burda "go vs " diyorsun bu da o adamin oyunu bilmediği anlamini taşimaz !! Senin gibiler yüzünden Türk DotA'si gelişmiyor , bilmiyorsa öğreteceksin , aşağilamayacaksin ..

Edit-NH.

E N J O Y
24/09/2012, 17:57
Keşke hep banli kalsaydın ... Ey karaktersiz adam , adam bilmiyorsa öğretirsin kaldi ki adam oraya insan gibi kendi düşüncesini belirtmiş kalkmiş burda "go vs " diyorsun bu da o adamin oyunu bilmediği anlamini taşimaz !! Senin gibiler yüzünden Türk DotA'si gelişmiyor , bilmiyorsa öğreteceksin , aşağilamayacaksin .. Atarli Ergen seni !! Spam yapıyorsun Latyos insan gibi spam yapma diyor Kalkmiş modaretöre hakaret ediyorsun .. Keşke hep banli kalsaydın !!

avukat türk dotasına bağladı olayı ne güzel sana hiç cvp veremicem çok bilmişlik taslayanlara ağzınınp payını veriyorum.

ViktorReznov
24/09/2012, 18:09
bkz.==> dotanın elementails herosundan önceki sürümleri ve bkz old morphling:) teşekkürler:)

Olum o buff çalıyordu ki zaten Warcraft 3 de aynen olan bir skill. Rubick çok daha farklı.

kzingoth
24/09/2012, 18:18
Olum o buff çalıyordu ki zaten Warcraft 3 de aynen olan bir skill. Rubick çok daha farklı.

Morphling de skill çalıyordu. Yanında atılan son skilli mi ne çalıyordu mekanizmasını tam hatırlamıyorum.

Gawain
24/09/2012, 18:24
Zeus a buff istiyorum bende mesela range yada ilk skili daha pusher bi hale getirebilir

Edit: range i arttırılabilir:)

KEREEEEEEEEEEEM
24/09/2012, 19:05
Ya herkes kahraman olarak değişim istemiş. Ben de item olarak istiyorum kardeşim.

Mesela HoN'da bi item var bastığınızda belli bir süre vuruşlarınızı magic yapıyor. (ghost ve avatarda çalışıyor mu bilmiyorum). Bu bir item olarak değil de bir heroya skill olarak da gelebilir. (bkz: harkon's blade)

Ayrıca hondaki başka bir item de (spellshards) cooldown'ı %3,6,9 düşürüyor. recipe ile gelişiyor bu item. Bu da bir heroya takımdaki tüm hjeroları kapsayan bir buff skili olarak da gelebilir.

ha hero olarak ise belki rubickin aganimi dostların skillerini çalabilecek hale getirilebilir. 2 skillden bahsetmiyorum bile (tinker+zeus)

ha aslında honda da güzel herolar var ama (bkz: flux) bu kadar yeter bence.

Raichoxunrefleksleri
24/09/2012, 19:12
Lanaya'nin nerflenmesine katilmamla birlikte , Voidin BAT'inin 1.55'e düşürülmesi iyi olurdu

bucKeRudy
24/09/2012, 20:45
Techies'i oyundan kaldırsınlar. Ya da yeniden yapsınlar daha heroya benzesin :D. Assault'a biraz buff ya da recipe cost'u düşürülebilir.

Gokotas
24/09/2012, 23:50

w3 yokken jfa vardı bknz: imza

MrFoseptik
25/09/2012, 00:41
rubicke agahnim's specter olayına gelirsek en fazla dota 2 deki gibi agahnim geliştirebildiği skilleri çaldığında geliştirsin ama bildiğim kadarıyla w3'te imkansız(belki kodlarla olur ancak olsa yaparlardı)

TA bence gayet dengeli. bir murloc gelsin o zaman görürsünüz.

(hero sayısı 110 da kalmalı. çok fazla hero yeni başlayanların gözünü korkutacağı gibi oynayanların hevesini kaçırabilir)

void BAT kısalsa iyi olur gerçekten. 6 itemi dolduruyorsun ancak magina kadar hızlı vuruyorsun.

honda ki cd kısaltma refresher orbun hon versiyonu zaten.

zeus'un ilk skilli dosta değerse heal düşmana değerse slow+damage olabilir(cd artsın.stacklendirilebilsin)

zeunun ultisi görünmezleri etkilemeli tekrardan.

atronun ilk skilli tamamıyla değiştirilmeli. yerine düşman 5 sn içerisinde 2/3/3/4 atack yapmazsa sonraki 2/3/4/5 atack hiç damage sokmamalı tarzı bir şey olabilir. ulti ile birlikte çalışır bu sayede.

treant'ın 3. skilli geceleri herolar ağaçların 200 range yakınında olursa çalışır tarzı birşeye dönüşebilir bence.

çok mu çok oldu?

kzingoth
25/09/2012, 00:55
Bişeyi düzelteyim elementalist ile rubick tek bir ortak noktaya sahip o da modelleri, o da war3'te zaten bulunan Medivh modelidir. Birbirinden özenme yoktur, zaten DotA'nın aktarma kaynağı olarak artık war3 haritalarına baktığını pek zannetmiyorum hele ki JFA'ya.

BorisPeace
25/09/2012, 01:21
Mesela HoN'da bi item var bastığınızda belli bir süre vuruşlarınızı magic yapıyor. (ghost ve avatarda çalışıyor mu bilmiyorum). Bu bir item olarak değil de bir heroya skill olarak da gelebilir. (bkz: harkon's blade)

İmkansız.

Ayrıca hondaki başka bir item de (spellshards) cooldown'ı %3,6,9 düşürüyor. recipe ile gelişiyor bu item. Bu da bir heroya takımdaki tüm hjeroları kapsayan bir buff skili olarak da gelebilir.

İmkansız.

ha hero olarak ise belki rubickin aganimi dostların skillerini çalabilecek hale getirilebilir. 2 skillden bahsetmiyorum bile (tinker+zeus)

İmkansız.

Açık bir şey var. DotA'ya yeni giren kahramanlar eskilerden daha güçlü, ve bu sadece rakamlarla ilgili değil. Bazıları eski kahramanların bufflanmasını, bazıları yeni kahramanların nerflenmesini istiyor. DotA, izleyicilerin ilgisini daha çok çekebilmek için giderek daha hızlı bir oyun haline geliyor, daha hızlı oyun demek de carrylerin daha kolay kasmaları demek. Oyun sanki herkese daha çok altın vermeye başladı. Bunun üzerine gidilebilir, oyunun biraz daha uzun sürmesi sağlanabilir.

KEREEEEEEEEEEEM
25/09/2012, 18:39
rubicke agahnim's specter olayına gelirsek en fazla dota 2 deki gibi agahnim geliştirebildiği skilleri çaldığında geliştirsin ama bildiğim kadarıyla w3'te imkansız(belki kodlarla olur ancak olsa yaparlardı)

honda ki cd kısaltma refresher orbun hon versiyonu zaten.

eğer skill çaldığınız adam aganim kasmışsa zaten bu etki ediyor. mesela aganim kasmış yurneronun ultisini çalarsanız yine 12 vuruş yaparsınız. bunu kaldırıp aganim şöyle olur dersek rubick dengenin altında kalır ve aganimin işlevinin dışına çıkılmış olur.

ha cd azaltmaya gelirsek biraz daha araştırırın derim. honda bkz: Restoration Stone (refreshera daha fazla benziyor sanki)

----------------------------

Ayrıca Boris içinde Hon olan her şeye imkansız demiş. Bu icefrogun honu tanımamazlığından geliyor galiba. Yok denge ile alakalı ise ona bi şey demem ama bir şey güzelse kullanılmalı. Honun yaptığı gibi itemi al kopyala demedim zaten bunu yeni eklenenben bir heroya skill olarak da koyabilirler vuruşların magic olmasını. Çok orijinal bir item bence.

----------------
Güçlü heroların nerflenmesi bana daha mantıklı geliyor. Gerçi böyle oyunun dönmesi biraz zorlaşır ama yine de mantıklı olan bu. Yoksa honun imbaya kaçan heroları gibi (bkz: nymphora) oyun döner durur. hangisi zevkli bilemem ama ben dotayı tercih ederim.

BorisPeace
25/09/2012, 18:42
İlk iki imkansızı Wc3'te kodlanamayacağı için söyledim, son imkansız ise, dengeyi altüst edecek öyle bir değişiklik getirmeyecekleri konusundaki güvenimden kaynaklanıyor.

KEREEEEEEEEEEEM
25/09/2012, 19:42
... Wc3'te kodlanamayacağı için ...

Nasıl yani? Sadece basınca vuruşları magic yapan bir item ya da skill kodlanamıyor mu? Çok basit bir şey gibi geldi bu item. Ayrıca buna cd azaltmayı da ekleyebiliriz bir buff skili olarak.

Denge için cd arttırma azaltma yapılaibliyorken bu buff ile (skill ile de olaibilir) neden azalmıyor ki?

Acaba dotadaki skiller Wc3'teki karakterlerin skilleri ve bunlar hero olarak harmanlanıyor mu? Muhtemelen bundandur diye tahmin ediyorum.

Harita yapma vs. konusunda bir bilgim olmadığı için çok cahilane bir yorum yaptığımın farkındayım ama çok garip geldi nedense. Bu kadar olmaz demiyordum, zaten ondan dolayı Hondaki bağlı skiller(yeteneğin 2 alt skili var, birine basarsanız 2si de cd giriyor) ve yönlü skilleri (dark seerin ultisinin yönünü ayarlayabiliyorsunuz gibi) söylemedim.

BorisPeace
25/09/2012, 19:52
Bir büyü hazırladığın zaman dolum süresini fix bir sayı olarak girersin ve bunu daha sonra kodlar/diğer büyüler yardımı ile değiştiremezsin. Multi Cast, Exorcism gibi cooldown 'düşüren' büyüler var, ama bunların aslında tek yaptıkları başka bir büyüyü varolan büyü yerine koymak. Kısaca, cd düşüren bir eşya istiyorsak varolan her büyünün her seviyesi için birer cdsi düşmüş büyü yaratmak gerekir. Bununla da uğraşmazlar diye düşünüyorum.

Saldırının fizikselden büyüsele geçmesi için de büyük ihtimal ile en kolay çözüm, her kahramanın bir kopyasını yaratmak olur. Eşyaya basıldığında kahraman, ikincil kahraman ile değiştirilir (saldırısı büyüsel hasar veren kahraman ile), seviyesi orjinal kahramanın seviyesine getirilir, orjinalin öğrendiği büyüleri öğrenmesi sağlanır, orjinalde bulunan eşyalar kopyalanır ve ona verilir. Bu da çok uğraş gerektiriyor ve bir eşya için bu kadar uğraşacaklarını sanmıyorum.

2 büyünün biri kullanıldığında ikisinin de cdye girmesi kolayca ayarlanabilir.

Darkelia
25/09/2012, 20:20
Sadece dota 2 için konusuyorum.

-Am sadece suratını degişsinler.
-Ursa nerflenmeli
-Sf nin atak animasyonu ve hero tipi degişmeli cok belirgin olmasıı hosuma gtmiyor dış hatları ruhlarla kaplı olsun siyah hafif dumanlı böle.
-Mirananın kaplanın uzunlugu kısaltılıp hacim verilerek biraz şişirilmeli.
-lycan kurtlar 3 lvlden snra siyah bozkurt olsun yelelii :d kendide ulti bastıgnda beyaz bi kurda dönüşsün.
-yeni item olarak tp itemi gelsin 2 lvle kadar upgrade edileblsin 8 sarj olsun lv 1de 35sn lv 2de 30sn cdsi olsun.
-TA'ya yırtık pırtık da olsa siyah bi pelerin eklensin !
-İtem düşme işi kill , assist,death statslara göre düşsün bu sayede herkes daha iyi oynamaya calısır.
-Öyle skill veren itemlerin türemesi bence oyuna zarar verir böyle birseye karsıyım.(hon örnegi)
-Matchmaking sistemine oyuncu türleride eklenmeli mesala ben spport oynucam gibisinden birsey isaretlesek aratmaya baslamadan bu sayede son picke kalan elemana spport chick pls diye bagrısmalar ve sövüşmeler olmaz :D hemde her iki takımında spportu ve carry olur daha dengeli olur.

Nighthawk
25/09/2012, 20:25
Sadece dota 2 için konusuyorum.

-Am sadece suratını degişsinler.
-Ursa nerflenmeli
-Sf nin atak animasyonu ve hero tipi degişmeli cok belirgin olmasıı hosuma gtmiyor dış hatları ruhlarla kaplı olsun siyah hafif dumanlı böle.
-Mirananın kaplanın uzunlugu kısaltılıp hacim verilerek biraz şişirilmeli.
-lycan kurtlar 3 lvlden snra siyah bozkurt olsun yelelii :d kendide ulti bastıgnda beyaz bi kurda dönüşsün.
-yeni item olarak tp itemi gelsin 2 lvle kadar upgrade edileblsin 8 sarj olsun lv 1de 35sn lv 2de 30sn cdsi olsun.
-TA'ya yırtık pırtık da olsa siyah bi pelerin eklensin !
-İtem düşme işi kill , assist,death statslara göre düşsün bu sayede herkes daha iyi oynamaya calısır.
-Öyle skill veren itemlerin türemesi bence oyuna zarar verir böyle birseye karsıyım.
-Matchmaking sistemine oyuncu türleride eklenmeli mesala ben spport oynucam gibisinden birsey isaretlesek aratmaya baslamadan bu sayede son picke kalan elemana spport chick pls diye bagrısmalar ve sövüşmeler olmaz :D hemde her iki takımında spportu ve carry olur daha dengeli olur.

Bu DotA 6.75 konusu, Dota 2 ile alakası yok.

MrFoseptik
25/09/2012, 20:36
ha cd azaltmaya gelirsek biraz daha araştırırın derim. honda bkz: shrunken head (refreshera daha fazla benziyor sanki)

shrunken head bkb değil mi?

bkz: Araştırdım (http://forums.heroesofnewerth.com/wiki/index.php/Shrunken_Head)

Bir büyü hazırladığın zaman dolum süresini fix bir sayı olarak girersin ve bunu daha sonra kodlar/diğer büyüler yardımı ile değiştiremezsin. Multi Cast, Exorcism gibi cooldown 'düşüren' büyüler var, ama bunların aslında tek yaptıkları başka bir büyüyü varolan büyü yerine koymak. Kısaca, cd düşüren bir eşya istiyorsak varolan her büyünün her seviyesi için birer cdsi düşmüş büyü yaratmak gerekir. Bununla da uğraşmazlar diye düşünüyorum.

Saldırının fizikselden büyüsele geçmesi için de büyük ihtimal ile en kolay çözüm, her kahramanın bir kopyasını yaratmak olur. Eşyaya basıldığında kahraman, ikincil kahraman ile değiştirilir (saldırısı büyüsel hasar veren kahraman ile), seviyesi orjinal kahramanın seviyesine getirilir, orjinalin öğrendiği büyüleri öğrenmesi sağlanır, orjinalde bulunan eşyalar kopyalanır ve ona verilir. Bu da çok uğraş gerektiriyor ve bir eşya için bu kadar uğraşacaklarını sanmıyorum.

2 büyünün biri kullanıldığında ikisinin de cdye girmesi kolayca ayarlanabilir.

Trasformation skillerde bu dediğini yapıyorlar sanırım. böyle bir durumda manta sorun çıkartıyor. o yüzden yapmayabilirler.

KEREEEEEEEEEEEM
25/09/2012, 23:59
shrunken head bkb değil mi?

bkz: Araştırdım (http://forums.heroesofnewerth.com/wiki/index.php/Shrunken_Head)

Hatamı alttakilerle düzeltmiş olurum İnşallah:
Restoration Stone (http://honwiki.net/wiki/Restoration_Stone) : Upon activation, resets the cooldown of all abilities and items.
Spellshards (http://honwiki.net/wiki/Spellshards) : Passive - 3/6/9% Reduced Cooldowns
Causes any Magic damage you deal to ignore 2/4/6 of your target's Magic Armor.

MrFoseptik
26/09/2012, 12:12
Hatamı alttakilerle düzeltmiş olurum İnşallah:
Restoration Stone (http://honwiki.net/wiki/Restoration_Stone) : Upon activation, resets the cooldown of all abilities and items.
Spellshards (http://honwiki.net/wiki/Spellshards) : Passive - 3/6/9% Reduced Cooldowns
Causes any Magic damage you deal to ignore 2/4/6 of your target's Magic Armor.

hımm restoration stone tam kopyamış

Zegradite
26/09/2012, 19:18
Rubick:
Base str artışı 1.5'ten 1.8. yapılmalı.
Base int artışı 2.4'den 2.5 yapılmalı.

Lanaya:
Ultisi sabit olarak 30 gibi bir mini hasar vurmalı.
Refraction skilinin hasar verme olayı kaldırılmalı.
Base intelligence 20'den 19 yapılmalı.

Wisp:
Ultisinin gecikem süresi seviye başına 2.5/2,25/2'den 2/1,5/1 olmalı.

Trax:
Ultisinin agility kazanım puanı artık 18/33/48 olmalı.

Silencer:
Global Silence dolum süresi 180'den 160'a düşürülmeli.
Last Word Skili Pudge'nin pasif skili tarzında int kazandırabilir.(böylece ks'de engellenir.)

Naga:
Armor 1,5 düşürülmeli.
Ensnare büyüsünün mana harcaması 75'ten 90 yapılmalı.
Ultisi sabit olarak 7'den, 5/6/7 yapılmalı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. ^^

KodiaK
26/09/2012, 20:36
Earthshaker buff gelmeli :) (Sırf çok sevdiğim için) Bence 2. skilinin kendine damage vermesi yerine etrafındaki dostlarına %50 veya %75 gibi o farketmez bir damage bonusu vermeli 2-3 snlik daha faydalı olur supportluk açısından.

TA,naga nerflenmeli,pit lord tamamen değiştirmeli hiç sevilmeyen ve picklenmeyen bi hero ki tahminimce değiştircekler.Yeni gelen hero bence carry olmalı ama support olsada farketmez.Leshrac bence bufflanmalı ilk skili veya 3. skili ilk skill tutturmak zaten zor ama biraz daha fazla stun veya damage vursa bence daha iyi olur.Başka da pek bir şey beklemiyorum açıkcası şu anki Dota yı pek bozmasınlar biraz daha toparlasınlar tadından yenmez.He bide kesinlikle rosh yeri değişsin çok daha alışılmadık taktikler doğacağına eminim.

Not:İnvoker Sun Strike nerf gelsin Stahli baya iyi kullanıyo :(

Stahli
26/09/2012, 21:15
Can naptın lan ss e nerf gelirse invo mu oynanır :D (ki geleceğini de sanmıyorum)
bana göre ta ve naga kesinlikle nerflenmeli,rosh yeri değişicek diye biliyorum,çünkü 6.75 i indirmiştim her ne kadar beta gibi bir şey olsa da güzel olmuştu yeni yeri değişik taktikler olacaktır.
not:pitlordla çok oynadılar bi buffladılar bi nerfledir artık rayına otursun şu hero

HelioS
26/09/2012, 21:15
Earthshaker buff gelmeli :) (Sırf çok sevdiğim için) Bence 2. skilinin kendine damage vermesi yerine etrafındaki dostlarına %50 veya %75 gibi o farketmez bir damage bonusu vermeli 2-3 snlik daha faydalı olur supportluk açısından.

TA,naga nerflenmeli,pit lord tamamen değiştirmeli hiç sevilmeyen ve picklenmeyen bi hero ki tahminimce değiştircekler.Yeni gelen hero bence carry olmalı ama support olsada farketmez.Leshrac bence bufflanmalı ilk skili veya 3. skili ilk skill tutturmak zaten zor ama biraz daha fazla stun veya damage vursa bence daha iyi olur.Başka da pek bir şey beklemiyorum açıkcası şu anki Dota yı pek bozmasınlar biraz daha toparlasınlar tadından yenmez.He bide kesinlikle rosh yeri değişsin çok daha alışılmadık taktikler doğacağına eminim.

Not:İnvoker Sun Strike nerf gelsin Stahli baya iyi kullanıyo :(

Ya sorma çocuk kafaya kafaya atıyor karşıdaki çıldırıyor.

kzingoth
26/09/2012, 21:23
Pit Lord demişken yeni sürümde Firestorm dostlara heal atacakmış sanırım, gökten yağan meteor nasıl iyileştirecek bizi Icefrog'a sormak lazım. Allah'ın bir hikmeti o da heralde :D

Burakula
26/09/2012, 21:38
aynen ilk skill heal basarsa çok saçma. aynı şekilde beta mapta olduğu gibi phonix uçma skili tamamen kalkarsa da çok saçma olur heronun nerflenmesi gerekli kesinlikle ama o yeni gelen skill ne öyle ya efekti yok bişey yok hem uçma orjinal bi skildi.

ELysin
26/09/2012, 21:41
Fenix dota 2 ye gelmeden nerflensin pls

ViktorReznov
26/09/2012, 21:56
Ursayı silsinler amk. Valla delirtiyo adamı ya. Saçmansalak bi hero. Full atak speed bide hayvan gibi atagı olan hero mu olur allasen.

Burakula
26/09/2012, 22:17
goblinin mayınları ya da ultisi mana da yaksın.

MrFoseptik
26/09/2012, 22:26
Ursayı silsinler amk. Valla delirtiyo adamı ya. Saçmansalak bi hero. Full atak speed bide hayvan gibi atagı olan hero mu olur allasen.

ursayı öldürmesi çok zevkli neden bilmiyorum ama öyle.

Berkantk
27/09/2012, 08:01
Ursa dengeli bi hero aslında. Sadece lothar ile dagger biraz işi zorlaştırıyor :D Ama mirana çok rahat tokatlıyor onu. Bi diff+manta kâfi

rabanne
27/09/2012, 09:17
Hot key'lerin Dota 2'ye uyarlanmasını isterdim Q,W,E,R,D,F olsun.Yeter birde Roshan'ın yeri değişmesin.

Berkantk
27/09/2012, 10:09
Hot key'lerin Dota 2'ye uyarlanmasını isterdim Q,W,E,R,D,F olsun.Yeter birde Roshan'ın yeri değişmesin.
Sanırım haberin yok. wc3 hotkey programları var; skill ve item için kısayol atayabiliyorsun.

KEREEEEEEEEEEEM
27/09/2012, 17:15

Ursa her ne kadar öyle görünse de nedense hiç turnuva oyunlarında seçilmiyor. Çok garibime gittiğini söyleyebilirim.

Ama deso kasmış sniple ursayı alabilirsiniz lotharınız varsa tabi.

Burakula
27/09/2012, 17:46
visage kesinlikle buff lazım. çok az tercih edilen çok az kazanan hemde çok ağır bir hero. oynaması epey zor ama oynayabilseniz bile karşılığını alamadığınız bir hero.

KodiaK
27/09/2012, 19:43
pit lord buff gelsin hele o healing olayı süper olur.Ama bence asıl şu ilk skilini channeling yapmasınlar tamam damageini biraz düşür healini biraz düşür ama channeling yapma eğer bunları yaparlarsa zaten çok iyi olur en azından picklenebilecek bi hero haline gelir.Zamanla pit lord'un büyük turnuvalarda büyük takımların picklemesini bekliyorum çünkü hem ultisi hem aoe stunı hem heal hem damage (tabi olursa) olan skilliyle çok faydalı olabılır.Zamanla görcez.Bence IceFrog napcanı iyi biliyor.6.75'in çok dengeli olacağını düşünüyorum.İnşallah öyle olur.

rabanne
27/09/2012, 23:16
Sanırım haberin yok. wc3 hotkey programları var; skill ve item için kısayol atayabiliyorsun.

tabii ki biliyorum bende kullanıyorum ama pek verimli değil.Bazen işlemiyor,Pudge oynuyorsan Warkey'i kapat.Benim isteğim ana tuşlar o olsun.

Nighthawk
04/10/2012, 18:10
Bazıları tutturdu, bazıları tutturamadı, bazıları ise sadece fantazilerini aktardı :)
Harita çıktığına göre konuyu kilitliyorum. Değişim Listesi (http://www.gamehonor.com/content.php/778)