PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : derdim var dostlar

Burakula
24/09/2012, 19:05
adexten dota2 oynamaya kalkmış arkadaşlarım neden bahsettiğimi anlayacaktır. bilgisayarların hemen hepsinde aynı hata var. dota2 ye girdiğğinizde ve güncelleme yaptıktan sonra oyuna girdiğinizde oyundaki herolar ve skiller yarım yarım gözükmekte. heroların kıyafetlerden tutun da saçlara kadar hiçbişeyi yok kiminin direk kolu kafası ya da atı yok. dosyaları doğrulamayı denedim ama sorun çözülmüyor.

bilen bir arkadaşım yardım etsin her seferind aynı şey heroları tanıyamıyorum skill atana kadar lütfen yardım.

Famera
25/09/2012, 00:45
SS verme imkanınız var mı? Düşündüğüm şeyse ona göre cevap vereceğim.

Burakula
25/09/2012, 00:53
adexe bir dahaki gidişimde verebilirm. ayrıntılı bir tarif de edeyim: herolerın özellikle saçları başta olmak üzere bazı parçaları oyun sırasında yok. örneğin chen atsız havada uçarak hareket etmekte. aynı şekilde bazı skiller de gözükmüyor. örneğin akashanın attığı bıçak. oyuna girerken herhangi birinin avatarı da gözükmüyor. herkeste resim yerine soru işareti ben de dahil. herhangi birisini arkadaş ekleyemiyorum ya da takas yapamıyorum. ayrıca bu bilgisayarlarda herhangi bir internet tarayıcısından steam internet sayfası da açılmıyor.

durum bu

Famera
25/09/2012, 01:05
Anladım. Ekran kartı modelini nedir acaba? Tam markası

Burakula
25/09/2012, 01:46
ekran kartını güncellemeyi ve direct x in yeni sürümünü indirmeyi denedim. ekran kartı markasını hatırlamıyorum şu anda. ama tüm masalarda aynı marka fakat bazı masalarda bu sorun var bazılarında ise yok.

Famera
25/09/2012, 11:54
Şöyle bir şey de var Her zaman Güncelleme yararlı olmuyor.

Örnek; Arkadaşımın ATI RADEON HD 3650 ekran kartı vardı. Ekran kartını yeni sürüme güncelledi ve ardından DotA 2 oyununa girdiğinde grafikler birbirine girdi. Aa bakmışız ki Linanın saçı görünmüyor. Ağaçlara sanki birbirlerine ip bağlanmış gibi grafikler karışmıştı. Çözüm olarak şunuda yaptık mevcut bulunan Eski sürüm CD den Ekran kartını kurduk. Yani arkadaş yeni güncellemede grafik sorunu yaşıyor ve şu an eksi sürüm kullanıyor ve sorunda yok

Böyle bir şey senin başınada gelmiş olabilir.

Burakula
25/09/2012, 16:28
yani internetten bi önceki ekran kartı sürümünü bulup deniyim sağol.

hohmlec
25/09/2012, 17:02
bende buna benzer bı sorunla karsılasmıstım eger dns ayarı kullanıyorsa dns ayarını otomatıge al

Lexsarko
25/09/2012, 17:16
Hayır, sorun veya çözüm üstte bahsedilenlerden hiçbiri değil. Zaman zaman heroların eşyaları, saçları vs. gözükmeyebiliyor. Bunun sorumlusu adeksteki bilgisayarlar ya da senin benim bilgisayarlarımız değil. Sunucudan kaynaklanan zaman zaman olabilen bir sorun bu. Kısa süreliğine oluyor ve sonra düzeliyor. Defalarca karşılaştım.

Ayrıca ATI ekran kartı güncellemesiyle ilgili problemi ben de yaşadım. Ancak arkadaşın bahsettiği problem o değil.

http://www.youtube.com/watch?list=UUtGaB9b1-eE-GeuMguCbdkA&v=Nb-KsVGlWsA&feature=player_detailpage#t=184s

Üstte koyduğum vidyoda dk. 3:04'te başlayan Ezalor'a dikkat edin. Ne atı ne de eşyası var.

Leupold
25/09/2012, 17:31
lexsarkonun dedigin yazıcaktım :S