PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.75 değişiklikler hakkında

Burakula
28/09/2012, 09:34
arkadaşlar bu bilgileri adını vermek istemediğim bir siteden gördüm şimdiye kadar sızdırılan değişiklikler diye yazıyodu inanmadım tabi ki ama herkes de aha bunlar doğru dedi ben yine size geldm. birisi çıksın desin ki bunların çoğu yalandır uydurmadır desin nedenini de söylesin içim rahatlasın çok feci şeyler var aralarında çünkü

6.75'deki önemli değişiklikler:

1-Roshanın mapteki yeri değiştirildi.
2-eye of skadi artık +25 damge daha veriyor.
3-bloodun 2. skillinin alanı 325 rangeye çıktı.
4-centaurun double edge skilli artık alan vuruyor!!!!
5-radi damagesi 40dan 45e çıktı.
6-Tuskarın base damagesi 5 arttı.
7-luna artık 5 üniteye vuruyor.(önceden 4tü)
8-nerub impale damagesi 320ye çıktı,ama hızı 1600den 700e azaldı.
9-nerubun mana burnü her levelda 100 mana istiyor.
10-boot of speed artık dosta veriliyor.
11-pandanın ultisi artık black hole'a girebiliyor.
12-sniperın şarapner skilli artık vision veriyor!!!!
13-shackle shot artık biyere bağlanmassa hiç stunlamıyor.yani 075 sn stun kalktı!!!!!
14-dominin cdsi 300den 60a indi.
15-bloodseekerın ultisini cdsi 50den 40a indi!!!
16-Kunkanın armoru 1 arttı.
17-rod of atos 250yerine 300 can veriyor.
18-armlet artık 8 can regen veriyor.ancak rmlet açıkkn 30 yerine 40 hp gidiyor.
19-bloodstone'nın rangesi kalktı nerde olursa olsun kill alırsanız stacklanır.
20-shadow dance(slark ultisi) can regeni %5den %7ye arttı.!!!
21-traxın ultisi 45 agiden 60 agiye çıktı!!!!
22-specin 2.skillinin alanı daraltıldı.
23-LYCAN:ultisi artık 2 bonus armor vermiyor.24-Furionun petleri artık %33 magic resisanttan %20y düştü. ve furion ultisi 120den 100e indi.
25-artronun tak azaltmasının cdsi indi.
26-dark seerin ms'si 305den 300e indi.
27-Alchemistin stunu kendine atabiliyorsun!!! (ahimself için kullanışlı)
28-silencerın etrafındaki bir düşman heroyu dostun yada silencer öldürsede hep 2 int çalıyor.
29-venomun ultisi artık towerlara veya barakalara vuruyor!!!!!!!
30-Dooma 1 armor eklendi.
31-alchemistin ilk skilli 165 mana costtan 160a indi.
32-razorun ilk skillinin alanı 1000den 1200e çıktı.
33-dedin ultisi aganimle purge damage vuryor.
34-huskar healini bkbli unitelerede atabiliyor.
35-plnin her levelda aldıgı agisi 2.4 den 3.8e çıktı.
36-anti mageni mssi 320den 315 indi.
37-nevermorun pasifi artık 1 armor daha siliyor.(3.skill)
38-clockwerkin cog'ları 200 mana siliyor.
39-gyronun ms 305den 315e arttı ve artık missle'ı attığın ünitenin alan visionu veriyor.
40-Dagonun son levelda 24den 15e indi
41-force staffın cdsi 26 ye çıktı!!!
42-tuskarın kartopu skilli summonlarıda alıyor.!!!!!
43-skyın slowuun alanı arttı.
44-sniperın range skilli artık 20 artıyor.
45-ogra maginin aganhimdeki stunu cdsi 10 snye düştü.
46-lionun aghanimle ultisi attığı ünitenin yanındaki bir üniteyede sekiyor.(chain lightining gibi.)
47-alchemistin stunu atarken kafasındaki sn artışını artık düşman göremiyor.48-phoenix'in dive skilli kalktı over heat skilli geldi.190 alana atıyorsun(ss alanı ) gibi attığında 5sn boyunca 80 dmg veriyor ve atak kapatıyor.
49-sun ray maximum 6 sn sürüyor artık istdeiği kadar tutulamıyor.
50-Frostwyrm adlı bir hero gelicek.!!!

Berkantk
28/09/2012, 09:45
"11-pandanın ultisi artık black hole'a girebiliyor.
13-shackle shot artık biyere bağlanmassa hiç stunlamıyor.yani 075 sn stun kalktı!!!!!
15-bloodseekerın ultisini cdsi 50den 40a indi!!!
33-dedin ultisi aganimle purge damage vuryor.
45-ogra maginin aganhimdeki stunu cdsi 10 snye düştü.
46-lionun aghanimle ultisi attığı ünitenin yanındaki bir üniteyede sekiyor.(chain lightining gibi.)"
Bence bunlar gelirse çok çok kötü olur. Hadi bs'nin ultisinin cd si neyse de, lion'un ultisi, pl'nin agi artışı, traxın 60 agi'si, venomun ultisi, dedenin pure damage'i çok çok imba olur. Dengeyi çok bozar bence

Burakula
28/09/2012, 09:48
imba heroları nerflemek yerine bütün heroları imbalaştırıyolar denge için. kuleye vuran skill sayısı her seferinde artıyo sanırım yapmak istedikleri şey oyunların en fazla 25 dk falan sürmesi.

MrFoseptik
28/09/2012, 10:31
38-clockwerkin cog'ları 200 mana siliyor.

bunların olacağını zannetmiyorum. belki plnin agi artışı 2.8'e çıkar ama 3.8'e çıkacağını hiç zannetmiyorum. slark zaten güçlü bir carry 1-2 ve ultisi sayesinde de çok iyi kaçıp kovalayabiliyor onu yapmaya cesaret etmezler gibime geldi. cogların mana silmesi 200 gibi bir değer early game de çok dengesiz olur 35-70-105-150 gibi bir değer olur olsa olsa

WHY YOU LITTLE
28/09/2012, 11:01
dominin cdsinin 60a düşmesi ilginç olabilir aslında :D

Berkantk
28/09/2012, 11:32
domiyi sadece daha fazla kullanmaya yöneltmek amaçtır bence. Çünkü oyuncuların çok büyük bir çoğunluğu domiyi kullanmıyor. Yani aktifini

MrFoseptik
28/09/2012, 11:39
bence domiyi şöyle yapabilirlerdi: cd yine 300 ancak basılan ünitenin yeteneklerini 15sn ele geçirme ve basılan ncye creepe 500 damage sokma tarzı bişey olabilirdi.

ViktorReznov
28/09/2012, 14:38
Çok radikal değişiklikler var.
Blood zaten cwlerde seçilmiyor. Publarda ise zaten ayarsız. Ve hala bunu bufflamaya devam ediyorlar. Anlayamıyorum.
Domi artık çok kasılan bir item olacak. Bi Centaur kapıp da stununu kullanmak çok fark yaratır. Çok gereksiz bence.
Pl'yi 3.8 agi artışı tam bir saçmalık. Zaten yeterince iyi bir hero.
Venonun ultisi baraklara vuruyor da rakamlar da önemli bence.

Ben diyorum ki push taktiği bu kadar beleş olmasın, ne biliyim kuleler falan bufflansın. Hala da oyunun o en zevkli late kısmına gelmemesi için paso buff getiriyorlar. Tabi bunlar kesin değil sadece olursa diye konuşuyoruz da bakalım neler olacak.

kzingoth
28/09/2012, 15:20
Yazdığın değişiklikleri bir siteden ben de okudum çoğunu diğer versiyonda göreceğiz bence. DotA artık her kahramanı iyice kendi uç noktasına götürüyor birbirinden uzaklaştırıyor, pub oyuna bir giriyorsun koridor dengeleri tamamen ayarsız, koridoru kimin kazanacağı direk belli oluyor. Pub oyunlar eskiden daha zevkliydi bence.

Blood ve PL'ye yapılan değişiklikler gibisinden şeylerden bahsediyorum. Blood CW'de alınmıyor diye 50/40 saniyede bir ulti yemek zorunda mıyım ben? Ya da diyelim takım uyuz uyuz oynadı Drow farm yaptı, 15 Agi daha kazandı şimdi Level 16'ya vurunca ff verelim bari... 60 Agi diyoruz yani boru değil. Git 2 başlangıç Str falan artır bu ne?

"Venomun ultisi artık binalara vuruyor"

Pit Lord'un meteor yağmurunun iyileştirme etkisinden sonra zehirlenen binalar... Gerçekten tamamen mantıklı ve açıklanabilir :D

Özetle ben bu değişikliklerin çoğunu beğenmedim ama yeni gelecek Frost Wyrm'i merak ediyorum çok güzel bir model bence, oynaması da eğlenceli olur.

Ha bir de bildiğim kadarıyla Overheat yeteneğinin saldırı yaptırmama etkisinin yerine daha sonra yüksek oranda saldırı hızı azaltma şeklinde bir etki konuldu. (Yüksek oranda derken %300 falan) Yüksek ısı sebebiyle yanmak yerine neden saldırı hızımız azalıyor bilmiyorum ama mantık aramaktan vazgeçtim zaten.

Raichoxunrefleksleri
28/09/2012, 17:53
Ben diyorum ki push taktiği bu kadar beleş olmasın, ne biliyim kuleler falan bufflansın. Hala da oyunun o en zevkli late kısmına gelmemesi için paso buff getiriyorlar. Tabi bunlar kesin değil sadece olursa diye konuşuyoruz da bakalım neler olacak.

Katiliyorum , kuleleri bufflasinlar yahu ! Şu "push" meta game olayi baydi beni , kendi adima zevk vermiyor oyunlar , ti2'de 50 dk'nin üzerinde oyun sürdüğünü hatirlamiyorum..

Bir de Void'e minor buff getirseler çok iyi olacak , 1.55 BAT , daha fazla str veya agi , str , agi gain gibilerinden ..

Burakula
28/09/2012, 18:24
pit lordun meteorle heallaması ya da kulelerin zehirlenmesi gibi fantastic bir oyuna bile uymayan saçmalıklar kesinlikle olmamalı bence de.
bu arada frost wyrrim modeli belii mi ki?

Berkantk
28/09/2012, 18:29
Katiliyorum , kuleleri bufflasinlar yahu ! Şu "push" meta game olayi baydi beni , kendi adima zevk vermiyor oyunlar , ti2'de 50 dk'nin üzerinde oyun sürdüğünü hatirlamiyorum..
Biz matchmakingten 1 saatte 3 cm bitirdik. MM time, pick time dahil. Push cidden çok beleş bir taktik. Hatta son D2TL'de ilk 3 turda oyunlarımız 10 dk - 15 dk - 10 dk sürdü. Geçen attığımız bir cw de dk 7.30 da içeri girdik.

kzingoth
28/09/2012, 22:42
http://classic.battle.net/war3/undead/units/frostwyrm.shtml

Burakula
28/09/2012, 22:47
http://classic.battle.net/war3/undead/units/frostwyrm.shtml

yaa dk nın ejder haliyle aynı gibi bişeymiş bu ben daha farklı yürüyen bişey bekliodum hatta dişi belki:(:(:(:(:(

BorisPeace
28/09/2012, 23:12
Leak haritasının resmi olmadığını daha önce söylemiştim.

Yazdığın değişikliklere baktım da, birkaç tanesi tutmuş sadece (:

Burakula
28/09/2012, 23:29
hayalinizdeki değişiklikler kısmına yazdıklarımı söylüyorsan ordakilerin hiçbiri tutmaz zaten:D özellikle kreblerin dk 30 dan sonra yarı para vermesi ve ğasif stun 4x crit gibi skillere cd gelmesi isteğimde ciddiyim yalnız. bıktım 50 dk gözükmeyen farmer nooblardan ballı küçük çocuklardan yahu.

Raichoxunrefleksleri
28/09/2012, 23:54
Farm konusuna katilmiyorum ama şans ile çalişan skiller bazen oyundan bile soğutabiliyor :D Adam atar yapıyor 1/10 canla giriyor mortred ile üst üste 2 miss + 2 crit geliyor ölüyorum yahu , ayni şeyi ben yaptiğimda ne miss var ne crit :D :D

KodiaK
29/09/2012, 12:11
İnşallah yazan değişikliklerin %80i olmaz.Çok imba :S

Pit lord'un meteor iyileştirmesini saçma buluyorsunuz da sanki diğer herşey mantıklı.Mirana'nın kendınden buyuk ok atmasını Pudge'un ittirilince daha uzağa atmasını ve arkasına düşmesini (dota 2 için değil), zeus'un şimşeğinin invisleri göstermesini vb. mantıklı buluyorsunuz da meteorun iyileştirmesi saçma geldi.Meteor'un rengini mavi yapar iyileştirir işte çok mu zor.İnsanların dota gibi bir oyunda bu kadar basit şeyleri garip bulması gerçekten garip.Önemli olan görünümüyle özelliğinin uyumu deıl skillin iş yapması.Dota 2 de adamlar meteoru kırmızı değilde mor yapar mavi yapar healleyen ve zarar veren meteor olur.Bunları önemsemektense heronun dotada daha çok picklenen bir support olmasını önemsemek daha mantıklı bence.

Specy
29/09/2012, 12:38
İnşallah yazan değişikliklerin %80i olmaz.Çok imba :S

Pit lord'un meteor iyileştirmesini saçma buluyorsunuz da sanki diğer herşey mantıklı.Mirana'nın kendınden buyuk ok atmasını Pudge'un ittirilince daha uzağa atmasını ve arkasına düşmesini (dota 2 için değil), zeus'un şimşeğinin invisleri göstermesini vb. mantıklı buluyorsunuz da meteorun iyileştirmesi saçma geldi.Meteor'un rengini mavi yapar iyileştirir işte çok mu zor.İnsanların dota gibi bir oyunda bu kadar basit şeyleri garip bulması gerçekten garip.Önemli olan görünümüyle özelliğinin uyumu deıl skillin iş yapması.Dota 2 de adamlar meteoru kırmızı değilde mor yapar mavi yapar healleyen ve zarar veren meteor olur.Bunları önemsemektense heronun dotada daha çok picklenen bir support olmasını önemsemek daha mantıklı bence.

Dota bir Warcraft mapi ve Warcraft loreuyla ilgili ögeler taşıyor. Eğer sen gidip bu tür şeylere tamamen alakasız skiller verirsen mantıksız olur. Azgalorun Rain of Fire'ına heal skilli vermek gibi. Bu skillin aynısı Wow'da Azgalor'da da var. Buna heal eklemek biraz abes açıkçası.

kzingoth
29/09/2012, 13:32
Meteor tarzında olduğu sürece mor veya mavi ateşlerin iyileştirmesi de saçma bence. Yani kocaman ok atmak ile meteorun iyileştirmesi arasında bence baya bir fark var. Hem şimşek neden invis göstermesin? Phoenix gibi sarı kırmızı ateşler olsa anlardım ama bildiğin meteor kafana iniyor yani :D Hatta bu skill War3'te dost ünitelere de hasar veriyor aradaki mantık uçurumunu düşünün. Meteor gibi değil de sadece ateş yağmuru olsa aslında dediğin gibi mor falan olsa güzel görünür. Bir de bişeyler saçma diye her saçma şeye boyun eğersek abow :D

LauraBodewig
29/09/2012, 15:36
Lycan'dan Vlad'dan çok Domi göreceğiz gibime geliyor çünkü ulti basınca "controlled unit" lerde max ms oluyordu 3 centaurla gezdiğinizi düşünsenize.

D1e-_-
29/09/2012, 18:17
Keşke biraz özen göstererek yazsaydın.