PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deneyimli takima profesyonel oyuncu/lar araniyor. *CASUAL +1 cagrisi degildir!*

Lelouch Lamperouge
09/10/2012, 00:55
Evet,

Oldukca uzun bir baslik olacagindan dolayi sizi gereksiz okuma zahmetinden kurtarmak icin sikistirilmis bir ozet geciyorum.

* OZET *

Dota`da yaklasik 6-7 yil tecrubesi olan 3-4 kisilik cekirdek bir kadroya sahibiz. +1/2 bakiyoruz. Hedefimiz e-sports`da takim ve ya bireysel olarak kariyer yapmak. Eger profesyonel olarak bir Dota 2 kariyeri dusunmuyor, kisisel/cevresel sorunlara sahip ( aile, is, iletisim sorunlari vs. ), temel Dota 2 bilgisinden / yeteneginden yoksun ( sizden 4+ yillik bir tecrubeye sahip olmanizi beklemiyoruz ama mutlaka temel olarak bir Dota / RTS bilginiz, deneyiminiz olmali), uzun sureli calisma programlarina uyum saglamakta sikintili ( 1 - 2 ay gunde ortalama 6 saat sadece on hazirlik suresi) ve de en onemlisi INANCSIZ iseniz; bu kisimdan sonrasini okumaniza gerek yok. Tesekkurler.

BASVURULARIN ISLEYIS SEKLI

Once ozette biraz bahsettigim gibi, takimimizin hedeflerini, oyunculardan beklentilerini ve basitce calisma duzenimizi yazicagim bir bolum olacak. Bu bolumde sizinle uyusmayan kisimlar olursa kendinizi eleyebilirsiniz.

Daha sonra bizim adaylara verebilecegimiz seylerin (oyun ici egitim, mekanik egitimi, oyun disi egitim vs. gibi) oldugu bir kisim olacak. Burada da bizden neler bekleyebileceginizi ogrenebilirsiniz.

3. kisimda adaylardan beklenen ozelliklerin anlatildigi bir kisim olacak. Bu aciklamalara gore bir sonraki bolumde kendinizi degerlendireceksiniz. Bu kisma kadar gelirseniz degerlendirilmeye uygun olmussunuz demektir.

ON TANITIM

Takimimiz ozette de bahsettigim gibi 3 tane deneyimli cekirdek oyuncudan olusuyor. Bir sekilde 3`muzde yaklasik olarak onumuzdeki 1 yil boyunca duzenli olarak Dota kasicak imkanlara sahip oldugumuzu fark ettik ve bu firsati yillardir semi-pro olarak oynadigimiz Dota`da degerlendirmeye karar verdik. Takimimizin ana hedefi e-sports sektorunde basarili bir kariyer baslangici yapmak. Elbette International `13 e katilmayi istemiyor degiliz =) Peki bunu nasil yapacagiz? Oncelikle +2 bulup bir 5`li olusturmayi dusunuyoruz. Daha sonra bu 5`li ile yaklasik olarak 2 ay boyunca bireysel calismalar yapacagiz. Evet *bireysel*. Yani bir takima +1 olup hemen ertesi gun CW arayisi icindeyseniz; yanlis yerdesiniz. Biz ilk once takimdaki her bireyin olabildigince yuksek bir bireysel oyunculuk seviyesine gelmesini istiyoruz ( buna cekirdek kadro da dahil ) Yaklasik olarak herkes 1 - 2 ay boyunca bir sonraki kisimda bahsedicegim egitimlerden gececek. Belirli araliklarla birbirimizi kontrol edecegiz. Ancak ve ancak her bir oyuncu kendi potansiyelinin zirvesine yaklastiginda takim halinde duzenli calismalara gececegiz.

Bizim oyuncularda aradigimiz en onemli faktor: Inanc. Ve hayir dini inanc degil ( aslina bakarsaniz ateist / deist ve ya panteist iseniz benim gozumde daha fazla saygi kazanirsiniz ama felsefeye girmeyelim). Inancdan kastim, belirli bir sure boyunca sikilmadan duzenli olarak calisabilmek ve hem bireysel hem de takimsal olarak basariya olan inancinizi en zor sartlarda bile yuksek tutmak. Eger ben bir sansimi denerim; tutmazsa can sagligi modunda iseniz lutfen bu kisimda da kendinizi eleyiniz.

ADAYLARIN BEKLENTILERI

Bir adayin bizden alacagi en onemli sey; bence, kendisiyle ayni motivasyona, ayni calisma yogunluguna, ayni inanca sahip 4 arkadastir. Emin olun en yetenekli takimlarin bile en buyuk sorunu cogunlukla takimdaki oyuncularin ayni amaclara ve ayni calisma temposuna sahip olmamalaridir. Bu yuzden dagilan bir cok takim gordum / yasadim. Amaclarimizin ne oldugunu yazmistim; boylesi bir kararliliga sahip 4 kisi bulmak gercekten de su siralar pek kolay degil.

Dogrudan beklentilere gelirsek, adaylar pek cok alanda, takim arkadaslarindan ve benden egitim alabilirler. Bunlar temel / ileri warding, last hit / deny, juking, laning, jungle vs. gibi oyun ici pratik egitimler; temel / ileri hero mekanikleri, genel oyun mekanikleri, aggro, statlar vs. gibi oyun ici teorik egitimler olabilecegi gibi refleks, hizli karar verme ( iyice yasam kocu oldum =) ), gerekli ekipman bilgisi, iletisim yetenekleri vs. gibi oyun disi egitimlerde olabililir.

ADAYLARDAN BEKLENENLER ve ACIKLAMALARI

Bu kisimda sizden beklenen ozelliklerin neler oldugu aciklanacaktir. Her bolumde aciklama kismini okuyup, seceneklerden birini secin, yorum kismina neden o secenegi sectiginizi belirtin ve bunun disinda ozel olarak eklemek istediginiz bir bolum olursa bunu o bolumun sonuna ``Not:`` diye bir kisim acip oraya yazin.

*Formun bos hali basligin ikinci sayfasinda, onu doldurup basvuru yapin!

1
INANC

1.1 Basvuru yapma nedeniniz ne?

Aciklama: Bu bolumde basvuruyu yapma nedeninizi secin.

Secenekler:
A) Bos vakitlerimi bir takimla degerlendirmek istiyorum.
B) Profesyonel olarak bir takimla oynamak; bu ortami yasamak istiyorum.
C) Zeka ve yeteneklerimle baskalariyla yarisabilecegim bir alanda profesyonel bir kariyer yapmak istiyorum.

Yorum: Seciminizi ayrintili olarak aciklayin.

2
UYGUNLUK

2.1 Gunde ortalama kac saat calisma yapabilirsiniz?

Aciklama: Bu bolumde size calisabildiginiz zaman ortalama kac saat uygunsunuz diye sorulmuyor! Genel olarak yasaminizdaki tum ugrasilariniz disinda her gun ortalama kac saat Dota`ya ayirabildiginiz soruluyor.

Secenekler:

A) Ortalama 4 - 6 saat
B) Ortalama 6 - 8 saat
C) Ortalama 8 - 10 saat
D) Ortalama 10+ saat

Yorum: Sectiginiz saatlerin genellikle hangi araliklarda oldugunu yazin.

2.2 Duzenli olarak devam etmek zorunda oldugunuz ortalama 1-2 saatten fazla suren bir ugrasiniz var mi?

Aciklama: Bu bolumde bize verdiginiz ortalama calisma saatlerinizi bolen ugrasilariniz soruluyor. Bolmekten kasit calismaya baslandigi anda bu calismaya uzun sureli olarak ara vermenizi gerektiren islerdir. Ornegin: PC basina gecmeden once 1 - 2 saat kosu / spor yapmak ve ya sabahlari derse gitmek boyle bir ugrasi degildir; ama duzenli olarak ders calismaniz, ise gitmeniz gerekiyorsa bunlar muhtelemen calisma duzeninize ara vermenizi gerektirir.

Secenekler:

A) Bazen is / okul / vb. gibi durumlar calismama 1 - 2 saat ve ya daha fazla ara vermemi gerektirebilir.
B) Cogunlukla is / okul / vb. gibi durumlar calismama 1 - 2 saat ve ya daha fazla ara vermemi gerektirebilir.
C) Hayir, duzenli olarak bir ugrasim yok ya da bunlar uzun sureli aralar vermemi gerektirmez.

Yorum: Lutfen bu ugrasilarin genellikle ne kadar surduklerini ve bir gun icerisinde bir calisma duzenine kac ara verdirdiklerini yazin.

2.3 Nerede yasiyorsunuz ve takim toplantilari / yerel turnuvalar icin Istanbul`a gelebilir misiniz?

Aciklama: Bu kisim oldukca basit. Yasadiginiz yer ve toplantilara, yerel turnuvalara gelebilme uygunlugunuz soruluyor.

Secenekler:

A) Istanbul / Avr.
B) Istanbul / Asy.
C) Istanbul yakini iller ( Trakya, Kocaeli, Sakarya vs.) * Yasadiginiz yeri ve gerektiginde Istanbul`a gelebilme durumunuzu belirtin *
D) Geri kalan iller * Yasadiginiz yeri ve gerektiginde Istanbul`a gelebilme durumunuzu belirtin *

Yorum: Seyahat edebilme sikliginizi aciklayin.

2.4 Bilgisayariniz ve ekipmanlariniz Dota 2 icin hazir mi, degilse satin alabilir misiniz?

Aciklama: Oldukca basit. Dota 2`yi herhangi bir goruntu ayarini kismadan rahat bir sekilde oynayabiliyor musunuz ve ekipmanlarinizin seviyesi ne? Yeterli degilse satin alabilir misiniz? Sadece en basit ekipmanlardan dahi yoksunsaniz satin almaniz beklenebilir. Sizden 500+ dolarlik bir kulaklik isteyen yok =) Ama mikrofonunuzun olmamasi ve klavye + mause ikilinizin macro yapmanizi engellemesi de uygun degildir.

Secenekler:

A) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Tum ekipmanlarim profesyonel seviyede.
B) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Tum ekipmanlarim yeterli seviyede.
C) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Ekipmanlarimda eksigim var. * Duzeltebilirseniz belirtin *
D) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Tum ekipmanlarim profesyonel seviyede.
E) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Tum ekipmanlarim yeterli seviyede.
F) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Ekipmanlarimda eksigim var. * Duzeltebilirseniz belirtin *

Yorum: Lutfen daha ayrintili tanimlayin. Kasiyorsa neyden kaynaklaniyor, hangi ekipmanlara sahipsiniz vs.

3
KISISEL OZELLIKLER

3.1 Ne kadar surede basari elde etmeyi dusunuyorsunuz?

Aciklama: -

Secenekler:

A) Kisa surede ( 3 - 4 ay) sonuc elde etmeye odakliyim.
B) Orta surede ( 4 - 8 ay) sonuc elde etmeye odakliyim.
C) Uzun surede ( 8ay + ) sonuc elde etmeye odakliyim.

Yorum: Ozel bir nedeni varsa aciklayin.

3.2 Baski altinda oynayabilir misiniz / baski uygular misiniz?

Aciklama: Baskidan kasit harras altinda ( takim ici, takim disi) oyanayabilmektir. Baski uygulamak ise takim arkadaslarina harraslama yapip yapmamanizdir.

Secenekler:

A) Kesinlikle harras kaldiramam ve baskasina da yapmam.
B) Harraslardan oldukca etkilenirim ve nadiren baskalarina yaparim.
C) Hakkettigim harraslari kaldirabilirim ve gerektiginde / sakasina baskalarini da harraslayabilirim.
D) Harraslardan hic etkilenenmem cunku surekli baskalarini harraslarim.

Yorum: Lutfen seciminizi ayrintili olarak aciklayin.

3.3 Sizden daha iyi ve daha kotu oyuncularla iliskileriniz nasil?

Aciklama: Bu kisimda baskalarindan bir seyler ogrenebilme ozelliginizi ve baskalarina bir seyler ogretebilme ozelligini soruyoruz.

Secenekler:

A) Genellikle kendi kendimi gelistiririm. Baskalarinda ne bir seyler ogrenir ne de ogretirim.
B) Genellikle kendi kendimi gelistiririm. Sadece benden daha iyi olduguna emin oldugum oyunculardan bir seyler ogrenirim.
C) Hem kendimi gelistirir hem de baskalarindan bir seyler kaparim. Altimdakilere bir seyler gostermeye calisirim.

Yorum: Kendi dusuncenizle aciklama yapin.

3.4 Bagimsizliginiz, dusunce tarziniz nasil?

Aciklama: Bu bolumde size baskalarinin komutlarini uygulama ve baskalarina komut verme ozelliginiz soruluyor.

Secenekler:

A) Genellikle komut veren ben oldugum icin baskalarindan pek komut almam.
B) Genellikle komut alan birisiyim. Benden istenen gorevleri sorunsuzca yerine getirmeye calisirim.
C) Gerektiginde hem verilen komutlari uygular hem de baskalarina komut verebilirim.

Yorum: Seceneginizi oldukca detayli olarak aciklayin.

3.5 Yasam ile genel iliskiniz nasil?

Aciklama: Bu bolumde genel olarak sosyallik seviyeniz soruluyor. Ve arkadaslar ne yazik ki tahmin ettiginiz gibi no liferlar`in daha yuksek tercih sanslari var =( *Genellikle satis oranlari daha az ve inanc oranlari daha yuksek oluyor*

Secenekler:

A) Gayet sosyal bir kisiligim.
B) Sosyal bir kisiligim ama bir oyuna kasmaya baslayinca biraz asosyal olabiliyorum.
C) Daha cok asosyal bir kisiligim; semi-lifer im.
D) No-lifer`in onde gideniyim, hikikomoriyim, asosyalim ve gayet mutluyum.

Yorum: Cok ozel oldugunu hissetmezseniz yorum yapin lutfen.

4
OYUN BILGISI

4.1 Mekanik oyun bilgisi seviyeniz nedir?

Aciklama: Bu bolumde sizden teorik oyun bilgi seviyeniz soruluyor. Ornegin: Genel olarak tum herolarin %25 spell res. sahibi oldugunu bilmek sizi ortalama bir seviyeye sokar ama eger ornegin Heartstopper Aura`nin Blink Dagger`i bozmamasinin nedeninin o skillin damage seklinin HP removal olusu olarak biliyorsaniz bu sizde ortalamadan daha yuksek bir mekanik bilgi oldugunu gosterir.

Secenekler:

A) Cok temel seviyede mekanik bilgim var.
B) Ortalama mekanik bilgim var.
C) Oldukca yuksek seviyede mekanik bilgim var.
D) Mekanik muhendisiyim =) / WC3`de spell`leri kodlarina kadar biliyordum.

Yorum: Lutfen seceneginizi orneklerle aciklayin. Belki de sandiginizdan daha fazla / az biliyorsunuzdur.

4.2 Pratik oyun bilgisi seviyeniz nedir?

Aciklama: Burada sizden oyun ici eylemsel bilgi seviyeniz soruluyor. Bunun mekanik bilgiden farki ornegin hangi skillerin regen rune`nu bozmayacagini bilmek mekanik bir bilgi iken; regen`in cikma sansini, regen goren ward yerlerini, regenin tahmini olarak ne kadar hizla hp`nizi dolduracaginizi bilmek ise pratik bilgilerdir. Buna natural camplarini, juke spotlari, cliffleri, fog ve vision rangelerini de ekleyebiliriz.

Secenekler:

A) Sadece temel seviyede pratik bilgim var. ( Runelar, birkac ward yeri vs. )
B) Ortalama seviyede pratik bilgim var. ( + Birkac juke yeri, foglari, natural camplari vs. )
C) Ileri seviyede pratik bilgim var. ( + Cliffler, vision engelleyen agaclar, cogu ward ve juke yerleri vs. )
D) Olaganustu seviyede pratik bilgim var. ( Tum ward yerleri, tum terrain, tum natural camplari vs. )

Yorum: Lutfen seceneginizi ayrintili olarak tanimlayin. Bu kisimda ornekleme yapmalisiniz.

4.3 Genel hero bilgi seviyeniz nedir?

Aciklama: Bu bolumde genel olarak herolar hakkindaki bilginiz ve onlari oynayabilme seviyeniz soruluyor.

Secenekler:

A) Tum herolarin %1 - 30 `u hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
B) Tum herolarin %1 - 30 `u hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
C) Tum herolarin %30 - 60 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
D) Tum herolarin %30 - 60 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
E) Tum herolarin %60 - 80 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
F) Tum herolarin %60 - 80 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
G) Tum herolarin %80 - 95 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
H) Tum herolarin %80 - 95 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
I) Tum herolar hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
J) Tum herolar hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.

Yorum: Secenekler bolca oldugu icin biraz aciklama yapmaniz daha iyi olacaktir.

5
DENEYIM VE PROFESYONEL OYUN SEVIYESI

5.1 Hizli dusunme ve el cabuklugu gerektiren Dota 2 disinda herhangi bir oyun deneyiminiz var mi?

Aciklama: Oldukca basit. Eger var ise yazin.

Secenekler:

A) Biraz RTS ( WC3, Starcraft vs.) deneyimim var.
B) Biraz FPS ( Cs, Quake vs. ) deneyimim var.
C) Biraz Turn Based / Grand Strategy ( Total War serileri, Hearts of Irons, Civ 3-4-5 vs.) deneyimim var.
D) Oldukca cok RTS deneyimim var.
E) Oldukca cok FPS deneyimim var.
F) Oldukca cok Turn Based / Grand Strategy deneyimim var.
G) 2 ve ya 3 kategoriden de biraz deneyimim var.
H) 2 ve ya 3 kategoriden de oldukca cok deneyimim var.

Yorum: Lutfen deneyimlerinizi aciklayin.

5.2 DotA deneyim seviyeniz nedir?

Aciklama: Daha onceden ne kadar DotA (eger oynamis iseniz) oynadiginiz soruluyor. Uygun secenegi secin.

Secenekler:

A) Kadim bir DotA oyuncusuyum ( 5.84c ve ya daha eski )
B) Antika bir DotA oyuncusuyum ( 6`larin baslari 6.12`ye kadar)
C) Asiri eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.12`den 6.27b`ye kadar)
D) Oldukca eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.27b`den 6.48b`ye kadar )
E) Eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.48b`den 6`larin sonlarina kadar )
F) Uzun sureli bir DotA oyuncusuyum ( 6`larin sonlarindan Dota 2 betasina girisime kadar)
G) DotA oynamadim; Dota 2 ile basladim.

Yorum: Eger hatirliyorsaniz basladiginiz zaman ilginc herolarin yazin; nostalji olsun! ( 27 skilli Invoker`i hatirlayan? =) )

5.3 Dota 2 deneyim seviyeniz?

Aciklama: Ne kadar suredir DotA 2 oynadiginiz soruluyor.

Secenekler:

A) Beta cikar cikmaz keyimi aldim.
B) Beta ciktiktan kisa bir sure sonra ( 2 - 4 ay ) keyimi aldim.
C) International 11`den sonra keyimi aldim
D) 4 - 6 ay once keyimi aldim.
E) Oynamaya yeni basladim.

Yorum: Biliyorsaniz tam olarak baslama surenizi yazin.

5.4 Ara verdiginiz donemleriniz ne kadar siklikla oldu?

Aciklama: Ara vermek olarak haftada 2 - 3 oyun ortalamasinin altina dustugunuz 1 ay ve ya daha fazla suren donemleri kabul ediyoruz. Eski oyuncularda bu tarz donemlerin olmasi dogaldir. Yaziniz.

Secenekler:

A) Hic uzun sureli ara vermedim.
B) Birkac kere uzun sureli ara verdim.
C) 3 - 5 kere uzun sureli ara verdim.
D) 6 - 9 kere uzun sureli ara verdim.
E) 10 ve ya daha fazla kere uzun sureli ara verdim.

Yorum: Hatirliyorsaniz bu aralarin ne kadar surdugunu ve birbirleriyle arasinda ne kadar sure oldugunu yaziniz.

5.5 High skill DotA deneyiminiz var mi?

Aciklama: High skill deneyim olarak IHCS, Dota League, Dotalicous vb. gibi vouchlu / inhouse / ladder bazli deneyimleri kabul ediyoruz. *Tr ligleri, tabiki de sayilmiyor arkadaslar.

Secenekler:

A) Hayir hic yok.
B) Evet biraz var.
C) Evet oldukca var.

Yorum: Eger olumlu cevap verdiysen lutfen bu deneyimlerinizi yazin.

5.6 Profesyonel DotA / Dota 2 deneyiminiz var mi?

Aciklama: Burada bir takimla ve bireysel olarak turnuva ve ya CW bazinda deneyiminiz soruluyor.

A) Bazen arkadaslarimdan olusan bir takimla CW atiyorum.
B) Arada CW`lere + 1 olarak giriyorum.
C) Bir takimla birkac kere kucuk turnuvalara katildik.
D) Bazi kucuk turnuvalara +1 olarak katildim.
E) Duzenli olarak train attigimiz ve yerel / online turnuvalara katildigimiz bir takima dahildim.
F) Duzenli olarak turnuvalara + 1 olarak katilmaya calisiyorum.
G) Semi-Pro / Pro kabul edilebilecek bir takimla oldukca uzun sure turnuvalara katildim.
H) Semi-Pro / Pro kabul edilebilecek takimlarla oldukca uzun sure + 1 olarak dahil oldum.

Yorum: Lutfen takimlarinizi ve katildiginiz turnuvalari belirtin.

5.7 Competitive DotA / Dota 2 scene`nini ne kadar suredir takip ediyorsunuz?

Aciklama: Cok basitce ne kadar suredir E-Sports olarak DotA / Dota 2 ile ilgilendiginizi soruyor.

Secenekler:

A) DotA`da profesyonel maclar oynanmaya basladigindan beri
B) WCG - ESWC doneminden beri
C) Son 3 -4 yildan beri
D) `11 International`dan beri
E) `12 International`dan beri
F) Competitive Dota`yi takip etmiyorum.

Yorum: Eger olumluysa ve hatirliyorsaniz birkac ornek verin.

6
OYUN ICI ROLLER VE YETENEKLER

6.1 Leadleme yeteneginiz var mi?

Aciklama: Takimda oyunu yonetme yeteneginizin olup olmadigi soruluyor. Bu illa tum takimi yonlendiren kisi olmak zorunda degil; bazilari iyi picker, iyi combat baslatici, iyi laner vb. olabilir. Uyan secenekleri secin.

Secenekler:

A) Hicbir lead yetenegim yok; sadece baskalarinin komutlarina gore oynarim.
B) Basit lead yetenegim var; koridorumda kucuk leadler yapabilir, bazen pick onerebilirim.
C) Orta lead yetenegim var; bir koridoru ustlenebilir, combatlarda insiyatif alabilir, genel olarak oyunun gidisini yorumlayabilir ve picklerde yardimci olabilirim.
D) Yuksek lead yetenegim var; koridorumu yonetebilir, combatlari baslatabilir / kacinabilir, oyunun gidisatini yorumlayip radikal kararlar alabilir, pick yapabilir, baskalarinin gorevlerini belirleyebilir ve birincil lead gorevini ustlenmedigim zaman kaptani rahatlaticak ikincil leadleri yapabilirim.
E) Takim leadleyen kisi olma beklentim var. Bir kaptanin tum gorevlerini yerine getirebilecegimi dusunuyorum ve bu konuda uzun bir deneyimim var.

Yorum: Seciminizi destekleyen yorum yazin.

6.2 Hangi rollerde deneyimlisiniz?

Aciklama: Deneyimli oldugunuz rolleri yazin.

Coklu Secenek:

A) Biraz ---> Babysitter / Support
B) Cok ---> Babysitter / Support
C) Biraz ---> Disable / Initiator
D) Cok ---> Disable / Initiator
E) Biraz ---> Ganger / Pusher / Roamer
F) Cok ----> Ganger / Pusher / Roamer
G) Biraz ---> Jungle
H) Cok ---> Jungle
I) Biraz ---> Semi Carry / Hard Carry
J) Cok ---> Semi Carry / Hard Carry

Yorum: Lutfen sectiginiz her role birkac herodan ornek verin.

6.3 Hangi rollerde oynayabilirsiniz / esneklik seviyeniz nedir?

Aciklama: Bu sorunun bir onceki sorudan farki dogrudan deneyiminizi degil de hangi rolleri oynama isteginizin olmasini sormasidir.

Secenekler:

A) Sadece Carry bazli roller.
B) Carry bazli roller ve birkac Disable / Ganger / Initiator rolu
C) Sadece Support bazli roller.
D) Support bazli roller ve birkac Pusher / Roamer / Jungle rolu.
E) Sadece Jungle bazli roller.
F) Jungle bazli roller ve birkac Pusher / Ganger rolu.
G) Sadece Ganger / Initiator bazli roller.
H) Ganger / Initatior bazli roller ve birkac Disable / Semi Carry / Jungle rolu.
I) 3 ve ya daha fazla farkli gruptan rol oynayabilirim; oldukca esnegim.

Yorum: Lutfen seceneginizi orneklerle aciklayin.

7
REFERANS

Aciklama: Referans gosterilsin gosterilmesin; uygun gorulen adaylarin hepsi denemeye alinacaktir. Ama yine de eger referans gosterebileceginiz bir oyuncu ve / ve ya takim varsa bu sizi tanimamiz icin daha iyi olacaktir.

Secenekler:

A) Referansim yok.
B) Referansim var. * Belirtiniz*

Yorum: Referansinizla olan iliskinizi tanimlayiniz.

Basvuru formunun bos halini 2. sayfanin basindaki postumda atiyorum. Bunu referans olarak kullanip formun bos halini cevabiniza kopyala + yapistir yapin; sonra formu doldurum basvurunuzu bitirin!

Kopyaladiginiz formu bu basliga cevap olarak yapistirin; doldurup yollayin. Bol sans!

Forum disi iletisim icin f.erol@ymail.com adresini kullabilirsiniz!

Burakula
09/10/2012, 01:03
saygı duyulası başlık.pdf

Ratz
09/10/2012, 02:03
Takdir ettim gerçekten:D

Gehenna
09/10/2012, 02:14
Başarılar dostum,umarım emeğinin karşılığını alırsın :)

AQality
09/10/2012, 02:55
Çekirdek kadronuzu merak ettim :D

Stahli
09/10/2012, 08:41
Adam uğraşmış bende okudum niye okuduysam,ama gerçekten takdir ettim başarılar :D

TauGunner
09/10/2012, 12:33
2 saattir okuyom daha bitmedi.

Lelouch Lamperouge
09/10/2012, 12:48
2 saattir okuyom daha bitmedi.

34562623 saattir yaziyorum halen bitmedi ahaha.

Arkadaslar su an hazir olan kadro isimlerini vermek istemiyorum; gereksiz yonlendirme yapabilir ya da hicbir sey yapmayabilir. Ama eski olanlar muhtelemen yazinin icinde verdigim hintlerden beni hatirlarlar. Geri kalan arkadaslar zaten Adeks turnuvalarinda duzenli olarak Top 3 olan isimler.

Bu arada baska Turk Dota forumlari varsa adreslerini yazar misiniz? Sadece bir yer buldum o da tadilatta...

Berkantk
09/10/2012, 13:00
mail kısmında belirttiğin ymail mi gmail mi :O ?

Lelouch Lamperouge
09/10/2012, 13:05
ymail ayrica Fin OM kutu dolu oldugunda mesaj alamiyorsun; birazini sil.

---> Gelen kutusu benim degil senin dolu! <---

Lelouch Lamperouge
09/10/2012, 13:28
ADAY BASVURU FORMU

Bu kisimda ilk yazimdaki formun aciklamalar kismi olmayan, saf halini yazicagim. Lutfen ilk yazimdaki formu referans olarak kullanip her bolumde seceneklerden birini secip *sadece sikkin harfini yazmayin, yanindaki ifadeleri de yazin* , yorum kismini doldurun. Ekstradan ekleyeceginiz bir sey varsa ``not:`` yazip o kismi doldurun. Asagida isaretledigim yerden itibaren bos formu postunuza kopyalayin; eksiksiz doldurduktan sonra basliga cevap olarak yollayin ve basvurunuz tamamlansin. Bu basligi baska TR forumlarinda ( benim bildigim cok yok ) alinti gostererek ve bana haber vererek acabilirsiniz. Ingilizce birkac kopyasini da uluslararasi forumlara yazicagim. Buraya kadar okuyan herkese tesekkurler!

BENIM ALTIMDAN ITIBAREN KOPYALA!!1 =)

1
INANC

Secenekler:

B) Profesyonel olarak bir takimla oynamak; bu ortami yasamak istiyorum.
C) Zeka ve yeteneklerimle baskalariyla yarisabilecegim bir alanda profesyonel bir kariyer yapmak istiyorum.

Yorum: Seciminizi ayrintili olarak aciklayin.

2
UYGUNLUK

Secenekler:

A) Ortalama 4 - 6 saat
B) Ortalama 6 - 8 saat
C) Ortalama 8 - 10 saat
D) Ortalama 10+ saat

Yorum: Sectiginiz saatlerin genellikle hangi araliklarda oldugunu yazin.

2.2 Duzenli olarak devam etmek zorunda oldugunuz ortalama 1-2 saatten fazla suren bir ugrasiniz var mi?
Secenekler:

A) Bazen is / okul / vb. gibi durumlar calismama 1 - 2 saat ve ya daha fazla ara vermemi gerektirebilir.
B) Cogunlukla is / okul / vb. gibi durumlar calismama 1 - 2 saat ve ya daha fazla ara vermemi gerektirebilir.
C) Hayir, duzenli olarak bir ugrasim yok ya da bunlar uzun sureli aralar vermemi gerektirmez.

Yorum: Lutfen bu ugrasilarin genellikle ne kadar surduklerini ve bir gun icerisinde bir calisma duzenine kac ara verdirdiklerini yazin.

2.3 Nerede yasiyorsunuz ve takim toplantilari / yerel turnuvalar icin Istanbul`a gelebilir misiniz?
Secenekler:

A) Istanbul / Avr.
B) Istanbul / Asy.
C) Istanbul yakini iller ( Trakya, Kocaeli, Sakarya vs.) * Yasadiginiz yeri ve gerektiginde Istanbul`a gelebilme durumunuzu belirtin *
D) Geri kalan iller * Yasadiginiz yeri ve gerektiginde Istanbul`a gelebilme durumunuzu belirtin *

Yorum: Seyahat edebilme sikliginizi aciklayin.

2.4 Bilgisayariniz ve ekipmanlariniz Dota 2 icin hazir mi, degilse satin alabilir misiniz?
Secenekler:

A) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Tum ekipmanlarim profesyonel seviyede.
B) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Tum ekipmanlarim yeterli seviyede.
C) PC`im Dota 2`yi hic kasmadan kaldiriyor. Ekipmanlarimda eksigim var. * Duzeltebilirseniz belirtin *
D) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Tum ekipmanlarim profesyonel seviyede.
E) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Tum ekipmanlarim yeterli seviyede.
F) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Ekipmanlarimda eksigim var. * Duzeltebilirseniz belirtin *

Yorum: Lutfen daha ayrintili tanimlayin. Kasiyorsa neyden kaynaklaniyor, hangi ekipmanlara sahipsiniz vs.

3
KISISEL OZELLIKLER

Secenekler:

B) Orta surede ( 4 - 8 ay) sonuc elde etmeye odakliyim.

Yorum: Ozel bir nedeni varsa aciklayin.

Secenekler:

B) Harraslardan oldukca etkilenirim ve nadiren baskalarina yaparim.
C) Hakkettigim harraslari kaldirabilirim ve gerektiginde / sakasina baskalarini da harraslayabilirim.

Yorum: Lutfen seciminizi ayrintili olarak aciklayin.

Secenekler:

A) Genellikle kendi kendimi gelistiririm. Baskalarinda ne bir seyler ogrenir ne de ogretirim.
B) Genellikle kendi kendimi gelistiririm. Sadece benden daha iyi olduguna emin oldugum oyunculardan bir seyler ogrenirim.
C) Hem kendimi gelistirir hem de baskalarindan bir seyler kaparim. Altimdakilere bir seyler gostermeye calisirim.

Yorum: Kendi dusuncenizle aciklama yapin.

Secenekler:

B) Genellikle komut alan birisiyim. Benden istenen gorevleri sorunsuzca yerine getirmeye calisirim.
C) Gerektiginde hem verilen komutlari uygular hem de baskalarina komut verebilirim.

Yorum: Seceneginizi oldukca detayli olarak aciklayin.

Secenekler:

B) Sosyal bir kisiligim ama bir oyuna kasmaya baslayinca biraz asosyal olabiliyorum.
C) Daha cok asosyal bir kisiligim; semi-lifer im.
D) No-lifer`in onde gideniyim, hikikomoriyim, asosyalim ve gayet mutluyum.

Yorum: Cok ozel oldugunu hissetmezseniz yorum yapin lutfen.

4
OYUN BILGISI

Secenekler:

A) Cok temel seviyede mekanik bilgim var.
C) Oldukca yuksek seviyede mekanik bilgim var.
D) Mekanik muhendisiyim =) / WC3`de spell`leri kodlarina kadar biliyordum.

Yorum: Lutfen seceneginizi orneklerle aciklayin. Belki de sandiginizdan daha fazla / az biliyorsunuzdur.

Secenekler:

B) Ortalama seviyede pratik bilgim var. ( + Birkac juke yeri, foglari, natural camplari vs. )
C) Ileri seviyede pratik bilgim var. ( + Cliffler, vision engelleyen agaclar, cogu ward ve juke yerleri vs. )
D) Olaganustu seviyede pratik bilgim var. ( Tum ward yerleri, tum terrain, tum natural camplari vs. )

Yorum: Lutfen seceneginizi ayrintili olarak tanimlayin. Bu kisimda ornekleme yapmalisiniz.

Secenekler:

A) Tum herolarin %1 - 30 `u hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
B) Tum herolarin %1 - 30 `u hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
C) Tum herolarin %30 - 60 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
D) Tum herolarin %30 - 60 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
E) Tum herolarin %60 - 80 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
F) Tum herolarin %60 - 80 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
G) Tum herolarin %80 - 95 `i hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
H) Tum herolarin %80 - 95 `i hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.
I) Tum herolar hakkinda orta bilgiye sahibim ve onlari birkac farkli build`de / rolde oynayabilirim.
J) Tum herolar hakkinda cok bilgiye sahibim ve onlari tum farkli build`ler ve rollerde oynayabilirim.

Yorum: Secenekler bolca oldugu icin biraz aciklama yapmaniz daha iyi olacaktir.

5

5.1 Hizli dusunme ve el cabuklugu gerektiren Dota 2 disinda herhangi bir oyun deneyiminiz var mi?
Secenekler:

A) Biraz RTS ( WC3, Starcraft vs.) deneyimim var.
C) Biraz Turn Based / Grand Strategy ( Total War serileri, Hearts of Irons, Civ 3-4-5 vs.) deneyimim var.
D) Oldukca cok RTS deneyimim var.
E) Oldukca cok FPS deneyimim var.
F) Oldukca cok Turn Based / Grand Strategy deneyimim var.
G) 2 ve ya 3 kategoriden de biraz deneyimim var.

Yorum: Lutfen deneyimlerinizi aciklayin.

Secenekler:

A) Kadim bir DotA oyuncusuyum ( 5.84c ve ya daha eski )
B) Antika bir DotA oyuncusuyum ( 6`larin baslari 6.12`ye kadar)
C) Asiri eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.12`den 6.27b`ye kadar)
D) Oldukca eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.27b`den 6.48b`ye kadar )
E) Eski bir DotA oyuncusuyum ( 6.48b`den 6`larin sonlarina kadar )
F) Uzun sureli bir DotA oyuncusuyum ( 6`larin sonlarindan Dota 2 betasina girisime kadar)

Yorum: Eger hatirliyorsaniz basladiginiz zaman ilginc herolarin yazin; nostalji olsun! ( 27 skilli Invoker`i hatirlayan? =) )

Secenekler:

A) Beta cikar cikmaz keyimi aldim.
B) Beta ciktiktan kisa bir sure sonra ( 2 - 4 ay ) keyimi aldim.
D) 4 - 6 ay once keyimi aldim.

Yorum: Biliyorsaniz tam olarak baslama surenizi yazin.

Secenekler:

B) Birkac kere uzun sureli ara verdim.
C) 3 - 5 kere uzun sureli ara verdim.
E) 10 ve ya daha fazla kere uzun sureli ara verdim.

Yorum: Hatirliyorsaniz bu aralarin ne kadar surdugunu ve birbirleriyle arasinda ne kadar sure oldugunu yaziniz.

Secenekler:

A) Hayir hic yok.
B) Evet biraz var.
C) Evet oldukca var.

Yorum: Eger olumlu cevap verdiysen lutfen bu deneyimlerinizi yazin.

Secenekler:

A) Bazen arkadaslarimdan olusan bir takimla CW atiyorum.
B) Arada CW`lere + 1 olarak giriyorum.
C) Bir takimla birkac kere kucuk turnuvalara katildik.
E) Duzenli olarak train attigimiz ve yerel / online turnuvalara katildigimiz bir takima dahildim.
F) Duzenli olarak turnuvalara + 1 olarak katilmaya calisiyorum.
G) Semi-Pro / Pro kabul edilebilecek bir takimla oldukca uzun sure turnuvalara katildim.
H) Semi-Pro / Pro kabul edilebilecek takimlarla oldukca uzun sure + 1 olarak dahil oldum.

Yorum: Lutfen takimlarinizi ve katildiginiz turnuvalari belirtin.

Secenekler:

A) DotA`da profesyonel maclar oynanmaya basladigindan beri
B) WCG - ESWC doneminden beri
C) Son 3 -4 yildan beri
F) Competitive Dota`yi takip etmiyorum.

Yorum: Eger olumluysa ve hatirliyorsaniz birkac ornek verin.

6

Secenekler:

B) Basit lead yetenegim var; koridorumda kucuk leadler yapabilir, bazen pick onerebilirim.
C) Orta lead yetenegim var; bir koridoru ustlenebilir, combatlarda insiyatif alabilir, genel olarak oyunun gidisini yorumlayabilir ve picklerde yardimci olabilirim.
D) Yuksek lead yetenegim var; koridorumu yonetebilir, combatlari baslatabilir / kacinabilir, oyunun gidisatini yorumlayip radikal kararlar alabilir, pick yapabilir, baskalarinin gorevlerini belirleyebilir ve birincil lead gorevini ustlenmedigim zaman kaptani rahatlaticak ikincil leadleri yapabilirim.
E) Takim leadleyen kisi olma beklentim var. Bir kaptanin tum gorevlerini yerine getirebilecegimi dusunuyorum ve bu konuda uzun bir deneyimim var.

Yorum: Seciminizi destekleyen yorum yazin.

Coklu Secenek:

A) Biraz ---> Babysitter / Support
C) Biraz ---> Disable / Initiator
F) Cok ----> Ganger / Pusher / Roamer
G) Biraz ---> Jungle
H) Cok ---> Jungle
I) Biraz ---> Semi Carry / Hard Carry

Yorum: Lutfen sectiginiz her role birkac herodan ornek verin.

Secenekler:

B) Carry bazli roller ve birkac Disable / Ganger / Initiator rolu
C) Sadece Support bazli roller.
D) Support bazli roller ve birkac Pusher / Roamer / Jungle rolu.
E) Sadece Jungle bazli roller.
F) Jungle bazli roller ve birkac Pusher / Ganger rolu.
G) Sadece Ganger / Initiator bazli roller.
H) Ganger / Initatior bazli roller ve birkac Disable / Semi Carry / Jungle rolu.

Yorum: Lutfen seceneginizi orneklerle aciklayin.

7
REFERANS
Secenekler:

A) Referansim yok.
B) Referansim var. * Belirtiniz*

Yorum: Referansinizla olan iliskinizi tanimlayiniz.

BENIM USTUMDE KOPYALAMAYI BITIR!

Ilk yazi cok uzun oldugu icin basvurunun bos halini ayri bir yazi olarak yazmaya karar verdim. Keske en bastan boyle yapsaymisim; insanlarin gozu yazi cok uzun diye fazla korktu =) Eger bir admin bu postu benim ilk yazimla, Buracula`nin postu arasina tasirsa cok sevinirim. Ya da Buracula eger bunu okuyorsan postunu bu yazidaki formu icerecek sekilde editlersen cok sevinirim.

Nyhuf
11/10/2012, 23:33
Keşke katılabilseydim... Onca yıllık deneyimimi hiç bir şekilde değerlendiremiyorum :(
Sürekli çalışmak zorunda olduğumdan dolayı; katılmak için gereken bilgileri barındıran yorumu bile atamıyorum...

Ancak gerçekten takdire şayan bi başlık ve çağrı olmuş. Tebrik ederim.

Elwind
12/10/2012, 01:09

A) Ortalama 4 - 6 saat

D) Erzurum, gelebileceğimi sanmıyorum ama cok büyük bi turnuva olursa gelirim

F) PC`im Dota 2`yi biraz kasiyor. Ekipmanlarimda eksigim var.

D) Kendimi geliştirmeme gerek yok zaten bütün oyunlarda rampage yapıyom

D) Gayet sosyal bir kisiligim,gece hayatim var.

B) Evet biraz var.

G) Biraz ---> Jungle

REFERANS

Dendi

Suxlike
19/10/2012, 22:04
beni al

Darkelia
19/10/2012, 23:04
Tebrikler gördügüm en ciddi arayış .

SefaYrtsvr
25/10/2012, 23:13
orta okuldan beri invislerin yasak oldugu zamandan beri dota oynamaktayım tabi bu zamana kadar cok ara vermişliğim oldu suan 21 yasındayım ama yinede bu kadar ciddi olabilecegimi sanmıyorum nedense :) güzel başlık arayış inşallah aradığını bulursun başarılar :)

xenical
27/11/2012, 23:05
.....

Astalyné
02/12/2012, 22:19
1
INANC
Secenekler:

Yorum: Tabiiki geliştireceğim yönlerim var ama kariyer yapabileceğimi düşünüyorum.

2
UYGUNLUK
Secenekler:

B) Ortalama 6 - 8 saat

Yorum: Hergün 6-8 saat çalışabilirim

Secenekler:

Yorum: -

Secenekler:

B) Istanbul / Asy.

Yorum: Çok sık seyahat edebilirim.

Secenekler:

Yorum: Bilgisayarım en iyi oyun bilgisayarlarından biri. Mouse ve klavye olarak razer naga kullanıyorum.

3
KISISEL OZELLIKLER

Secenekler:

Yorum: Eksiklerimi hızlı gidereceğime inanıyorum.

Secenekler:

Yorum: En iyi noktalarda harras yaparım ve rakibin ne zaman harras yapabileceğini kestrip ona göre harras yemem.

Secenekler:

Yorum: Bence asıl öğrenim,gelişim en iyi şekilde bu yöntemle gerçekleşir.

Secenekler:

Yorum: Çok gerekmedikçe kendim komut vermekten hoşlanmam kaptana bırakırım uyarma vs.

Secenekler:

Yorum: Sosyal ve sanal ortamı çok iyi dengede tutabilirim.
4
OYUN BILGISI
Secenekler:

Secenekler:

Yorum: Örneğin amacım neutral camp blocklamaksa bunu maksimum sayıda blocklayacak şekilde ward atarım.

Secenekler:

Yorum: Her heroyu oynayabilirim ve bilgiye sahibim ve çok alışılmadık bi build olmadıkça oynayabilirim.

5

Secenekler:

Yorum: Her ikisinde de turnuva derecem mevcut

Secenekler:

Secenekler:

Secenekler:

Secenekler:

B) Evet biraz var.

Yorum: Dota League de bulundum.

Secenekler:

Yorum: Joindota ya katıldık.

Secenekler:

6

Secenekler:

Yorum: Genelde eski takımlarımda leadliği ben üstlendiğimden oldukça yetenekliyim.

Coklu Secenek:

H) Cok ---> Jungle

Yorum: Her heroyla oynayabilirim.

Secenekler:

Yorum: Tam sabit bi kadromuz olmayan bi takımda başladığım için her rolü oynamayı öğrendim.
7
REFERANS

Secenekler:

A) Referansim yok.

Lelouch Lamperouge
05/12/2012, 15:57
Herkese tekrardan merhaba, bu sefer cok kisa bir aciklama yazisi olacak =)

Bu proje / girisim legendary fail ( epic fail`in bir lvl ustu ) oldu arkadaslar. Bunun icin konu artik guncel degil; proje devam etmiyor. Ilk yaziyi editliyemiyorum ne yazik ki konu uplanmis olacak. Herhangi bir admin konuyu cevap yazmaya kapatirsa sevinirim. Gercekten cok ilgilenen kisiler oldu; oldukca cok basvuru aldim. Herkese tesekkurler.

Size bana `` amk elitisti geldi havasini atti; sonra s.ktir olup gitti`` demeden once ( yazinin bu kadar secici olmasi troll elemek icindi ki bu konuda da oldukca basarili oldu ) yapabilecegim son bir iyilik var: Bana su ana kadar ciddi olarak basvuru yapan her bir kisiyi; eger isterlerse digerleriyle gorusturebilirim. Yani Tr`de bu kadar ciddi dusunen insan olmasi gelecek icin cok iyi ve her ne kadar ben kendim icin bir seyler dusunmesem de digerlerinin ilerlemesini isterim. Halen ciddi dusunenleriniz basvuru yapan diger insanlarla konusun ve kendi aranizda orgutlenip akip gidin! Ilginenler iletisim bilgilerini ve basvuru formlarini paylasmak isteyip istemediklerini f.erol@ymail.com adresine atsinlar ben de bunlari digerleriyle paylasayim. Herkese bol sans!

TauHunter
05/12/2012, 18:47
Tanımadığın kişileri toplayıp ciddi bir takım yapmak istemen başlı başına bir hata zaten.