PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir JFA ?

Vulcan
14/10/2012, 23:28
Yepyeni bir Justice For All

PROJE ŞİMDİLİK İPTAL EDİLMİŞTİR. SEBEP; JFA için bir Orpg mapi yapmaya başladım ve onunla ilgileniyorum.

Arkadaşlar JFA için çok büyük bir değişikliğin ilk adımını kısa süre sonra atacam. Ya 2013'te ya da 2012'nin son ayında Beta olarak yeni sistemi başlatmayı düşünüyorum.

Yeni sistemde değişecek şeyler
Herolar için sınıf eklenecek (one hand, dual weapons, archer vs vs gibi)
Itemlarda değişiklikler olacak.

JFA için çok ama çok büyük bir değişiklik olacak. Madenler, mekanikler, lord combat vs bunlarda değişiklik olmayacak.

Şimdilik fazla detay vermek istemiyorum fakat çalışmalara başladığımda ufak ufak bilgilendirmeye başlayacağım.

Yeni JFA'da sistem aynı kalacak fakat bir RPG havası verecektir. Duyurulur.

Not: Sistem ile ilgili duyurular zaman zaman bu başlık altında yapılacaktır
Not 2: Bu değişiklik kesinlikle çok büyük bir değişiklik olacaktır hatta JFA'nın tarihinde yapılmış olan en büyük değişiklik olacaktır, sadece bekleyin.

Proje son durumu

Sınıflar belirlendi;

* Warrior (one handed)
* Warrior (two handed)
* Warrior (dual weapons)
* Warrior (archer)
* Spellcaster (Mage)
* Spellcaster (Battle Mage)
* Assassin (Assassin)

Silah Türleri belirlendi;

* One Hand
* Two Hand
* Dagger
* Wand
* Staff
* Bow

BorisPeace
14/10/2012, 23:32
Evet, Volkan ile konuştuk yeni sistemi. Çok detay vermek istemiyorum ben de, ama üzerinde çalışılması gereken ve zorlu bir sistem var aklında. Eğer başarırsa, JFA'ya yeni bir boyut katacağı kesin. Bu sistemle JFA, MOBA ve RPG arası bir yere sahip olacak.

MrFoseptik
14/10/2012, 23:49
Jfayı çok oynayan biri değilimdir ama içinde ki her şey bana orijinal gelmişti. yine aynı üretkenliği beklemekteyiz :)

WrongheR
15/10/2012, 00:02
Sınıflar :

Armor Master : Tanklık yapar ve Kalkan rünü alırsa Strsi %10 artar armoru %30 artar.Class dışı kullanımda +200 Hp +10 All Stat
Striker Hand : Güçlü dayanaklı ve carry-tank işlemlerinde kullanılır.Berserk rünü ile %7.5 Agi + Str.Class dışı kullanımlarda +20 Str
Ranger : Ranged carry ve dps birimdir.Golden bow rünü ile %15 Agility +70 Ms Class dışı kullanımlarda +%20 As +20 Damage
Channeler : Büyülü vuruslar ile düşmana büyük hasar verir.Yıldız rünü ile mana reg +%100 Mana-Hp + %1.Class dışı kullanımlarda +200 Mana +100 Hp
Commoner : Değişik yaratık ve control büyüleri yapar.Bağlantı rünü ile Disable Sihirleri 2x duration.%10 mana.Class dışı kullanımlarda +%10 Mana +%50 Mana Reg

Diyince aklıma böyle bir şey geldi rünlerin lisetesi npcde olacak ve natural creep ve bosslardan düsürülebilecek bu arada elite time gibi bir şey olsun mesela 3 dakikada bir elite cıksın 3 tane standar nc parasıyla aynı rün için gerekli item düsürsün sansa baglı olarak şimdilik düşüncem böyle sadece ez git olmuyor farklı bir amaç sunmak gerek :)

aslında volkan abi ile türker bana biraz saglam w.edit gösterse deneyebilirim sansımı :)

Burakula
15/10/2012, 00:32
peki fja w3 mapı olarak kalırken mi bu değişiklikler olucak?

Vulcan
15/10/2012, 07:34
Buracula JFA'yı başka bir ortama taşımayı emin ol hepinizden çok daha fazla istiyorum ve bunun için çok uğraştım fakat JFA birazcık tanınmış bir map olsaydı ve oyuncu sayısı biraz daha fazla olsaydı bu konuda bana yardımcı olabilecek kişiler vardı. Şu an için evet Warcraft 3'ten devam etmek dışında hiç bir seçeneğim yok.

He tabi bir hayır sever çıkıpta "al hayallerini gerçekleştir bende ortağınım artık" diyip istediğim şeyleri sunarsa elbette istediğim gibi bir oyun yapabilirim.

Yusufcenk elbette senin söylediğin gibi değil merak etmeyin ara sıra ufak ufak bilgiler sunacam

WrongheR
15/10/2012, 07:40
Yabancılardan cıkarsa cıkar abi Türklerden cacık olmaz bu saatten sonra.Benim söylediğim gibi olsaydı biraz daha eğlence ve fark olmazmıydı bir de ladder sistemi akardı :)

Vulcan
15/10/2012, 22:31
Yarından itibaren notları düşmeye başlıyorum.

kzingoth
16/10/2012, 01:27
Sıfırdan bir RPG de yapabilirsin, onu da bir düşün derim.

Vulcan
16/10/2012, 03:42
RPG yapmak zaten en büyük hayalim yıllardır. Böyle kocaman bir harita, düzgün bir -save ve -load sistemi. PvM ve PVP, trade muhabbetleri vs vs fakat sorun şu

1-) Bana düzgün bir -save ve -load sistemi verin RPG'nin kralını yapayım
2-) Anti-Pump sistemi lazım

JFA yeni sistem için güncelleme; Sınıflar belirlendi (ilk mesaja bakınız)

WrongheR
16/10/2012, 12:30
Black Road v2 nin açık ve hacked Sürümüdür. (http://www.mediafire.com/?9ae1bm155wupddd)

Jedi
17/10/2012, 14:54
Hacked sürüm açık değil sadece içindeki birkaç kodu değiştirilmiş yada birkaç şey eklenmiş sürümdür.

Gokotas
17/10/2012, 19:44
Bu sanırım w3 te bir ilk olacak.Bu tarz bir oyun hiç görmedim ve sadece bu sistemin değil birçok şeyin değişeceğini düşünüyorum

Düşündüklerim;
Savaş alanı eklenmesi
NC lerin güncellenmesi(Artık yeni,değişik yaratıkların gelmesi)
Bugların tamamilen bitmesi ve bittikten sonra her ay yeni bir hero nun eklenmesi
Oyunun daha aksiyonlu geçmesi

vb birçok şeyin geleceğini hissediyorum

Vulcan
18/10/2012, 01:40
Silah türleri belirlenmiştir, ilk mesaja bakınız

E N J O Y
18/10/2012, 14:12
volkan ve gereksiz jfa mapi...

jfanın tarihindeki en büyük değişiklikte jfa nın tarihinin hiç varolmaması gibi çöp olup gidicek.boşa kürek çekmeye devam volkan arkandayız

Berkantk
18/10/2012, 15:19
Bu sanırım w3 te bir ilk olacak.Bu tarz bir oyun hiç görmedim ve sadece bu sistemin değil birçok şeyin değişeceğini düşünüyorum

Guild of Hyppos diye bir map var. Onda da two handed, one handed, staff, mace falan filan bir dünya şey var onda da.

volkan ve gereksiz jfa mapi...

jfanın tarihindeki en büyük değişiklikte jfa nın tarihinin hiç varolmaması gibi çöp olup gidicek.boşa kürek çekmeye devam volkan arkandayız
Millete köstek olacağına, destek olsan biraz ? DotA'da ilk çıkacağı zamanlar D-Day vardı. Belki o zamanda senin gibi köstekler çıksa bu oyunu oynayamıyor olabilirdin.

Vulcan
18/10/2012, 20:45
Yahu bırak böyle insan destek olsa ne olur olmasa ne olur ben cevap vermiyorum bu tarz mesajlara sizde cevap vermeyin sonra yüz buluyorlar gereksiz yere tartışma çıkıyor

WrongheR
18/10/2012, 20:50
O değilde simdi character specialler ve save load sistemi olacaksa her ay nasıl yeni hero gelecek zaten belli değil mi hero sınırları ? yani wand stafflar spell caster handedler demi-tank/melee dps dagger vb.ranged dps/melee dps heabı olmucak mı ?

Vulcan
18/10/2012, 21:13
La save sistemi nereden çıktı ?!? JFA'dan bahsediyoruz (yani en azından ben öyle sanıyorum)

WrongheR
18/10/2012, 23:33
RPG yapmak zaten en büyük hayalim yıllardır. Böyle kocaman bir harita, düzgün bir -save ve -load sistemi. PvM ve PVP, trade muhabbetleri vs vs fakat sorun şu

1-) Bana düzgün bir -save ve -load sistemi verin RPG'nin kralını yapayım
2-) Anti-Pump sistemi lazım

JFA yeni sistem için güncelleme; Sınıflar belirlendi (ilk mesaja bakınız)

Hani ses :) abi ben mi yanlıs görüyorum yoksa :D

Gokotas
19/10/2012, 12:10
adam diyor ki rpg yapıcaksam eğer -save -load sistemi lazım diyor. RPG olmayacak yani :)

Emusnica
19/10/2012, 13:46
dostum azmine hayranım, lakin yaptığın iş batışı belli bir bankaya yatırım yapmaktan başka birşey değil.

dünya değişiyor, seninde kendini yenilemen lazım. vaktin yoksa uğraşmayıver çektiğin strese değmez.

Vulcan
19/10/2012, 16:49
Sağolasında elimde şu an bir tek World Editor var ve 10 yıldır üzerinde çalıştığım bir emeğim var. 3 yıldan fazla süredir "keşke" diyorum bir ekip kurabilecek param olsa veya ekip kurabileceğim kadar para verebilecek ve %50 ortağım olacak birisi olsaydıda başka bir platforma artık geçseydim

TauHunter
20/10/2012, 00:17
JFA rpg türü olursa oynarım harbiden

Emusnica
20/10/2012, 04:44
Sağolasında elimde şu an bir tek World Editor var ve 10 yıldır üzerinde çalıştığım bir emeğim var. 3 yıldan fazla süredir "keşke" diyorum bir ekip kurabilecek param olsa veya ekip kurabileceğim kadar para verebilecek ve %50 ortağım olacak birisi olsaydıda başka bir platforma artık geçseydim

dostum durumu anlıyorum, emeğinin de farkındayım, lakin yeni bir platforma geçip çağı yakalamazsan olacak şey zaten emeğinin kaybolmasına sebep olacak.

henüz az da olsa zamanın varken bişeylere adapte etmelisin kendini. keza uğraşamıyorsan gerçekten çektiğin strese değmeyecek kendini rahatlatırsın en azından.

not: torchlight2 yi takip etmeni öneririm. editör modu çıkarılacaktı torchlight 2 için. en azından düşündüğün mopa sistemine uyarlanabilir.oyunun grafikleri de dota2 ve lol karışımı bir seviyede.

bu arada oyunun yapımcı ekibi de blizzard north olarak bilinen diablo 1 ve 2 nin yapımcıları oluyor. iletişime geçersen iyi bir cevap alacağına eminim, en azından ekibin lideri inanılmaz mütevazi bir adam ve community'de acayip seviliyor.

Vulcan
20/10/2012, 05:11
Tesadüftürki Torchlight 2'yi merak edip indirmeye başlamıştım ve şu an download bitti. Torchlight 2'yi bi oynayayım tam olarak nasıl bir oyun olduğuna bakayım ondan sonra senin dediğin konuya bi bakayım ne diyecem ne anlatacam nasıl ulaşacam falan o kadarınıda zaten ben ayarlarım bu fikir için çok sağol

Emusnica
20/10/2012, 05:36
Tesadüftürki Torchlight 2'yi merak edip indirmeye başlamıştım ve şu an download bitti. Torchlight 2'yi bi oynayayım tam olarak nasıl bir oyun olduğuna bakayım ondan sonra senin dediğin konuya bi bakayım ne diyecem ne anlatacam nasıl ulaşacam falan o kadarınıda zaten ben ayarlarım bu fikir için çok sağol

torchlight diablo gibi hack & slash türünde bir oyun. zaten diablo ekibi tarafından yapıldığı için içeriği birebir aynı sayılabilecek şekilde(diablo2 ile). görünüş, kombatlar konusunda klasik zaten.ayrıca skiller açısından eminim ki büyük bir kaynak ihtiva ediyordur. skiller açısından oyun kendi içinde bile zibilyon tane kombinasyon içerdiği için tasarladığın rpg yapısını oturman için hazır sistem bulunuyordur diye tahmin ediyorum.

ama dediğim gibi editörün çıkıp çıkmadığından haberim yok henüz. keza kendi editörlerinin tanıtımı için bile ekstra ilgileneceklerini düşünüyorum.

busterer
26/10/2012, 13:11
Çok güzel bir düşünce ama bazı heroları yerine koyamadım gibi mesela Monk hangi sınıfa girip kullandığı eşya ne olacak ?

Jedi
27/10/2012, 01:19
Ben şahsen jfada bu sisteme sıcak bakmıyorum(önyargı detected) çünkü böyle sistemler itemi aldığında üzerinde gözüken oyun/maplarda daha iyi gibi.Staff aldığım monkun ellerini açıp ışık atması hoş değil.i

Vulcan
27/10/2012, 14:39
Ben şahsen jfada bu sisteme sıcak bakmıyorum(önyargı detected) çünkü böyle sistemler itemi aldığında üzerinde gözüken oyun/maplarda daha iyi gibi.Staff aldığım monkun ellerini açıp ışık atması hoş değil.i

Peki şu an dota jfa hon vs vs gibi oyunlarda int range heroya sword hammer falan alınca ne oluyor ?

Jedi
28/10/2012, 10:48
1 tane silah limiti, 1 tane zırh limiti gibi yok ya onlarda o yüzden böyle birşey aramıyorum.Ama oyunda elime sadece 1 tane silah alabiliyorsam onu elimde göremeyince garip geliyor ne bileyim :D

Gokotas
29/10/2012, 13:09
eğer imkanı olursa öldüğünde yere kan sıçratma,kolu bacağı kopma gibi şeyler eklenebilirler

WrongheR
29/10/2012, 22:46
Peki şu an dota jfa hon vs vs gibi oyunlarda int range heroya sword hammer falan alınca ne oluyor ?

Mmorpglerde büyü temelli bir karaktere fiziksel saldırı temelli bir silah alırsan büyülü vurusları düşer :)

Vulcan
05/12/2012, 13:04
Arkadaşlar ara sıra soranlar var planda değişiklik yok, yeni JFA 2013 yılında sizlerle olacak. Kaç kişi oynarsa oynasın, JFA hiç bir zaman bitmeyecek.

AdeksTR
03/01/2013, 20:07
Map yapıyorsunuz Swicth Yok ? :ninja:

WrongheR
03/01/2013, 22:54
aslında harita yapılırken adam akıllı düzgün dota tarzı oyunlara yıllarını vermiş oyuncular oturup konuşması gerek nerelerin düzeltilebilmesi için vb. ve forum kullanan oyuncuların olması gerek bence.

cintonik
16/01/2013, 20:20
bişi sorcam bu oyunun beta sürümü oynanıyor sanırım mapı nerde bulcam ve nasıl gircem oyuna?

Vulcan
16/01/2013, 20:46
Beta değil, yeni bir sürüm çıkarsa beta olarak yayınlıyorum önce. www.facebook.com/jfamap veya garena'da beni (nooboftheturkey) eklersen seni grubumuza eklerim.

JFA grubu için JFA'nın önemi Dota'dan, JFA oyuncularınında Dota oyuncularından daha büyüktür.

KONYALIYOBAZ
16/01/2013, 20:55
Beta değil, yeni bir sürüm çıkarsa beta olarak yayınlıyorum önce. www.facebook.com/jfamap veya garena'da beni (nooboftheturkey) eklersen seni grubumuza eklerim.

JFA grubu için JFA'nın önemi Dota'dan, JFA oyuncularınında Dota oyuncularından daha büyüktür.

Artık insanları kişiliklerine göre değilde hangi oyunu oynadıklarına göre mi yargılıyorsunuz?

Jedi
16/01/2013, 21:25
Böyle saçma sapan artistik laflarla konuyu yanlış yerlere çeken boş yorumlara gerek olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Raichoxunrefleksleri
16/01/2013, 21:26

Bu üslubunuzla JFA'da oyuncu sayısının artacağına inanmıyorum .

Vulcan
16/01/2013, 21:42
Bu üslubunuzla JFA'da oyuncu sayısının artacağına inanmıyorum .

Tam tersi, bir çok insan bakıp "adamlara bak jfa dotadan daha iyi diyolar" falan diye muhabbet yapıyorlar.

JFA'da birisi oyunu göremediği zaman o adam oyuna girsin diye bütün herkes tek tek hostlamaya başlar ve gerekirse herkes tekrar tünel atar ve JFA grubunda sadece JFA değil, istenilen bütün mapler oynanır

Ve aktif olmadığı için veya saygısızlık yaptığı için gruptan çıkarılan insanlarda sağda solda grubu ve jfa'yı kötülemek için ellerinden gelenleri yapıyorlar fakat benim isteğim üzerine o insanlara cevap verilmiyor çünkü değmiyorlar ve boşuna gerginlikler oluşuyor.

2013 yılına geldik ve hala JFA'yı gelip geçici bir map veya Fun map sanan yüzlerce insan var.

Raichoxunrefleksleri
16/01/2013, 21:49
Yaptiğiniz şeyler gerçekten çok hoşmuş . Fakat JFA DotA'dan büyüktür demekle , JFA oyunculari DotA oyuncularindan büyüktür demeniz arasinda büyük fark var
JFA oyunculari DotA oyuncularindan büyüktür demeniz özellikle DotA oyuncularinda bir ön yargi oluşturabilir . :)

Jedi
16/01/2013, 21:51
JFA oyuncuları daha büyüktür sözü nerde geçiyor bi merak ettim?

Son sözü nefes alarak sakince okursan jfa oyuncuları için jfa oyuncularının ÖNEMİ daha büyüktür diyor.

Vulcan
17/01/2013, 00:16
JFA oyuncuları daha büyüktür sözü nerde geçiyor bi merak ettim?

Son sözü nefes alarak sakince okursan jfa oyuncuları için jfa oyuncularının ÖNEMİ daha büyüktür diyor.

Evet demek istediğimiz bu.

Bakın bizim anlatmak istediğimiz şey şu. Şimdi gidip bir yere "merhaba, ben dota seven bir insanım ve dota oyuncusuyum" dediğinizde özel bir muamele görebileceğiniz bir yer var mı ? Yok. Varsa istisnadır.

Fakat "ben jfa öğrenmek istiyorum" veya "ben jfa oyuncusuyum" diyerek bize gelirseniz, profesyonel dota oyuncularının gördüğü muameleyi (para kazanan oyunculardan bahsetmiyorum, sunucularda görebileceğiniz iyi oyuncuları kastediyorum) muameleyi grubumuzda görürsünüz

Çünkü elit bir kesimiz, çünkü sayımız az, çünkü gruptaki insanların hepsi JFA'yı sahipleniyor, çünkü gruptaki her insan severek ve eğlenerek oynuyor, çünkü gruptakiler kısa sürede kaynaşıp anlaşıyor ve daha sonra güzel dostluklar kurup bunu gerçek hayata veya başka maplere taşıyorlar

Raichoxunrefleksleri
17/01/2013, 00:28
İletişim kopukluğu için özür dilerim . Demek istediğiniz yanlış anlamışım , kusura bakmayın . Bu arada JFA mekaniklerine göz atabileceğim bir yer var mı ? Forumda ufak bir araştırma yaptım fakat o tarz bir şey bulamadım .

napstar
17/01/2013, 00:30
Şöyle ki;

1) Eğer ilk olarak DotA haritası yerine JFA çıksaydı ve bunu yabancı uyruklu arkadaşlar geliştiriyor olsaydı,

2) Volkan daha sonra DotA diye bir harita yapsaydı ve bunu geliştirmeye/yaymaya çalışsaydı,

Hepiniz JFA>DotA diyecektiniz.

İyi günler, hayırlı işler, bol güneşler.

Vulcan
17/01/2013, 00:35
İletişim kopukluğu için özür dilerim . Demek istediğiniz yanlış anlamışım , kusura bakmayın . Bu arada JFA mekaniklerine göz atabileceğim bir yer var mı ? Forumda ufak bir araştırma yaptım fakat o tarz bir şey bulamadım .

Elbette var http://www.gamehonor.com/showthread.php/7196-JFA-Rehber ve oynamak istiyorsan garena'dan bana mesaj atman yeterli herkese kapımız açık "NooboftheTurkey1

Şöyle ki;

1) Eğer ilk olarak DotA haritası yerine JFA çıksaydı ve bunu yabancı uyruklu arkadaşlar geliştiriyor olsaydı,

2) Volkan daha sonra DotA diye bir harita yapsaydı ve bunu geliştirmeye/yaymaya çalışsaydı,

Hepiniz JFA>DotA diyecektiniz.

İyi günler, hayırlı işler, bol güneşler.

Bir kaç senedir millete söylediğim şey buydu. Sanki IceFrog üsküdar çocuğu, Dota ile ülkemizi temsil ediyor, ben marslı map makerım, JFA'da marsçaymış gibi muamele yapılıyor bana :D

napstar
17/01/2013, 00:38
Bir kaç senedir millete söylediğim şey buydu. Sanki IceFrog üsküdar çocuğu, Dota ile ülkemizi temsil ediyor, ben yunanlı map makerım, JFA'da yunanca ve dilde yunanca gibi muamele yapılıyor bana :D

"Yunan" dedin bu konunun 4 sayfa daha gideri var rahat. 6 günlük malzeme çıktı. Değiştir uzaylı yap onu.

Raichoxunrefleksleri
17/01/2013, 00:50
"Yunan" dedin bu konunun 4 sayfa daha gideri var rahat. 6 günlük malzeme çıktı. Değiştir uzaylı yap onu.

Ahaha , tekrar yunanlardan nefret ettiğimi söyleyip "Irkçısın" diye bir sürü hakarete tutlmaya gerek yok . :) ( Yine nefret ettiğimi söyledim araya kaynadı ya , neyse :D )

WrongheR
17/01/2013, 00:55
Herkes benim için yunanlıdır diyerek bütün insanlar birdir gibi gönderme yapmak isterim.

öncelikle yaklasık 7 aydır bu haritayı oynuyorum ne kadar fixleme düşüncelerim hoş karşılanmasada bu haritanın gir bir şeyler başaracağına inanıyorum.Napstar arkadaşımızın dediği gibi jfa dota / dota jfa olsa gene bir değişiklik olmayabilirdi.

Neyse oyuncu lazım bize.Belki bu sistem oyunculuğu daha çok düşürebilir sonuçta tekrar başlamalı bir map ve isteyen istediği yerde hatta evinde kardeşiyle bile kasabilir :) bi yerden sonra kabak tadı vereceğini düşünmekteyim biraz w3rpg maplarının forumlarını inceledimde tbr olsun tw olsun adamlar map üretimini 8 9 ayda bir yapmakta