PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Winter Wyvern Rehberi

KEREEEEEEEEEEEM
23/10/2012, 14:35
Auroth, The Winter Wyvern
http://media.playdota.com/hero/142/icon.gif
http://media.playdota.com/hero/142/character.gif

Kahraman Özellikleri
Takım : Scourge
Tür : Zekâ
Güç : 24 (+2.1)
Çeviklik : 16 (+1.9)
Zekâ : 25 (+2.4)
Zorluk Seviyesi :
Saldırı (Uzaktan) : 38-45
Saldırı Menzili : 425
Görüş Menzili : 1800 / 800
Hareket Hızı : 285
Saniye Başı Saldırı : 1.7
Saldırı Gönderme Hızı : 700
Saldırı Süresi : 0.25 / 0.8
Büyü Süresi : 0.3 / 0.51
Zırh : 1

Kahramanın İyi Yönleri
- Düşmanı rahatsız edici 2. yeteneği
- Mükemmel bir ultisi. Düşmanı etkisiz bırakıyor.
- Arctic Burn ile çok yüksek bir saldırı menzili
- Dostlarımıza can veren 3. yeteneği
- Dps'ci olabilecek nadir zeka kahramanlarından biri
- İyi bir zekâ.

Kahramanın Eksik Yönleri
- Düşük hareket hızı.
- 3. yeteneği takım arkadaşlarını zor durumda bırabilir.
- Doğru kullanımı zor bir ulti.

Kahraman Yetenekleri

http://media.playdota.com/hero/142/skill-0.jpg
Arctic Burn

Size öldürücü bir soğukluk aşılar. Bu size fazladan saldırı menzili ve uçuş hareketi sağlar. Saldırılarınız düşmanlara onları yavaşlatan ve mevcut canlarınının belli bir kısmını kaybetmesine sebep olan bir kutup ateşi yerleştirir.

Ek Menzil : 700 / 800 / 900 / 1000
Müddet : 6 saniye
Yavaşlatma : %25 / 30 / 35 / 40
Yavaşlatma Müddeti : 4 saniye
Can Kaybetme : %6
Dolum Süresi : 60 / 50 / 40 / 30 saniye
Mana Bedeli : 120 / 110 / 100 / 90

http://media.playdota.com/hero/142/skill-2.jpg
Splinter Blast

Bir düşman birimine cansız bir buz kırığı gönderir. Ulaştığında buz kırığı hayat bulur ve hedefin etrafındaki düşmanlara sıçrayarak onları yavaşlatır ve ağır bir hasar verir. Hedef bunlardan etkilenmez.

Menzil : 1200
Yarıçap : 500
Hasar : 100 / 180 / 260 / 340
Yavaşlatma : %25
Yavaşlatma Müddeti : 4 saniye
Dolum Süresi : 8 saniye
Mana Bedeli : 120 / 130 / 140 / 150

http://media.playdota.com/hero/142/skill-3.jpg
Cold Embrace

Bir dost kahramanı buzla kaplayarak onun vücut ısısını düşürür, derin bir uykuya sokar ve saniyede azami canının belli bir yüzdesi kadar can yenilenmesi sağlar. İlaveten bu süre boyunca gelen tüm fizikî hasarları engeller.

Müddet : 4 saniye
Menzil : 1000
Yenilenme : 20 + Azami Canın %3 / 4 / 5 / 6'sı
Dolum Süresi : 14 saniye
Mana Bedeli : 75

http://media.playdota.com/hero/142/skill-4.jpg
Winter's Curse

Kış Ejderi hedeflediği düşman birimini lanetleyerek ve olduğu yerde dondurarak muharebe meydanına ürpertici bir soğuklukla saldırır. Hedefin etrafındaki dost birimleri gayri ihtiyarî olarak ona saldırmak zorunda kalır.

Müddet : 2.5 / 2.75 / 3 saniye
Menzil : 800
Yarıçap : 350
Dolum Süresi : 90 saniye
Mana Bedeli : 250

Yetenek Dağılımı

Arctic Burn
Splinter Blast
Splinter Blast
Cold Embrace
Splinter Blast
Winter's Curse
Splinter Blast
Arctic Burn
Arctic Burn
Arctic Burn
Winter's Curse
Cold Embrace
Cold Embrace
Cold Embrace
Özellik
Winter's Curse
ve sonrası Özellik

- Eğer mana sorunu çekmezseniz ve karşıdakileri rahatsız etmek isterseniz (tabi tarlayı sürerek) yukarıdaki gibi yeteneklerinizi dağıtabilirsiniz. Eğer yanınızda iyi bir DPS'ci kahtaman varsa Arctic Burn ile ona yardımcı olabilirsiniz. Ya da tamamen destek oynayacaksanız Cold Embrace yeteneğini çabuk bitirin. Centaur gibi kahramanlara çok yardımcı olursunuz.

Kasılacak Eşyalar
Başlangıç (Üst ve Alt)

Ağaç Yemi
Ironwood Branch (Daha sonra Magic Wand'a çevireceğiz)
Ironwood Branch
Mantle of Intelligence (Oyun başı biraz zeka)
Mantle of Intelligence

Oyun Ortası

Null Talisman (Bir tanesini Dagon'a çevirmek iyi olabilir)
Null Talisman
Soul Ring (3. yeteneğimiz canımızı dolduruyor. Mana sıkıntımızı bu eşya ile aşabiliriz)
Arcane Boots (Mana sıkıntısı çekiyorsanız kasılabilir. Ama saldırı hızı için Power Treads da kasabilirsiniz.
Magic Wand

Ana Eşyalar

Orchid Malevolence (Biriyle savaşırken büyü yemek istemiyorsanız ve onu kaçırmak istemiyorsanız kesinlikle kasılmalı)
Dagon (Eğer yavaşlatmamız süresince kesemediysek güzel bir son vuruş eşyası olabilir)
Lothar (Adamların arasına dalıp doğru zamanda güzel bir ulti atmak için ve kaçmak için kasılabilir. Duruma göre yerine Dagger da kasılabilir.)

Duruma Göre

Dagger (Eğer Lothar kasmaya gerek yoksa veya karşıda Bounty Hunter gibileri varsa Dagger iyi iş görür)
Blood Stone (Mana sıkıntımızı azaltacak ve eğer ölürsek takıma fayda sağlayacak bu eşya alınabilir)
Mjollnir (DPS'ci olarak kasmak istiyorsanız saldırı hızı için mükemmel bir eşya)
Refresher Orb (Ultimizin süresi yetmiyorsa kasılabilir)
Desolator (Yine DPS'ci iseniz Mjollnir yerine kasılabilir.)
Buriza do Kyanon (Desolator ile kritik de fena olmaz.)
Shiva's Guard (İyi bir ulti sonrası düşmanın yavaşlatmak takıma yarar sağlayabilir)

Yardımcı ve Zararlı Kahramanlar
Yardımcı (Dost)

Dark Seer : Düşmanları küçük bir alana topladıktan ultimiz elbette daha çok iş görecektir. Bize verdiği hızda hem adamları yakalamamızı hem de ultiyi daha rahat atmamızı sağlayacak.
Crystal Maiden : Bizim ultimiz her ne çok fazla sürmese de ultisi ile iyi iş yapabilir.
Sand King : İyi bir sersemletme ile ultimizi atmak için ortam hazırlar ve kendi ultisi ile de iyi iş görür.
Phoenix : Yine üstteki sebeplerle ultisi çok yarar sağlar.
Keeper of the Light : Koridorlarda isek mana sıkıntısı çekmeyiz ve 2. yeteneğimizle düşmanı baya rahatsız ederiz.

Yardımcı (Düşman)

Ursa : Eğer karşıda bu kahraman varsa ultisi ve 2. yeteneğini açmış iken yanındaki başka birine ulti atmak onun sonu olabilir ve Ursa'yı da etkisiz kılar.
Troll Warlord : Ultisini kullanmış iken yine güzel bir ulti atarsak tüm takım fazladan saldırı hızı ile arkadaşlarına saldırmış olur.
- Yukarıdakiler gibi (Drow Ranger, Destroyer vs.) saldırıları ile öldüren kahramanlar kendi takımındakileri gayet zor durumda bırakabilir. Özellikle karşıda Ursa varsa hem ultimiz ile hem de arkadaşımızı dondurararak Ursayı etkisiz hale getirebiririz.

Zararlı

Omniknight : Ultisi ile bizim ultimizi saf dışı bırakabilir.
- Ayrıca manamızı silen ve ışınlanmayı sağlayan kahramanlar bizim baş düşmanlarımızdandır. Susturucular ve büyü hasarı fazla verenler de 3. yeteneğimizi etkisiz kılabilir ve ultimizi kullandırmadan ölmemize sebep olabilir.

kzingoth
23/10/2012, 14:45
Eline sağlık. Bence eşyalara Shiva ve Drum da ekle.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 15:02
Eline sağlık.
"Ana eşyalar" bölümüne katılmıyorum.
Hani orchid ve lotharı bir şekil anlarım da dagon yemez yani
"
Duruma göre" başlığına da hiç katılmıyorum. Bir zeka kahramanına neden dps kasılsın? major yada deso bunları kasacak daha iyi carry kahramanlar var. 4 aktif yetenek ile bence tamamen sup rolünde oynamak daha yararlı ve mantıklıdır. Oyunda iyi gold kazanmış ve kazanacak durumdayken rakibin özelliklerine göre linken yada bir hex force discord bu tarz itemlerle de yararlı olabilirsiniz.

kzingoth
23/10/2012, 15:07
Bu arada unutmuşum MoM da denemeye değer.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 15:08
Bu arada unutmuşum MoM da denemeye değer.
Ağa mom kasmak intihara sürüklemektir kahramanı. çok dayanıklısın ya mom kasacan :D

kzingoth
23/10/2012, 15:12
Ağa mom kasmak intihara sürüklemektir kahramanı. çok dayanıklısın ya mom kasacan :D

1000 menzil uzaktan slow ile vuruyosun zaten, ilk skill yokken sadece kaçmak için açarsın adamların yanında açmıcan tabi :D +40-50 dmg ile mom + 1. skill açınca bir adamı fullden sıfıra indiriyosun bazen. 1000 menzil baya uzun bi dene belki seversin. Ben pek dps kasmıyorum şahsen arcbot drum shiva falan gidiyorum, zaten skillerine manan yetse doğru kullanınca oyunu dağıtıyosun.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 15:14
hayalin ürünleri bunlar. combatta bu itemlerle sıfıra yakın bir performansın eşiğine gelirsin.
Tartışmaya bile gerek yok aslında düşünüş tarzın beni etkilemiş durumda.

kzingoth
23/10/2012, 15:20
bir adamı 1000 menzilden 4 saniyede fullden sıfıra indirmek ne kadar sıfır performans bilemem de farklı tarzlarımız var zannedersem zira linken shivadan nasıl daha çok performans veriyor çözemedim, hex ve force aynen katılıyorum. ben kahvaltıya kaçtım.

KEREEEEEEEEEEEM
23/10/2012, 15:23
Destroyer gibi bir skili yok ama yavaşlatması varken deso bence iyi duruyor. Deso kasarak oynadım ve slow ile iyi performans veriyor. Enchantress ve destroyer da int ama dps kasanlar oluyor onlara bence bu kahraman da onların arasına katılabilir.

Shivayı da eklemek lazım güzel bir ulti sonrası yavaşlatma güzel olabilir. Ama pasif olarak -25 saldırı hızı veriyor düşmana çok etki etmez ama yine de yavaşlatma iyidir.

kzingoth
23/10/2012, 15:40
Destroyer'a direk DPS kasanın önünde eğilirim asd :D Windrunner da sayabiliriz, herkes huehue yapsa da MYM - Allstars maçında Windrunner oyun sonu Buriza kasarak oyunu taşımıştı. -25 bir nevi herkese -power treads demek küçümseme o kadar :D

Krizalid
23/10/2012, 16:19
Urn yok MoC yok Mek yok Eul yok Atos yok. Force Staff bile dememiş adam.

Öğrenmişsiniz bir Lothar Dagon, abanın rehbere abanın rehbere adam sanarlar belki değil mi?

Badsoul
23/10/2012, 16:35
Krizalid'e şiddetle katılyorum baya ilginç bir rehber olmuş.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 17:08
Birilerinin size oyunu öğretmesi gerek. Destroyere adam DPS kastı ve sizde bunu doğru diye aldınız?
Wind'e Dps kasabilirsin bunu yapacak Carry özelliği diğer İnt. kahramanlara göre daha baskın. Çok fonksiyonlu bir kahramanı örnek göstermek ne adil nede mantıklı. Wind'in yetenekleri support veya carry olma seçeneklerini bir arada sunuyor sen böyle bir kahramanla Winter Wyvern'i nasıl bir tutabiliyorsun.

Raichoxunrefleksleri
23/10/2012, 18:01
Yalniz Destroyer'in dps'si intten gelir o yüzden dps destroyer için "intelligince"demektir . Şunuda ekleyeyim Buriza , MKB gibi itemler bildiğim kadariyla Buff placer itemler ile çalışmaz DotA 1 'de ... Ayrica bu heronun KESİNLİKLE dps kasilabilecek bir tarafi yok !

Edit : Buff Placer ile stacklenmeme olayini rangeler için söyledim , fakat birkaç ayrinti var buraya yazamam şimdi isteyen bakabilir buradan : http://www.playdota.com/mechanics/Orb_Effects#Note_6

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 18:17
Yalniz Destroyer'in dps'si intten gelir o yüzden dps destroyer için "intelligince"demektir . Şunuda ekleyeyim Buriza , MKB gibi itemler bildiğim kadariyla Buff placer itemler ile çalışmaz DotA 1 'de ... Ayrica bu heronun KESİNLİKLE dps kasilabilecek bir tarafi yok !

Edit : Buff Placer ile stacklenmeme olayini rangeler için söyledim , fakat birkaç ayrinti var buraya yazamam şimdi isteyen bakabilir buradan : http://www.playdota.com/mechanics/Orb_Effects#Note_6

ben pes ettim sen anlat bunlara gözünü seveyim

kzingoth
23/10/2012, 18:24
Destroyer konusunda dalga geçtiğimi kimse anlamamış gülücük falan da koymuştuk halbuki...

Raichoxunrefleksleri
23/10/2012, 20:14
Ben gerçekten öyle söylüyorsun sanmiştim , neyse :D Winter Wyvern konusunda "Krizalid" ve "Ahmet"FranJose"ÇOLAK " arkadaşlara kesinlikle katiliyorum . Neden ? Şimdi bir PUB'da siz (maydin) PL'ye veya Void gibi bir carry'e Eul, Meka ,Hex ,Bloodstone gibi itemler kasan görseydin tepkin ne olurdu ? Ön yargili olmak istemem ama büyük ihtimalle klavyeyi kirma noktasina gelip o oyuncuya ağir hakaretler savururdun . Şimdi bu heronun Agility artişi ne kadar ? 1.9 . Kendinin DPS'sini arttiran bir skili var mi ? Yok . Dostlarina yardimci , kombatlarda büyük üstünlük sağlayacak yetenekleri var mi ? Evet , EEE bu kahraman neymiş demekki ? Mükemmel bir supporter kahraman ! Şimdi sen bu heroya mjo gibi DPS'ende önemli artiş sağlayacak itemleri kasarsan ne olur ? Hard carry'lere support itemi kasmiş gibi olmaz misin ? Bu durumdan sonra konunun başindaki örnekle sizi empati yapmaya davet ediyorum , iyi akşamlar !

KEREEEEEEEEEEEM
23/10/2012, 20:41
Ben gerçekten öyle söylüyorsun sanmiştim , neyse :D Winter Wyvern konusunda "Krizalid" ve "Ahmet"FranJose"ÇOLAK " arkadaşlara kesinlikle katiliyorum . Neden ? Şimdi bir PUB'da siz (maydin) PL'ye veya Void gibi bir carry'e Eul, Meka ,Hex ,Bloodstone gibi itemler kasan görseydin tepkin ne olurdu ? Ön yargili olmak istemem ama büyük ihtimalle klavyeyi kirma noktasina gelip o oyuncuya ağir hakaretler savururdun . Şimdi bu heronun Agility artişi ne kadar ? 1.9 . Kendinin DPS'sini arttiran bir skili var mi ? Yok . Dostlarina yardimci , kombatlarda büyük üstünlük sağlayacak yetenekleri var mi ? Evet , EEE bu kahraman neymiş demekki ? Mükemmel bir supporter kahraman ! Şimdi sen bu heroya mjo gibi DPS'ende önemli artiş sağlayacak itemleri kasarsan ne olur ? Hard carry'lere support itemi kasmiş gibi olmaz misin ? Bu durumdan sonra konunun başindaki örnekle sizi empati yapmaya davet ediyorum , iyi akşamlar !

Ben rehberde dps kasacaksanız şunları alabilirisinz dedim. Oradaki eşyalar öncelikle supporta göre yazıldı. Ama her ne olursa olsun dps ci bir hero olacağı kanaatindeyim. TI'12'de de Queen of paine mkb almışlardı. Onun skillerine bakarsak da mkbye gerek olmadığı kanaatine varabiliriz. Sonuçta para yerine sadece level atlaması ve combatlarda ulti atıp adamları yavaşlatarak işe yarabilir ölmez de. Onu da dpsci yapan blinki oluyor. Stormu da dps ci yapan bir nevi ultisi. tamam 3. skili bunda çok etkili ama vura vura öldürmek istiyorsa belli bir damagesi olmalı yani. Bunun slowu da sadece yanındaki heroya adamı yakalamak için yarar sağlayacaksa böyle support olmasın kardeşim. son seviyede 3 saniye çok da uzun bir süre değil ve yarıçapı da enigmadan daha düşükj olması lazım. o zaman almayalım bu heroyu enigma dolaşalım ona rod kasarsın millet kaçamaz.

ha diğer itemlere gelince force staff falan yazsam mı diye geçirdim aklımdan ancak gerek duymadım. dagonu da yazmayacaktım aslında ama null talismanı geliştirmek daha mantıklı geldi. burada oyundaki tüm itemleri bu heroya göre sınıflandırmayacaksak hepsini yazma gereği duymam.

Traxa vg kasan mallar gördüm, bloodseekera da bloodstone ancak bu heronun supporttan sonra bir carry bir dpsci yönünün olduğunu düşünüyorum. bu son sözümdür isteyen yeni bir başlık açsan. bir hero için bir tane sınırlaması yok.

Lexsarko
23/10/2012, 20:54
Sakin beyler. Kötü bile olsa alt tarafı bir rehber. Gayri safi milli hasılaya da verdiği bi' zarar yok. Dış ticaret açığımız da aynı. Sorun yok yani.

Raichoxunrefleksleri
23/10/2012, 22:45
Beyler Chen'e Diff , R2'ye EUL çikan birini görürseniz o benim işte haberiniz olsun :)

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
23/10/2012, 22:57
Ben rehberde dps kasacaksanız şunları alabilirisinz dedim. Oradaki eşyalar öncelikle supporta göre yazıldı. Ama her ne olursa olsun dps ci bir hero olacağı kanaatindeyim. TI'12'de de Queen of paine mkb almışlardı. Onun skillerine bakarsak da mkbye gerek olmadığı kanaatine varabiliriz. Sonuçta para yerine sadece level atlaması ve combatlarda ulti atıp adamları yavaşlatarak işe yarabilir ölmez de. Onu da dpsci yapan blinki oluyor. Stormu da dps ci yapan bir nevi ultisi. tamam 3. skili bunda çok etkili ama vura vura öldürmek istiyorsa belli bir damagesi olmalı yani. Bunun slowu da sadece yanındaki heroya adamı yakalamak için yarar sağlayacaksa böyle support olmasın kardeşim. son seviyede 3 saniye çok da uzun bir süre değil ve yarıçapı da enigmadan daha düşükj olması lazım. o zaman almayalım bu heroyu enigma dolaşalım ona rod kasarsın millet kaçamaz.

ha diğer itemlere gelince force staff falan yazsam mı diye geçirdim aklımdan ancak gerek duymadım. dagonu da yazmayacaktım aslında ama null talismanı geliştirmek daha mantıklı geldi. burada oyundaki tüm itemleri bu heroya göre sınıflandırmayacaksak hepsini yazma gereği duymam.

Traxa vg kasan mallar gördüm, bloodseekera da bloodstone ancak bu heronun supporttan sonra bir carry bir dpsci yönünün olduğunu düşünüyorum. bu son sözümdür isteyen yeni bir başlık açsan. bir hero için bir tane sınırlaması yok.

Bir rehber hazırlamışsın eline sağlık tabi ama rehberinde doğru veya yanlış veya da bizce yanlış olan yerler, düzeltilmesi gereken yerler var. Biz bunu görüp görüşlerimizi bildirdik. Rehberin amacı nedir? öğretmek değil mi? doğruyu öğretmek değil mi? E bizde rehberi okuyacaklar için sana yardımcı olmaya çalıştık. Emeğine saygımız sonsuz.

Bu arada Trax'a vanguard kasan mallar gördüm demen canımı sıktı. yeri geliyor vanguard kasmak zorunda kalıyorsun çünkü seni combatta birşeyin ayakta tutması lazım. Lothar diyeceksin Manta diyeceksin inan bunlardan önce bir vanguard kasman gereken anlar, oyunlar çıkıyor karşına.

WHY YOU LITTLE
23/10/2012, 22:58
bir rubick rehberi vardı deso diff kasın diyodu o geldi aklıma :D

kzingoth
23/10/2012, 23:04
o değil de dota atalım go

KONYALIYOBAZ
24/10/2012, 02:05
Bana sorarsanız bu kahraman dediğiniz gibi ''hard'' support bir kahraman değil. Yani Türk dotasında yerleşmiş birşey artık slowu stunı olan - 4 aktif skilli olan her int heroya support kelimesini yapıştırıyorlar. Bu kahraman yeri geldiğinde support yeri geldiğinde mid lane oynayabilir. Midde nasıl oynar invoker misali harras yapıp skilli ile regen yaparak level avantajı ile slowu ve ultisi ile iyi gank atabileceği kanısındayım. Support olarak ise Cold Embrace ile carrymize babysit yapabiliriz + gerekli durumlarda onu koruyabiliriz.

KEREEEEEEEEEEEM
24/10/2012, 15:23
Bir rehber hazırlamışsın eline sağlık tabi ama rehberinde doğru veya yanlış veya da bizce yanlış olan yerler, düzeltilmesi gereken yerler var. Biz bunu görüp görüşlerimizi bildirdik. Rehberin amacı nedir? öğretmek değil mi? doğruyu öğretmek değil mi? E bizde rehberi okuyacaklar için sana yardımcı olmaya çalıştık. Emeğine saygımız sonsuz.

Bu arada Trax'a vanguard kasan mallar gördüm demen canımı sıktı. yeri geliyor vanguard kasmak zorunda kalıyorsun çünkü seni combatta birşeyin ayakta tutması lazım. Lothar diyeceksin Manta diyeceksin inan bunlardan önce bir vanguard kasman gereken anlar, oyunlar çıkıyor karşına.

Arkadaş Shivayı da ekle dedi onu ekledim. Bence bu itemler mantıklıydı ondan yazdım ve hala arkasındayım. Çoğunluğun tavsiyesi olmaması yönünde ama hala o kanaatteyim.

Ha traxa vgye gelirsek inan öyle bir durum yoktu. Trole aynı anda vlad ve mom kasanlar gibiydi o durumda trax. Yeri geliyor batridera da tank kasılabiliyor duruma göre. 4 int bir agi vardı TI'12de. mutlaka ayakta tutacak itemler lazım elbette ama bu hiç kasılmayacak anlamına gelmez.

neyse iyi oyunlar.

Raichoxunrefleksleri
24/10/2012, 16:53
Aslinda insanlarin düşünceleriyle hiçbir zaman dalga geçmem ve daima saygi duyarim ; fakat bu kadar inat ve yanlış görüşte direnen birini ilk defa görüyorum , Her neyse Mortred'i support oynama rehberine beklerim sizi ...

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
24/10/2012, 17:32
Arkadaş Shivayı da ekle dedi onu ekledim. Bence bu itemler mantıklıydı ondan yazdım ve hala arkasındayım. Çoğunluğun tavsiyesi olmaması yönünde ama hala o kanaatteyim.

Ha traxa vgye gelirsek inan öyle bir durum yoktu. Trole aynı anda vlad ve mom kasanlar gibiydi o durumda trax. Yeri geliyor batridera da tank kasılabiliyor duruma göre. 4 int bir agi vardı TI'12de. mutlaka ayakta tutacak itemler lazım elbette ama bu hiç kasılmayacak anlamına gelmez.

neyse iyi oyunlar.

Cidden çok inatçı çıktın be güzel kardeşim. "Ar-Phàrazôn" de dediği gibi "Mortred'i support oynama rehberine beklerim sizi ..."

Specy
24/10/2012, 20:14
Bana sorarsanız bu kahraman dediğiniz gibi ''hard'' support bir kahraman değil. Yani Türk dotasında yerleşmiş birşey artık slowu stunı olan - 4 aktif skilli olan her int heroya support kelimesini yapıştırıyorlar. Bu kahraman yeri geldiğinde support yeri geldiğinde mid lane oynayabilir. Midde nasıl oynar invoker misali harras yapıp skilli ile regen yaparak level avantajı ile slowu ve ultisi ile iyi gank atabileceği kanısındayım. Support olarak ise Cold Embrace ile carrymize babysit yapabiliriz + gerekli durumlarda onu koruyabiliriz.

Kimse carry oynayamaz demiyor zaten. Dps carry olamaz diyorlar.
Wr ve QoP'la kıyasladığın heroya bak ya. Bir heroya dps kasılabilmesi için skill sayısına bakılmıyor zaten. Attack animasyonu, missle speed'i ve atak süresi gibi özelliklere bakılıyor.
Neyse arada böyle konuları açması gerekiyor böyle bilgisiz inatçı kişilerin. Eğlence çıkıyor bize de.

Krizalid
24/10/2012, 21:26
MKB'yi TP bozsun diye yapıyorlar kardeş. TI2den önce Desolator da yaptılar QoP'a onu açıklaması nispeten daha zor keşke bilseydin de oradan örnek verseydin. Bu heroya Shiva kasılmasına karşıyım, Phoenix'e bile yapmıyorsunuz onu.

[SNO]
28/10/2012, 17:23
Arkadaşlar bana bu hero geldigin de her seferinde yaptıgım item EoS tur her zaman ıse yara 1. skıll slow saglar ancak Buff vermez yanı yanına bir tane daha buff'l, ,tem alabilirsiniz ben burda eos u kullanım rakibi saf dısı ediyorum rakip takı 1. skıll + eos ile nerdeyse kımıldayamıyo ustune bide sy kasıyorum deymeyın keyfime