PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bas - elektro - gitar -- çalışma arkadaşı ;)

JeanValjean
27/10/2012, 17:26
Selam ,) kısa bir süre klasik gitar çaldıktan sonra beni sarmadığını fark ettim ve 2-3 gün öce orta seviye bir bas gitar aldım :) ancak yalnız çalışmak sıkıcı geliyor. Bundan dolayı öğrenme sürecide uzuyor. Benim gibi çalışırken sıkılan ya da yalnız çalışmayı sevmeyenler varsa Eskişehir içi beraber çalışabiliriz amfi falan mevcut bende :) Yeni başlayan iyi bilen fark etmez.

Uzakta olup da konu hakkında bilgisi olanlar Kursa gitmeden nasıl becerebilirim bu aleti kendi tecrübelerini anlatırlarsa sevinirim :)

Şimdiden teşekkürler...

FeedGuaranteed
27/10/2012, 18:41
ben de bu ay başladım bas gitar kursuna :D diyaframa gidiyorum memnunum bence bi süre kursa gitmekte fayda var tabi önceden klasik için gittiysen bilmiyorum

JeanValjean
27/10/2012, 19:15
1 ay kadar gitmiştim klasik için :) Bence evde de öğrenilebilir yani kursta adamı yoluyolrar gibi ;)

PlanetX
27/10/2012, 19:22
Tabii ki de Guitar Pro en iyi dost bu konularda Ben davul calismistim o programla.

Stahli
27/10/2012, 19:38
kanka ben çalıyorumda eskişehirde değilim öyle birşey var :D

JeanValjean
27/10/2012, 19:43
Yorumlar için teşekkürler ,) Mert es es kazan gel takılırız :)

Stahli
27/10/2012, 19:52
Takılırız cinım ama 13 yaşımda olduğumdan dolayı daha var üniye xdxdxdxd

FeedGuaranteed
27/10/2012, 20:22
kursa da aslında çok gitmeye gerek yok haklısın 2 ders nota egzersiz gösterip sonra şarkılardaki geçişleri ritmleri falan şey yapıyo

AmranJ
27/10/2012, 21:03
atla gel hızlı trene çalışalım ankarada 4.5 yıldır elektro çalıyorum belki yardımım dokunabilir :)

LauraBodewig
27/10/2012, 21:10
Basçılar forumda 2 idi 4 oldu. (bknz: Pnemia=Gokotaş). İkimizde İstanbul'uz ama.

Neredeyse tüm enstrümana başlayanlar için bir grubunuz olmazsa bir yerde sıkılır bırakabilirsiniz belki en azından benim çevremde böyleydi. En yakın iki arkadaşımdan biri gitar çalıyordu öbürü de başlamıştı bende tamamlıyim diye bas'a başlamıştım. 3 yıl oldu 1 yılı YGS-LYS'ye gitti ama 2 kere KASDAV'a çıktık. Bu senede ben bi sene daha hazırlanıyor olsamda 2 kere buluştuk çaldık falan. Biz daha çok Megadeth, Iron Maiden ve Dream Theater severiz, çalarız.

Neyse dediğim gibi ama şöyle bir şey vardır bas genelde arka plana düşer basçılar küçümsenir çünkü bazı müzik türleri ve gruplar hariç hep genelde basit basit kök sesi verirler komplike şeyler yoktur. Gitarla beraber birlikte gitme -unison- yoktur. Eğer basın önde olduğu müzik istiyorsan bazı jazz(Marcus Miller), funk(Red Hot Chili Peppers,Funkadelic), progresif metal(Dream Theater), 80lerin İngiliz Metali(Iron Maiden, Motörhead), Power Metal(Helloween, Iced Earth) gibi türlere daha yakın olman lazım

Son olarak kursa gitmeni kesinlikle tavsiye ederim. Eğer ileride arkadaşlarınla yaptığın bir şarkıya bas yazmak istiyorsan ihtiyacın olacak ve de gitarın tutuşudur, tuşedir, perdelere düzgün basmadır bunları öğretecek adam lazım. Tabi bu konuda gittiğin kursun kalitesi önemli. Adamın kendi başına öğretmesi değilde bir iki kitaptan belirli bir düzen ve program içinde öğretmesi lazım. Kendi başına pratik yaparken de kolaylık olur.

Şu aşağıdaki en çok zorlanıp da çalabildiğim şey. Çalmadan önce parmaklarımın ısınmasını gerekiyor falan :)

http://www.youtube.com/watch?v=NRQNusiyrMQ

Bas gitarım avatarımdaki gitar yani Yamaha RBXJM2 yani John Myung Signature Bass

FeedGuaranteed
27/10/2012, 21:25
o arka plana düşer diye kafasına takanları da hiç anlamıyorum dinleyenlerin çoğu dikkat bile etmiyo hangisi hangisi :D

formulaf1
29/08/2013, 09:23
Ya bende elektro gitar almak istiyordum fakat fiyatları çok pahalı geldi bütcemi felan aştı bende classic gitar aldım. 2 hafta sonra bi internet sitesinde çok uygun fiyata elektro fiyatı gördüm şuan çok pişmanım bu siteyi daha önceden görmediğim için kahretsin ya paramda gitti boşa. www.muzikmagazasi.com (http://www.muzikmagazasi.com/Gitarlar,LA_1171-2.html#labels=1171-2)