PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden dota

travel
05/12/2008, 21:27
Beyler dotanın en büyük ayrıcalığı oyuncusunun diğerlerine oranla daha iyi olması:

Metin2 KnightOnline gibi oyunlar bir sürü bebe ezik ve küfürbazla dolu

Beyler ben marmarisliyim ve pek gurur duyduğum sölenemez.Çok güzel bir yer değil burası.Halkı çünkü seviyesiz.Seviyeli var mı desen var ama sayısı gerekenden az.Çoğu online oyununda da böyle ama dota hariç.İlk başladığımda tanımadığım adamla bile muhabbet etmek takım oyununu benimsemek güzel bir duygu.Leaverimiz var ama idere ediyoruz.Herhangi bir hilesi yok berilli bir adabı var oynıyanların büyük bir çoğunluğu ise hiç değilse terbiye bakımından saygı duyacağım insanlardır.Dotayı dota yapan grafikler herolar skiller değil oynarken hissettiğin o sımsıcak dostluk duygusudur bence.Peki ya sizce?

HaNNia
06/12/2008, 18:26
bence dotayı dota yapanalrdan biri dedığın gıbı oynayıcı seviyesidir. arada mallar cıkıyo ama genelde düzgün. neden düzgün her ipini koparan oynayamıoda ondan. 10-15 arkadaşım var online oyunlarla ilgilenen hiçbiri dotayı oynayamıyo çünkü

1. oyun eski korsanlar artık pek satmıo
2. 1.22 1.21 vs lerle ugrasmak ve onları bulmak zor.
3. eurobattle a girmek ayrı problem
4. herkez host deıl 1000 lerce içi bos oyun yok ( bkz. warrock )
5. VE EN ÖNEMLİSİ

herkez bu oyunu oynayamaz, strateji ve zeka gerektirir. öyle knight gibi dal adama kes lwl kas saatlerce basında dur olmuyor. oyunu ortalama oynamak için en az 1 ay lazım onda bile hangi heroya hangi itemi çıkcağını anlamak zor. kolay deıl 95 ayrı yaratık, herbirinde 4skill var 4.95 = 380 hepsini ezberle... ve knight ve metin2 de herkez türk. yazılanları anlamasada olur. burda biraz ingilizce de gerekiyor. bide öyle kalıcı level sistemi yok hep 1 den baslıosun. kasamadınmı, elin hızlı deilse, oynarken maç seyretmeye çalışıosan, konsantre yoksa 1 saat boyunca sıkıntıdan patlıosun. kufredınce bırı dırek ''banned'' adamla aynı oyuna giremiyosun bida. sıkılınca çıkamassın tak ''leaver'' damgası yersin. dizinmi var çıkamassın, maçmı var çıkamassın, uykunmu var çıkamassın. knight gibi yatmadan ''client download a'' bas sabah kalkınca kur. hemen çar alıp partiye girip kasıl 50 ol yok.

işte bu yüzden bizim oyunumuz özeldir herkez oynayamaz. oyunumu seviyorum çünkü alttan gm e küfreden koxp kuranlar yok. 16 saat aralıksız işi gücü bırakıp kasan gereksiz insan topluluğu yok. selamlaşırken bile küfreden yok.

işte bu yüzden dota

travel
12/12/2008, 23:09
Katılıyooorum.Ayrıca DoTa oyuncusu dierlerine göre seviyelidir.

DoTa
13/12/2008, 02:58
imzama bakıp benim düşüncemi anlayabilirsiniz;)

ve de dota zeka gerektiren bir oyun nerede neyi nasıl yapçagını bilip ve de adama dalacakkken karsındakinin skili ne miss var mı ultisi doldumu kaçabilirmi canı ne kadar beni alır mı diye düsünmen lazım

Khirsah
26/12/2008, 12:21
bence dotayı dota yapan sey, kınayt gibi oyunlarda milletin tuşlara 12435324513254 falan diye abanarak değil hesaplayarak skill atılması, bilinçsizce değil de tecrübeyle oynanabilecek bir oyun olması, takım oyunu yapanın her zaman kazanması, atroposun,obsidiyanın,akashanın ve invokerin bu oyunda olmasıdır;)