PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rusları seviyorum :)

SefaYrtsvr
20/11/2012, 19:18
çok ilginçtirki son saniyeye kadar direnmeye devam ettiler tebrik ediyorum :)
4198

Burakula
20/11/2012, 19:30
rus demek lost demek. dişileri belki güzel ama genlerinde dota oynayamama var.

Raichoxunrefleksleri
20/11/2012, 20:09
MR.Nobody Fransız veya Yunan sanırım . Haa bu arada Yunanlar Ruslardan beter beyler :( Gerçi doğal yani , İngilizlerin kuklası olan bir millet herhalde beyinlerini de ingilizler uzaktan kumanda ile kontrol ediyordur :D :D

SefaYrtsvr
20/11/2012, 23:59
ama ruslarda cidden güzel oynayanlarda var :)

Burakula
21/11/2012, 00:30
ama ruslarda cidden güzel oynayanlarda var :)

yok!!

Lexsarko
21/11/2012, 00:43
4199

Racism in this thread is too damn high!

SefaYrtsvr
21/11/2012, 01:17
4199

Racism in this thread is too damn high!

Unfortunately, it is

Burakula
21/11/2012, 03:24
umarım son mesajımı silinmeden önce görmüşsünüzdür:D

samet33
21/11/2012, 16:11
bende 40+ yı sniper ile yapmıştım ruslara karşı ama arada sağlam oyniyanlar çıkıyor ya :D

Overmedia
21/11/2012, 18:22
Mesaja girerken dota aklıma gelmedi

Insomniac
21/11/2012, 20:19
siz hepsinden betersiniz..

88RoundsPerMinute
23/11/2012, 22:22
Ruslardan çok frag'ını göstermek için yaptığını düşündüm bi an ama sonra dedim yapmaz öyle şey saf değildir o kadar.

BaLzaX
24/11/2012, 02:13
Ben buralara gelmeyeli Türk oyuncular başka bir ülkenin oyuncularını beğenmeyebilecek kadar pro olmuş. Ülke oyuncularımla gurur duydum.

Krizalid
24/11/2012, 03:06
İşin ilginci Rusların çok sayıda dünya çapında oyuncusu ve takımı varken, bizimkilerden 3-5 kişinin ismi bile zar zor hatırlanıyor.

Nighthawk
24/11/2012, 03:34
Bence Ruslardan 3-5 dünya çapında oyuncu varken bizden hiç yok.

Rusların pro gamerlarının da unstable olduğu da bir gerçek.

Krizalid
24/11/2012, 12:31
Bence Ruslardan 3-5 dünya çapında oyuncu varken bizden hiç yok.

Rusların pro gamerlarının da unstable olduğu da bir gerçek.

Sen bir stable'lık kıstası ver de biz de ona göre konuşalım. Ruslar unstable da Amerikalılar, Almanlar, Danimarkalılar, İsveçliler, Rumenler veya Fransızlar daha mı stable? Ya da TI1'deki hangi takım TI2'ye aynı kadroyla gitmiş, bir çıta belirleyelim öncelikle.

Ben senin tam aksine, Avrupa ve Kuzey Amerika profesyonel dotasında 1 numaralı ulusun Ruslar (ve Ukrayna, CIS derler kısaca) olduğunu düşünüyorum. 2009 yılında her türlü takım Çinlilerden sopa yiyip "OMG WE WERE NOT TAKING IT SERIOUS :(" ya da "I FELT LIKE A COMPLETE NOOB" falan derken şu an milletin dalga geçtiği PGG, Çinlilerle kafa kafaya gidiyordu. 2010 yılında LGD ve EHOME milete jungle morph oynatırken DTS kadrosunda 3 rus 2 ukraynalı ile direniyordu.

Şimdi aşağıya aklıma gelen tüm Rus oyuncuları listeleyeceğim. Daha fazlasını yazabileceğin bir millet varsa (belki Almanlar) buyur. 3-5 tane mi var kaç tane var görelim.
NS
DREAD
VIGOSS
JOLIE
MRADMIRATION
RAIN
VEIN
BLOWYOURBRAIN
AZEN
PGG
DRAG13
BLOODANGEL
ARSART
LIGHTOFHEAVEN
SANTA
KLIF
BEAST
GODKILLEMALL
ILLIDANSTR
DRAG13

Sadece 20 yaptı. Burada ismini bile hatırlamadığım nicksiz PGG yandaşlarını veya çıkışlarını Dota 2'de yapmış Team Empire takımını,şu anki M5 oyuncularını (nexus falan) Silent, Inmate gibi oyuncuları, zNation gibi yılda 2 kere oynarken gördüğümüz takımları yazmadım. Bu oyunculardan sadece bir tane LAN kazanmış olanları seçsek (ki tamamına yakını yapar) zaten neredeyse her milletten fazla olacak oyuncu sayıları.

O yüzden lütfen eleştirilerimizi objektifçe yapalım.

Nighthawk
24/11/2012, 12:55
Sen de dünya çapında olmanın kıstasını ver de ona göre konuşalım. Bana göre saydığın oyunculardan bazıları dünya çapında değiller.

Unstablelık kıstasımı da vereyim. PGG'nin takım ve fikir değiştirme hızının 5'te biri ve üstü unstable bence. Oynadığı inhouse ligden küfür ettiği için banlanan, banlanınca arkadaşının hesabından girip küfür etmeye devam eden seviyede biridir PGG. PvPGN serverlardaki public kanalları aratmaz yani. O yüzden ne kadar yetenekli olursa olsun takımı The International'a gidince herkese yenilip ilk turda elenir.

TauHunter
24/11/2012, 13:13
Rusların tek hatası avrupa serverine girip oyuniçindeki iletişimi zorlaştırmasıdır. Ayrıca kötü oyuncuları olduğu gibi de iyi oyuncuları da vardır.

Krizalid
24/11/2012, 18:46
Sen de dünya çapında olmanın kıstasını ver de ona göre konuşalım. Bana göre saydığın oyunculardan bazıları dünya çapında değiller.

Unstablelık kıstasımı da vereyim. PGG'nin takım ve fikir değiştirme hızının 5'te biri ve üstü unstable bence. Oynadığı inhouse ligden küfür ettiği için banlanan, banlanınca arkadaşının hesabından girip küfür etmeye devam eden seviyede biridir PGG. PvPGN serverlardaki public kanalları aratmaz yani. O yüzden ne kadar yetenekli olursa olsun takımı The International'a gidince herkese yenilip ilk turda elenir.

Tamam, "PGG Hatay Crew"'ı çıkardım. Hani tüm Ruslar PGG ayarındaymış gibi sadece ondan örnek veriyorsun ya...

NS
DREAD
VIGOSS
JOLIE
MRADMIRATION
VEIN
BLOWYOURBRAIN
AZEN
BLOODANGEL
ARSART
LIGHTOFHEAVEN
SANTA
BEAST
GODKILLEMALL

Hala eşdeğeri bulunmayan bir oyuncu seviyesiyle karşı karşıyayız. PGG'nin neler yaptığını ben de biliyorum sen kendini yorma, HFGL'de Çinlilere küfür ettikleri için en büyük şanslarını harcadıklarında ben de çok sövdüm ancak "PGG inhouselarda küfür ediyormuş eüheüheüh" gibi bir yaklaşımla şu an Dota 2'deki kaptanların %80'inden daha iyi bir kaptan ve oyuncu olduğunu nasıl yadsıyacaksın? Günahtır.

Ayrıca The International 2'de ilk turda elenen takımları çıkarırsak Avrupa'da NaVi ve DARER'dan başka takım kalmıyor, onu ne yapacağız? M5 ilk turda eleniyormuş, VAOV, Synderen ile Singsing de el ele kol kola yarı final yapmışlardı zaten.

Nighthawk
24/11/2012, 19:12
Ayrıca The International 2'de ilk turda elenen takımları çıkarırsak Avrupa'da NaVi ve DARER'dan başka takım kalmıyor, onu ne yapacağız? M5 ilk turda eleniyormuş, VAOV, Synderen ile Singsing de el ele kol kola yarı final yapmışlardı zaten.

Haklısın o konuda. Ben aksini söylemedim. Ancak bu Rusların genelde "unstable" olduğunu değiştirmez yani benim söylediğimle çelişen bir şey göremiyorum.

Krizalid
25/11/2012, 03:16
Haklısın o konuda. Ben aksini söylemedim. Ancak bu Rusların genelde "unstable" olduğunu değiştirmez yani benim söylediğimle çelişen bir şey göremiyorum.

İnternette tartışırken baskın çıkmanın yolu üzerine bir şey eklemeden söylediğini tekrar edip durmaktan mı geçiyor? Sen de "sıçtık sıvayalım tipi tartışma"dan yanaysan biz yanmışız da haberimiz yok.

Ben sana diyorum ki "Ruslar Avrupa'nın bir numarasıdır" sen diyorsun ki "Ruslar UNSTABLEdır" ben de sana diyorum ki "birazcık bile kıtalararası başarısı olan tüm takımlarda 2-5 RUS var", sen hala neden bahsediyorsun papağan gibi. Çok ağır fanboy'u olduğunu düşündüğüm -artık başka açıklama bulamıyorum- Çin takımları bile ortalama 4 ayda bir roster değiştiriyor, NaVi'nin bile 2 yılda 6-7 farklı kadrosu var. Oyuncular takım değiştirmeye o kadar meraklıysa bunun suçunu Ruslar'a mı yıkalım?

Bu konuda önceki yıllardaki çanlara bakıp geçme notunu 2 katına ayarlayan hocalar gibi bir tutum takınmışsın.

Burakula
25/11/2012, 03:32
benim tavrım competetive oyuncularına değil şahsen beni sinir eden de onlar değil zaten. ben eu serverinda 3rus=lost 2rus=götünü yırtarsan yenmek 1rus=sen kazanmaya çalışırken sürekli rakip carrynin feedlenmesi olduğu için böyle bir düşünceye sahibim. kabul etmeliyiz ki bu kadar fazla kişi ruslar hakkında durup dururken bu kanılara varmadı herkes çok çekti ed böyle oldu. şimdi ben dotayı iyi oynayan birkaç rus var diye ya da adamların olanakları benim 1000 katım olduğu için adları duyulabiliyo benim duyulamıyo diye eu serverindeki gerçekleri neden görmezzden geleyim ki? adamların serverinin kesinlikle izole edilmesi gerektiği gerçeğini neden değiştirsin bu.

Nighthawk
25/11/2012, 03:41
İnternette tartışırken baskın çıkmanın yolu üzerine bir şey eklemeden söylediğini tekrar edip durmaktan mı geçiyor? Sen de "sıçtık sıvayalım tipi tartışma"dan yanaysan biz yanmışız da haberimiz yok.

Ben sana diyorum ki "Ruslar Avrupa'nın bir numarasıdır" sen diyorsun ki "Ruslar UNSTABLEdır" ben de sana diyorum ki "birazcık bile kıtalararası başarısı olan tüm takımlarda 2-5 RUS var", sen hala neden bahsediyorsun papağan gibi. Çok ağır fanboy'u olduğunu düşündüğüm -artık başka açıklama bulamıyorum- Çin takımları bile ortalama 4 ayda bir roster değiştiriyor, NaVi'nin bile 2 yılda 6-7 farklı kadrosu var. Oyuncular takım değiştirmeye o kadar meraklıysa bunun suçunu Ruslar'a mı yıkalım?

Bu konuda önceki yıllardaki çanlara bakıp geçme notunu 2 katına ayarlayan hocalar gibi bir tutum takınmışsın.

Üslubuna dikkat edersen sevinirim. Bu forumda fikirleri tartışıyoruz, insanları hedef almıyoruz, saldırmıyoruz. Saygı çerçevesinde yazılanlara aynı çerçevede cevap veremezsen yazmana da izin verilmez.

Çin takımlarının fanboyu değilim (ağzımdan Çin kelimesi çıkmadan nasıl olacaktım o da bir garip düşünce) aksine bilinmeyen bir nedenden Avrupalı takımlara sempati besliyorum. TI'12'de de favorim Na'Vi idi. Ancak kıtalar arası başarısı olan takımlarda 2-5 Rus olduğu iddianın yanlış olduğuna eminim. Asyalı takımların ve Na'Vi'nin, diğer Avrupalı takımlar kadar kadro değiştirmediğine, dağılıp toplanmadığına da eminim. Verdiğin cevaplarının hiçbirinin de Ruslarda disiplinsizliğin, bad mannerın diğer milletlerden daha fazla olduğunun aksini gösteren bir şey yok. Rus progamerların bad mannerdan ban olayları, maçlara saatinde çıkmamalarından turnuvalardan atılmaları, boot camplere gitmediklerinden sponsorluklarının kesilmeleri buna örnek. Starladderda oynayan takımlar Rus organizasyonlarının da ne kadar kötü olduğunu iyi bilirler. Irkçılığı sevmem ve ırkçı olmak istemiyorum ama önümüzde istatistiksel gerçekler var. Ben demedim ki Rus progamerlar Dota becerisi bakımından zayıf. Ama beceri gelişebilen bir şeyken öküzlük baki kalıyor.

Bunları biliyorum ama Rusların iyi oynadığı gerçeğini değiştirmez diyosan, e kötü oynuyorlar demedik ki kardeşim.

Jesus
07/01/2013, 00:59
ben nefret ediyorum kendilerinden :=)

Sercan<Michaell>
07/01/2013, 10:25
Dünyada herkesin rusça konuşabildiğini zanneden gerizekalı dotacılara sahip millet. Irkçı insandan ve ırkçılıktan nefret ederim. Fakat arkadaş bu dota2 oynayan rusları görünce tüylerim kabarıyor. Irkçıyım arkadaş. Dota2 ırkçısıyım. Rus gelmesin bana. Ben Türklerden sıkıldığım için dota2 ye gelip tek başıma oyun atıyordum. Abi yemin ederim 2 gündür sadece Türklerle party kurup oynuyorum. Travma geçirdim.

TauHunter
07/01/2013, 20:06
ooo lanetlendik.

Darkelia
07/01/2013, 20:11
Dünyada herkesin rusça konuşabildiğini zanneden gerizekalı dotacılara sahip millet. Irkçı insandan ve ırkçılıktan nefret ederim. Fakat arkadaş bu dota2 oynayan rusları görünce tüylerim kabarıyor. Irkçıyım arkadaş. Dota2 ırkçısıyım. Rus gelmesin bana. Ben Türklerden sıkıldığım için dota2 ye gelip tek başıma oyun atıyordum. Abi yemin ederim 2 gündür sadece Türklerle party kurup oynuyorum. Travma geçirdim.

ibretlik :D