PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emperyalizm Strateji

Vulcan
23/12/2012, 12:01
Arkadaşlar grup içerisinde bir sürü sorular soranlar falan var ve bu map içinde bir köşe açtırmayı doğru bulmadığımdan dolayı (zaten JFA köşesi varken) her türlü strateji bilgi paylaşım vs vs bu başlık altında yapalım.

Emperyalizm ile ilgili önemli konular

Emperyalizm tanıtım rehberi için TIKLAYIN (http://www.gamehonor.com/showthread.php/16398-Emperyalizm)
Emperyalizm bölgeler rehberi için TIKLAYIN (http://www.gamehonor.com/showthread.php/16808-Rehber-Emp-B%C3%B6lgeler)

Lütfen Emperyalizm ile ilgili forumda başka başlık açmayalım, herşeyi burada tartışalım[

cok muhterem saygıdeger arkadasım isyancıların elinde kaldık biz bulamadık çözüm bari sen bul
Çözüm 1: Bahsettiğin şey çemberin güvenliğini %100 sağlamak ise Muhafız %100 çözümdür.
Çözüm 2: Muhafıza 15 gold vermem diyorsan 7-8 golda 7 veya 8 tane piyade
Çözüm 3: Sniper çıkartıp tek tek ne kadar isyancı var ise öldürmek sonra çembere 1 asker götürüp çemberi geri almak (bazı durumlarda 2 tane asker gerekebiliyor)
Çözüm 4: Hiç isyan yemek istemiyorum diye bir takıntınız varsa (random sonuçta çünkü) her yere muhafız dikene kadar yeni yerleri ele geçirmemek
Çözüm 5: Bölge bonuslarını o bölgedeki isyanlara karşı kullanın yani atıyorum batı afrikayı almış iseniz oradaki bölge bonuslarının bir kısmını o bölgenin güvenliğini sağlamak için kullanın

Neymiş bu isyancılar arkadaş diye soranlar baksın

Oyunda 82 tane çember var ve her tur sonunda random 6 noktada isyan çıkıyor. Her noktaya 3 isyancı düşüyor. İsyancıların 500 canları ve 1.10 vuruş cooldown'ları dışındaki özelliklerine bakacak olursak.
Hasar: 11 (şaka gibi komik bir hasar)
Zırh: 0 (yok)
Hareket hızı: 200 (oyunun en yavaş birimi Tiger Tank'tan bile yavaş)
Bütün bunların yanında range'de değiller.

AdeksTR
23/12/2012, 23:58
cok muhterem saygıdeger arkadasım isyancıların elinde kaldık biz bulamadık çözüm bari sen bul

Vulcan
24/12/2012, 08:12
Bahsettiğin şey çemberin güvenliğini %100 sağlamak ise Muhafız %100 çözümdür.
Muhafıza 15 gold vermem diyorsan 7-8 golda 7 veya 8 tane piyade fakat söylediğim gibi Muhafız garantili çözümdür

AdeksTR
24/12/2012, 12:03
tm muhafız dogru bi karar ama oyunun ilk anlarında muhafız yapamayızkı ?

Vulcan
24/12/2012, 12:13
Bir sürü yer sabihide olamazsın :)
İsyancılar çok yavaş yürüyor, çok komik bir hasarları var ve hemde melee'ler. 24 gold bir sniper olabilir mesela. Hepsini tek tek indirecek bize kalan tek şey 2 tane asker götürüp çembere sokup gerl almak

AdeksTR
24/12/2012, 12:15
kullanma anlamında demedim def anlamında aldıgımız böylegerin hepsini hemen muhafızlayamayızkı !

Vulcan
24/12/2012, 12:20
7 veya 8 tane piyadede engelleyebiliyor fakat şöyle bişey var. Muhafız regen oluyor ve 1 tane yaptıktan sonra başka hiç bir masrafa gerek kalmıyor fakat piyadeler öldükçe yenilerini çıkartmak gerekiyor.

AdeksTR
24/12/2012, 12:25
oyunun başında bi muhafız 15 gold nasıl alalım ?

Vulcan
24/12/2012, 12:42
Ekledim ilk mesaja 5 çözümüde fakat isyan yemek tamamen şans işi bu yüzden "ben hiç isyan yemeden oynayacam" diye bir düşünceyi kafanızdan atın

AdeksTR
24/12/2012, 12:44
öyle bi düşüncemiz yokki sadece isyancı sayısı 3 deilde 2 olsa muhafız yerine bizde asker koyup ekonomimizi geliştirsek daha mantıklıdır

Vulcan
24/12/2012, 12:46
Yahu zaten 1 tane asker götür oradakilere ateş et 3 tanesinden 2 tanesi geliyor seni takip ediyor kulelerden falan dayak yiyip ölüyorlar geriye kalıyor tek isyancı

Kuleden uzak olan tarafa geçip taramaya başla yani 1 goldluk piyade ile 3 tane isyancı öldürüp + çemberi ele geçirebiliyorsun

AdeksTR
24/12/2012, 12:48
tm ama o 1 isyancı icinde 7-8 piyademiz gidiyor kule alıyor o cemberde kalan 1 isyancıda dısarı cıksa ?

Vulcan
24/12/2012, 13:10
o zaman her çembere akrep + kobra + 10 piyade koy :D

Valla moruk ben aklıma gelen 5 çözümü sundum bu linki bugün grup içerisinde paylaş onlarda fikir versinler bakalım belki değişik öneriler çıkar

busterer
24/12/2012, 20:04
Çözüm 1: Bahsettiğin şey çemberin güvenliğini %100 sağlamak ise Muhafız %100 çözümdür.
Çözüm 2: Muhafıza 15 gold vermem diyorsan 7-8 golda 7 veya 8 tane piyade
Çözüm 3: Sniper çıkartıp tek tek ne kadar muhafız var ise öldürmek sonra çembere 1 asker götürüp çemberi geri almak (bazı durumlarda 2 tane asker gerekebiliyor)
Çözüm 4: Hiç isyan yemek istemiyorum diye bir takıntınız varsa (random sonuçta çünkü) her yere muhafız dikene kadar yeni yerleri ele geçirmemek
Çözüm 5: Bölge bonuslarını o bölgedeki isyanlara karşı kullanın yani atıyorum batı afrikayı almış iseniz oradaki bölge bonuslarının bir kısmını o bölgenin güvenliğini sağlamak için kullanın

Cevap 1: Biz bunları yaparken karsı takım bize saldırabilir ayrıca her çember için 15 gold fazla. Eger karşı takımada geliyor isyancılar onlarda yapacak dersen ozaman bu isyancılar herkez muhafız yapana kadar oyunu uzatmış olmaktan baska ise yaramıyor.

Cevap 2:7-8 piyade tek çembere sıgmaz ayrıca isyancıların hasarları düşük olsa bile hp leri 500x3 den 1500 toplam piyadelerin hasarı bunlara karsı çok az kalıyor kule ise pek bir ise yaramadan isyancıların oluyor.

Cevap 3:Bu dediğin karar mantıklı ama 24 gold + her çember için 2-3 golddan çok fazla para gitmesede zaman fazla gidiyor.

Cevap 4: Yeni yerleri ele geçirmiyoruzda millete sansa bala isyancı gelmeden yeni yerleri ele geçirerek büyüyebilir buda oyunu strateji degilde şans oyununa sürüklüyor.

Cevap 5: Bölge bonusunu öbür oyunculara karsı kullanmazsak bonus bi ise yaramazki sadece asker çıkartır saldırırız buda ve düşman oyuncularda aynısını yapacagı için.
Oyunu bölge bonusu olmadan oynamak zorunda kalacağız.

Cevap 6(Ekstra): Oyun başlarında İsyancı çıkarsa BÜTÜN oyunumuz mahvoluyor bölge almamız 1-2 tur gecikiyor ve çok fazla askeri kayıp oluyor buda oyunu şasa baglıyan öbür isyancı etkeni.

Ve + olarak ben isyancıların gitmesi taraftarıyım ama bi modla eklense daha iyi olur.(-İ isyancı modu gibi)

Vulcan
24/12/2012, 20:06
Senin baktığın açıdan sende haklısın peki şuna cevap ver

11 kişi oynarken 6/6 isyan her el hep senin bölgelerindemi çıkıyor ? Zaten 1.9 sürümünden itibaren -ni komutu var çok pro olmayanlar -ni yazar öyle oynar isteyen yazar istemeyen yazmaz

busterer
24/12/2012, 20:07
Cevaplarımda zaten ya karşı takımda çıkarsa diyede ekledim 2-3 tanesinde yani sadece bende çıkıyor gibi bakmadım.

-ni Komutu yerine -i komutunu savundum bende :D.

busterer
24/12/2012, 20:08
Ayrıca 11 oyuncunun 6 sında isyan çıksa geriye kalan 5 i şanslı oluyor Şans iste.