PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mavi Ekran :S

xxatmxx
14/12/2008, 13:11
arkadaslar sadece warcraftta netten oyun oynarken mavi ekran hatası veriyor makina baska oyunlarda böle sorunlar yasamıyorum daha önce vistada da böle sorunlar yasamamıstım xp yükledikten sonra olmaya basladı net frame 3.5 u da yükledim ama sorun çözülmedi aklına bi çözüm gelen warsa yardım ederse cok makbule gecer

Sky4nGeL
14/12/2008, 13:25
Mavi ekran hatası ramdan kaynaklanır.Warcraft Yüksek Cpu ister bu yüzden fazla açık program fln warsa pc bunu kaldıramaz kendini resetler. Pc yi formatlıyacaksın yada bi Kaspersky le Tam bir virüs taraması yapacaksın.Eğer sorun gine düzelmesse söyle :)

WoLKHaN
16/12/2008, 16:45
Mavi ekran hatası sadece ramdan kaynaklanmaz harddisk sorunlarındada mavi ekran ile karşılaşılabilir.Sadece warcrafta bu hatayı yapması bu ihtimali dahada arttırmakta imkanın varsa başka bir harddiskle dene işletim sistemini diğer harddiske kur ve tekrar bağlanmayı dene

siyahli
19/12/2008, 20:50
hocam mavi ekran hatasını bende çok alıyodum genel bir donanım hatası gibi bişeydir
ben özellikleri herşeyi değiştirdim olmadı ama sesleri kapadıktan sonra mavi ekran bidaha çıkmadı
sesleri kapatarak denemeni tavsiye edebilrim.

Sky4nGeL
19/12/2008, 22:53
Hmm bak Eğer Bilgisayarın toplama ise donanımlar uyumsuz olabilir bi nevi çakışma yani.Parçaların birbirleriyle uyşması lazım bide sen aygıt yöneticisinden bak orada hiç tanınmayan aygıt varmı
Aygıt yöneticisine girmek için .
Bilgisayarıma sağ tuşla özelliklere tıkla
Donanım =>Aygıt yöneticisinden bulabilrsin :)