PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valve'in Oyun Konsolu Göründü

MrFoseptik
29/01/2013, 10:41
Uzun süredir dolaşan dedikoduların ardından, Gabe Newell'ın açıklaması ile kesinleşen Valve oyun konsolu, Valve ve Xi3'nin yaptığı açıklama ile CES 2013'de göründü.

Las Vegas'da düzenlenen CES etkinliğinde, teknoloji meraklıları için sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Oyun tutkunlarını oldukça mutlu edecek son haber ise Valve'den geldi.Uzun süredir Valve'in oyun konsolu üreteceğine dair dedikodular dolanıyordu. Gabe Newell'ın yaptığı açıklama ile kesinlik kazanan bu dedikodu, oyun dünyasında yaşanan heyecanı daha da arttırmıştı.

4446

Xi3 ve Valve birlikte bir açıklama yaparak, Steam için optimize edilmiş bilgisayar oyunu sisteminin yolda olduğunu duyurdu. Her ne kadar beklenen "Steam Box" adı açıklamada hiç kullanılmasa da ürün hakkında başka bir ad da belirtilmiş değil.

4447

Steam'in "Big Picture" moduna tam uyumlu olarak HD televizyonlarda bilgisayar oyunlarını oynamamıza imkan sağlayacak bu yeni konsol ile Steam, 3 büyük konsol üreticisine kafa tutmayı amaçlıyor. Ürün henüz geliştirilme aşamasında olduğu için, donanımı ve fiyatı hakkında bir yorum yapmak mümkün değil ama bu bilgiler de en kısa süre içerisinde yavaş yavaş kamuoyuna sunulacaktır.

Kaynak: ShiftDelete.Net (http://shiftdelete.net/valvein-oyun-konsolu-gorundu-42210.html)

hohmlec
29/01/2013, 12:55
ben bunla ılgılı bir cok sey okudum Gabe Newell diyor ki bu konsol modifiye edilebilecek yani işlemci ekran kartı gibi parcalarının değişebileceğini ve her türlü teknolojiye uyum saglıcagını soyledi benım anladıgım atıyorum ustunde 3. nesil ıntel ıslemcı var 4 veya 5 nesil işlemci takılabılecegını ve gtx 700 seri ekran kartı varken 800 ve 900 serıler takılabılrı gıbı anladım

Lexsarko
29/01/2013, 13:25
Ben konsolun kendisi için optimize edilmiş Valve'ın seçeceği partnerler tarafından üretilmiş özel donanımlarla geliştirilebileceğini düşünüyorum. Böylece Playstation gibi yıllar sonra yeni bir ürün çıkarırken, yenisini çıkarana kadar kullanıcılarını yıllarca eski ve yetersizleşmiş donanımla mağdur etmeyeceklerdir. Hem de cihazın donanımı daha sık güncellenebileceğinden, bu güncellemeler sayesinde Valve en iyi donanıma sahip olmak isteyen kullanıcılardan müthiş miktarda kâr elde edecektir.

Donanımların lego misali en basit kullanıcının bile kolayca yerleştirebileceği şekilde üretilmesini umuyorum. Öyle olsa gerçekten mükemmele yakın bir sistem olurdu.

Burakula
29/01/2013, 20:36
televizyona bağlanan ve sadece steam i çalıştıran bir bilgisayar gibi geldi bana. kasanızı ya da laptopunuz plazma tv nize bağlamaktan çok farkını göremedim.