PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nyx Assasin'e hangisi daha mantıklı?

KONYALIYOBAZ
02/02/2013, 22:01
Tartışmak istediğim konu Nyx ile mide gidilip Dagon kasılıp bunun 5 level yapılması mantıklı mı? Bunu bir çok oyuncuda gördüm açıkcası.

Bana soracak olursanız ufak bir matematiksel işlemle mantıksızlığı ortaya çıkıyor. 1300x4=5200

5200 gold'a kasılabilinecek mantıklı itemlar:

Ethereal Blade (Bence en mantıklısı)
Necro 3
Dagger + Force

Ethereal Blade: %40 fazladan magic damage alıyor üstünde kullanılan ünite. Mid-Late gamede 150-250 civarı mana burn damagei oluyor. 400 dagon. 260 impale.

Mana burn: 200 damagei var dersek etherealli üniteye fazladan 80 damage vuracak. Total: 280
İmpale: 260'ın %40'ı 104'tür. Fazladan 104 vuracak demek bu. Total: 364
Dagon: 400'ün %40'ı 160'tır. Fazladan 160 vuracak demek bu. Total: 560
Ethereal: 16 levelda 52 agilitymiz oluyor. 52x2+75=179. Total: 179

Etheralli total hasarımız (ulti dışında): 280+364+560+179= 1383

Dagon 5: 800 hasarı var.

Mana Burn: 200
İmpale: 260
Dagon: 800

Total: 1260

Not: Levelımız arttıkça ethereal daha fazla vuracak + karşıdaki ağır int herolara karşı daha fazla vuracaksınız ama dagon 5 buildinde damage sabittir.

Bazı arkadaşlar dagonu level arttırınca int veriyor mana poolumuz artıyor diyebilir verdiği 8 int'in hayatımızı kurtaracağını düşünmüyorum O.O

ViktorReznov
02/02/2013, 22:09
Valla karşısı ekmek değilse hiç gitmiyor ki zaten dagon. Ama yine de gidip birini tekleyerek kasmak asıl önemli olan. Pub da akıyor bu build.

Jedi
02/02/2013, 22:13
Zaten dagonun upgrade edilmesinin çoğu zaman kötü birşey olduğu bilinen bi gerçek.

Burakula
02/02/2013, 22:13
herşeyi totalden hesapladığın için hata yapıyorsun.

oyunun gidişatı farklıdır. oyuna göre ghost scepter gerekli olduğu durumlar olabilir. ama bence onlar dışında dagon 5 çok da mantıksız değil neden mi.

dagon kastıktan sonra(hatta kasmadan önce) full assasinate durumları kollayan durmadan gezen neredeyse hiç farmlamayan bir herodan bahsediyoruz. sürekli aksiyon içerisinde olan ve buyback de atması çok muhtemel bir hero için bence 3300 büyük kumar bana göre.

ayrıca 1300 demek her iki kilde bir dagonu ilerletmek demek. rakiplerinin artan leveline bu sayede ortak olur ve onlara 2 - 3 kill de bir artacak olan dps n ile tek atmaya devam edersin.ayrıca dagonu ilerletmek demek cd ve harcadığı mananın da düşmesi demek. mana burn le birleşince harika counter killer ortaya çıkıyor.(counter kill:kaçarkan durup birini teklemek)

onun haricinde dagonla necro ya da kellen tarzı itemları karşılaştırman bi kere bana göre yanlış olmuş. farklı oynayış tarzlarının itemleri bence onlar. hadi kellen önden birilerini tekleyebilmek için alınabilir. ama necro ya da diğer oynayış stilleriyle dps stilini karşılaştırma bence.

tabiki de cwyle pub oyunu da ayırmak lazm bu karşılaştırmada. bazen pub oyunlarda dakka 20 de mana botun yanına 2.6 k paranız birikebiliyor. bu durumda eaglesong alınabilir elbette. ancak cw oyunlarda oyun çok ilerlemedikçe etheral bitirebilene pek rastlamadım doğrusu ya.

KONYALIYOBAZ
02/02/2013, 22:22
herşeyi totalden hesapladığın için hata yapıyorsun.

oyunun gidişatı farklıdır. oyuna göre ghost scepter gerekli olduğu durumlar olabilir. ama bence onlar dışında dagon 5 çok da mantıksız değil neden mi.

dagon kastıktan sonra(hatta kasmadan önce) full assasinate durumları kollayan durmadan gezen neredeyse hiç farmlamayan bir herodan bahsediyoruz. sürekli aksiyon içerisinde olan ve buyback de atması çok muhtemel bir hero için bence 3300 büyük kumar bana göre.

ayrıca 1300 demek her iki kilde bir dagonu ilerletmek demek. rakiplerinin artan leveline bu sayede ortak olur ve onlara 2 - 3 kill de bir artacak olan dps n ile tek atmaya devam edersin.ayrıca dagonu ilerletmek demek cd ve harcadığı mananın da düşmesi demek. mana burn le birleşince harika counter killer ortaya çıkıyor.(counter kill:kaçarkan durup birini teklemek)

onun haricinde dagonla necro ya da kellen tarzı itemları karşılaştırman bi kere bana göre yanlış olmuş. farklı oynayış tarzlarının itemleri bence onlar. hadi kellen önden birilerini tekleyebilmek için alınabilir. ama necro ya da diğer oynayış stilleriyle dps stilini karşılaştırma bence.

tabiki de cwyle pub oyunu da ayırmak lazm bu karşılaştırmada. bazen pub oyunlarda dakka 20 de mana botun yanına 2.6 k paranız birikebiliyor. bu durumda eaglesong alınabilir elbette. ancak cw oyunlarda oyun çok ilerlemedikçe etheral bitirebilene pek rastlamadım doğrusu ya.

Ben hiç dagon kasma demiyorum. 1 level dagon yeterli diyorum. Yani 400 damage için 5200 gibi nerdeyse her itemı alabileceğin bir gold miktarını ziyan etmek mantıksız diyorum. Onun yerine ethereal-dagger-n3 alır daha kreatif oynarsın diyorum.

Zaten bahsettiğim olay level 16. Yani oyun yeterince ilerlemiş oluyor.

Raichoxunrefleksleri
02/02/2013, 23:03
Şahsi görüşüm , Dagon 5'in de Etheral Blade'inde çok yararlı olmadığıdır . Bana göre bir Guinsoo takıma daha çok yarar sağlıyacaktır . Kombatlarda önemli birini çok rahatça eksiltebilirisinz veya birinin hayatını kurtarabilirsiniz . Cooldown'u da düşük . Etheral Blade benim için luxury seçeneğinde , Dagon 5 ile birlikte .

Burakula
02/02/2013, 23:10
Ben hiç dagon kasma demiyorum. 1 level dagon yeterli diyorum. Yani 400 damage için 5200 gibi nerdeyse her itemı alabileceğin bir gold miktarını ziyan etmek mantıksız diyorum. Onun yerine ethereal-dagger-n3 alır daha kreatif oynarsın diyorum.

Zaten bahsettiğim olay level 16. Yani oyun yeterince ilerlemiş oluyor.

tamam da senin heabında dagon 1 den sonra eagle song alana kadar yani baya bir süre vuracağın skill damage artmıyacak ulti dışında. adamlar elinden kurtulmaya başlar. nice durumlarda adamı kovalıyım bi stun daha atym kesym derken ölür o birikmiş paranı da kaybedersin. orda anlatamk istediğim de buydu.

Axé Capoeira
02/02/2013, 23:22
nyx first item mana boots + dagger =)

canifeto12
03/02/2013, 00:29
ya dagger / n3 ten felan bahsediyorsunuzda bahsettiginiz kisiler genelde pub oyuncuları ve pub oyuncusu ( benim kanaatimce ) zor a gelemez . adamın zaten 4 tane skill i var . hepsi aktif . üstüne dagger üstüne n3 alsa kullanamaz bunları . alır ama kullanamaz . dagon almak ise basittir . 1e basarsın adama tıklarsın kill ini alırsın . hesap ettiginde evet dagon 1 de kalsa yeter ama sahsen ben build imi dizerken kullanıp kullanmayagımada bakarım . ve dediklerini almanın dısında kullanmakta bir yetenek istediginden .

arc + dagon5 = gg

napstar
03/02/2013, 00:48
Phase + Mom + Manta.

Heee bi' de Dagon 5'in Cooldown'ı 15 saniye :')

Insomniac
03/02/2013, 01:20
biz eskiden first bf+vlad kasıyorduk bir çoğunuz hatırlamaz ama o zaman bu kadar etkili bir hero değildi dagon upgrade olayı heroyu daha kullanışlı yaptı dagon dışında ne kasarsan kas herodan verim alamazsın diye düşünüyorum.
çok nadir orchid kasıyorum oda duruma göre dagon orchid uyumu güzel oluyor

EdwardGrieg
03/02/2013, 01:40
Bf Vlad dönemlerini biliyorum, ciddi ciddi bir ara deso falanda kasılıyordu. Fakat şimdi Nuker olarak oynandığı haliyle, bende senin gibi Dagon kasıp upgrade ediyorum. Ondan sonra ise genellikle Etheral Blade yapıyorum(Karsıda cok nuker yoksa).

MrFoseptik
03/02/2013, 02:26
etheral kasınca takım arkadaşlarında faydası daha çok olabilir. Ama etheral gibi gereksinimler shadow demon ya da pugna ile karşılanabilir.

Sercan<Michaell>
04/02/2013, 10:51
Mana bot + dagon + force + duruma göre dagon upgrade yada eternal, en son da bm

GreenEffect
04/02/2013, 17:00
Mana bot + dagon + force + duruma göre dagon upgrade yada eternal, en son da bm

benim build imi saydın diyebilirim :)

Raichoxunrefleksleri
04/02/2013, 17:15
Arcane - Force Staff - Guinsoo - Necro - Shiva -EoS

Berkantk
04/02/2013, 19:28
Pub için konuşursak; bence ilk item dagon en mantıklısı. Düz vuruşu zaten olmayan bir hero. Dagon'u direk upgrade etmek bence saçma ama ethereal'den sonra dagon 5 çok iyi gidiyor ki level 16'dan sonrasında zaten ultinin etki süresi ile cd'si eşit. Böyle bir durumdayken daha combat başlamadan 1 kişiyi gidip rahatlıkla tekleyebilirsiniz. Hadi o olmadı combat içindeykende 1 kişiyi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Muhtemelen mananız yetecek ve tekrar bir impale-mana burn-dagon combosu ile yarı hp civarında birini indirebilirsiniz ki bu 2 kişi etti. Bence dagon 5 - ethereal en mantıklısı. Baktınız bunlar yetersiz kalıyor, bir de orchid kasarsınız. Anti-mage, void (şansa bağlı) veya tarras çıkmış herolar haricindekileri çok rahat tekleyebilirsiniz. Çok fantastik düşüncelere gerek yok

Berkantk
04/02/2013, 19:30
Arcane - Force Staff - Guinsoo - Necro - Shiva -EoS
Sen o build'i oyunda kill almadan nasıl yapacaksın çok merak ediyorum. Ayrıca dps'te çıkartamayacaksın. Bu durumda heronun rolünüde merak ettim.

Woolridge
04/02/2013, 19:53
Sen o build'i oyunda kill almadan nasıl yapacaksın çok merak ediyorum. Ayrıca dps'te çıkartamayacaksın. Bu durumda heronun rolünüde merak ettim.

160 dakika süren oyunun support'u o.

Insomniac
04/02/2013, 20:31
hangi oyunda eos kasmaya kalksam item bitmeden oyun bitiyor :S

Raichoxunrefleksleri
04/02/2013, 20:39
Zaten hangi support bir oyunda full item kasmış ki ? Ben sadece uzun sürecek bir oyunda böyle bir build'e gideceğimi belirittim .

Krizalid
07/02/2013, 11:21
Dagon yapılacaksa 5'e çıkarılması her zaman mantıklıdır. Zaten Dagon 1 çok kötü bir item, ancak NA'ya falan yapılır işte. Dagon 5 biraz daha tolere edilebilir ama onun da ne kadar iyi olduğu tartışılır.

CoolStoryBro
07/02/2013, 12:04
Pub için konuşursak; bence ilk item dagon en mantıklısı. Düz vuruşu zaten olmayan bir hero. Dagon'u direk upgrade etmek bence saçma ama ethereal'den sonra dagon 5 çok iyi gidiyor ki level 16'dan sonrasında zaten ultinin etki süresi ile cd'si eşit. Böyle bir durumdayken daha combat başlamadan 1 kişiyi gidip rahatlıkla tekleyebilirsiniz. Hadi o olmadı combat içindeykende 1 kişiyi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Muhtemelen mananız yetecek ve tekrar bir impale-mana burn-dagon combosu ile yarı hp civarında birini indirebilirsiniz ki bu 2 kişi etti. Bence dagon 5 - ethereal en mantıklısı. Baktınız bunlar yetersiz kalıyor, bir de orchid kasarsınız. Anti-mage, void (şansa bağlı) veya tarras çıkmış herolar haricindekileri çok rahat tekleyebilirsiniz. Çok fantastik düşüncelere gerek yok

Katılıyorum.

Early ve Mid sırasında birini teklemek için Dagon 1+Skiller genellikle yeterli oluyor bu durumda rahat kasmaya devam ediyorsanız Dagon upgrade yerine Etheral gitmek ve sonrasında Dagon 5 yapmak çok daha mantıklı. Fakat karşıdaki herolar biraz tank ise ve bu yüzden combomuz yeterli olmuyor, tekleyemiyor 100-200 canla kaçırıyorsak önceliği Dagon upgrade'e vermek daha mantıklı hale gelir.

Bunun yanında yine kendi ve karşı takımdaki herolara göre Orchid, Necro, Hex gibi itemlara öncelik vermen gereken durumlar olabilir. Yani bu build de DotA'daki her hero buildi gibi klişe olarak "duruma göre değişir -.-" şeklinde sonuçlanıyor.