PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nyhuf / Hâlâ Yazmamışım.

Nyhuf
04/02/2013, 09:26
Herkese selam...
Özetle kendimi siz değerli gamehonor ailesine tanıtayım;
Adım Serhan. 19 yaşındayım ve gün geçtikçe hepiniz gibi yaşlanıyorum. DotA hayatımın büyük bir bölümüde yer alan takdir-e şayan bir oyun. 7 sene boyunca benimle büyüyüp gelişen bu oyun sayesinde bir çok şey öğrendim. Tanışmamıza vesile olan da DotA(2) beta key arayışları içersindeyken bu forumu google.com'dan bulmam. Zor olmadı aslında. Çünk(i) DotA(2) için en sıkı paylaşımlar burdaydı. Eski günlerdeki halini yitirmiş olsada gamehonor hâlâ en iyisi.

Gelelim "Bu oyun sayesinde bir çok şey öğrendim." cümlesine. Evet fazlaca bilgi edindim. İnsanlar hakkında! DTW/DTR döneminde tanıştığım insanların hiç biri göründüğü gibi değildi. Frozen Throne'un kendisini DotA olarak bildiğim zamanlardan bu yana oynamaktayım. O dönemdeki oyuncuların çoğunda; "Mirana'da arrow attım kral benim" havası olurdu. Bi ego tatmini moduna girerlerdi ve mutasyona uğrarlardı zaman içersinde. Biz o mâhlukatları acıyıp aramızda barındırdık. Şimdilerde ise yeni yeni oluşumunu henüz tamamlamamış bir kaç [-18] çocuğün elinde oyuncak oldu güzelim oyun. Bunun suçlusu onlar değil, bizleriz. Sen gidipte bu çocuğun olduğu oyunda; "Oww Shit You The Boss" gibi cümleler kurarsan olacağı budur. Zaten çocuk aklı oyundan başka bir şeye çalışmaz. Ne bilim saçma salak küfürler eder, güveniyorsan 1vs1 der. Sorsan "VS" ne diye apışıp kalıcak. 7 yıl boyunca ben bu mâhlukatlarla beraber oynamak zorunda kaldım. Hâlâ kademe kaydetmiş sayılmayız.

Ayrı olarak "KÜRT" lafını kullanan çok fazla ergenus var. Hor görmeye dayalı, çevreden emilime musait, kişiliği oturmamış kişilerin sıkça kullandığı bir kelimedir. Hangi oyunda karşıma çıkarsa; "Tamam Haklısın", "IRKÇI KARDEŞİM" gibi bir takım savuşturma reçetesi kullanıyorum.

(Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır.) [Hucurat Suresi- 13]

"Rabbiniz de birdir, babanız da birdir. Dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Acem, Acemin de Arab üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Yine kızılın kara üzerine, karanın da kızıl üzerine üstünlüğü yoktur. Hiç bir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Yalnız takva bakımından biri diğerine üstün olur."
(Ramuz- İbni Neccar)

NOT: Önemli olan unsurlar sadece adım ve yaşımdı. Hayatımın her günü dünden farklı değildi.
Uyandım, yüzümü yıkadım yaşlanmak üzere uyudum....

D1e-_-
04/02/2013, 10:02
Hoşgeldin serhan, aklı bayağı başında birine benziyorsun :)

Berkantk
04/02/2013, 10:14
Hoşgeldin serhan kardeş. Boşa yaşamayaraktan dota oynuyon belli ki. Yani beyninin dota haricinde kullanıyorsun. Takdir ettim.

ViktorReznov
04/02/2013, 14:41
Ben de beynini dotada kullanmasını taktir ettim. Velhasıl bir çok insan onsuz oynuyor gibi geliyor bazen.

TauHunter
04/02/2013, 15:45
hg.......

Nyhuf
05/02/2013, 00:41
Hoş gördük arkadaşlar. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

FuatKoseoglu
05/02/2013, 01:23
Hoşgeldin Serhan. Biran yazını okurken sayfayı çeviresim geldi o derece.

Nyhuf
05/02/2013, 01:58
Hoşgeldin Serhan. Biran yazını okurken sayfayı çeviresim geldi o derece.
Teşekkür ederim...

TauHunter
21/04/2013, 00:13
Genellikle çok sinirlendiren insanlara "Kürt herif" diye bağırırım ki kötü bir alışkanlığımdır. Şahsen benim alışkanlığımın ergenlikle alakası yoktur. Çoğu tanıdığım Kürt asıllı insanlar tarafından pek olumlu davranışlar alamadım. Bütün pis oyunlar satmalar varsa hep Kürtlerden gördüm. Hep nefret etmişimdir ama tanıdığım iyi niyetli hatta tanıdığım en kişlilikli adam Kürt idi diyebilirim. Genellikle zeki olanları siyasal bilimler, din ve sosyolojiyle ilgileniyor ve iyi niyetli, kültürlü ve hoşgörülü insanları var. Çok az gördüm böyle insanları. Her toplumun insanını da 4/4lük bekleyemem tabiki ama o bazıları hayatıma çok dert kattılar.

Gehenna
21/04/2013, 02:59
İyi forumlar adaşım,hoş geldin.