PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazanmak mı Zevkiniz ?

canifeto12
05/02/2013, 01:01
NOT : BEYLER İSTERSENİZ EN ALTTAKİ SORUYU OKUYUN CÜNKÜ DİĞER YUKARDAKİLER SANIRIM HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMİYOR

beyler gecen sefer dota2 de takılırken oynadıgım oyunlara baktım . sonra maglup - galibiyet sayıma baktım ve üzücü bir tablo ile karsılastım . malesef öncedende oldugu gibi yenilgim galibiyetimden yüksekti . sonra en son oynadıgım oyunlara baktım . güzel oynadıgım heroların %90 nı ile oyunu kazanıyorum fakat normal oynadıgım yani oynamak istedigim fakat sadece skillerini bildigim . bazen güzel bazen kötü oynadıgım oyunların yarısında kaybediyorum . bide isin içine ruslar girince normal oynadıgım herolar ile kazanma oranım iyice düsüyor . simdi aklıma takılan soru su . biri benim win rate ime bakarak bana ezik diyebilir . belkide öyleyimdir bilemiyorum fakat bu kadar seyi anlatmamın asıl sebebi su

bir oyuna giriyorsunuz ve aklınızda oynamak istediginiz bir hero var . oyuna girdigniz karakter secme ekranına geldignizde siz direk istedigniz heroyu mu alırsınız yoksa herkesin pick yapıp gerekli olan heroyu mu almayı secersiniz .

bide su var . mesela millet aldı hero sen gec kaldın . senin alacagın hero takıma zarar vercek . tank lazımken sen carry istiyorsun .

anlamabilirsiniz . olabilir . bende aklımdakini cümlelere nasıl dökecegimi bilememis olabilir .

yani merak ettigim sey. bir oyunu kazanmak pahasına istemediginiz heroyu alırmısınız . cünkü ben boyle yaptıgım için bu maglup - galibiyet sayımdan yüksek .

Lsx
05/02/2013, 01:13
Aynı sorun bende de var malesef..Oyuna girdiğimde o an canım ne cekerse o heroyu pickliyorum. Ama seçtiğim hero carry ise genelde support pick fazla olmuyor ve kurye ward sıkıntısı oluyor.Takıma göre picklesem genellikle kazanıyorum ama trax alıp right-click ile oyun kazanacağıma puck alıp kaybetsem bile zevk alma mantığı var bende.Sonra "bu lwlde bu kadar win mi var ?" puhaha muhaha diyenler oluyor tabi :D Bakıyorsun bunu diyen adama son oyunlar trax-troll-mortred-slark-trax-trax-ursa-skeleton king :D

TauHunter
05/02/2013, 01:15
forumda böyle uzun yazıları görünce direk anasayfaya gidiyorum nedense

FuatKoseoglu
05/02/2013, 01:20
Win rate eziklik yaratmazda. Direk rage picklik tamamen bir ezikliktir kanımca. Kimse aksini ispatlayamaz bana. Tank lazımken carry almakta Ruslara laf atiyorken kendinizin Rus olmasıdır.

Pr0.
05/02/2013, 01:35
Son picklerde takımda 2 tane carry varken hala carry alıyorlar :(

canifeto12
05/02/2013, 01:45
forumda böyle uzun yazıları görünce direk anasayfaya gidiyorum nedense

dostum not var orda onu okursan hepsini okumana gerek kalmaz

ayrıca cok sinir oluyorum bu sekile picklemeye . istedigimi alıp kazanmak bu kadar zor olamaz ya . hem kazanmak istiyorum hemde istedigim heroyu almak . acaba cok mu sey istiyorum

napstar
05/02/2013, 01:49
90 oyun art arda Pudge al. Denedim %100 çalışıyor.

Burakula
05/02/2013, 01:49
pub oyunu ne için oynadığına baplı olarak değişir tamamen. şimdi puppey gibi sadece bir heroyu trainlemek için pub atıyorsan first pick sen yaparsın takımın da sana uyar böylece. canın bir heroyu çekiyorsa da bu geçerli. ama canın sırf dota oynamak beraber güzel vakt geçirmek istiyorsa takıma karşıya göre falan beklersin. durum budur yani. ama senn canın hep bir heroyu çekiyorsa ve kimse de sana uymayıp kafasına göre pickliyorsa o senn düştüğün oyunun kalitesinden.

Nyhuf
05/02/2013, 02:03
Dünya insanı kibirlidir. Kibir dotada carry olarak adlandırılır.

Berkantk
05/02/2013, 10:47
Eğer karşısı bir mid picklemişse direk bir mid alırım. Ezilmeyecek şekilde. Hee baktım karşısı almıyor. Bizim takım abanmış. Jungle fix. Kazanmak zerre umrumda değil. Oyun 70-80 dk çekişmeli sürsün yenilsem de hiç koymaz. Sadece takımdakiler spastik gibi oynamasın.

DawSoN
05/02/2013, 11:04
yıllarca Dota oynadım , 5-6 ay gibide kısa bir süre dota 2 oynadım ezsemde , ezilsemde yanımdakı carry 'i supportlamaktan hep zevk aldım yanımdaki carry kill aldıgındada mutlu oldum ama benim söyle bir avantajım vardı yıllarca hep aynı kisilerle oynadım, senin anlatmak istedigine gelince ; pub oyun biraz kendi zevklerini öne cıkarmak icindir bence neden takıma göre hero seceyim ki ? pub oyunun amacı ne ? tamam takım arkadaslarınla veya bildigin insanlarla oynuyosan zaten takıma göre secersin hero'nu(CW'den bahsetmiyorum) ama pub oyunlarda rastgele girmissen kendi kafana göre takıl zevkini cıkar ama su var oyunu kaybettıgınde'de üzüluyorsan ve sen oyunda 2 tane carry varken 3.yü seçen kişisen arkadaslarında dedigi gibi burdaki Rus Gelin sensin dostum :) İnt herolar her zaman zevkli olmuştur bu tarz oyunlarda ben mesela int heroların bagımlısıyım =) bana kalırsa zeka işidir ve tecrübe işidir birazda dota da :) Kolay gelsin

samet33
05/02/2013, 12:07
Bizim Grupla Girersem suport oynuyorum çünkü tank ve carry oynuolar daha çok bana suport kalıyor ve zevkli oluyor seviyorum ama mesela düne kadar hep mağlubiyet sayım yüksekti 2 gün tek başıma 10 maç attım gyro ve weaver seçtim sadece mid oyadım ve 10 maçıda aldım tabi birazda şansım iyihaber gitti ve artık win sayım daha yüksek ilk defa o_O

Raichoxunrefleksleri
05/02/2013, 12:26
İnsanlar carry'yi diğerlerinden daha üstün bir rol olarak görüyorlar bu yüzden publar'da genellikle 3-4 tane carry oluyor . Sonra carry'yi genellikle solo kastırıyorlar (!) , tabi 2 tane range nuker'e karşı nasıl kasabilirse . Üstüne bir de Orb-Walking yapacak bir hero varsa oynamaya gerek yok .

Genellikle oyuna göre alırım ve carry varsa cs almakta noobsa bile kastırırım . Kesinlikle crebini çalmam , her türlü desteği sağlarım . Zaten ondan sonra da oyunu kaybedersek en azından benim yüzümden kaybetmemişizdir .

Ratz
05/02/2013, 13:47
Direk random atıyorum en iyisi:D

TNTacme
05/02/2013, 13:56
r2 alıcan win alıcan

Sercan<Michaell>
05/02/2013, 15:20
Direk oyun başı mid diyip mide geçerim. Hiç tanımadığım adamla lane mevzusune giremem geçen bi sand king vardı yanımda sözde support adam bende void var adam crep almak için stun atıyordu. Ya nc girerim ya mide geçerim roam da olabilir.

Krizalid
07/02/2013, 11:00
NOT : BEYLER İSTERSENİZ EN ALTTAKİ SORUYU OKUYUN CÜNKÜ DİĞER YUKARDAKİLER SANIRIM HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMİYOR

beyler gecen sefer dota2 de takılırken oynadıgım oyunlara baktım . sonra maglup - galibiyet sayıma baktım ve üzücü bir tablo ile karsılastım . malesef öncedende oldugu gibi yenilgim galibiyetimden yüksekti . sonra en son oynadıgım oyunlara baktım . güzel oynadıgım heroların %90 nı ile oyunu kazanıyorum fakat normal oynadıgım yani oynamak istedigim fakat sadece skillerini bildigim . bazen güzel bazen kötü oynadıgım oyunların yarısında kaybediyorum . bide isin içine ruslar girince normal oynadıgım herolar ile kazanma oranım iyice düsüyor . simdi aklıma takılan soru su . biri benim win rate ime bakarak bana ezik diyebilir . belkide öyleyimdir bilemiyorum fakat bu kadar seyi anlatmamın asıl sebebi su

bir oyuna giriyorsunuz ve aklınızda oynamak istediginiz bir hero var . oyuna girdigniz karakter secme ekranına geldignizde siz direk istedigniz heroyu mu alırsınız yoksa herkesin pick yapıp gerekli olan heroyu mu almayı secersiniz .

bide su var . mesela millet aldı hero sen gec kaldın . senin alacagın hero takıma zarar vercek . tank lazımken sen carry istiyorsun .

anlamabilirsiniz . olabilir . bende aklımdakini cümlelere nasıl dökecegimi bilememis olabilir .

yani merak ettigim sey. bir oyunu kazanmak pahasına istemediginiz heroyu alırmısınız . cünkü ben boyle yaptıgım için bu maglup - galibiyet sayımdan yüksek .

Bir heroyu oynamak istiyorsam o heroyu alırım kafamda bir şey yoksa ya random atarım ya da takımı tamamlarım. Cevabı da bu kadar basitmiş niye bu denli uzun yazdın?

Ha ama zaten Eurobattle'da pub game falan oynuyorum iki kişi falan giriyoruz baktım takım Gondar Snip Antimage'den oluşmuş e o zaman "/f w çık çık çık" yazıyorum :D :D Vaktim bol değil o kadar da.

fikho
21/04/2013, 16:05
ben şöyle diyim kazanmanın yanı sıra zevk aldığım heroları oynarım oyunu kaybetsem bile zevk almam önemli bu yüzden benimde galibiyetim mağlubiyetimden azdır önemli olan zevk almak :) bence

Aerogel
21/04/2013, 16:30
Direk random atıyorum en iyisi:D

853 gold ile oyuna başlamakta kötü alışkanlık yapıyor sonra :D

Ben herzaman pickleri bekliyorum. Hem bizim takıma hem rakibe uygun pick almaya bakıyorum. Bu konuda ki en iyi çözüm. Kendi arkadaşlarınla girmek olucaktır.

TauHunter
21/04/2013, 17:04
Kazanmaksa şekliniz rus serverına bekleriz

WHY YOU LITTLE
21/04/2013, 17:07
Kazanmaksa şekliniz rus serverına bekleriz

(kazanamadı)

FeedGuaranteed
21/04/2013, 17:08
Carry bana kalmadıkça ve carry alan adam beyin özürlü değilse ben bir şekilde eğleniyorum

Hapkido
21/04/2013, 21:58
Bah meselam ben şincik noobum taam mı? Bundan dolayı da tağıdıklerle oynadığımda meselam bağa hep bi hero söylerle ben oğu alırım. Oğun tışında eğer tağıdıklarla oynamadığımda isek geğelde rantom atarım. Ha pundan tolayi cağinun istediğinu yapabilirsun.

tranq
21/04/2013, 23:28
Ben hep random atıyorum ama win sayım tabikide lossdan 70-80 fazla oyunculuğada bağlı