PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ORPG Anket 1 (lütfen katılın)

Vulcan
11/02/2013, 14:22
JFA ORPG'de yaratıkların canları ile ilgili yapacağım 2 sistem var.

Şu an yaptığım şey her oyuncu slotu başına hp'leri 2 kat artıyor (örnek: 2 kişi oynarken eşkiyanın 60 canı varsa 3 kişi ile 90 4 kişi ile 120 gibi) fakat burada birşey danışmak istiyorum.

Sabit Sistem: Bir eşkiyanın canı 2 oyuncu olsada 60, 8 oyuncu olsada 60

Arttırımlı sistem: Bir eşkiyanın canı 2 oyuncu ile 60, 3 oyuncu ile 90, 4 ve üzeri oyuncu ile 120

Sizce yaratıkların canları slot başına artmalımı
Yoksa oranları sabitmi olmalı

Not: Oyun 2 takım olarak oynanıyor ve her takımda 4'er tane oyuncu oluyor ve bu sayı çok büyük ihtimalle 5v5'e yükselecektir
Not 2: Benim yaptığım sisteme göre can artışı şu şekilde olacak
1 oyuncu (single player oynanmıyor)
2 oyuncu (60 canlı eşkiya)
3 oyuncu (90 canlı eşkiya)
4 oyuncu (120 canlı eşkiya)
5 oyuncu ve üzeri (aynı, çünkü 2 ayrı takım olacağı için bir takım için eşkiyanın canı 120 değil 240 olursa çok zor olur)

Sabit oranlar mı slot başına mı yoksa başka bir fikriniz var mı

WrongheR
11/02/2013, 14:36
Bu hplerin oynanması yerine exp rate düşürülsün.1 oyunculu baz alınır.

1 oyuncu : %100 exp
2 oyuncu : % 97 exp
3 oyuncu : % 94 exp
4 oyuncu : %90 exp ...... gibi

Vulcan
11/02/2013, 14:39
Hmmm bak o'da güzel fikir lan aslında fakat zaten oyuncu sayısı arttıkça exp bölünüyor oyunculara.

ViktorReznov
11/02/2013, 15:12
Arttırımlı olsun ama çarpanı iyi ayarlamak gerekir.

busterer
11/02/2013, 17:35
Kesinlikle sabit sistem diyorum herkezin aynı lwlde olacagı ve aynı yerlerde kasılacagı fikrine kapılmanız yanlıs. diyelim 2 kisi 20 lwl ben 50 adamlar sırf oyunda diye benimde zorlanmam yanlıs olur.

Vulcan
11/02/2013, 17:43
Herkes aynı seviyede olacak demedim ki ? Sonuçta herkes kendi levelına göre yerlerde olacak. Adam level 12 iken level 60 yaratıkların yanına giderse sabit sistem olsa ne fark edecek arttırımlı olsa ne fark edecek

WrongheR
11/02/2013, 20:26
ben herkese bölünmesini kastetmedim 2 kişi iken gnoll'dan 50 exp geliyor 4 kişi olunca bu yine aynı olacak bu 45 45 gelsin olayı olsun

Vulcan
11/02/2013, 21:21
Kesinlikle sabit sistem diyorum herkezin aynı lwlde olacagı ve aynı yerlerde kasılacagı fikrine kapılmanız yanlıs. diyelim 2 kisi 20 lwl ben 50 adamlar sırf oyunda diye benimde zorlanmam yanlıs olur.

Bu seferde ne olacak söyleyeyim. Clan Devil veya Clan Reaper tamamen dolu olmadan boss'ları kesmeni abartı seviyede zorlaşacak ve bazı yerlerde ilerleyemeyeeksiniz bile

Arttırımlı sistem olursa 2 tane çok sağlam adam ilerleyebilir fakat arttırımlı sistem olmazsa oyunun zorluğunu bütün slotlar doluykenmiş gibi ayarlayacağım için maksimum değerler üzerinden hp'leri çakacam.

JrSouL
24/02/2013, 18:59
Bu seferde ne olacak söyleyeyim. Clan Devil veya Clan Reaper tamamen dolu olmadan boss'ları kesmeni abartı seviyede zorlaşacak ve bazı yerlerde ilerleyemeyeeksiniz bile

Arttırımlı sistem olursa 2 tane çok sağlam adam ilerleyebilir fakat arttırımlı sistem olmazsa oyunun zorluğunu bütün slotlar doluykenmiş gibi ayarlayacağım için maksimum değerler üzerinden hp'leri çakacam.

teamleri doldurmadan kesmek zor olur ama her zaman teamleri doldurcak player bulmak sıkıntı olabilir onun yerine tek bi team olursa daha iyi olmaz clan reaper 2 clan devil 2 kişi olcağına bi clanda 4 kişi olması daha mantıklı gibi böylece oranla arttırmak yerine yüksek ve sabit hp daha yerinde olur

Edit : Şimdi biz nerde pvp yapcaz dersenizde pvp için özel bi yer olabilir girdiğinde tarafsız olduğun bi yer mesela