PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valve Ruslara Yenildi

napstar
11/02/2013, 20:12
Cyborgmatt'in blog'unda yaptığı açıklamaya göre yeni güncellemede gelecek olan bölge seçim ekranı;

4511

ViktorReznov
11/02/2013, 20:27
La olum bi gidin diyesi geliyor insanın.

berkbegins
11/02/2013, 22:10
oooh süper olmuş :D

Burakula
11/02/2013, 23:24
biryerlerden duyduğuma ve okuduğuma göre(güvenilir değil) avrupada bazı gruplar dota2 için ek bir client kurma peşindelermiş. bu ek client ruslardan izole olcakmış tabiki de valve böyle birşeye asla izin vermiyeceğinden uğraşlar gizliymiş. bazıları böyle birşeyin olabileceğine ihtimal vermemekle beraber bazıları da bunun mümkün olduğunu fakat açılır açılmaz kapanacağını söyluyor. yine de duyan herkes destekliyor çünkü kapansa bile bu olayın ortadaki vahim durumu gösterebilecek bir eylem ya da tepki olacağı kanaatindeler.

Nighthawk
11/02/2013, 23:42
Ruslardan izole yapmaları teknik olarak imkansız. Girmek isteyen ayarını yapar bal gibi de girer. Dota 2'nin LAN desteği çıkmadan da yapamazlar. Yaptıklarında tutmayacağını da şimdiden öngörüyorum. Yapmaya çalışanlar da kutsal bir amaca hizmet etmiyorlar tek dertleri işin ucundan para kazanmak.

Ayrıca Rus'suz oyunlar oynadığınızda bir süre sonra anlayacağınız şey sorunun Rus'lar olmadığı. Evet US sunucularında bile chatten Rusça saydıranlarla karşılaşabiliyorsunuz. Ama her milletten insan oyununuzun içine etme potansiyeline sahip. Ben 2006'dan beri DotA oynuyorum, bu her zaman böyleydi. 5'er kişilik 2 takımla oynanan, insanların hırsları ve egoları tavan yapmış halde oynadığı, 1 kişinin yaptığı 3-5 yanlış hareketin bile oyuna mal olabildiği bir takım oyununda, her zaman bundan şikayet edilecek.

WeRdeR WeReMeM
11/02/2013, 23:47
Ruslardan izole yapmaları teknik olarak imkansız. Girmek isteyen ayarını yapar bal gibi de girer. Dota 2'nin LAN desteği çıkmadan da yapamazlar. Yaptıklarında tutmayacağını da şimdiden öngörüyorum. Yapmaya çalışanlar da kutsal bir amaca hizmet etmiyorlar tek dertleri işin ucundan para kazanmak.

Ayrıca Rus'suz oyunlar oynadığınızda bir süre sonra anlayacağınız şey sorunun Rus'lar olmadığı. Evet US sunucularında bile chatten Rusça saydıranlarla karşılaşabiliyorsunuz. Ama her milletten insan oyununuzun içine etme potansiyeline sahip.

Aynen sorun Rus'larda değil sorun Türkler'de. Geçen bir oyunda kötü oynadık adamın etmediği küfür kalmadı. Çoluk çocuklara yasaklanmalı bence bir şekilde bu tarz oyunlar.

canifeto12
11/02/2013, 23:52
Aynen sorun Rus'larda değil sorun Türkler'de. Geçen bir oyunda kötü oynadık adamın etmediği küfür kalmadı. Çoluk çocuklara yasaklanmalı bence bir şekilde bu tarz oyunlar.

oyun +18 olsun . bizim olsun

Burakula
11/02/2013, 23:52

Ayrıca Rus'suz oyunlar oynadığınızda bir süre sonra anlayacağınız şey sorunun Rus'lar olmadığı. Evet US sunucularında bile chatten Rusça saydıranlarla karşılaşabiliyorsunuz. Ama her milletten insan oyununuzun içine etme potansiyeline sahip.

haklısın ruslar isterse her türlü dalarlar fakat burdaki amaç sanırsam farklı. valveye siz yapamazsanız biz kendimiz deneriz tarzında bir mesaj vermek.

evet belki tamamı değil ancak sorunun temeli ve çoğunluğu ruslardan kaynaklı. dota1 oynarken mh nin de az olduğu vakitlerde sadece Türklerle oyun atıyorduk. Ancak tanıdık oyun vs atıyorduk ki tanıdık oyun atmadığımızda bile şu anki kadar sık cinnete gelmiyorduk bu kadar çok şikayet etmiyorduk Türk dota rating ya da pd rating sistemleriyle bu işe küçük katkılarda bulunmuşlardı. dota2 de sözde bunun çok daha gelişmişi olması lazm ancak gelin görün ki dota1 de her gün 10-15 oyun atan ben d2 de ard arda 3 rus game den sonra tüm oynama hevesimi kaybediyorum. bazıları Türkler daha beter falan diyorlar ama ben hiçbir milletin(en azından avrupadaki) ruslardan daha beter olabileceğini sanmıyorum buna türkler de dahil. sırf Türk clienti açılsa çok net geçerim yani.

Nighthawk
11/02/2013, 23:59
DotA'da oynarken oyunda 6 kişi MH kullanıyor farkına varmadan oynuyorsun kafan rahat. Dota 2'de kötü oynayan adamın üstüne tıklıyorsun bakıyorsun Russian Federation, başlıyorsun sövmeye. Bu karşılaştırma mantıklı değil. Ha bana göre mantıklı diyorsan, DotA hala oynanabilen bir oyun, Dota 2 zorla değil.

Valve'e mesaj vermeyle olsaydı, 100 kere Half-Life 3 çıkmış olurdu. Ki Rusları banlamaktan çok çok çok daha mantıklı bir istek Half-Life 3. Varsa mesaj vermeye niyeti olan, arkama yaslanıp gülerek izlerim.

canifeto12
12/02/2013, 00:03
burdan valveye mesaj yolluyorum .
Half - Life 3 ü cıkarın

TauHunter
12/02/2013, 02:37
Ruslar kendi kötülüklerini fark edemediği gibi avrupa serverinde rusça bilmeyen 9 insanla rusça iletişim kurma çabasındalar.

Türk oyuncularında ego problemi var. Zaten genel olarak pub oynayan vatandaşımız support oynayamaya, tavuk ve obs almaya, farm bırakmaya, kill bırakmaya niyeti yoktur. Eğer suplanamadıysa, karşı takım farmlamasına izin vermediyse takımın aptallığı oluyor. Eğer o oyunda suplandıysa, güzelce farmlayıp istediğine ulaştıysa hemen ego tavan yapıyor. Egosu yüzünden oyunu kaybeden oyuncular var. Sadece dotada değil lolde de var ( hemde bol bol).

oyun +18 olsun . bizim olsun

+18 olursa sen nasıl oynayacaksın?

Sercan<Michaell>
12/02/2013, 09:48
Bir zamanlar Elwindin de dediğini gibi. "Wepla benim serverim onu benden çaldılar amele dolu orayı tekrar kaliteli yapmak istiyosak sadece ben oynucam tek başıma weplada sadece ben oynarsam çok kaliteli server olur."

Bir oyunu hem iyi hem kötü oyuncular oynar. Sadece iyi oyuncular oynamaz. Dota takım oyunu olduğu için Almanya kaybettiği için biz de kaybetmiş sayıldık modu oluyor biraz ama o da tuzu biberidir. Ha bir de işin şu tarafı var bazen feeder ruslara rağmen oyunu böyle söke söke alıyosun ya normal şartlarda yensem o kadar sevinmem.

canifeto12
12/02/2013, 13:39
Ruslar kendi kötülüklerini fark edemediği gibi avrupa serverinde rusça bilmeyen 9 insanla rusça iletişim kurma çabasındalar.

Türk oyuncularında ego problemi var. Zaten genel olarak pub oynayan vatandaşımız support oynayamaya, tavuk ve obs almaya, farm bırakmaya, kill bırakmaya niyeti yoktur. Eğer suplanamadıysa, karşı takım farmlamasına izin vermediyse takımın aptallığı oluyor. Eğer o oyunda suplandıysa, güzelce farmlayıp istediğine ulaştıysa hemen ego tavan yapıyor. Egosu yüzünden oyunu kaybeden oyuncular var. Sadece dotada değil lolde de var ( hemde bol bol).

+18 olursa sen nasıl oynayacaksın?

benim gerekirse 1 sene oynamam .
ayrıca benim akıl yasım +18 sen merak etme :) . laf sokma cabalarınada girme

TauHunter
12/02/2013, 16:29
benim gerekirse 1 sene oynamam .
ayrıca benim akıl yasım +18 sen merak etme :) . laf sokma cabalarınada girme

Ergenlerin yeni bahanesi akıl yaşı. +18 diyeceğine ciddi oynarız desen daha mantıklı olurdu. 18 yaşından sonra menopoza girmiyor insanlar.

Bir zamanlar Elwindin de dediğini gibi. "Wepla benim serverim onu benden çaldılar amele dolu orayı tekrar kaliteli yapmak istiyosak sadece ben oynucam tek başıma weplada sadece ben oynarsam çok kaliteli server olur."

Bir oyunu hem iyi hem kötü oyuncular oynar. Sadece iyi oyuncular oynamaz. Dota takım oyunu olduğu için Almanya kaybettiği için biz de kaybetmiş sayıldık modu oluyor biraz ama o da tuzu biberidir. Ha bir de işin şu tarafı var bazen feeder ruslara rağmen oyunu böyle söke söke alıyosun ya normal şartlarda yensem o kadar sevinmem.

"Polise gidiyorum şimdi wepla benim serverımdır TMM MIIIIII?"

GreenEffect
12/02/2013, 18:32
DotA'da oynarken oyunda 6 kişi MH kullanıyor farkına varmadan oynuyorsun kafan rahat. Dota 2'de kötü oynayan adamın üstüne tıklıyorsun bakıyorsun Russian Federation, başlıyorsun sövmeye. Bu karşılaştırma mantıklı değil. Ha bana göre mantıklı diyorsan, DotA hala oynanabilen bir oyun, Dota 2 zorla değil.

Valve'e mesaj vermeyle olsaydı, 100 kere Half-Life 3 çıkmış olurdu. Ki Rusları banlamaktan çok çok çok daha mantıklı bir istek Half-Life 3. Varsa mesaj vermeye niyeti olan, arkama yaslanıp gülerek izlerim.

kesinlikle katılıyorum

canifeto12
12/02/2013, 21:59
Ergenlerin yeni bahanesi akıl yaşı. +18 diyeceğine ciddi oynarız desen daha mantıklı olurdu. 18 yaşından sonra menopoza girmiyor insanlar.

"Polise gidiyorum şimdi wepla benim serverımdır TMM MIIIIII?"

olmadı beraber dota ya döneriz . ayrı ayrı oynamaktansa beraber oynayalım dimi :)