PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota2 minimap

Ggion
15/02/2013, 15:23
Dota2 de minimap kontrolune bir türlü alışamadım.Dota da çok daha kolay ayırt ediliyordu.Dota2 de renkleri değiştirebiliyor muyuz dotadaki gibi?

A'ya basınca çıkan atack işareti de çok kötü ya.

napstar
15/02/2013, 15:38
Dota2 de minimap kontrolune bir türlü alışamadım.Dota da çok daha kolay ayırt ediliyordu.Dota2 de renkleri değiştirebiliyor muyuz dotadaki gibi?

Minimap'e alışırsın.

İkincisine tamamen katılıyorum.

napstar
15/02/2013, 15:39

Minimap'e alışırsın.

edit: Beyler site çok yavaş bu aralar, 900 kere atmadığına şükrettim. Silin bunu lütfen :'(

berkbegins
16/02/2013, 03:21
Minimap'e alışırsın.

Edit : beni bari rahat bırak kerem

CoolStoryBro
20/02/2013, 01:27
Aslında simgeleri farklı olduğu için alışman zor olmaz ama tabi değiştirmen de mümkün. Bunun için oyun menüsünden Settings/Game/Interface dizinine gidip Minimap Simple Colors seçeneğini aktif hale getirmelisin böylece DotA'daki gibi Yeşil/Kırmızı renklere dönecektir tüm hero simgeleri.

Ayrıca aynı dizinden minimap ile ilgili başka ayarlarda yapman mümkün, Bunlar; alt'a basınca hero sembolleri yerine isimlerinin yazması ya da normal simgeler yerine sürekli isimlerin yazması gibi şeyler. Bu ve bunun gibi ayarların daha fazlası konsol komutlarıyla yapılıyor aslında, onlara bir göz atmanı tavsiye ederim.

Bir de "dota_minimap_hero_size_xxx" konsol komutunu tavsiye ederim. xxx yerine değer gelicek orjinali 600, ben 800 kullanıyorum. Bu komut minimapteki hero simgelerinin boyutunu büyütmek/küçültmek için kullanılıyor standartı bana biraz ufak geldiği için daha belirgin olması için büyük kullanıyorum.

Ayrıca A'ya basınca çıkan Attack imlecini ve diğer tüm imleçleri değiştirmen mümkün bunun için şurada (http://www.gamehonor.com/showthread.php/16478-Dota-2-Mouse-%C4%B0mleci-K%C3%BC%C3%A7%C3%BCltme-Yard%C4%B1m?p=177310&viewfull=1#post177310) anlattıklarımı uygulamalısın. Ama ben orada default değişikliği için o dosyaları değiştirmeyi söylemiştim. Attack dosyaları değişikliği içinse "cursor_attack_default" ve "cursor_attack_team" dosyalarını değiştirmek gerekiyordur.