PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.78 değişim listesi fikirleri

BorisPeace
18/02/2013, 23:34
6.78'in çıkma zamanı giderek yaklaşırken böyle bir konu açmak istedim. Birlikte düşünerek kahramanların nasıl daha etkili ve dengeli olabilecğeini tartışabiliriz. Aşağıya birkaç örnek yazdım, sizin de yorumlarınız ile bu listeyi giderek genişletebiliriz. Yapılan yorumlarla konuyu düzenleyip ortak bir değişim listesi fikrine ulaşabiliriz.

Bakalım 6.78 değişim listesi bu listeye ne kadar benzeyecek :3

Kahramanlar
:axe: Axe
- Berserker's Call artık Battle Hunger'a sahip üniteleri de etkileyecek.

:atro: Bane Elemental
- Başlangıç hareket hızı 315'ten 305'e düşürüldü.
- Brain Sap artık Nightmare'li bir üniteye atıldığında 1 saniye sersemletecek.

:blood: Bloodseeker
- Bloodrage'in verdiği Saldırı Gücü %30/%60/%90/%120'den, %30/%40/%50/%60'a düşürüldü.
- Bloodrage artık kimin üstünde aktif olursa olsun, aktif olduğu sürece Bloodseeker'a Saldırı Gücü değerinin yarısını verecek. (Kendi üstüne atarsa toplam %45/%60/%75/%90 Saldırı Gücü kazanacak, başka herhangi birine atılırsa -dost ya da düşman- %15/%20/%25/%30 Saldırı Gücü kazanacak)

:brood: Broodmother
- Spawn Spiderling ile yaratılan Spiderling sayısı 1/2/3/3'ten 0/1/2/3'e düşüldü.
- Spiderling ve Spiderite'ların binalar vurduğu hasar %40'tan %50'ye yükseltildi.

:ck: Chaos Knight
- Chaos Bolt mermi hızı 1000'den 800'e düşürüldü.

:cm: Crystal Maiden
- Brilliance Aura, Crystal Maiden öldüğünde etkisini kaybetmeyecek.
- Aghanim's Scepter artık Freezing Field hasarını attırmayacak. Onun yerine dolum süresini her seviyede 70 saniye azaltacak (150/120/90'dan 80/50/20 saniyeye).

:es: Earthshaker
- Echo Slam ilk hasarı 160/210/270'ten 150/200/250'ye düşürüldü.
- Echo Slam sekme hasarı 40/55/70'ten 45/60/75'e yükseltildi.

:davi: Dragon Knight
- Elder Dragon Form dolum süresi 115'ten 60'a düşürüldü.
- Elder Dragon Form süresi 60'tan 30'a düşürüldü.

:wisp: Guardian Wisp
- Relocate mana bedeli 100'den 100/125/150 olarak değiştirildi.

:husk: Huskar
- Burning Spears süresi 7 saniyeden 5/6/7/8 saniye olarak değiştirildi. Saniye başına hasarı 4/8/12/16'dan 6/10/14/18'e yükseltildi. (Toplam hasar 28/56/84/112'den 30/60/98/144'e yükseltildi.)

:jugg: Juggernaut
- Temel Saldırı Zamanı 1.6'dan 1.7 saniyeye çıkarıldı.
- Blade Dance yeni bir pasif büyü ile değiştirildi: Blade Flurry
Blade Flurry, Juggernaut'un Temel Saldırı Zamanı'nı 1.58/1.46/1.34/1.22 saniyeye düşürür ve böylece daha hızlı saldırmasını sağlar.

:lich: Lich
- Frost Armor saldırı hızı yavaşlatması %20'den %30'a yükseltildi.

:naix: Lifestealer
- Rage saldırı hızı bonusu 30/45/60/80'den 20/40/60/80'e düşürüldü.
- Open Wounds büyü menzili 600'den 300/400/500/600'e düşürüldü.

:mag: Magnus
- Shockwave mana bedeli 90'dan 95'e yükseltildi.
- Skewer mana bedeli 80'den 80/85/90/95'e yükseltildi.

:potm: Mirana
- Elune's Arrow artık Linken's Sphere ile engellenemeyecek.
- Başlangıç Saldırı Gücü 38-49'dan 42-50'ye yükseltildi. (ortalama olarak +2.5 başlangıç hasarı - 43.5'ten 46'ya)

:mort: Phantom Assassin
- Stifling Dagger hasarı 50/100/150/200'den 80/120/160/200' yükseltildi.
- Coup de Grace %15 şans ile 2.5x/3.5x/4.5x crit hasarından buna değiştirildi:
"Phantom Assassin sürekli hedefine kritik hasar verme şansı arar. Bazen bir açık blur, hedefine %15 şans ile 1.5x/2x/2.5x kat hasar verebilir. Sersemlemiş üniteler kendilerini koruyamadıkları için, bu ünitelere yapılan saldırıların hepsi Coup de Grace vuruşları olur." (Sadece Stunlanmış üniteler sayılacaktır; Bash, Hex, Frostbite, Entangle, Ensnare, Slow vs gibi büyüler sayılmaz.)

:lancer: Phantom Lancer
- Doppelwalk dolum süresi 30/25/20/15'ten 60/45/30/15 saniyeye yükseltildi.
- Doppelwalk mana bedeli 150/120/90/60'tan 80/100/120/140'a değiştirildi.

:qop: Queen of Pain
- Shadow Strike mana bedeli 80/100/120/140'tan 95/110/125/140'a yükseltildi.

:razor: Razor
- Unstable Current hareket hızı %3/%6/%9/%12'den %6/%8/%10/%12'ye yükseltildi.

:spec: Spectre
- Spectral Dagger mana bedeli 130/140/150/160'tan 130/135/140/145'e düşürüldü ve (kazanılan ve kaybedilen) Hareket Hızı %5/%9/%14/%18'den %8/%12/%16/%20'ye yükseltildi.

:techie: Techies
- Intelligence'ı 22 + 2.9'dan 30 + 2.4'e değiştirildi.

:vs: Vengeful Spirit
- Nether Swap büyü menzili 600/900/1200'den 700/950/1200'e yükseltildi.
- Wave of Terror mana bedeli 40'tan 30'a düşürüldü.
- Command Aura [pasif] (%12/%20/%28/%36 - 900 EA), Commanding Shout [aktif] ile değiştirildi. (%18/%24/%30/%36 - 900 EA - 15 saniye dolum süresi - 12 saniye süre - 30 mana bedeli)

:zeus: Zeus
- STR 19 + 2.3'ten 22 + 2.0'a değiştirildi.
- INT 20 + 2.7'den 22 + 3.0'a yükseltildi.
- Hareket Hızı 295'ten 290'a düşürüldü.
- Static Field tarafından yaratılan elektik akımları aynı zamanda Zeus'un hareket hızını 6 saniye boyunca %1 arttırır. Hareket hızı bonusu stacklenir ve her kullanılan büyü süresini sıfırlar.
- (Aghanim's) Eğer Thundergod's Wrath hedefine hasar verirse, ona aynı zamanda 3 saniye süren Purge uygular. Bu şimdiki Aghanim's Scepter bonuslarına bir ilavedir.

Eşyalar
:clarity: Clarity Potion
- Mana yenilenmesi 3.33'ten 4'e yükseltildi ve süresi 30 saniyeden 25 saniyeye düşürüldü. (Toplamda hala 100 mana veriyor.)

:lothars: Lothar's Edge
- Windwalk geçiş zamanı 0.3 saniyeden 1.5 saniyeye çıkarıldı.
- Windwalk Backstab hasarı 150'den 250'e çıkarıldı.
- Saldırı Hızı kaldırıldı.

:amulet: Shadow Amulet
- Geçiş süresi 2.6 saniyeden 1.5 saniyeye düşürüldü.
- Saldırı Hızı kaldırıldı.

Raichoxunrefleksleri
19/02/2013, 00:18
Bane Elemental'a nerf gerekliydi . +

Bloodseeker'a komple bir remake lazım aslında :D

CM'nin MS'i ve STR'si arttırılmalı bence

Earthshaker zaten yeterince picklenen ve dengeli bir hero . Fakat Late'de daha güçlü olacaktır bu buffla .

Juggernaut bu değişimle %33 dps artışı kazanıyor son levelde . Critic strike varken bu rakam %35'ti . Buna Rağmen ; Lightning , Bash gibi yetenekler daha fazla çalışacağı için Buff niteliğinde . Güzel bir değişim +

PA çok dengesiz olur . -

PL'ye minor nerf , daha fazla nerflenebilir .

QoP güzel fikir , karşıyı fazla harraslıyor düşük mana bedeliyle . ++

Razor Minor Buff .

Specte küçük olsa da gerekli bir buff . Buffa ihtiyacı olan bir hero . +

Techies , her ne kadar 16 lvl'den sonra inti daha az olsa da , itemlerle bu açığı kapatabilir . Early için güzel bir buff +

Zeus fazla OP ama yine de güzel bir fikir

Kendi fikirlerimi daha sonra eklerim . Ama genel olarak gerekli değişimler .

Nighthawk
19/02/2013, 00:22
Techies hakkında yorum yapamıycam çünkü daha Dota 2'ye gelmedi.

4535

Lexsarko
19/02/2013, 00:27
Crystal Maiden
- Aghanimli Freezing Field süresi 7 saniyeden 7 dakikaya çıkarıldı.

Phantom Lancer
- Phantom Lancer'ın başlangıç agility'si 999' çıkarıldı. Ancak başlangıç saldırı gücü bunu dengelemek için 1 azaltıldı.
- Phantom Lancer'ın ilizyonları artık bir süre sonra yokolmayacak.
- Çarpışma genişliği 8'den 1'e düşürüldü.

Nerubian Weaver
- Time Lapse dolum süresi kaldırıldı.

Drow Ranger
- Markmanship artık tüm özellikleri 20/30/40 artıracak.
- Trueshot Aura artık terlik fırlatan anneleri etkilemeyecek.

Morphling
- Büyü animasyonu süresi 0.25'ten 3 saniyeye çıkarıldı.
- Artık Waveform sırasında büyü kullanabilecek.

Treant Protector
- Yetenekleri yenilendi.
o kadar da değil

Terrorblade
- Metmorphosis üzerinde çalışıldı.
o kadar da değil

Nessaj
- Chaos Bolt sersemletme süresi 1 ile 4 oyun arası değişecek.

Krobelus
- Witchcraft üzerinde çalışıldı.
Boris felç oldun demi :D

Wisp
- Ana özelliği intelligence olarak değiştirildi.

Magina
- Blink dolum süresi 0.01 milisaniyeye düşürüldü.

Sniper
- Başlangıç menzili 550'den 2150'ye çıkarıldı.

Rubick
- Rubick artık eşya kaynaklı büyüleri de çalabilecek.

Nighthawk
19/02/2013, 00:41
PL'nin oyun sistemine daha iyi oturtulabilmesi sayılar değil temel bir mekanik değişimi gerekli. Ya Phantom Edge'den illüzyonlara duplicate şansı vermesi çıkartılarak başka bir özellik koyulmalı, ya da geçtiğimiz dönemde invislere karşı geliştirildiği gibi illüzyonlara karşı da yeni mekanikler geliştirilmeli.

Raichoxunrefleksleri
19/02/2013, 00:58
PL'nin doğru düzgün bir kaçma mekanizması bile yok . Bence Dopplewalk ve Phantom Edge özellikleri yeniden yapılmalı .

ViktorReznov
19/02/2013, 01:07
PL'nin doğru düzgün bir kaçma mekanizması bile yok . Bence Dopplewalk ve Phantom Edge özellikleri yeniden yapılmalı .

Void ile paralel bi evrene geçtin heralde. Dünyaya tekrar gelince çaldır.

WHY YOU LITTLE
19/02/2013, 01:10

kaçma mekanizması yok evet 5.skill ekleyelim 2 sn cdsi olan bir blink tam olsun.hatta blink atınca 3-4 tane illüzyon çıksın.

ViktorReznov
19/02/2013, 01:11
kaçma mekanizması yok evet 5.skill ekleyelim 2 sn cdsi olan bir blink tam olsun.hatta blink atınca 3-4 tane illüzyon çıksın.

Hayır hayır. Bence Pl ye Antinin 1. skilini ekleyelim bide. İlislerle alakalı işte çok mantıklı.

Raichoxunrefleksleri
19/02/2013, 01:18
Ahahaha :/ DoppleWalk tamamen "Escape" dediğimiz olay için yapılmış . Fakat low bracket'da oynamıyorsanız bu skill gank yediğinizde bir işe yaramayacaktır . Örneğin skill'e +%20 ms gibi şeyler eklenebilir .

WHY YOU LITTLE
19/02/2013, 01:30
bırakın gankleyebildiğimizdede keselim invis olmasa bile illüzyonlar arasında gerçeğini bulmak zaten zor.zaten kendisi çok ilerde bulunmuyor genelde illüzyonları ncde falan biriktirip bir laneden salarlar.

Nighthawk
19/02/2013, 01:30
Her kahramanın iyi kaçış özellikleri olmak zorunda değil. PL zaten çok sağlam bir harass ve illüzyon herosu, bir de sağlam kaçma skilliyle lanede o kadar öne çıkabilseydi çok daha imba olurdu.

Krizalid
19/02/2013, 01:33
6.78'in çıkma zamanı giderek yaklaşırken böyle bir konu açmak istedim. Birlikte düşünerek kahramanların nasıl daha etkili ve dengeli olabilecğeini tartışabiliriz. Aşağıya birkaç örnek yazdım, sizin de yorumlarınız ile bu listeyi giderek genişletebiliriz. Yapılan yorumlarla konuyu düzenleyip ortak bir değişim listesi fikrine ulaşabiliriz.
.

Nereden biliyorsun yaklaştığını :) Her gün yaklaşıyor tabii mantıken doğru ama çok uzak olmayan bir zamanda çıkacağı kesinleşmiş gibi konuşmussun. Harita Ağustos'ta bile çıksa "geç olmuş" diyen çıkacağını zannetmiyorum.

WHY YOU LITTLE
19/02/2013, 01:33
Her kahramanın iyi kaçış özellikleri olmak zorunda değil. PL zaten çok sağlam bir harass ve illüzyon herosu, bir de sağlam kaçma skilliyle lanede o kadar öne çıkabilseydi çok daha imba olurdu.

heh güzel söyledin nh :D

Nighthawk
19/02/2013, 01:34
Nereden biliyorsun yaklaştığını :)

Nispeten eskilerdensin Krizalid, böyle sorular sormaman lazım :)

Krizalid
19/02/2013, 01:36
Phantom Assassin
Coup de Grace %15 şans ile 2.5x/3.5x/4.5x crit hasarından buna değiştirildi:
"Phantom Assassin sürekli hedefine kritik hasar verme şansı arar. Bazen bir açık blur, hedefine %15 şans ile 1.5x/2x/2.5x kat hasar verebilir. Sersemlemiş üniteler kendilerini koruyamadıkları için, bu ünitelere yapılan saldırıların hepsi Coup de Grace vuruşları olur." (Sadece Stunlanmış üniteler sayılacaktır; Bash, Hex, Frostbite, Entangle, Ensnare, Slow vs gibi büyüler sayılmaz.)

Hero zaten kötü bir de basmışsın nerfi...

Krizalid
19/02/2013, 01:37
Nispeten eskilerdensin Krizalid, böyle sorular sormaman lazım :)

Yoo ciddi soruyorum.

Burakula
19/02/2013, 02:16
traxex silece skili 6 saniyeden 4 saniyeye düşürülmeli.
traxex frost arrow skilinin harcadığı mana arttırılmalı veya skill değiştirilmeli. değiştirilmekten kastım tamamen değiştirilmesi özellik düşürülmesi değil.
2 fikrim de heronun tek başına adam kesememesine yönelik.

magnus skewer skilinin gittiği menzil her level yavaş yavaş artmalı(bu zaten böyleymiş ilk levelde cok uzaga gittiğinedn farketmemiştim) ilk levelde gittiği mesafe azaltılmalı.. ultisinin alanı dota2 de dota1 dekinden kesinlikle büyük bunun da düzeltilmesi lazım.

cristal maiden movement speed arttırılmalı.

pl nin ilizyonlarının sınırı veya canı falan azaltılabilir. nerf gelmesi tartışılmaz herolardan.

trean protectore de buff gelmesi kesn gerekli bir hero şu anda aşırı güçsüz. ultisi damage vurabilir veya görünmezlik fade time 1 sn ye inebilir. str si daha da arttırılabilir bu tarz birşeyler.

visagenin şu andaki pasif sikili neredeyse tamamiyle işe yaramaz eğer size full candan ulti atan bir lina falan yoksa bi işe yaramıyor zira 4 vuruşta skilin etkisi sıfırlanıyo. deiştirilmeli fikrim olursa yazıcam.

Şu an 600/800/1000/1200 diye gidiyor zaten.

Trax fazla abartılıyor bence, çoğu diğer carry daha tehlikeli gözümde.

trax= sınırsız dps+kolay kasılabilme+range+6sn alan silence+tek başına adam kesebilmen için bezdirici bir slow

skilleri kasmadan bile iş yapabilcek ezildiği oyunlarda bile 1v1 de seni kesebilcek bir adam olmasını sağlıyor. silence zaten aşırı imba yapıyo heroyu tek başına duble triple alırsın. push özelliği bile var. bence açık ara en overpower hero şu anda.

BorisPeace
19/02/2013, 02:41
magnus skewer skilinin gittiği menzil her level yavaş yavaş artmalı. ultisinin alanı dota2 de dota1 dekinden kesinlikle büyük bunun da düzeltilmesi lazım.

Şu an 600/800/1000/1200 diye gidiyor zaten.

Burakula
19/02/2013, 11:14
ayrıca kesinlikle ama kesinlikle olması gereken bir özellik aşşağıdan yukarıya doğru vurduğunda gelen %50 miss şansı wardlarda geçerli olmamalı. bu saçma sapan şeyden memnun olan herhangi birisi yoktur herhalde kaç kere öldüm ward kırma muhabbeti yüzünden kaç kere sonrdan gelen adam benm wardımı kırdı aşırı sinir bozucu bir durum.

Nyhuf
19/02/2013, 11:59
Juggernaut
Blade Dance yeni bir pasif büyü ile değiştirildi: Blade Flurry
Blade Flurry, Juggernaut'un 1.6 saniye olan Temel Saldırı Zamanı'nı 1.5/1.4/1.3/1.2 saniyeye düşürür ve böylece daha hızlı saldırmasını sağlar.

Böyle bir skill zaten mevcut bkz. Legi :S NEfret ediyorum....

Zeus
- STR 19 + 2.3'ten 22 + 2.0'a değiştirildi.
- INT 20 + 2.7'den 22 + 3.0'a yükseltildi.
- Hareket Hızı 295'ten 290'a düşürüldü.
- Static Field tarafından yaratılan elektik akımları aynı zamanda Zeus'un hareket hızını 6 saniye boyunca %2 arttırır. Hareket hızı bonusu stacklenir ve her kullanılan büyü süresini sıfırlar.
- (Aghanim's) Eğer Thundergod's Wrath hedefine hasar verirse, ona aynı zamanda 3 saniye süren Purge uygular. Bu şimdiki Aghanim's Scepter bonuslarına bir ilavedir.

Bunu tuttum +1

BorisPeace
19/02/2013, 19:23
Böyle bir skill zaten mevcut bkz. Legi :S NEfret ediyorum...

Bu büyü pasif olarak Temel Saldırı Zamanı'nı düşüyor. Legion Commander çok kısa bir süreliğine tek bir saldırı için Max AS buff'ı kazanıyor (HP çalmayı saymıyorum).

Trax belki fazla güçlü olabilir, ama güzel bir değişim fikri oluşmadıkça listeye bir şey koyamam (:

Naix için yeterli olur mu bilmiyorum ama Open Wounds büyü menzili nerfü düşündüm ilk seviyeler için; en azından trilane durumlarında combat başlatıcı olarak kullanması zorlaşır.

nancilin
19/02/2013, 20:29
Ahahaha :/ DoppleWalk tamamen "Escape" dediğimiz olay için yapılmış . Fakat low bracket'da oynamıyorsanız bu skill gank yediğinizde bir işe yaramayacaktır . Örneğin skill'e +%20 ms gibi şeyler eklenebilir .

Arkadaşlara laf atacağına Doppelwalk'un +%15 ms verdiğini öğren. Ayrıca bir çok kez gankten kaçtığımı hatırlıyorum

Raichoxunrefleksleri
19/02/2013, 22:15
Arkadaşlara laf atacağına Doppelwalk'un +%15 ms verdiğini öğren. Ayrıca bir çok kez gankten kaçtığımı hatırlıyorum

İlk cümlen için ; öncelikle hiç kimseye hakaret etmedim zaten başlığın amacı yeni haritanın getireceği özellikleri tarışmak . 2. olarak "eklenebilir"sözcüğünün anlamını öğren . Son olarak zaten belirtmiştim , sanırım low publarda oynuyorsun .

Burakula
20/02/2013, 01:07
traxex e silence süresinin azaltılma debuff ıyla birlikte frost arrovs skilinini yürüyüş hızı yavaşlatması silinip yerine atack speed yavaşlatması konulursa dengeli olabilir. bu sayede aşmış damagenin nin yanında supoort a ihtiyacı olmadan adam kesme yetisini elinden almış oluruz.

templar assasinin reflection skilindeki damage ya tamamen kaldırıp reflection hasar sayısı 8 e falan yükseltilmeli veya o damage azaltılmalı. oyun başında neredeyse hiç manan gitmeden krebleri yarı candan teklemek bir başka imbalık bence. mana miktarı arttırılarak da denge sağlanabilir örneğin 110 yapılarak.

BorisPeace
20/02/2013, 01:34
Refraction mana bedeli daha yeni 75'ten 100'e çıkarıldı zaten, bence tekrar aynı yerden vurulması gereksiz olur.

napstar
20/02/2013, 14:43
Boris Zeus'a neden buff koydun ben onu anlamadım. Özellikle Aghanim'li ultisi inanılmaz güçlü olmuş. Zaten early, mid ve late'de her türlü ezebilen bir hero. Nerf gerekir Zeus'a buff değil. :D

Kaldı ki dotabuff istatistiklerine göre Traxex'den sonra 2. sırada win rate'de. Biraz zamanım olursa ayrıntılı bir şeyler hazırlamaya çalışacağım.

traxex e silence süresinin azaltılma debuff ıyla birlikte frost arrovs skilinini yürüyüş hızı yavaşlatması silinip yerine atack speed yavaşlatması konulursa dengeli olabilir. bu sayede aşmış damagenin nin yanında supoort a ihtiyacı olmadan adam kesme yetisini elinden almış oluruz.

templar assasinin reflection skilindeki damage ya tamamen kaldırıp reflection hasar sayısı 8 e falan yükseltilmeli veya o damage azaltılmalı. oyun başında neredeyse hiç manan gitmeden krebleri yarı candan teklemek bir başka imbalık bence. mana miktarı arttırılarak da denge sağlanabilir örneğin 110 yapılarak.

Hero'ya nerf getireceğim diye bitirmişsin Traxex'i. Zaten eskiden hem atack hem movement speed yavaşlatıyordu frost arrow, ona nerf geldi bir kere. Traxex biraz dengesiz bir hero ama bunun frost arrows'la bir ilgisi yok. Ultisi veya pasif skill'ine nerf gelmesi gerekiyor.

TA'e gelince, Refraction mana bedelinin 10 artması hero'yu etkilemez. Zaten mid lane geçip, hızlı bottle alan bir hero için mana pek fazla sorun olmuyor. Ki Boris'in dediği gibi 75'den 100'e çıkmıştı mana bedeli. Bence herhangi bir nerf veya buff gerekmiyor TA'e, gelen nerf'lerle birlikte şu an tam dengede diye düşünüyorum.

Krizalid
20/02/2013, 17:02
Yazayım mı ben de :D

Sentinel Strength

Kunkka: +Armor (ayrıca gemi şu an magic immune'ları stunlamıyor sanırım)
ES: Aftershock buff (ben yapmasam da IF yapacak bunu yine)
Pandaren: -MS ya da -armor
Sven: Warcry +manacost
TC: Ancestral Spirit damage buff
Rooftrellen: Leech Seed remake - bir kişiye vurup/slowlayıp herkesi heallemek yerine herkese vurup/slowlayıp bir kişiye heal.
Io: Spirits ve Overcharge nerf
Clockwerk: power cog'a Travel atılabilsin :(
Huskar: Burning spear buff - +0.3 str gain :(
BB: warpath buff
Phoenix: Dive slow buff
Tuskarr: of. frozen sigil 0 manacost.
Legion: PTA 140 manacost, MS nerf
Goblin Shredder: ASU (?) veya reactive buff

Sentinel Agility
Antimage: Mana Void nerf
Lone Druid: True form nerf.
Naga Siren: cast animation buff :D:D
PL: P.Edge magic resistance kaldır :O
Potm: +base damage bi zahmet
R2: Armor nerf, +2-5 str (bunu ben mi yazdım ya)
Troll: Berserker rage'de sayıların komple değişmesi lazım
Gyrocopter: üzerinde sadece boots of speed upgrade'i olanlar Aghanim yapamasın
Traxex: Yakında hero yokken değil varken 2 kat agility almalı
Ursa: Removed earthshock cast point
VS: Terror tekrar damage olsa :(
Gondar: 5. hero olarak alınamasın
Xin: 7-8 tane nerf (böylece bilmeyenler oynamaz)

Sentinel Intelligence:

CM: Frost nova üzerinde kayarak ilerlesin ! :D :D :D
Puck: Dream coil magic immunity ile etkileşimi düzeltilsin.
Ezalor: Recall nerf. (ezalor dmg alınca da bozulmalı)
Zeus: Arc Lightning hedef creep'i öldürdüğünde sekmemeli
Prophet: Aghanimli ulti minimap'te en az 4 düşman görünmüyorken atılamamalı
Silencer: Global Silence 1 sec duration 60/50/40 cooldown. (!!!!)
Lina: Attack animation buff :D :D
Storm spirit: kimseye damage vurulmadıysa son ulti hareketini manacostuyla geri alan bir subskill olmalı (off fantezilerime gel)
WR: ASU buff !
Goblin Techies: +12 armor :D :D
Rearm: Level 1 ve 2 rearmları kullanabildiğimiz 2 subskill olmalı
Rubik: Telekinesis land çok uzağı hedeflediğinde 375 değil 300 mesafeye atmalı. (blinklerdeki gibi)

Scourge Strength
Abaddon: Level 8'den önce Level2 Frostmourne verilememeli (şaka bi yana buff lazım bir çeşit)
Axe: Battle hunger'a deny atılabilmeli / Culling blade cast range buff
CK : -2 armor
Doombringer: Level death isabetli atılırsa 25/50/75/100 xp vermeli (oyoyoy)
Naix: MS ve Open wounds nerf.
Lycan: shapeshift buff
NS: +10 MS
Pitlord: 6.74'e geri çevrildi (iki ap herom oldu ikisine de sıctın icefrog)
Pudge: Rune'ları hooklayabilmeli.
Skeleton King: apm fazla yükselirse oyuncuya ambulans çağrılmalı
Slardar: remake bash :D
Undying: Decay/Tombstone nerf
Tidehunter: +int fena olmazdı ama sen nerfleyeceksin bu garibanı yine icefrog...
Magnus: Büyük shockwave nerf, küçük RP nerf.
Barathrum: ... ne saçma herosun sen ya.

Scourge Agility:

Bloodseeker: Quelling Blade varken last hit kaçırılırsa kafada "i'm an idiot" yazısı çıksın.
Bone fletcher: agility nerf ve searing arrows buff.
Broodmother: 6.72c'deki değişikliklerin tümü geri alınsın.
Nerubian Assassin: Scarabları geri verin artık ya.
Nerubian Weaver: Shukuchi - Geminate etkileşimi düzeltilmeli
Mortred: Kritikler bkb'den geçen minibash vurmalı. (yoksa bu hero iflah olmaz)
SF: Hero öldürdüğünde soul fullenmeli. (zaten sayı bu hızla artarsa yakında olacak)
Terrorblade: Sunder nerf, melee BAT nerf.
Spectre: Desolate ve Dispersion mixed damage olmalı.
Venomancer: Plague ward buff.
Razor: Ultisi linklenmiş kişiyi hedeflemeli.
Zet: Spark Wraith nerf, Magnetic Field nerf (bu heroyla nasıl oyun kaybedilebilir ki)

Scourge Intelligence:
DS: Wall of Replica nerf, armor nerf, MS nerf, cast animation nerf. (hıncımı alamadım)
Lion: base damage buff, +1 armor
Lich: frost armor buff
Necrolyte: Kendine 200 heal.
OD: Essence Aura buff, Arcane Orb cast range 500,
QoP: bat 2.0
Warlock: Upheaval nerf, str gain nerf, Flaming Fists nerf.
Batrider: Firefly'da da atak yapamasın :D
Invoker: EMP buff, Blast disarm buff, Forged Spirits nerf, Chaos meteor dot nerf, Alacrity buff, Cold Snap nerf, Exort +4 damage per instance.
Shadow demon: Dota1 disruption, dota2'deki gibi çalışsın.
WD: Cask buff, armor buff, maledict aoe buff - damage nerf.
Visage: soul assumption -30 manacost, +3 cooldown.

Itemlar:
-True Strike nerf
-HoM nerf
-mom ias buff :( (böylece daha çok noob mom yapar)
-fix manta-orchid interaction (manta nerf)
-lothar's edge damage nerf
-pms nerf
-VANGUARD BUFF :D
-tranqs nerf

Raichoxunrefleksleri
20/02/2013, 18:01
Spectre: Desolate ve Dispersion mixed damage olmalı.

Zaten çoğu gücünü o 2 skilden alan bir hero , neden nerf ??

Burakula
20/02/2013, 22:48
Boris Zeus'a neden buff koydun ben onu anlamadım. Özellikle Aghanim'li ultisi inanılmaz güçlü olmuş. Zaten early, mid ve late'de her türlü ezebilen bir hero. Nerf gerekir Zeus'a buff değil. :D

Kaldı ki dotabuff istatistiklerine göre Traxex'den sonra 2. sırada win rate'de. Biraz zamanım olursa ayrıntılı bir şeyler hazırlamaya çalışacağım.

Hero'ya nerf getireceğim diye bitirmişsin Traxex'i. Zaten eskiden hem atack hem movement speed yavaşlatıyordu frost arrow, ona nerf geldi bir kere. Traxex biraz dengesiz bir hero ama bunun frost arrows'la bir ilgisi yok. Ultisi veya pasif skill'ine nerf gelmesi gerekiyor.

TA'e gelince, Refraction mana bedelinin 10 artması hero'yu etkilemez. Zaten mid lane geçip, hızlı bottle alan bir hero için mana pek fazla sorun olmuyor. Ki Boris'in dediği gibi 75'den 100'e çıkmıştı mana bedeli. Bence herhangi bir nerf veya buff gerekmiyor TA'e, gelen nerf'lerle birlikte şu an tam dengede diye düşünüyorum.

heroyu güçlü yapan inanılmaz dpsi ama zaten inanılmaz dpssi olan bir çok hero var örneğin sven gibi. ama mesela sven 1 stun+ultiden sonra 2. stunu atcak mana bulamıyor yani tek başına adam kesmesi zor. traxex için de aynı tarzda bir nerf düşündüm ms slowlamazsa sadece as slowlarsa ve ala attığı silence o kadar uzu olmazsa bu mümkün olur atak gücüne de dokunmamız gerekemz. diceksin ki sniper gibi bişey olur ama aklıma bu geldi.

ayrıca ta popularitesi birazcık düştü diye dengeye oturmadı bence. hala ta yı kastırmamak için midi çiftlemek gerekiyor. çünkü hero 3 levelde krebleri yarı candan teklemye başlıyor. ayrıca size gank gelen bir ta lanenizdeki support daha herhangi bişey yapamadan 2 vuruşla tek atıyo. bunlar reflectiondan gelen damageden kaynaklı dengesizlikler. belki mana arttırımı saçama ama o damageye bişeyler yapılmalı.

nancilin
21/02/2013, 01:34
İlk cümlen için ; öncelikle hiç kimseye hakaret etmedim zaten başlığın amacı yeni haritanın getireceği özellikleri tarışmak . 2. olarak "eklenebilir"sözcüğünün anlamını öğren . Son olarak zaten belirtmiştim , sanırım low publarda oynuyorsun .

1)Laf atmak= hakaret etmek anlayışına hayran kaldım.
2)Eklenebilir demişsin zaten var.
3)Low publarda oynuyorsun demişsin sanırım sen Dendi'yle oynuyorsun veya win sayın fazla ben proyum triplerine girmişsin.

Krizalid
21/02/2013, 01:49
Zaten çoğu gücünü o 2 skilden alan bir hero , neden nerf ??

Çünkü Spectre çok tehlikeli. Daha 5 versiyon önce bir numaralı carrydi, doğru zamanı bulsa hala 1 numara olur. Ayrıca konsept olarak da sıkıntılı bir hero, çünkü bir carry her ne kadar kasmış olsa da karşı carry ile mücadele etmek için supportlara ihtiyaç duyar. Yani normal bir carry daha çok kasmış olsa bile başka bir carry ve 2 support'u tek başına alamaz/alamamalı. Ama böyle bir kısıtlama Spectre'de yok, hero resmen tek kişilik ordu, Radiance HoT varsa üzerinde haritada tek başına gezinsin dursun, Haunt falan da var zaten. Ayrıca Radiance bu heroda "farming item" olmasına rağmen kombatlarda da çalışıyor - PT Fury'li bir Void'den mi daha çok korkmalı yoksa Tranq-Radiance'lı bir Spectre'den mi daha çok korkmalı? Ayrıca bir de bu heronun BKB süresinde etkisiz olma gibi bir sıkıntısı var. Artık küçük faydalı itemlardan sonra (wand bottle vb) BKB yapıp da faydasını görmeyecek fazla #2 - #3 herosu da kalmadı. Picklenen carrylere (#1-#2-#3 ve #4'lerin bazıları) her birine bak, BKB'yi yakıştıramayacağın hero sayısı bir elin parmakları kadar. BKB süresi içerisinde Spectre ve takımının hakkından gelmek zor da olsa mümkün ama büyüler mixed damage vuruyorsa Spectre'nin karşısındaki carryler ister istemez hasar görecekler ki Spectre'nin ağır AoE takımlarıyla sinerjik olduğunu düşünürsek bu çok önemli. Support heroları için değişen fazla bir şey olmayacak çünkü zaten fazla armorları yok ve MRes'leri genelde %25'i geçmiyor. Öte yandan bu söylediğimde Spectre'yi komple öldürecek iki şey var, birincisi Damage Block tarafından bloklanma ihtimali (ki Physical vuran bazı büyüler damage block ile bloklanmayacak şekilde kodlu) ikincisi de Pipe of Insight.

Ben bu konuda kendi gaddar görüşümü beyan ettim, böyle bir değişimin olması pek mümkün görünmüyor bilakis Spectral Dagger belki bufflanabilir bile. Ben Spectre'yi eskiden severdim modelinden soundset'inden vb ötürü ancak picklendiği oyunlar sıkıcı geçiyor maalesef. Aynısı Lone Druid isimli bir diğer hero için de geçerli ama en azından Lone Druid lategame içerisinde etkisini kaybeden bir hero.

Burakula
21/02/2013, 04:10
şidmi krizalid arkadaşım sen bu heroyu kendşnce genel bir imbalık kategorisinde yorumlamışşın ancak ben öyle düşünmüyorum. spectre genel bir imabalıktan çok bence tam anlamıyla bir tactical carry.

spectre nin dediğin kadar etkili olabilmesi için kombat düzeninin spectraya uygun olması lazım. nasıl uygun olur.? massive damage ağırlıklı seçilen takımlarda spec gerçekten güçlü olur. neden, çünkü massife damage ağırlıklı bir takım karşısındayken genelde o massive damage skilleri boşa attırmaya yememeye çalışırsınız combat sırasında ki karşı takım bu skiller cd iken resmen çıplak kalsın diye. örneğin yurneronun ultisini beklersiniz, gryonun ultisinde ayrılıp yememeye çalışırsınız nevermore ultisinden yırtmaya çalışırsınız. yani combat başlangıcında çok damage veriyorsanız kovalayan taraf olursunuz, eğer combat istediğiniz gibi gitmez skiller fail olursa bu sefer yapacak çok az şeyiniz kalmıştır ve kaçan tarafa dönüşürsünüz bu sefer. işte spectra da tamamen kovalayan tarafa göre yapılmış bi hero. 2. skilinin utlsiyle birlikte etkili olabilmesi için ayrık bir combat düzeni olmalı. massife damagelerden yıpranmış bir takımı gerçekten acıtır hatta sırf ulti ilizyonları bile killer alır ve spectrayla arkadaşlarınız önemli skillerini kullanmışken onların nefes alması açısından focusu üstünüze alabilirsiniz.

ama spectra da dediğin gibi genel bir imablık söz konusu değil. bi kere lane de free farm alması mecbur ve laneye katkısı sıfır yani trilane hard=gg. early gamede ne support kovalayabilir ne de carry le çarpışabilir. spectral daggerin güzel escape özellikleri olsa da kaçmak için yetersiz. yani düzgün gank=gg. early gameyi kaybettiğinizde karşı tarafın carrysini yenebilmek için en bir bash kasabilirsiniz ne de bkbyle katkınız çok fazla arttırabilirisiniz yani oyun çevirme özelliği de olmayan bir carry.

bu da benim düşünce yani spectra taktical bir carry bence nerf gelmesi gerekli değil hatta atak power yönünde eksik kalabilen bir hero bence. cünkü her zaman 2. skil devreye giremiyor ve agilty olan heronun olmazsa olmazı tarasq. spectral dagger skilinine atıldığı adama spectre nin %10 civarı fazla vurması gibi bir buff gelebilir bence ve yerinde olur.

BorisPeace
21/02/2013, 12:41
Birkaç şey daha ekledim.

Scarablar geri gelemez, çünkü başka bir kahramanın büyüsü olacağı için çıkarıldı. Shendelzare'nin WoT, HP Removal'dan tekrar hasara dönmesi çok çok zor görünüyor. İlk zamanlarda ne kadar güçlü olduğunu herkes gözlemledi.

berkbegins
21/02/2013, 13:50

Trax şuan pub oyunlarda en çok galibiyet alan hero 3m galibiyeti vardı en yakın rakibinin 1.5m win önünde sen gerçi cm modda picklenmemesini göz önüne alıyorsun ama gerçekten imba bi hero silencerın ultisi gibi bi silencı var cdsi olmayan desek yeridir. Bu bile onu hayvan yapan en büyük etken bence.. Centaurun STR veren ultisinin değiştirilmesi gibi bunun ultisi de değiştirilmeli tabi centaur gibi global ms veren saçma bi skill olmamalı , onun yerine buzlu slowlu bir alan skilli olabilir kaçmasına yardımcı (gyronun ultisi gibi çalışan bir okla küçük bir alanı etkileyebilir) böylece cm lerde seçilebilir diye düşünüyorm..

Krizalid
21/02/2013, 14:27
Birkaç şey daha ekledim.

Scarablar geri gelemez, çünkü başka bir kahramanın büyüsü olacağı için çıkarıldı. Shendelzare'nin WoT, HP Removal'dan tekrar hasara dönmesi çok çok zor görünüyor. İlk zamanlarda ne kadar güçlü olduğunu herkes gözlemledi.

Benim changelog daha ziyade wishlist gibi oldu...

Scarab'ları da Pit Lord'a verecek :D :D

ViktorReznov
21/02/2013, 15:10
Scarab'ları da Pit Lord'a verecek :D :D

Düşündürdü :)

Olur gibi geldi bana ama. Buradan bi bilen ipucu verse ya ;)

SpiRit
21/02/2013, 23:09
Bu arada yeni harita'nın betasını Gamersbook'ta buldum.. -clear komutunu yazınca ortada yeni mapte çıkacak 6 yeni hero beliriyor... 1 yeni str, 1 yeni agility, 4 yeni int heromuz olacak.. hayırlı olsun :)

napstar
21/02/2013, 23:22
Bu arada yeni harita'nın betasını Gamersbook'ta buldum.. -clear komutunu yazınca ortada yeni mapte çıkacak 6 yeni hero beliriyor... 1 yeni str, 1 yeni agility, 4 yeni int heromuz olacak.. hayırlı olsun :)

Aldığım haberlere göre int hero'ların isimleri de belli olmuş. Meslekleri değil ama isimleri. Şu şekilde;

• Penia
• Daimon
• Hybris
• Amphitrite

BorisPeace
21/02/2013, 23:25
Bunlar 6.73ten beri DotA haritasının içinde bulunan fakat oyunda seçilemeyen kahramanlar. Ortaya çıkmış bir beta haritası yok, sadece bunu yeni keşfeden biri, yeni bir şey buldum sanıp ortaya bir olta atmış diye düşünüyorum.

O kahramanlardan biri ya da birkaçı ileride elbette resmi olarak haritaya girebilir, ama hepsi değilse bile çoğu şu an varolan kahramanların birer prototipi, beta aşamasında denenmiş kısmı. Dragonhawk mesela Dragonhawk Rider oldu ve haritaya girdi, büyüleri biraz değişti tabi gelişim süresinde. Arcane Seal aynı kaldı, bu bile bir fikir vermeli kahramanlar hakkında.

krokokonbo
22/02/2013, 03:52
bildiğim kadarıyla comboslasherlarda eklenicekmiş.çok merak ediyorum doğrusu

Burakula
22/02/2013, 09:06
meepo dan bahseden olmamış. şu anki haliyle 40 dk falan hiç ayrılmadan farmalamak gerekiyor yoksa micro skill falan sökmüyor. win oranı en düşük herolardan birisi ve bence remade gereken herolardan birisi kesinlikle.

visage şu anki pasif skili hiç ama hiçbir işe yaramıyor size full candan ulti atıcak bir lina falan yoksa. vermeyip stat verdiğimiz her skill üzerinde düşünülmeli bence.

sniper. ne oynayana ne karşısındakine zevk veren bir hero. köklü remade gerekli

slardarın pasif skili slardara hiç yakışmıyor. hem de sanki skill bulunanamış da "pasif neler var hmm bash olsun bu" denmiş gibi bence. o skil değiştirilmeli.

jakiro ve lina atak animasyonu 4 milyar yıldan daha mantıklı bir süreye indirilmeli. lina rangesinini 2-3 katınadn atak yapmamalı.

wardlara herhangi bir şekiled asla ama asla miss vurulamamalı.

Woolridge
22/02/2013, 13:01
meepo dan bahseden olmamış. şu anki haliyle 40 dk falan hiç ayrılmadan farmalamak gerekiyor yoksa micro skill falan sökmüyor. win oranı en düşük herolardan birisi ve bence remade gereken herolardan birisi kesinlikle.

microsu meepoya yeten kaç adamı izleyip bu kanıya vardın? sen ben gidip meepo alırsak tabi win oranı yüksek olmaz.

Burakula
22/02/2013, 13:13
microsu meepoya yeten kaç adamı izleyip bu kanıya vardın? sen ben gidip meepo alırsak tabi win oranı yüksek olmaz.

şu anki haliyle lina tek başına gördüğü yerde tek atabiliyor sven riki trax void naix gibi carrylere karşı hiç şansı yok. işe yaradığı tek nokta lanede yalnız gördüğü bi ancyi bir tidehunter i kesmek. combatta etkin olabilmen için meka vilad pipe gerekiyor ki arada kaynama:D tamam micro gerektiren bir hero ama sana o microyu yapacak süre de lazım. bak dikkat et düşünecek demiyorum yapacak diyorum fazla yavaşsan ben napayım falan deme diye. sen puffa basıyorsun senini meepo olduğu yerde seke seke oynarken 1 stun+1 skile gg sin.

benim fikrim çok köklü bir remake olmasa bile meepo canı ve dayanıklılığı arttırılıp atağı azaltılarak veryvery late hero değil de mid game herosu olabilir. sağ klik yerine puff üzerinden oynanır bu sayede biz de "karşıya meepo gelmiş ooo süper" demeyi bırakırız.

ViktorReznov
22/02/2013, 14:36
Meepoya zaten aganim kastığın zaman, ki genelde hayvan gibi level de almış oluyor, normal herolardan daha fazla canı oluyor zaten bütün clonların. Ayrıca dager ile de çok hızlı tekleyebiliyorsun. Meeponun şu anki haline yenilmemek için üstünden çıkmaman lazım ki paso ona dayalı oynayasın kasmasın diye. Yoksa zaten hertürlü kasıyor. Bence daha fazla bufflanmamalı ki sanmıyorum büyük bir değişiklik geleceğini.

Lexsarko
22/02/2013, 19:55
Phantom Lancer
- Hasar alan Juxtapose ilizyonları çoğalma yeteneğini kaybedecek.

BorisPeace
22/02/2013, 22:30
Phantom Lancer
- Hasar alan Juxtapose ilizyonları çoğalma yeteneğini kaybedecek.

HP %sine göre şansı olsun :3

Full HP'de %20 olsun, her eksik olan %5 HP için %1 şans düşsün :3

Lexsarko
23/02/2013, 02:56
HP %sine göre şansı olsun :3

Full HP'de %20 olsun, her eksik olan %5 HP için %1 şans düşsün :3

İlk olarak öyle düşünmüştüm ben de ama PL'yi iyice paçavraya çevirmeden nasıl denge tutturabileceğimden emin olamadım. Bir de Juxtapose ve Phantom Edge arasındaki etkileşimi hesaba katmak lazım.

Bununla beraber Phantom Edge ile gelen magic resistance kaldırılabilir veya azaltılabilir.

Burakula
23/02/2013, 06:05
enchantressin heal skili hayvanlaştırılsa bence güzel olur. az olan canı dengelenir. aganhim kasmadan uzaktan da yağlayamıyosunuz. nc kontorl özelliği süresi de kısa odluğundan pusha çok yararlı değil. zor ölsün diye as yvaşaltama vermişler ama zaten 3 bilemedn 4 yiyo nuke varsa temiz zaten. hem heal skili 2 kişiyi zor heallıyo hayvanlaştırılırsa support özelliği de gelişir.

FafraGa
23/02/2013, 11:22
bence trax'a nerf gerekli çünkü 6 sn silence oyun başı sağlam agi artışı çok kolay creep kesebilmesi lothar bkb domi gibi itemleri kolay bitirip 6 sn silence ile ganga gelmiş adamları bi güzel benzetmesi ve + %60 slowla karşı rakibi benzetmesi bu tüzden 3 milyon küsür oyunda piclenip en noob rusun bile oyun kazanmasına kapı açması yeter de artar bile
+ cm ye str artısı ve ms buff ı fena olmaz herodan çok soğudum ayrıca aurasına bi buff getrilebilir.

BorisPeace
23/02/2013, 16:13
bence trax'a nerf gerekli çünkü 6 sn silence oyun başı sağlam agi artışı çok kolay creep kesebilmesi lothar bkb domi gibi itemleri kolay bitirip 6 sn silence ile ganga gelmiş adamları bi güzel benzetmesi ve + %60 slowla karşı rakibi benzetmesi bu tüzden 3 milyon küsür oyunda piclenip en noob rusun bile oyun kazanmasına kapı açması yeter de artar bile
+ cm ye str artısı ve ms buff ı fena olmaz herodan çok soğudum ayrıca aurasına bi buff getrilebilir.

Trax Lothar BKB Domi aldıktan sonra gange mi geliyor :/ Saldırı hasarı yüksek + silence'ı var. O kadar. Global Aura biraz imbaydı, onu nerflediler. Bence yeterli. Sven daha büyük bir sorun gibi geliyor bana Trax'dansa.

ViktorReznov
23/02/2013, 18:14
Trax Lothar BKB Domi aldıktan sonra gange mi geliyor :/ Saldırı hasarı yüksek + silence'ı var. O kadar. Global Aura biraz imbaydı, onu nerflediler. Bence yeterli. Sven daha büyük bir sorun gibi geliyor bana Trax'dansa.

Abi svenden gene kaçabiliyorsun yaklaştırmazsan. Bunda öyle de deil ki. Ne koşabiliosn ne skill atabiliosn...

BorisPeace
23/02/2013, 19:53
5v5 combat yapılırken hangisi daha etkili :/

http://www.youtube.com/watch?v=pBNB6f3G5qQ

FafraGa
23/02/2013, 20:37

biraz yanlış anlatmışım olayı şöyle trax 6 sn cd si ve aurası agi artısı ve slow ile lothar bkb gibi itemleri kasıp çok kolay lane farm ve kill alabiliyor ayrıca ganga gelne rakip herolarıda çok kolay avlıyabiliyor aslında bende üsteki yorumların hepsini okusam bu yorumu yazmak zorunda da kalmazdım herkeshemen hemen aynı şeyi şöylemiş bende trax a bi nerf gelmesindne yanayım aurasına bi nerf geldi ama sadece aurayla ilgisi yok belli bi mesafeden melee bir heroyu silence atıp %60 slowuyla haraslamaya başlayınca durdurlamaz oluyor bence silence na yada slowuna bir nerf gelmesi lazım

napstar
23/02/2013, 20:57
Trax'ın bir çok özelliğini saymışsınız. Yok nerf gerekir, slow'la adam kesiyor, silence'ı 6 saniye falan. Unuttuğunuz bir şey var; Trax'ın ilk 5 level'daki iğrenç atak animasyonu. 4 saatte bir vuruyor ve aura'ya vermezseniz çok zor creep alıyorsunuz. - Hıı tamam ben kötüyüm cs alamıyorum :'( - Ayrıca %90 safe lane kasan bir hero olduğu için, hızlı level alamıyor. Ve oyun başı herhangi bir tri-lane veya akıllı oynayan bir dual-lane'e karşı yapabileceği hiçbir şey yok. 6 level'a ulaşmadan çok rahat kesebileceğiniz bir hero. Tabi ki pub oyunda bunlara dikkat edilmediği için win rate'i en yüksek kahraman Trax oluyor.

Özet olarak Trax'ın abartıldığını ve ondan önce nerf getirilmesi gereken çok daha önemli herolar olduğunu düşünüyorum.

Raichoxunrefleksleri
23/02/2013, 21:16
Phantom Assassin
-Coup de Graçe yeniden düzenlendi .

Lvl 1 : 6 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .80 Damage ve 40 IAS verir Canı %5'ten az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown : 40 Mana Cost : 60

Lvl 2 : 7 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .100 Damage ve 60 IAS verir .Canı %10'dan az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürü Cooldown: 34 Mana Cost : 70

Lvl 3 : 8 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .120 Damage ve 80 IAS verir .Canı %15'ten az heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown: 28 Mana Cost : 80

TauHunter
23/02/2013, 22:04
Phantom Assassin

Lvl 1 : 6 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .80 Damage ve 40 IAS verir Canı %5'ten az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown : 40 Mana Cost : 60

Lvl 2 : 7 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .100 Damage ve 60 IAS verir .Canı %10'dan az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürü Cooldown: 34 Mana Cost : 70

Lvl 3 : 8 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .120 Damage ve 80 IAS verir .Canı %15'ten az heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown: 28 Mana Cost : 80

sence de saçma olmamış mı

NightStalker
23/02/2013, 22:11
İlhan ve Uygara nerf Ali'ye bolca buff lazım :S

WHY YOU LITTLE
23/02/2013, 22:13

bu yorumu sabah saatlerinde atmamış olman her şeyi kanıtlıyor buff ns pls

TauHunter
23/02/2013, 22:16

birisi dürüm boyunda diğeri kola şişesi boyunda. bence ilhanla uygara buff lazım :S

Krizalid
23/02/2013, 22:37
sence de saçma olmamış mı

Critical'ı kaldırmış ama skill'i ismine uygun yapmış. Ama hala underpowered. :D :D x4 critical'ı kaldırmasa belki "ehhh" derdim.

Raichoxunrefleksleri
23/02/2013, 23:02
O zamanda çok güçlü olurdu :D

Krizalid
24/02/2013, 00:17
şidmi krizalid arkadaşım sen bu heroyu kendşnce genel bir imbalık kategorisinde yorumlamışşın ancak ben öyle düşünmüyorum. spectre genel bir imabalıktan çok bence tam anlamıyla bir tactical carry.

spectre nin dediğin kadar etkili olabilmesi için kombat düzeninin spectraya uygun olması lazım. nasıl uygun olur.? massive damage ağırlıklı seçilen takımlarda spec gerçekten güçlü olur. neden, çünkü massife damage ağırlıklı bir takım karşısındayken genelde o massive damage skilleri boşa attırmaya yememeye çalışırsınız combat sırasında ki karşı takım bu skiller cd iken resmen çıplak kalsın diye. örneğin yurneronun ultisini beklersiniz, gryonun ultisinde ayrılıp yememeye çalışırsınız nevermore ultisinden yırtmaya çalışırsınız. yani combat başlangıcında çok damage veriyorsanız kovalayan taraf olursunuz, eğer combat istediğiniz gibi gitmez skiller fail olursa bu sefer yapacak çok az şeyiniz kalmıştır ve kaçan tarafa dönüşürsünüz bu sefer. işte spectra da tamamen kovalayan tarafa göre yapılmış bi hero. 2. skilinin utlsiyle birlikte etkili olabilmesi için ayrık bir combat düzeni olmalı. massife damagelerden yıpranmış bir takımı gerçekten acıtır hatta sırf ulti ilizyonları bile killer alır ve spectrayla arkadaşlarınız önemli skillerini kullanmışken onların nefes alması açısından focusu üstünüze alabilirsiniz.

ama spectra da dediğin gibi genel bir imablık söz konusu değil. bi kere lane de free farm alması mecbur ve laneye katkısı sıfır yani trilane hard=gg. early gamede ne support kovalayabilir ne de carry le çarpışabilir. spectral daggerin güzel escape özellikleri olsa da kaçmak için yetersiz. yani düzgün gank=gg. early gameyi kaybettiğinizde karşı tarafın carrysini yenebilmek için en bir bash kasabilirsiniz ne de bkbyle katkınız çok fazla arttırabilirisiniz yani oyun çevirme özelliği de olmayan bir carry.

bu da benim düşünce yani spectra taktical bir carry bence nerf gelmesi gerekli değil hatta atak power yönünde eksik kalabilen bir hero bence. cünkü her zaman 2. skil devreye giremiyor ve agilty olan heronun olmazsa olmazı tarasq. spectral dagger skilinine atıldığı adama spectre nin %10 civarı fazla vurması gibi bir buff gelebilir bence ve yerinde olur.

Elimde olsa komple remake ederim. Dota 2'de bu heroyu fazla görmediğiniz için şanslısınız. Sen olaya Desolate açısından bakarak zaten bu konudaki tecrübesizliğini sunmuşsun çünkü Desolate sadece "kekin üzerindeki çilek" olabilir. Desolate AoE zaten 350, toplu kombatta da genelde kimse Desolate hasarı yemeyelim diye birbiriyle dip dibe gezmez, AoE büyüler Desolate'e göre çok daha sakat. (%400 ias varsa 195 DPS veriyor ki pek mümkün değil ) Spectre'yi Spectre yapan büyü Dispersion'dır ve item da Radiance'dır. Supportları sadece düz yürüyerek bile öldürebilir eğer yeterince hasar alırsa.

Zaten öyle Spectre pickleyince yanına ağır AoE kadrosu dizmek gibi bir sıkıntı yok. Spectre'ye boşluk sağlayacak herolara ihtiyaç var. Biraz katkısı olsun diye Spectre'nin popüler olduğu zamanlardan bir kaç replay (sayı itibariyle bir düzine) buldum. Hiç birinde öyle deli gibi ağır AoE mevcut değil. 4 AoE 1 Carry alma işi Faceless Void ya da Antimage gibi DotA'nın ezik carryleri için geçerli.

http://gosugamers.net/dota/replays/46117
http://gosugamers.net/dota/replays/49296
http://gosugamers.net/dota/replays/49420
http://gosugamers.net/dota/replays/49422
http://gosugamers.net/dota/replays/49444
http://gosugamers.net/dota/replays/49445
http://gosugamers.net/dota/replays/49483
http://gosugamers.net/dota/replays/48833
http://gosugamers.net/dota/replays/49017
http://gosugamers.net/dota/replays/49023
http://gosugamers.net/dota/replays/49209
http://gosugamers.net/dota/replays/49688

too long didnt read version: Spectre'ye de Tactical denildiğini duydum ya, artık hiçbir şeye şaşırmam :)

edit: Dota 2'den de şu oyunu buldum. Tek bir Warlock'la bu heronun potansiyelini tavanlamak mümkün.

http://www.youtube.com/watch?v=y5e5bYu0R7Q

Burakula
24/02/2013, 03:21
@krizalid replayların için saol sadece 1 ikisinie hızlıca göz atmama rağmen bu yöndeki düşüncelerimi pekiştirdi. zaten dota2 de bir süre populer olmasının nedeni hero eksikliğiydi herolar eklendikçe taktikler gelişti tabi yeni gelen maplardeki değişimler de etkili oldu.

spectre hala imbalance özelliklerden çok uzak benim için. şimdi diyosun ki spectre tarak+radiance ile hem çok zor ölür hem ona saldırıp öldürene kadar supportlar yatar ultisiyle kombatı mahfeder falan filan. ben de sana diyorum ve demiştim ki

1 numaralı eksisi bu adamı farmlamak naix, sven, gyro, am, void(özellikle en populer carryleri seçtim) gibi heroların 2 katı daha zor.

2 numaralı eksisi bu adam farmlamadan dediğim carrylerin farmlamamış hali kadar etkili olamıyor. saydıklarımın çoğunun bir escape özelliği var bu adamın escape özelliği zayıf. yani easy solo bırakamıyacağın bir adam.

3 numaralı eksisi bu adamın cm de ki item buildi adamı boss yapmaya yönlelik dediğin gibi 40 saat yürüsün de supporlar ölsün diye. ama gel gör ki saydığım carrylerden hemen hemen hepsi bu adamı yener. combatlar bazen 2 carry nin karşılaşması şekliden olabiliyor ki bu kombatları kaybettin sen spectreyle.

4 numaralı eksisi örneğin am ya da void tarzı bir heroyu veya sven naix gibi bir heroyu beklemediğin bir anda intiate ettiler uzaktan ve kombatı başlattılar bu tarz herolar bkb basıp rage basıp yada blink atıp takımının kombat düzenine vakit kazanabilir. + chorono açan bir voide rage basan naixe bkb mom basmış svene bllink atıp matnayla vurmaya başlamış am ye karşı hemen hemen çaresizsin ve yürümeye çalışırsın. spectre ise combatı ultiyle başlatmaz genelde combatın içerisinde basar combata girmek için ya baitlemen lazım ya da bıçak atıp öden tanklamak amacıyla kafa atarsın. sonra disable yersin ve combat bittikten sonra son kalan olarak seni keserler ve sen de carry oyuncusuysan "ben hiç vuramadım ki abi bane uyuttu" "abi ben adamakıllı vuramadım ki wind bağladı" dersin karşı takımın pushunu izlerken. kısacası ne bkb kasılmayan manta da nadir tercih edilen heronun hazin sonu.

ek olarak heroyu sence op yapan skil olan 3. skili hernun doğası gereği yine yalnızken iş yapan bir skill. onun haricinde combatta sana sağladığı şey damage falan değil defense. zira çevirdiği damage ordaki düşmanlar arasında bölünüyo ki zaten sven sana gelip 4 tane vurunca tüm takımın yatacağı için karşı takımın yiyceği damage sorun olmaz. ya da void ulti açıp enayi gibi sana vurmıycaktır sen yürümekten başka bir işe yaramıycağından diğer disable ları temizlicektir.

-------------------

gelelim trax konusuna. boris demiş "e sven daha çok vuruyo daha çok sorun". kardeşim benim nerf taleblerimde farkındaysan atack power eksiltecek herhangi bir istek yok. traxexle sven critic kasınca mortretten fazla crit vuran herolar evet. ancak svenin tek başına adam kesmesi gibi bir saçmalığı yok supporta ihtiyacı var bi dark seer toplıcak magnus toplıcak bane falan tutucak ki vursun adam. 1 stun atınca 2. stuna manası kalmayan bir adam sven bu yüzden aşırı dengesiz falan değil.

ama trax. 3 kişi görüyosun lothar basıp yanlarına gidiyosun silence atıp bir tanesine 3 tane vuruyosun diğerleri 6 sn gezinmek zorundalar ve 3 vuruşla adamı tekleyip bir dahaki easy killin için silence ın kısacık cd sini bekliyosun. 3 kişi arasından birini kimseye ihtiyaç duymadan aldın bile hem de sadece bir lotharla. "e ilk iki skili hep vardı o adamın" diceksin belki ama o zamanlar 3 atamıyodun supportlara sadece 1 lotharla. bu adamın temel sorunu budur kısaca 6 sn bitmek bilmeyen bir silence ve eziyet gibi 1000 krit vuran adamdan kaçmanı imkansız kılan frost arrows. şöyle bir örnek veriyim mortredin base agisine ve agility gainine sağlam bir abanalım bıçak skilini kaldırıp yerine vurdukça %40 ms yavaşlatma verelim+6 sn silence verelim bu hero dengeli mi olmuş olur? alın size melee vuran trax.

zaten traxın aşırı derecede op olduğunun en başta icefrog farkındadır zaten 0 denemeyle ortalığa sürmüyodur mapi. o hero kesinlikle bir icefrog trollemesi bence. "ya aşırı op hero koysam nolur bi bakıyım kimse farketmez mi yoksa" diye oyuncuların kendisine güvenini test etmek istedi ya da adama çok fazla gereksi buff ve nerf istekleriyle falan geldiler o da "alın amk o zaman!" diye traxı koydu bu ikisinden birisi. şimdiye kadar da çektiğimiz eziyetleri izleyip gülüyodu yoksa dotayı yapan adam hala bu heroyu silmiyecek kadar salak değil ya

Raichoxunrefleksleri
24/02/2013, 14:41
Bana kalırsa şu an spectre oldukça güçlü bir carry . Fakat 6.70'deki dispersion nerfinden sonra daha az picklenmeye başladı . Ve su an picklenmemesinin tek sebebi meta game .

Krizalid
24/02/2013, 16:24
Bana kalırsa şu an spectre oldukça güçlü bir carry . Fakat 6.70'deki dispersion nerfinden sonra daha az picklenmeye başladı . Ve su an picklenmemesinin tek sebebi meta game .

6.70'deki değişim nerf değil buff.

3 numaralı eksisi bu adamın cm de ki item buildi adamı boss yapmaya yönlelik dediğin gibi 40 saat yürüsün de supporlar ölsün diye. ama gel gör ki saydığım carrylerden hemen hemen hepsi bu adamı yener. combatlar bazen 2 carry nin karşılaşması şekliden olabiliyor ki bu kombatları kaybettin sen spectreyle.

4 numaralı eksisi örneğin am ya da void tarzı bir heroyu veya sven naix gibi bir heroyu beklemediğin bir anda intiate ettiler uzaktan ve kombatı başlattılar bu tarz herolar bkb basıp rage basıp yada blink atıp takımının kombat düzenine vakit kazanabilir. + chorono açan bir voide rage basan naixe bkb mom basmış svene bllink atıp matnayla vurmaya başlamış am ye karşı hemen hemen çaresizsin ve yürümeye çalışırsın. spectre ise combatı ultiyle başlatmaz genelde combatın içerisinde basar combata girmek için ya baitlemen lazım ya da bıçak atıp öden tanklamak amacıyla kafa atarsın. sonra disable yersin ve combat bittikten sonra son kalan olarak seni keserler ve sen de carry oyuncusuysan "ben hiç vuramadım ki abi bane uyuttu" "abi ben adamakıllı vuramadım ki wind bağladı" dersin karşı takımın pushunu izlerken. kısacası ne bkb kasılmayan manta da nadir tercih edilen heronun hazin sonu.

ek olarak heroyu sence op yapan skil olan 3. skili hernun doğası gereği yine yalnızken iş yapan bir skill. onun haricinde combatta sana sağladığı şey damage falan değil defense. zira çevirdiği damage ordaki düşmanlar arasında bölünüyo ki zaten sven sana gelip 4 tane vurunca tüm takımın yatacağı için karşı takımın yiyceği damage sorun olmaz. ya da void ulti açıp enayi gibi sana vurmıycaktır sen yürümekten başka bir işe yaramıycağından diğer disable ları temizlicektir.

Off. Hayatında kaç kere Spectre oyunu izlediğini merak ediyorum. Boş boş theorycraft yapmayı bırak artık. Sadece hero page'e bakarak değerlendirme yapmaktan vazgeçmeni tavsiye ediyorum. Kendini küçük düşürüyorsun. Şahsen bu Spectre tartışmasından sonra benim için ciddiye alınmayacak "newfag"lerden biri olduğunu tescilledin desem yeridir. Bilmediğiniz konularda iddialaşmak neden kanınızda var anlayamıyorum. Spectre konusuna tekrar dönecek olursak:

Bir kere Spectre'yi konsept olarak anlayamadığın çok ortada. Spectre'nin diğer carryi 1v1de yenmek gibi bir derdi yok, çoğu zaman Spectre'nin karşısındaki carry'nin de Spectre'yi 1v1'de yenme gibi bir derdi yoktur. Çünkü Dispersion maksimum etkisini 300 alan içerisinde gösteren bir skill, yani Spectre supportların etrafındayken karşı carry gelip açık BKB ile Spectre'ye dalsa bile öncelikle %28 EHP almış Spectre'yi 5 saniye içinde kesemez ve Spectre'nin aldığı tüm hasar takımına olduğu gibi iletilir. Bu sırada Spectre'nin takımının supportları serbest kalır ve istedikleri heroya odaklanabilirler. Toplu kombatların özü ilk önce supportları temizlemek sonra carry'e takım halinde odaklanmaktır, karşı carry ilk hamle olarak Spectre'ye dalarsa bu Spectre'nin işine gelir. Bazen sırf konuşmak için öyle saçma şeyler söylüyorsunuz ki LoL'den falan mı geldiniz diye sormadan edemiyorum.

Sven gibi herolar Spectre varken kolay kolay kombat başlatamazlar çünkü biliyor musun bilmiyorum ama Spectre'nin Haunt isimli bir skilli var ve bu Skill ile istediği gibi Dagger kapatabiliyor. Faceless Void'in kombat başlatması için de Time Walk'ı satması ya da takımında Magnus, Enigma vb ile oynaması gerekiyor ki bunlar da kombat başlatmak için Dagger'a muhtaç olan herolar. Spectre kombatı tüm herolardan önce tek tuşla başlatabilir ve son versiyonda gelen full duration Haunt 'la birlikte Desolate + Radiance burn'ın etkisi (hero başına ortalama 550 DPS, attack damage dahil olmadan) ve Spectre'nin kombatı istediği rakip hero üzerinden başlatabilme kabiliyeti bu saydığın herolarda mevcut değil. Kısacası ben burada işi senin haklı çıkmak ya da tartışmayı uzatmak adına yaptığın gibi 1v1'e götürecek değilim, Spectre teamfight herosudur ve gücünü aldığı hasarı geniş alana yansıtma kabiliyetinden ve yüksek EHP'sinden alır. Spectre'ye attığınız stun veya slowlar, aynı zamanda diğer herolara atmadığınız stun veya slowlardır; toplu kombat simule ederken bu tür durumları aklımızda tutmakta fayda var.

İşin sonunda belki fark etmemişsindir ama bu heronun earlydeki farm alamama sorunu hakkında hiç yorum yapmıyorum. Zaten bu heronun picklenmeme sebebi de diğer herolar kadar iyi kasamaması, onların yaptıkları HoM, BF gibi itemların Spectre'de çöp olması. Sen de eğer "bu hero earlyde kasamıyor bu yüzden imba değil" diyip olayı bıraksaydın benim de söyleyecek fazla bir sözüm olmazdı ama hayatınızda en fazla beş kere izlediğiniz bir hero hakkında gülünç teoriler üretip üste çıkmaya çalışmanız komik oldu. Bugün Dota 2'de izlediğin carrylerin istisnasız her bir tanesi 10-15 DotA versiyonu boyunca aldıkları bufflarla bugün zar zor seçilebilir olmuşken, Icefrog bu heronun dengesizliğini ortadan kaldırmak için heroyu her sene mutlaka batırıp çıkarıyordu. Kirlilik yaratmamak adına bu tür bilgilere de hakim olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Balans değişimleriyle ilgilenen arkadaşlar için:
http://www.playdota.com/forums/showthread.php?t=395166

Krizalid
24/02/2013, 16:29
zira çevirdiği damage ordaki düşmanlar arasında bölünüyo ki zaten sven sana gelip 4 tane vurunca tüm takımın yatacağı için karşı takımın yiyceği damage sorun olmaz

Şu cümleyi kuran biri nasıl benimle Spectre konusunda tartışabilir? Bilmiyorsan öğren diye örnekle anlatıyorum, Spectre 100 damage alırsa Level 4 Dispersion ile bunun 22'sini yansıtabilir. 22'si de her heroya ayrı ayrı yansır ancak hasar alınmadan önce DistanceModifier ile çarpılarak azaltılırlar. Yani damage'in beş kişi arasında bölünmesi söz konusu değil. Tüm herolar yakındaysa 100 damage ile vurulan Spectre 78 damage yiyip 110 damage yansıtacaktır.

Raichoxunrefleksleri
24/02/2013, 17:32
Damage'in hero sayısına bölünmeye başlandığı haritayı diyorum . Versiyon yanlış olabilir ama kesinlikle ağır bir nerf yemişti o haritada .

@Buracula bu haritada , damage hero sayısına bölünmüyor . Uzaklığa bağlı (300-1000 AoE) olarak değişen bir damage yiyor karşısındakiler . Hangi versiyonda değişti bilmiyorum ama skillin açıklamasından da okuyabilirsin

Burakula
24/02/2013, 17:40
bi kere ben senin görüşüne katılmadığım halde lafa "spectrayı 7 bucuk kere izlemişşsin konuşuyosun" ya da "lolden mi gelmiş nedir bilip bilmeden konuşuyo velet" şeklinde girmedim farkındaysan. görüşüne birisi katılmadı diye aşşaığılık kompleksine girip saldırmak bir huymudur bilmiyorum ama bırakmalısın.

ikincisi kombat nedir ne değildir bunu bilebilcek kadar oynadım bu oyunu. tamam belki carry oyuncusu değilim ancak support oynadığımda da hardlane oynadığımda da karşı takımın carrysinin işime gelip gelmediğini hesaplarım kafadan ilk önce. uzun uzun anlatınca bu seni gerizeklaı yerine koyduğumu düşünüp üstüne alınıyosun sanırım hemen o yüzden kısa ve öz söyliycem spectre bir supportun işine gelmiycek bir hero değildir. supportun memnun olucağı carrylerden bir tanesidir picklendiğinde. bir pl gibi tek skille seni kesemez naix gibi senin caresiz bırakıp sana yapışamaz kolay disable edilir cleave falan tarzında bir özelliği olmadığı için de(combatta sırf radiden ölme bi zahmet) arada kaynamazsın. spec seçilince karşı tarafın disable larına düşünceni yöneltir speci de çok kafaya takmazsın. bunu başka bir support oyuncusuna ya da disabler hardlane oyuncusuna sor böyle der. sandığın kadar op olsaydı zaten bu bir şekilde göze batardı sepc oyunlarında.

şimdi diceksin ki yeteri kadar picklenmiyo farkedilmiyor. sadece navi mepire eg vs maçlarını izlersen picklenmiyodur evet. ama pickleniyor kardeşim kaptan adam bir defa deniyor ama yeteri kadar aktif bir carry olmadığından tercihen gerilere atılıyor artık aynı zamanda disable ları olan ya da daha vurdulu kırdılı carryler tercih ediliyor. bir gyroyu bir visage i bir sveni çok yönlü kullanabilicekken taştan yumuşak herşeyi yiyebilen bir naixi solo 0 tehlikeyle kasabilen pl yi tek başına lane e gönderebiliyoken 35 dakka sırtında taşıyacağın bir speci picklemiyor adam deneyip gördükten sonra.

BorisPeace
03/03/2013, 06:23
Bu tür tartışmaları görünce mutlu oluyorum ^^ Karşılıklı sürülen argümanlarla insanca ve mantık yolunda ilerleyen bir tartışma. Keşke daha fazla kişi katılsa şu tartışmalara. Sanırım Türkler yazdıklarının yanlış çıkacağından korkuyorlar biraz :/

Birkaç şey daha ekledim ve bazı rakamları değiştirdim.

Lexsarko
03/03/2013, 11:07
Boris'in bunu yazacağını bilsem; burda Rhasta'nın oyundaki en iyi carry olduğunu iddia edip, bana itiraz etme gafletine düşen ilk kişiyle kora kor bir tartışmaya girerdim :/

Ratz
03/03/2013, 11:33
En iyi carry rylai bi kere:S

Lexsarko
03/03/2013, 12:08
En iyi carry rylai bi kere:S

Sen yanlış konuşuyon!

Ultilerden girelim. Rhasta'nın çok iyi last hit yapmasını sağlayabilecek bi' ultisi var. Ayrıca Ether Shock'un animasyonu artık daha parlak! Ayrıca Rylai tavuk halindeyken bırak hasar vermeyi solucan bile yakalayamaz. En son Balanar Gaming vs MaVi maçında da bunu çok net olarak gördük. Rhasta'nın her ward'u Rylai'den daha fazla vuruyor. İnanmıyosan come vs!!! :S

Ratz
03/03/2013, 12:20
Hayır sen yanlış konuşuyon!

MiranaMuratGaming vs V_for_Veysel.int maçında rylai attığı ultilerle bütün csleri alıp oyunu sırtlamıştır. Kendisi güzel bir carry olup hem de support bir herodur. Ayrıca senin en sevdiğin herodur...

Ratz
03/03/2013, 12:23
Hayır sen yanlış konuşuyon!

MiranaMuratGaming vs V_for_Veysel.int maçında rylai attığı ultilerle bütün csleri alıp oyunu sırtlamıştır. Kendisi güzel bir carry olup hem de support bir herodur. Ayrıca senin en sevdiğin herodur...

Mantıksız cümlenin mantık hatası...

Krizalid
03/03/2013, 12:31
"- Mana yenilenmesi 3.33'ten 4'e yükseltildi ve süresi 30 saniyeden 20 saniyeye düşürüldü. (Toplamda hala 100 mana veriyor.)"

4*20=80

Lexsarko
03/03/2013, 13:04
Mantıksız cümlenin mantık hatası...

Olsun mantıksız da olsa kalbimden vurdu (._. )

BorisPeace
03/03/2013, 22:13
"- Mana yenilenmesi 3.33'ten 4'e yükseltildi ve süresi 30 saniyeden 20 saniyeye düşürüldü. (Toplamda hala 100 mana veriyor.)"

4*20=80

Yanlış yazmışım (: 5 yaptım, sağol.

Dj.Kimimaro
17/03/2013, 22:01
Crystal Maiden
- Aghanimli Freezing Field süresi 7 saniyeden 7 dakikaya çıkarıldı.

Phantom Lancer
- Phantom Lancer'ın başlangıç agility'si 999' çıkarıldı. Ancak başlangıç saldırı gücü bunu dengelemek için 1 azaltıldı.
- Phantom Lancer'ın ilizyonları artık bir süre sonra yokolmayacak.
- Çarpışma genişliği 8'den 1'e düşürüldü.

Nerubian Weaver
- Time Lapse dolum süresi kaldırıldı.

Drow Ranger
- Markmanship artık tüm özellikleri 20/30/40 artıracak.
- Trueshot Aura artık terlik fırlatan anneleri etkilemeyecek.

Morphling
- Büyü animasyonu süresi 0.25'ten 3 saniyeye çıkarıldı.
- Artık Waveform sırasında büyü kullanabilecek.

Treant Protector
- Yetenekleri yenilendi.
o kadar da değil

Terrorblade
- Metmorphosis üzerinde çalışıldı.
o kadar da değil

Nessaj
- Chaos Bolt sersemletme süresi 1 ile 4 oyun arası değişecek.

Krobelus
- Witchcraft üzerinde çalışıldı.
Boris felç oldun demi :D

Wisp
- Ana özelliği intelligence olarak değiştirildi.

Magina
- Blink dolum süresi 0.01 milisaniyeye düşürüldü.

Sniper
- Başlangıç menzili 550'den 2150'ye çıkarıldı.

Rubick
- Rubick artık eşya kaynaklı büyüleri de çalabilecek.
abi çağrı sen çok yaşa ya :DDDDD 5dkdır gülüyorum. :DDDDDDDDDD

TauHunter
17/03/2013, 22:52
kunka crit kastığında direk tek atabilecek

TakeItBaby!
18/03/2013, 17:44
Boris yaptığın öneriler dengeyi kurmaz imbaya çevirir oyunu :)

BorisPeace
18/03/2013, 19:36
Çok da dengesiz öneriler olduklarını sanmıyorum ya :/

Keeper of the Light ve Tranquil Boots nerf önerilerini kaldırdım. (bknz. 6.77c)

WrongheR
19/03/2013, 23:19
bu liste gerçekten olacaksa dotA güzel yolda ilerliyor.

Burakula
25/03/2013, 05:20
değişimler hakkında önceki düşüncelerim biraz sığ düşmüş ve heyecanla yapılmış. Şu anda daha olgun fikirlerim var haritayla ilgili ve bu yüzden ehem fikirlerimi değiştirmek hem de konuyu hortlatmak istedim.

-krobelus ultisindeki ruh sayısı çok az bir miktar düşürüldü ve aganhim scepter özelliği eklendi
aganhim: ruhlar dkunup damage vurdukları kahramanlara 2 sn süreyle %15 slow uygularlar. Skilin aktif olma süresi uzar.

-phantom lancer 3. skilden çıkan kopyalar artık %10 oranında damage e sahipler. level başına alına str miktarı bir miktar arttırılır.(base str si de arttırılabilir bunun yerine) amacım bu op heronun srf ilizyonlarla tehlikesiz bir şekilde farm+push yapabilmesini engellemek ve kombatta kopyaları birne kendi birisine dalarak easy killer almasını önlemek. kendisini dalmadığı kişi çok daha az damage yiyecek bu sayede.

-magnus base int ve int artışı miktarı yeniden düzenlendi(sadece arcane bot+refresherla ultiyi 2 kere kullanamıycak ve oyun başı manasının sınırsız shockwave e yetmicek şekilde)

-sniper aganhims scepter özelliği eklendi
aganhim:sniper ulti cast time 0.1 saniye olucak ve ve ulti vurduktan sonra 1 saniye stun yapıcak. damagesi de 100 artıcak cd değişmiycek.

-warlok ultisinden çıkan summon öldükten sonra öldüğü noktada 200 aoe de bulunana saniyede 60 vuran 3 saniyelik bir volkanik kaynama oluşur.(çok iyi anlaatamadım ama öldüğü yerde jakironun ultisinin daha az vuran küçük bir versiyonu)
3. skili saniyede %15 olucak şekilde %90 a kadar dönme hızı yavaşlatması içerir.

-treant protector inivisable skili etki alanı global olucak şekilde değiştirildi.(haritanın heryerindeki dostlarınıza atabiliceksiniz) fade time 3 saniyeye çıkarıldı.
ultisine saniyede damage eklendi 75/100/125 ve artık atmadan önce görünmez olanlara de etki edicek(bu zaten etki ediyor mu bilmiyorum ediyosa sorun yok)

-ancient apparation ultisi artık atıldıktan sonra etkisi(frostbite damage ve belirli bir yüzdenin altında öldürmesinden bahsediyorum) bkb rage ya da herhangi bir büyü engellemeyele silinemiyecek. base Movement speedi 15 arttırıldı.
aganhim scepter özelliği eklendi. aganhim: öldürme can yüzdesi %12 den %17 ye yükseltildi frostbite damage 32 den 40 a yükseldi.

-nyx assasin ilk skili stun süresi 1.75 e düşürüldü. level başına kazandığı int miktarı arttırıldı

-earthshaker enchant totem kullanıldıktan sonra ki saldırı %50 alan vurucak. base str miktarı 25 e str gain miktarı 3.0 a yükseltildi.

-eye of skadi itemine aktif özellik eklendi. aktif özellik:the cold view- kullanıldığı birine cold attack tipindeki saldırı tipleri 4 sn süreyle %20 fazladan hasar vericek

-spirit breaker charge skilinden kazanılan movement speed skill kullanımı bittikten sonra 4 saniye süreyle devam edicek(2. skilden gelecek ms ye bağlı atak dahil)

-slardar pasif bash skili yeni bir skil ile değiştirildi:waves on arms(ismini salladım) slardar skili kullandığında 6 saniye süreyle denizlerden gelen güçle kollarını kutsar. Bu durumdayken 6 vuruşluk + 50 damage e sahip olur ve saldırı tipi magic damage e dönüşür. Vurduğu birimlerde 1 saniyelik %15 yavaşlatma etkisi yapar. etki her vuruşta yenilenir fakat stacklenmez. purge ve bkb vs ile sadece yavaşlatma özelliği engellenebilir. bu skil eşsiz bir saldırı eklentisidir(orb)

bonus:dragon knight aganhim scepter özelliği eklendi.
aganhim: dragon knight dönüşüm geçridiğinde skilin leveline bağlı olarak 200-300-400 fazladan hp ve 3-4-5 fazladan armora sahip olur. Ayrıca dönüşüm geçridğinde 350 range etrafına 200-250-300 damage vurur( bu vurulan damage tipi döünüştüğü ejder cinsine bağlı olarak değişir 6 lv da zehir damage 11 levelda pure damage ve 16 lv de frost damage vurur) bu fantaziydi biraz:D

napstar
25/03/2013, 05:38
^

Sadece Spirit Breaker'daki değişiklik makul bence. :D

BorisPeace
25/03/2013, 06:47
-slardar pasif bash skili yeni bir skil ile değiştirildi:waves on arms(ismini salladım) slardar skili kullandığında 6 saniye süreyle denizlerden gelen güçle kollarını kutsar. Bu durumdayken 6 vuruşluk + 50 damage e sahip olur ve saldırı tipi magic damage e dönüşür.

Magic damage'a dönüşmesi Amplify Damage gibi bir büyüye sahip olan bir kahramanda nasıl bir fantaziyse :D

Go Veil Slardar.

Burakula
25/03/2013, 08:04
Magic damage'a dönüşmesi Amplify Damage gibi bir büyüye sahip olan bir kahramanda nasıl bir fantaziyse :D

Go Veil Slardar.

aslında en başta öyle birşey yoktu o skilde ve damageyi yüzdeyle arttıryodum. Ancak biraz hesap yaptım ve baktım ki ultisiyle çok imba oluyo damageyi sabitledim. Baktım o da aşırı imba olyuo ultiyle birleşince, ben de ultiyle birleşmesin diye böyle bi çözüm buldum ama oldu mu bilemiyorum:D Aslında benim istediğim sadece skilden gelen ekstra damage in magic vurması ancak bu mümkün olur mu bilemedm .

Skill pek olmamış olabilir belki ama slardarın o pasifinin değişmesi gerekli bence. O heroya hiç gitmeyen bir skill o bash yani ben yakıştıramıyorum bir türlü. Aklıma farklı bişeyler gelirse değitrirebilirm o fikri.

Krizalid
25/03/2013, 09:10
^

Sadece Spirit Breaker'daki değişiklik makul bence. :D

O da "makul" ancak gel gör ki DotA'da Charge of Darkness bir "triggered movement" olduğu için Barathrum'un MS'ini değiştirmiyor. Maksimum MS'in 522 olduğu haritada 750 MS'i korumak çok kolay değil. Ayrıca Charge bittikten sonra triggered movement devam edecek şekilde kodlansa bile heronun movement speed'i sabit kaldığı için Greater Bash'ın damage'ını etkilemeyecek. (ki orada yazıldığı gibi 2. skill empowering haste damage vermiyor bu versiyon - suggestion vermeden önce heroyu oynamak lazım)

Nerubian Assassin, PL gibi herolara yazılan nerfler kulağa hoş görünse de aslında o kadar önemli değiller. Ayrıca Aghanim Upgrade gelecek diye ultiyi zayıflatmak heroyu cezalandırmak manasına geliyor. Aghanim yapmadığın sürece daha zayıf bir heroya sahip oluyorsun. Krobelus ult için yazdım bunu.

Burakula
25/03/2013, 09:43
O da "makul" ancak gel gör ki DotA'da Charge of Darkness bir "triggered movement" olduğu için Barathrum'un MS'ini değiştirmiyor. Maksimum MS'in 522 olduğu haritada 750 MS'i korumak çok kolay değil. Ayrıca Charge bittikten sonra triggered movement devam edecek şekilde kodlansa bile heronun movement speed'i sabit kaldığı için Greater Bash'ın damage'ını etkilemeyecek. (ki orada yazıldığı gibi 2. skill empowering haste damage vermiyor bu versiyon - suggestion vermeden önce heroyu oynamak lazım)

Nerubian Assassin, PL gibi herolara yazılan nerfler kulağa hoş görünse de aslında o kadar önemli değiller. Ayrıca Aghanim Upgrade gelecek diye ultiyi zayıflatmak heroyu cezalandırmak manasına geliyor. Aghanim yapmadığın sürece daha zayıf bir heroya sahip oluyorsun. Krobelus ult için yazdım bunu.

Barathrumdaki değişikliği unutmuşum doğru. Krobelus konusunda zaten güçlü olduğunu düşündüğümden öyle bir fikir sunmuştum. Göze batmayan ancak gizli imba bir hero bence. Yanılmıyorsam 2 ve 3 ü fullediğinizde elinizde 6 sn sürüp 10 sn de dolan kocaman alanlı bir silence oluyor. Heroyu ruh azaltımıyla dengeleyip aganhimle güçlü hale getirmek istedim.

Nerub konusunda nukelendiğinde tek yemediğin zaman kurtulma şansının olması için öyle bir şey düşündüm. Hem ayrıca o heronun dotadaki heroların %50 sini tekleyen bir pub yıldızından çok 2. skil odaklı bir support ya da mid herosuna dönüşmesini istiyorum. Şu andaki haliyle bundan eksiği yok fazlası var nitekim competetivedeki etkinliğini görüyoruz.

Pl ye nerf içinse ya statlarını düşürücektim ya da yepyeni bir skill yazıcaktım. Onun yerine push ve sınırsız farm özelliğini kısıtlamayı seçtim zaten agisi aşmış derece artan heroya biraz da str gain verirsek ve söylediğim nerfi yaparsak kopyalardan çok anakahraman odaklı bir heroya dönüşebilir, bu şekilde önlemi daha kolay alınabilir diye düşündüm(örneğin single target disable larla etkinliği azaltılabilir)

Değiştirilmesi gerken skillere weaver in ilk skilini de ekleyebilirdim fakat yerine bir skil akıl edemedim. Şahsen o skilin de yakışmadığını düşünüyorum.

Hapkido
25/03/2013, 10:52
Bu tür tartışmaları görünce mutlu oluyorum ^^ Karşılıklı sürülen argümanlarla insanca ve mantık yolunda ilerleyen bir tartışma. Keşke daha fazla kişi katılsa şu tartışmalara. Sanırım Türkler yazdıklarının yanlış çıkacağından korkuyorlar biraz :/

Birkaç şey daha ekledim ve bazı rakamları değiştirdim.

Ahaha.. En sevdiğim ortam şu an burda karşımda duruyor. Ulan o kadar güzel tartışıyorsunuz ki; katılamamak çok zoruma gidiyor lan. Lakin DotA hakkında yeterli bili sahibi olmadığım için sadece yazılanları okumakla yetiniyorum (aslında aşırı uzun yorumları okumadım yanlış anlamayın. :D) Neyse tartışabileceğim konular olması diliyor ve sıradaki parçamıza geçiyorum;

http://www.youtube.com/watch?v=V8Ww6qy3Jtc

Burakula
27/03/2013, 13:26
waves on arms için pasif bir fikrim de var.
%3-7-11-15 yavaşlatma ve saniyede 4-6-8-10 vuran 5 saniye süren damage. damage 5 kereye mahsus stacklenir fakat yavaşlatma stacklenmez. damage tipi de fiziksel. orb değil.

bu nasıl?

BorisPeace
27/03/2013, 15:24
waves on arms için pasif bir fikrim de var.
%3-7-11-15 yavaşlatma ve saniyede 4-6-8-10 vuran 5 saniye süren damage. damage 5 kereye mahsus stacklenir fakat yavaşlatma stacklenmez. damage tipi de fiziksel. orb değil.

Neden Slardar'ı nerflemeye çalıştığını anlamadım :/ Zaten çok ortalarda görünen bir kahraman değil (cömert davrandım).

Axé Capoeira
27/03/2013, 15:54
Treant nerf yemeli kesinlikle özellikle armor sklli çok abartı güçlü )=

KONYALIYOBAZ
27/03/2013, 15:58
Treant nerf yemeli kesinlikle özellikle armor sklli çok abartı güçlü )=

+1....

MrFoseptik
27/03/2013, 16:43
Chen'in ultisi yeniden düzenlendi.
Artık 200/300/400 sağlık yenilenmesi yerine 200/300/400 hasar koruması sağlayacak. Hasar türü farketmeksizin bu koruma sağlanacak. Koruma 20 saniye sürecek ve refresher orb ile stacklenebilecek.

Böyle bir buff iyi gider sanırım. Hem Chen'i maçlarda daha sık görürüz.

fikho
27/03/2013, 17:55
pl nin 3. skil i orb olsun :)

Burakula
01/04/2013, 09:45
Neden Slardar'ı nerflemeye çalıştığını anlamadım :/ Zaten çok ortalarda görünen bir kahraman değil (cömert davrandım).

Aslında nerflemeye çalışmıyorum. Sadece o skilin o heroya yakışmadığını düşünüyorum ve yakışıcak bir skill bulmaya çalışıyorum kendimce. Bir aralar dota da bir sürü heroda bash ve critic skili vardı sanki 4. skili düşünülmemiş herolara pasif bash veya crit veriyorlarmış gibiydi sonra o durum giderek azaldı. Bence slardarda da bu tarz bir düzenlemeye gidilmeli sonuçta aynı ya da çok benzer skiller ne kadar az olursa gameplay o kadar artar bana göre, şansa bağlı skiller ne kadar azalırsa gameplay o kadar artar, pasif permabash ne kadar azalırsa yine gameplay o kadar artar.

fikho
09/04/2013, 18:06

kanka yanlız değilim herhalde he :) phantom lancer konusunda :)

fikho
09/04/2013, 18:07
blodu nie nerfliosunki hacı zaten blodu late gamede blood yapan ilk skil dir

Nymphe
10/04/2013, 00:36
RUBICK

- Aghanim Scepter özelliği eklendi.

2. skili çalmaya olanak verir. Eğer bir ultimate yeteneği çalınmışsa 2. defa ultimate çalınamaz. Aynı kahramandan 2 skill çalınamaz. ( Dolum süresi 20 saniye , mana cost 100 /150 /200 , skill süresi 60/120/180 sec )

VENGEFUL SPIRIT

-Nether Swap artık Magic Immune ünitelerin üzerinde kullanılamayacak.

LICH

- Chain Froat artık hero olmayan ünitelere ( çağrılmışlar hariç ) tek atıcak. ( Omnislash gibi )
- Sacriface düşman creeplerinin üzerinde kullanilabilecek.

BOUNTY HUNTER

- Shuriken Toss damagesi 100 / 200 / 250 / 325'den 75 / 145 / 215 / 275' e düşürüldü
- Shuriken Toss dolum süresi 15 saniyeye çıkarıldı.
- Shuriken Toss mini stunu kaldırıldı.
- Shuriken Toss mana bedeli 90/115/135/155'den 100/ 120 / 155 / 200'e çıkarıldı.
- Shuriken Toss artık pure damage vuruyor.

DOOM BRINGER

- Yeni aghanim özelliği eklendi .

Eski Scepter

Süre: 16 / 16 / 16
Hasar: 50 / 80 / 110

Yeni Scepter

Süre : 15 / 15 / 15
Hasar : 50 / 70 / 100
Miss Chance : %10 / %15 / %20

AXE

-Battle Hunger mana bedeli 75/85/95/105'den 100/120/130/140'a arttirildi.
-Battle Hunger dolum süresi 20/15/10/5'den 30/20/15/15'e yükseltildi.
-Battle Hunger movespeed bonus kaldirildi.
-Battle Hunger artık truesight veriyor.

Counter Helix üzerinde çalışıldı.

-Counter Helix'e cooldown ve mana bedeli eklendi. (15/20/25/30 manacost , 4/3/2/2 saniye cooldown )

WINDRUNNER

- Shackle Shot artık bir agaca veya baska bir hedefe tutmadigi zaman stunlamayacak.
- Powershot %10 hasar azaltması %5'e indirildi.

BROODMOTHER

- Insatiable Hunger can çalması %40/ %60 / %80 'den %50 / %70 / %100 'e yükseltildi.
- Spin Web maksimum ağ sayısı 2 / 4 / 6 / 8 'den 3 / 5 / 7 / 9 'a cikarildi.
- Spin Web artik true sight saglıyor.
- Spin Web sağlık yenilenmesi 3.5 olarak sabitlendi.

BorisPeace
10/04/2013, 00:51
Rubick

2. skili çalmaya olanak verir. Eğer bir ultimate yeteneği çalınmışsa 2. defa ultimate çalınamaz. Aynı kahramandan 2 skill çalınamaz. ( Dolum süresi 20 saniye , mana cost 100 /150 /200 , skill süresi 60/120/180 sec )

Vengeful Spirit

Lich

- Chain Froat artık hero olmayan ünitelere ( çağrılmışlar hariç ) tek atıcak. ( Omnislash gibi )

Bounty Hunter

- Shuriken Toss damagesi 100 / 200 / 250 / 325'den 75 / 145 / 215 / 275' e düşürüldü
- Shuriken Toss mana bedeli 90/115/135/155'den 100/ 120 / 155 / 200'e çıkarıldı.

Doom Bringer

Eski Scepter

Yeni Scepter

Rubick önerisi için yeterince yer yok.

Vengeful Spirit'e neden nerf onu anlamadım, ayrıca istisna birkaç büyü dışında ultimate büyüler büyü muafiyetine sahip ünitelere atılabiliyor.

Chain Frost değişikliği fena değil, Dark Ritual değişikliği ise çok büyük bir değişiklik. Hiçbir şey kaybetmeden, hem para, hem exp, hem mana kazanmak DotA'ya göre değil bence ^^

Shuriken Toss ölmüş :/ Zaten en kötü büyüsü olarak görünüyor, TPye karşı da yapacak hiçbir şeyi kalmamış.

Doom önerisi saçma ._.

Nymphe
10/04/2013, 01:10
Rubick önerisi için yeterince yer yok.

Vengeful Spirit'e neden nerf onu anlamadım, ayrıca istisna birkaç büyü dışında ultimate büyüler büyü muafiyetine sahip ünitelere atılabiliyor.

Chain Frost değişikliği fena değil, Dark Ritual değişikliği ise çok büyük bir değişiklik. Hiçbir şey kaybetmeden, hem para, hem exp, hem mana kazanmak DotA'ya göre değil bence ^^

Shuriken Toss ölmüş :/ Zaten en kötü büyüsü olarak görünüyor, TPye karşı da yapacak hiçbir şeyi kalmamış.

Doom önerisi saçma ._.

Rubick 2. skili caldigi zaman pasif büyüsü sadece status durumunda gözükecek şekilde ayarlanabilir.

Vengeful o büyüyü baya uzaktan atabildigi icin bir nerf önerisi getirdim. Mesela black hole'a swap haric skill atmak icin yanassan delige girmeden atamazsin skili ( bkb'den geçen skiller için )

Dark Ritual'i doomdan esinlendim.Bir carry'e fazla tabi ama lich gibi bir heroya olabilir.

Zaten gondar'dan kacmanin tek yolu tp. Yoksa ultisi sayesinde kacamiyorsun zaten.Bloodseeker'da bir mini stun olmayıp gondarda olmasi garip.

Doom önerisi niye saçma :D

Ayrica yeni öneriler ekledim.

Krizalid
10/04/2013, 09:08
RUBICK

VENGEFUL SPIRIT

LICH

BOUNTY HUNTER

DOOM BRINGER

Eski Scepter

Yeni Scepter

AXE

-Battle Hunger mana bedeli 75/85/95/105'den 100/120/130/140'a arttirildi.
-Battle Hunger dolum süresi 20/15/10/5'den 30/20/15/15'e yükseltildi.
-Battle Hunger movespeed bonus kaldirildi.
-Battle Hunger artık truesight veriyor.

Counter Helix üzerinde çalışıldı.

-Counter Helix'e cooldown ve mana bedeli eklendi. (15/20/25/30 manacost , 4/3/2/2 saniye cooldown )

WINDRUNNER

- Shackle Shot artık bir agaca veya baska bir hedefe tutmadigi zaman stunlamayacak.
- Powershot %10 hasar azaltması %5'e indirildi.

BROODMOTHER

- Insatiable Hunger can çalması %40/ %60 / %80 'den %50 / %70 / %100 'e yükseltildi.
- Spin Web maksimum ağ sayısı 2 / 4 / 6 / 8 'den 3 / 5 / 7 / 9 'a cikarildi.
- Spin Web artik true sight saglıyor.
- Spin Web sağlık yenilenmesi 3.5 olarak sabitlendi.

http://hookedonhouses.net/wp-content/uploads/2009/12/Please-Stop-512x384.jpg

Lexsarko
10/04/2013, 12:02
@Nymphe

Rubick'in zaten bir Aghanim's Scepter özelliği var. Ayrıca 25 saniyecik olan ultimate dolum süresini bekledikten sonra girdiğin combatlarda kendi büyülerin haricinde 2 büyü, yani iyi kullanırsan iki ultimate kullanma şansın zaten var. Sen bu sayıyı 3'e çıkarıp dolum süresini de 20'ye düşürüyorsun ki bu inanılmaz bir şey. Bir combatta 2 kendi büyünü, hepsinin de teorik olarak ultimate olma ihtimali olan 3 büyüyü + Rubick'e sıkça kasılan Force, Eul's Scepter gibi eşyaların aktiflerini de kattığın zaman rakibin kımıldama şansı yok. Hele çaldığın iki büyü Blink benzeri büyülerse üstüne bir de dagger aldıysan haritanın yarısını kat etmen 1 saniyeni almaz. Ağzımın suyu aktı :D Rubick en sevdiğim kahraman ama ben bile Rubick'i o kadar sevmiyorum.

Ultimate'lerin biraz farkı olmalı diğer büyülerden. Sağ tıklayan bazı kahramanları durdurmak şu haliyle bile yeterince sıkıntı.

Ministun'ların Dota'da ne kadar önemli olduğundan haberdar değilsin sanırım. Gondar ve Windrunner'a yaptıklarını tarih affetmez.

Doom zaten hem eşyaları hem yetenekleri kapatan hem de hasar veren çok iyi bir yetenek. Rakibi creep yapmaya gerek yok. Biraz rakibe de şans tanımak lazım.

True sight da oyunda çok önemli yeri olan bir özellik. Senin f(Battle Hunger) = (Selam ben Slardar'ın ultisi)x + damage de veriyorum.

Broodmother'ın Spin Web'lerine True Sight özelliği eklersen sentry ile counterlanamayan imba bir kahraman yaratırsın. Üstelik sayısını da artırıyorsun. Tüm haritada Riki benzeri invis kahramanlar için nefes alacak yer kalmıyor.

Yaptığın önerilere bakarak invislerden çok çektiğini tahmin ediyorum. Dust ve Sentry Ward gibi eşyalar oldukça cost effective'dir, tavsiye ederim.

berkbegins
10/04/2013, 12:23
Ağzımın suyu aktı :D Rubick en sevdiğim kahraman ama ben bile Rubick'i o kadar sevmiyorum.

Kova lazım mı:D bence rubicke bir buz skilli lazım senin için sen seversin buzlu karlı skilleri ((: mesela telekinesisle kaldırdığı adamı indirince de 1 saniye buza alsa senin için o bile ağzından tusunami çıkartmaya yeterli olur.

Lexsarko
10/04/2013, 12:31
Kova lazım mı:D bence rubicke bir buz skilli lazım senin için sen seversin buzlu karlı skilleri ((: mesela telekinesisle kaldırdığı adamı indirince de 1 saniye buza alsa senin için o bile ağzından tusunami çıkartmaya yeterli olur.

Daha çok...

4725

berkbegins
10/04/2013, 12:33
Daha çok...

4725

sende de ne ağız varmış aga ya :D

napstar
10/04/2013, 13:17
http://hookedonhouses.net/wp-content/uploads/2009/12/Please-Stop-512x384.jpg

Haykırdım.

BorisPeace
10/04/2013, 15:33
Spin Web eskiden True Sight veriyordu (:

Onu kaldırıp Brood'u invis yapalım daha iyi olur dediler.

Lexsarko
10/04/2013, 15:50
Spin Web eskiden True Sight veriyordu (:

Onu kaldırıp Brood'u invis yapalım daha iyi olur dediler.

Tersten gülme sinirlerim invis oluyo! ):

BorisPeace
10/04/2013, 15:51
Yeni bir iki şey daha ekledim. Bu arada, Orb of Venom changelog:

6.68:
- Yeni eşya eklendi: Orb of Venom
- Fiyatı 600 altın.
- Saldırılarınıza bir zehir etkisi ekler. 3 saniye sürer ve saniyede 3 hasar verir. Ranged için %4 yavaşlatma, Melee için %12 yavaşlatma.

6.69:
- Süresi 4 saniyeye yükseltildi.
- Fiyatı 600'den 550'ye düşürüldü.

6.70:
- Fiyatı 550'den 500'e düşürüldü.

6.72:
- Fiyatı 500'den 450'ye düşürüldü.

6.73:
- Fiyatı 450'den 350'ye düşürüldü.

6.75:
- Fiyatı 350'den 275'e düşürüldü.

Lexsarko
10/04/2013, 15:54
6.78:
- Orb of Venom Secret Shop'u bulanlara bedava!

BorisPeace
10/04/2013, 15:55
Herkes bulabilseydi adı Secret Shop olmazdı -.-

tranq
10/04/2013, 15:57
Trax fazla abartılıyor. Warlock nerflenmeli nerflenmese daha iyi tabi refresh ve aghanimle oyun alan bir hero. Spec No 1 carrydir bana göre belki morphlingi kesemez. Viperın nerflenmesi lazım, gondarın trackinin yeniden armor kırması gerekiyor.

tranq
10/04/2013, 15:59

Arkadaş doğru söylüyor ne kadar iyi oynarsan oyna karşıda sana odaklanan adamlar olduğu sürece hep tek yersin.

BorisPeace
10/04/2013, 16:03
Son nerften sonra Trax çok kötü halde :/

Publarda hala dibine girmiyorlar ama ._.

tranq
10/04/2013, 16:13
Zeusun elf kulakları düzeltilsin, mirana elf olsun

berkbegins
10/04/2013, 16:45
Tersten gülme sinirlerim invis oluyo! ):

bende tersten gülüyorum çünkü forumdaki :) bunu sevmiyorum :)) bunu da yapamıyorsun :D bunu da yapmak istemiyorum çözüm yolu ==> ((:

napstar
10/04/2013, 17:08
bende tersten gülüyorum çünkü forumdaki :) bunu sevmiyorum :)) bunu da yapamıyorsun :D bunu da yapmak istemiyorum çözüm yolu ==> ((:

:) :) :) :)

Krizalid
10/04/2013, 17:08
:) :) :) :)

:)

Power of noparse.

Raichoxunrefleksleri
10/04/2013, 18:13
http://pastebin.com/2PwK3N7P Şöyle bir şey buldum bu arada .

Nymphe
10/04/2013, 18:25
@Nymphe

Rubick'in zaten bir Aghanim's Scepter özelliği var. Ayrıca 25 saniyecik olan ultimate dolum süresini bekledikten sonra girdiğin combatlarda kendi büyülerin haricinde 2 büyü, yani iyi kullanırsan iki ultimate kullanma şansın zaten var. Sen bu sayıyı 3'e çıkarıp dolum süresini de 20'ye düşürüyorsun ki bu inanılmaz bir şey. Bir combatta 2 kendi büyünü, hepsinin de teorik olarak ultimate olma ihtimali olan 3 büyüyü + Rubick'e sıkça kasılan Force, Eul's Scepter gibi eşyaların aktiflerini de kattığın zaman rakibin kımıldama şansı yok. Hele çaldığın iki büyü Blink benzeri büyülerse üstüne bir de dagger aldıysan haritanın yarısını kat etmen 1 saniyeni almaz. Ağzımın suyu aktı :D Rubick en sevdiğim kahraman ama ben bile Rubick'i o kadar sevmiyorum.

Ultimate'lerin biraz farkı olmalı diğer büyülerden. Sağ tıklayan bazı kahramanları durdurmak şu haliyle bile yeterince sıkıntı.

Ministun'ların Dota'da ne kadar önemli olduğundan haberdar değilsin sanırım. Gondar ve Windrunner'a yaptıklarını tarih affetmez.

Doom zaten hem eşyaları hem yetenekleri kapatan hem de hasar veren çok iyi bir yetenek. Rakibi creep yapmaya gerek yok. Biraz rakibe de şans tanımak lazım.

True sight da oyunda çok önemli yeri olan bir özellik. Senin f(Battle Hunger) = (Selam ben Slardar'ın ultisi)x + damage de veriyorum.

Broodmother'ın Spin Web'lerine True Sight özelliği eklersen sentry ile counterlanamayan imba bir kahraman yaratırsın. Üstelik sayısını da artırıyorsun. Tüm haritada Riki benzeri invis kahramanlar için nefes alacak yer kalmıyor.

Yaptığın önerilere bakarak invislerden çok çektiğini tahmin ediyorum. Dust ve Sentry Ward gibi eşyalar oldukça cost effective'dir, tavsiye ederim.

Dedigim gibi rubick'in calabilecegi maximum ulti sayisi 2 ye sabitlenebilir. Diger 3. skill ultimate haric bir skill olabilir.O blink olayina gelince , yani prophet gibi haritanin her yerine tp olabilen ve bu tp nin süresi 20 ( yirmi ) saniye olunca , böyle birsey pek imba olmaz gibi geldi bana zaten maginanin blinkini caldigi zaman , dagger ve force varsa haritanin yarisini gidiyor su haliyle.

Gondarda bir mini stun olmasi bloodseeker e bu tipte herolara tamamen haksızlık. Adam ultisini attigi an tek tple kacabiliyorsun.Ya bu heroya bir ministun vericeksin yada eşitlemek icin bazilarindan alicaksin.Windrunner kullanımınıda biraz zorlastirmak icin önerdim mini stunun kalkmasini.Evet , ministunların ne kadar önemli oldugundan haberdarim , zeusun bile mini stun vurdugu su günlerde bayagi zorlastiriyor isleri.

Doomun süresini ve hasarini düsürüp hafif miss şansi eklemiştim. Yani bu miss olmadanda zaten creep oluyor , aghanimli %20 miss şansı biraz fazla evet , %10 a düsürülse daha iyi olur.

True sight verirken , battle hungerin verdigi movespeedi kaldırıp , manacostu ve dolum süresini arttirdim.Ayrıca slardarin verdigi -20 armorun yanında o damage bence hic.

Webler eskiden true veriyordu hatirliyorsam. Brood %36 win rateye sahip , her geldiginde repicklenen bir hero. Hafif imbalastirilmasi kötü olmaz diye düşündüm.Zaten gelen patchelere baktıgınızda , herolari dengelemek yerine teker teker imbalastiriliyorlar.

İnvislerden çok cekmem , aksine invisler en kolay counter edilebilen hero tipleridir bence çünkü çoğu invis oldugu zaman ölümsüz oldugunu düşünen insanlar tarafindan oynanir.

Ben şu mini stunlardan nefret eden insanlardanim. O yüzden mini stunlar hafiften yerini pure damagelere yada baska tür skillere bırakmalı.

Krizalid
10/04/2013, 18:30
http://pastebin.com/2PwK3N7P Şöyle bir şey buldum bu arada .

Nereden buldun bunu?

Raichoxunrefleksleri
10/04/2013, 18:36
PD.com'da gördüm . Gerçek olmama ihtimali baya yüksek . Fakat haritadaki nerfler ve bufflar yerine oturmuş .

Nymphe
10/04/2013, 18:40
PD.com'da gördüm . Gerçek olmama ihtimali baya yüksek . Fakat haritadaki nerfler ve bufflar yerine oturmuş .

Aura venge'nin üzerinde 2 kat etkili diyor . Böyle birşey olsa keşke :)

Krizalid
10/04/2013, 18:45

Başta heveslendim ama sonra baydım. DotA oynamamış biri tarafından Dota 2 için yazıldığı çok belli :P Yazanın daha çok çalışması lazım.

BorisPeace
10/04/2013, 18:46
Gerçek olmadığı aşikar değil mi :/

Lexsarko
10/04/2013, 19:43
Rubick'in çalabileceği maksimum ulti sayısını 2 yaptığında aslında çalabileceği ulti sayısı zaten 3 oluyor. Bir tanesini kullandıktan sonra onun yerine başka bir ultimate çalabilirsin. Dersen ki 1'e sabitleyelim, o zaman da bence iş gereksiz karmaşıklaşır. Spell Steal'ın özelliği son kullanılan büyünün çalınması. İşin asıl esprisi orada zaten. Rubick'te değişmesi gereken bir şey varsa ultisi değil pasif özelliği bence.

Ayrıca Blink ile teleport etkinliği farklı olan şeyler. Blink ile combata anında girip çıkabilir, büyülerden kurtulabilir, kill alıp çiziksiz kaçabilirsin. Teleport ile bunların hiçbirini yapamazsın. Ben şu haliyle bile dagger + blink kullanarak rakiple top gibi oynuyorum. Son oynadığım oyunlardan birinde beni dip canla kovalayan Anti-Mage Void skillini 4 kez cast edemedi blinkler sayesinde. Olay sadece mesafe değil yani.

Her kahramanda ministun olacak diye bir kaide yok. Gondar bütün büyüleriyle ana özelliği ganker olan bir kahraman. Son nerflerden sonra bir de gören tp ile kurtulabilecek hale gelirse Gondar diye bir kahraman olmasının bir manası kalmaz çünkü alan olmaz. Bloodseeker'ın ise hem silence hem 4. seviyede %80 saldırı gücü sağlayabilen bir büyüsü var. Gondar'ın böyle bir avantajı yok.

Doom'un şu anki haliyle sağ tık herolarını creep'e çevirme gibi bir olayı yok. Doom yemesine rağmen dönüp kafa atabilen kahramanlar var. Sen miss chance verdiğinde Doom yiyenin kaçmaktan başka çaresi olmayacak. %10 çok olmayabilir evet ama Doom hasarı dk 10'dan sonra CM'yi bile öldüremiyor. %10 miss chance için hasar azaltmak yersiz bence.

Görünmezliği bozan tek hedefli büyülerin hepsinin ultimate olmasına dikkatini çekerim. Biri -20 armor veriyor, biri hareket hızı ve öldürürse para veriyor, seninki de hasar veriyor. Yakın zamanda, - armor da veren track'in de nerflendiğini hatırlatırım.

Herhangi bir kahramanın imbalaştırılmasınaysa karşıyım. Mesela PL durdurulamaz bir kahraman değil ancak oynayan adam amele değilse PL ciddi bir focus gerektiriyor. Takımındaki diğer 4 kişi oyunu belli bir dakikaya kadar idare edebilirse PL oyuna noktayı koyup sıradaki oyuna geçebiliyor. Webde yaptığın değişiklikler sadece true sight ile de sınırlı değil ki. Maksimum sayıyı aşmadığın sürece(ki sayıyı da arttırmışsın) haritanın o bölgesi oyun boyunca true sight'lı kalıyor ve o webleri yok etmenin herhangi bir yolu da yok. Eskiden true sight vermiş olması da çok umrumda değil açıkçası. Mantıksız bulunmuş ki değiştirilmiş. Ona bakarsan eskiden Riki 5 lvlda görünmez olmasının yanında lvl 6'da WD'nin wardını dikiyordu. Hem de channeling olarak değil bildiğin dikip bırakıyordu. Riki'nin win rate'i düşse onu da mı geri getiricez? :) Ayrıca Brood gidip rune spotlara web koysa rakip oyun boyunca ward falan atamaz. Competitive Dota için böyle bir şey kabul edilemez.

Nymphe
10/04/2013, 20:26
Rubick'in çalabileceği maksimum ulti sayısını 2 yaptığında aslında çalabileceği ulti sayısı zaten 3 oluyor. Bir tanesini kullandıktan sonra onun yerine başka bir ultimate çalabilirsin. Dersen ki 1'e sabitleyelim, o zaman da bence iş gereksiz karmaşıklaşır. Spell Steal'ın özelliği son kullanılan büyünün çalınması. İşin asıl esprisi orada zaten. Rubick'te değişmesi gereken bir şey varsa ultisi değil pasif özelliği bence.

Ayrıca Blink ile teleport etkinliği farklı olan şeyler. Blink ile combata anında girip çıkabilir, büyülerden kurtulabilir, kill alıp çiziksiz kaçabilirsin. Teleport ile bunların hiçbirini yapamazsın. Ben şu haliyle bile dagger + blink kullanarak rakiple top gibi oynuyorum. Son oynadığım oyunlardan birinde beni dip canla kovalayan Anti-Mage Void skillini 4 kez cast edemedi blinkler sayesinde. Olay sadece mesafe değil yani.

Her kahramanda ministun olacak diye bir kaide yok. Gondar bütün büyüleriyle ana özelliği ganker olan bir kahraman. Son nerflerden sonra bir de gören tp ile kurtulabilecek hale gelirse Gondar diye bir kahraman olmasının bir manası kalmaz çünkü alan olmaz. Bloodseeker'ın ise hem silence hem 4. seviyede %80 saldırı gücü sağlayabilen bir büyüsü var. Gondar'ın böyle bir avantajı yok.

Doom'un şu anki haliyle sağ tık herolarını creep'e çevirme gibi bir olayı yok. Doom yemesine rağmen dönüp kafa atabilen kahramanlar var. Sen miss chance verdiğinde Doom yiyenin kaçmaktan başka çaresi olmayacak. %10 çok olmayabilir evet ama Doom hasarı dk 10'dan sonra CM'yi bile öldüremiyor. %10 miss chance için hasar azaltmak yersiz bence.

Görünmezliği bozan tek hedefli büyülerin hepsinin ultimate olmasına dikkatini çekerim. Biri -20 armor veriyor, biri hareket hızı ve öldürürse para veriyor, seninki de hasar veriyor. Yakın zamanda, - armor da veren track'in de nerflendiğini hatırlatırım.

Herhangi bir kahramanın imbalaştırılmasınaysa karşıyım. Mesela PL durdurulamaz bir kahraman değil ancak oynayan adam amele değilse PL ciddi bir focus gerektiriyor. Takımındaki diğer 4 kişi oyunu belli bir dakikaya kadar idare edebilirse PL oyuna noktayı koyup sıradaki oyuna geçebiliyor. Webde yaptığın değişiklikler sadece true sight ile de sınırlı değil ki. Maksimum sayıyı aşmadığın sürece(ki sayıyı da arttırmışsın) haritanın o bölgesi oyun boyunca true sight'lı kalıyor ve o webleri yok etmenin herhangi bir yolu da yok. Eskiden true sight vermiş olması da çok umrumda değil açıkçası. Mantıksız bulunmuş ki değiştirilmiş. Ona bakarsan eskiden Riki 5 lvlda görünmez olmasının yanında lvl 6'da WD'nin wardını dikiyordu. Hem de channeling olarak değil bildiğin dikip bırakıyordu. Riki'nin win rate'i düşse onu da mı geri getiricez? :) Ayrıca Brood gidip rune spotlara web koysa rakip oyun boyunca ward falan atamaz. Competitive Dota için böyle bir şey kabul edilemez.

Rubick konusunda demek istedigim , aghanimle gelen skille ulti çalınamayacagi. Yani o skille ulti çalamazken , nasil 3 tane ulti çalabiliyor rubick onu anlamadim.Normal ulti calabildigin suanki skille en fazla 2 tane atabiliyorsun , aghanimle gelen skille ulti çalamayacagin için yine 2 tane aticaksin en fazla. Bunu ta ilk mesajimda yazmistim

Ben teleportla blinki kiyaslamadim sadece demek istedigim teleport gibi imba harita kontrolüne sahip bir skill oyunda varolabiliyorsa , 2 blink çalabilmede olabilir. Bunlarin 2 si çok farklı şeyler bunu biliyorum tabi ama imbaligi açisindan birbirine eşit ki dota 1 de olup dota 2 de olmayan ember sprit herosu gibi bir heronun varligi 2 blinki o kadarda imba yapmaz.

Bloodseekerin silencesi ve %80 saldiri gücü yine tp atarak kacmayi engellemiyor.Gondar'in tp bozan bir skili var diye picklendigini sanmiyorum , o skilin mini stunu kalksa bile true sight verip tüm takıma ektsra gold saglayan ve offlane gitmesini kolaylastiran skilleri hala duruyor ve gondar toss'un mini stunu olmasada gayet iyi gang çünkü benim önerimde toss kalkmıyor , damagesi pure oluyor.

Ben şahsen doom yedikten sonra dönüp dooma kafa atabilen bir hero görmedim. İtemlerin , skillerin inaktifken sadece sag tıkla dooma kafa atabilmek için asiri derecede düz damagen olmasi lazim çünkü geri kalan doom varken bir işe yaramaz.Doom'u hasar icin degil disable icin kullanıyor dota toplugunun cogu.Oyun basi 50 olan hasari zaten degistirmedim ben , sadece 110 olan hasari 100 e indirdim.

Geri kalan konusunda haklısın brood biraz imba oldu gibi.

Lexsarko
11/04/2013, 15:49
Spell Steal'ın tüm esprisi oyuncunun yeteneği ve zekası ölçüsünde rakibin son kullandığı, arzulanan büyüyü çalması. Senin dediğinin yapılmasının 2 yolu var.

1- Invoke skill'inde bir büyü invoke ettiğinde en eskisi iptal olur yerine yenisi gelir. Eğer Spell Steal'ın çalışma prensibi bu olacaksa büyük bir sıkıntı var. Şöyle ki, Black Hole çaldın ve kullandın. Black Hole cooldown'da. Normalde(Aghanim'sizken) 25 saniye sonra yanında Reverse Polarity kullanıldığında çalabilecektin. Ancak Aghanimli halinle ikinci ultimate'i çalamayacağın için(cooldown'da bile olsa sonuçta bir ultimate çalınmış durumda) ağır bir dezavantaj olur.

Cooldown olan ultiler silinsin desen o da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Çünkü oynayan kişi dolmasını bekleyip tekrar kullanmak isteyebilir. Al sana bir dezavantaj daha. Bu prensibin kullanılamayacağında ikimiz de hemfikiriz gibi geliyor.

2- Aghanim alındığında iki ayrı Spell Steal olur. Biri ultimate çalabilen biri de çalamayan. Farklı hotkeyleri olur çünkü kullanılışları üstte de fark ettiğimiz gibi farklı olmak zorunda. Bunun da büyük sıkıntıları var. Spell Steal'ın normalde 1(ultimate tuşu) hotkeyi var. Bununla birlikte 2 tane de çalınan büyü ve alt özelliği(4. ve 5. yetenek tuşları) için hotkeyi var. Sen oyuna 6. ve 7. yetenek tuşlarını ayrıca ekstradan 2. ultimate tuşunu ekleteceksin. İşin güzeli unite komutları(hareket, saldırı vs.), eşya kısayolları ve toplamda 9 tane yetenek tuşu(7 normal, 2 tane de ultimate olmak üzere) olacak. Bunun ne kadar kullanışlı olacağının ve Rubick'e ne kadar fayda sağlayacağının idrağını sana bırakıyorum.

Kısacası 2. çaldığı ulti olmasın mantığı pratikte uygulanabilir değil. 2. çaldığı ulti olamasın mantığından vazgeçersek Rubick'in bir kombatta 3 ulti kullanma şansı oluyor. Bunu da daha basitleştirerek anlatacağım:

Black Hole çaldın. Elde var 1. Reverse Polarity çaldın. Elde var 2. 25 saniye sonra cooldown doldu. Kombata girdin. Black Hole ve Reverse Polarity kullandın. Sonra çat Dark Seer yanında Wall of Replica açtı. Onu da çalıp anında kullandın. Bu da 3.sü oldu. Gördüğün gibi iki ultimate çalabiliyorken mücadelede kullanabildiğin ultimate sayısı 3 oluyor. Bahsettiğinin(2. ultimate çalamaması) de pratikte uygulanabilir olmadığını bildiğimize göre uygulanabilirliği en yüksek olan bu teori de gereğinden fazla imba olduğuna göre eminim en azından bunu da tartışmayı bırakabiliriz.

Blink olayını ise yeterince açıkladığımı sanıyorum. Olayın sadece mesafe olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Önceki mesajımda yazdığımı tekrar okumanı öneririm.

Noob Gondar'lar toss'u başta kullandıklarından tp taşıyan kimseyi kesemiyorlar. Sen işi bilen Gondarları nooblarla eşitliyorsun. daha doğrusu ellerini kollarını bağlıyorsun. Gondar'ın olayı olan gank başlamadan bitiyor. Toss'u sona saklamayı akıl edenlerse o çabalarını bir tp kağıdına kurban etmeyip kill alıp yollarına devam ediyorlar. Bloodseeker'ın ministun'ı yok, doğru. Ancak Bloodseeker'ın tek fonksiyonu gank değil. Oyunu sırtlayıcı özelliği de olabilen bir kahraman BS. Gondar ile BS konsept olarak farklı kahramanlar. Karşılaştırılmaları bile yanlış zaten. Ayrıca pure hale getirerek sağladığın ufak hasar artışı ile ministun'ın değeri karşılaştırılamaz zaten.

Ben çok gördüm Doom yiyip dönüp kafa atabilen.

Doom kahramanının disabler olarak seçildiğine ise hiç rastlamadım. Rhasta ve Lion'ın sahip olduğu Hex Doom'dan daha iyi disable'lar. Doom'un yaptığı gibi büyü ve eşyaları kapatıyorlar. Aynı zamanda rakibi yavaşlatıyorlar ve hatta rakibin saldırmasını da engelliyorlar. Tek dezavantajları süre olarak daha kısa olmaları. Sen zaten çok dişe dokunmayan hasarını iyice azaltıp (Hex'e göre)biraz daha uzun süren ama Hex kadar bile etkin olmayan bir büyü ortaya çıkarıyorsun. Hex kadar etkin değil çünkü Hex yiyen adam hiç saldıramıyor.

Çok yer kaplamasın diye konu konu spoiler içine aldım. Arzu eden rahatça okur. Okumayanı da kasmaz.

berkbegins
11/04/2013, 16:21
Çok yer kaplamasın diye konu konu spoiler içine aldım. Arzu eden rahatça okur. Okumayanı da kasmaz.

okumadum , kasmadu.

Raichoxunrefleksleri
14/04/2013, 13:18
Phantom Assassin

Lvl 1 : 7 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .80 Damage ve 40 IAS verir Canı %10'dan az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown : 40 Mana Cost : 60

Lvl 2 : 8 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .100 Damage ve 60 IAS verir .Canı %15'den az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürü Cooldown: 34 Mana Cost : 70

Lvl 3 : 9 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .120 Damage ve 80 IAS verir .Canı %20'den az heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown: 28 Mana Cost : 80

-Blur yeniden düzenlendi :

Blur %20/25/30/35'ten %15/20/25/30 olacak şekilde nerflendi . Fakat True Strike artik Blur'a etki etmeyecek .

2.si kodlanabilir mi , bilmiyorum .Peki , değişimleri nasil buldunuz ?

Krizalid
14/04/2013, 14:11
Phantom Assassin

Lvl 1 : 7 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .80 Damage ve 40 IAS verir Canı %10'dan az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown : 40 Mana Cost : 60

Lvl 2 : 8 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .100 Damage ve 60 IAS verir .Canı %15'den az olan heroları %50 ihtimalle direk öldürü Cooldown: 34 Mana Cost : 70

Lvl 3 : 9 saniyeliğine büyülere karşı dayanıklılık kazanır .120 Damage ve 80 IAS verir .Canı %20'den az heroları %50 ihtimalle direk öldürür Cooldown: 28 Mana Cost : 80

-Blur yeniden düzenlendi :

Blur %20/25/30/35'ten %15/20/25/30 olacak şekilde nerflendi . Fakat True Strike artik Blur'a etki etmeyecek .

2.si kodlanabilir mi , bilmiyorum .Peki , değişimleri nasil buldunuz ?

http://www.playdota.com/forums/forumdisplay.php?f=129

Blur'a dokunma da. Truestrike needs nerf.

Burakula
14/04/2013, 16:19
meepo nun pasif skili için aklımda bir fikir belirdi. Şahsen 3. skilin heroya çok şey katmadığını düşünüyorum zaten düşmanın kaçmasını engelleyen ve birlikte kullanılınca çok uzun süren bir disable mevcut. onun yerine şöyle bir skill geldi aklıma.

-yeni pasif skilde meepo azalan life pointinin yüzdesine göre ms kazanıcak. Bu ms kazanımı her %10 can azalımına göre artıcak ve bu ekilde meepo nun kalan canı %10un altındayken 522 olucak şekilde ayarlanıcak. Bu sayede canı azalan meepo yu kaçırma microsu kolaylaşır. Kombatta karşı takımın tek bir meepo ya kilitlenmesi ve hiçbirşey yapamadan ölme durumları azalır. Ekstra farm alırken tek yakalanan meepo nun ölmesi olayı ve base git gel tarzı mevzular yine kolaylaşır. Çok daha kullanışlı olur kanaatindeyim.

karşı takımda oyundan anlayan birileri bulunduğunda bu heronun aşmışın üstünde micro olmadıkca mecburen feed e bağlaması, bağlamasa bile hiç iş yapmaması bence sinir bozucu. Bu skill oynayışını da kolaylaştırıcaktır ve daha zevkli hale getirecektir bence.

napstar
14/04/2013, 16:53
meepo nun pasif skili için aklımda bir fikir belirdi. Şahsen 3. skilin heroya çok şey katmadığını düşünüyorum zaten düşmanın kaçmasını engelleyen ve birlikte kullanılınca çok uzun süren bir disable mevcut. onun yerine şöyle bir skill geldi aklıma.

-yeni pasif skilde meepo azalan life pointinin yüzdesine göre ms kazanıcak. Bu ms kazanımı her %10 can azalımına göre artıcak ve bu ekilde meepo nun kalan canı %10un altındayken 522 olucak şekilde ayarlanıcak. Bu sayede canı azalan meepo yu kaçırma microsu kolaylaşır. Kombatta karşı takımın tek bir meepo ya kilitlenmesi ve hiçbirşey yapamadan ölme durumları azalır. Ekstra farm alırken tek yakalanan meepo nun ölmesi olayı ve base git gel tarzı mevzular yine kolaylaşır. Çok daha kullanışlı olur kanaatindeyim.

karşı takımda oyundan anlayan birileri bulunduğunda bu heronun aşmışın üstünde micro olmadıkca mecburen feed e bağlaması, bağlamasa bile hiç iş yapmaması bence sinir bozucu. Bu skill oynayışını da kolaylaştırıcaktır ve daha zevkli hale getirecektir bence.

Low'ların rahatça oynayabileceği milyonlarca hero var zaten. Bırak da micro'su olanlar biraz meyvesini yesin işin.

KEREEEEEEEEEEEM
14/04/2013, 17:05
Arkadaşın Rubick önerisinde şöyle bir şey olabilir:

Mesela İnvoker'da bir invoke yaptığınızda sol tarafa koyuluyor büyü. İkinci invoke'ta soldaki sağa kayıyor ve yeni büyü de sola yerleşiyor. Scepter'lı Rubick'te böyle bir şey olabilir. İlk çaldığınız büyü bir ultimate mesela, ikinci çalışta son kullandığı ultimate olmayan büyüyü çalabilir. Ve sonraki çalışında ise ultimate büyüsü yerini başka bir büyüye bırakabilir.

Aynı kahramandan iki büyü çalınamaz diyor arkadaş. Onun için de bir büyüye sahip olduğunuz kahramana ultinizi kullandığınızda ilüzyonlarda olduğu gibi linken etkisi gösterebilir.

Aslında şu anki haliyle bile biraz güçlü bir kahraman iyi ellerde. Bu Scepter'lısının avantajları ve dezavantajları var ama iyi ellerde imbaya kaçar, publar da biraz dengelenir.

Ama gönül ister ki her kahramana bir Scepter olsun. Mesela Treant Protector'a Scepter gelmesi pub ve cw oyunlarda çok düşük olan pick oranını arttırabilir. Yazmışken örnek verelim:

-------------------------
Treant Protector

Overgrowth yeteneğine Aghanim's Scepter özelliği eklendi:
- Overgrowth ile bağlanmış kahramanlar, ek olarak kahraman büyülerini kullanamayacaklar. (Eşya büyüleri hala kullanılabilir)
- Bağlı birimler saniyede Rooftrellen'ın kuvvetinin %25'i kadar pure hasar alacaklar.

Raichoxunrefleksleri
14/04/2013, 20:40
+ Olarak bu oyunda DPS itemi eksikliği olduğunu da düşünüyorum . Çok kisitli seçeneklerimiz var . Bence yeni bir item daha olmali :

Eşya adi : Rage of Demon

Eşya açiklamasi : Eski bir şeytan tarafindan kullanilmiş olan bu ölümcül kiliç , en kuvvetli düşmanlarin ruhuna bile ölümcül bir azap çektirir .

Eşyanin sağladiklari : 125 Damage , 125 AS

Eşya Reçetesi : Reçete (2100) , Sacred Relic (3800) , Hyperstone (2100) Total : 8000

item çok pahali biliyorum . Zaten oyun sonuna yönelik bir item , erken ve orta oyunda yeteri kadar seçenek var . Önerilerinizi bekliyor olacağim ,Özellikle sormak istediğim soru ; DPS - fiyat uyumu nasil olmuş ?

Lexsarko
14/04/2013, 21:01
@Maydin

Peki ben o ultiyi tekrar kullanmak istersem ne olacak? Aghanim olmasa kullanabilecektim. :)

KEREEEEEEEEEEEM
14/04/2013, 21:51
@Maydin

Peki ben o ultiyi tekrar kullanmak istersem ne olacak? Aghanim olmasa kullanabilecektim. :)

Dediğini tam anlayamadım. Rubick'te Aghanim olmasa hangi ultiyi tekrar kullanabileceksin orayı çözemedim.

Ayrıca benimki sadece bir tavsiyeydi bu saçma Scepter özelliğine. En mantıklı böyle olur olursa da.

BorisPeace
14/04/2013, 21:51

Eşya Reçetesi : Reçete (2100) , Sacred Relic (3800) , Hyperstone (2100) Total : 8000

Bu şaka mı :(._. ):

2100 altınlık reçete 65 Saldırı Gücü, 70 Saldırı Hızı veriyor. Böyle reçeteye can kurban :D

Ben bazen Saldırı Hızı yetersizliği çekiyorum ve alacak uygun bir eşya bulamıyorum (orb dolu olduğu için Mjoll alamama vs gibi).

Nymphe
14/04/2013, 21:59
Spell Steal'ın tüm esprisi oyuncunun yeteneği ve zekası ölçüsünde rakibin son kullandığı, arzulanan büyüyü çalması. Senin dediğinin yapılmasının 2 yolu var.

1- Invoke skill'inde bir büyü invoke ettiğinde en eskisi iptal olur yerine yenisi gelir. Eğer Spell Steal'ın çalışma prensibi bu olacaksa büyük bir sıkıntı var. Şöyle ki, Black Hole çaldın ve kullandın. Black Hole cooldown'da. Normalde(Aghanim'sizken) 25 saniye sonra yanında Reverse Polarity kullanıldığında çalabilecektin. Ancak Aghanimli halinle ikinci ultimate'i çalamayacağın için(cooldown'da bile olsa sonuçta bir ultimate çalınmış durumda) ağır bir dezavantaj olur.

Cooldown olan ultiler silinsin desen o da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Çünkü oynayan kişi dolmasını bekleyip tekrar kullanmak isteyebilir. Al sana bir dezavantaj daha. Bu prensibin kullanılamayacağında ikimiz de hemfikiriz gibi geliyor.

2- Aghanim alındığında iki ayrı Spell Steal olur. Biri ultimate çalabilen biri de çalamayan. Farklı hotkeyleri olur çünkü kullanılışları üstte de fark ettiğimiz gibi farklı olmak zorunda. Bunun da büyük sıkıntıları var. Spell Steal'ın normalde 1(ultimate tuşu) hotkeyi var. Bununla birlikte 2 tane de çalınan büyü ve alt özelliği(4. ve 5. yetenek tuşları) için hotkeyi var. Sen oyuna 6. ve 7. yetenek tuşlarını ayrıca ekstradan 2. ultimate tuşunu ekleteceksin. İşin güzeli unite komutları(hareket, saldırı vs.), eşya kısayolları ve toplamda 9 tane yetenek tuşu(7 normal, 2 tane de ultimate olmak üzere) olacak. Bunun ne kadar kullanışlı olacağının ve Rubick'e ne kadar fayda sağlayacağının idrağını sana bırakıyorum.

Kısacası 2. çaldığı ulti olmasın mantığı pratikte uygulanabilir değil. 2. çaldığı ulti olamasın mantığından vazgeçersek Rubick'in bir kombatta 3 ulti kullanma şansı oluyor. Bunu da daha basitleştirerek anlatacağım:

Black Hole çaldın. Elde var 1. Reverse Polarity çaldın. Elde var 2. 25 saniye sonra cooldown doldu. Kombata girdin. Black Hole ve Reverse Polarity kullandın. Sonra çat Dark Seer yanında Wall of Replica açtı. Onu da çalıp anında kullandın. Bu da 3.sü oldu. Gördüğün gibi iki ultimate çalabiliyorken mücadelede kullanabildiğin ultimate sayısı 3 oluyor. Bahsettiğinin(2. ultimate çalamaması) de pratikte uygulanabilir olmadığını bildiğimize göre uygulanabilirliği en yüksek olan bu teori de gereğinden fazla imba olduğuna göre eminim en azından bunu da tartışmayı bırakabiliriz.

Blink olayını ise yeterince açıkladığımı sanıyorum. Olayın sadece mesafe olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Önceki mesajımda yazdığımı tekrar okumanı öneririm.

Noob Gondar'lar toss'u başta kullandıklarından tp taşıyan kimseyi kesemiyorlar. Sen işi bilen Gondarları nooblarla eşitliyorsun. daha doğrusu ellerini kollarını bağlıyorsun. Gondar'ın olayı olan gank başlamadan bitiyor. Toss'u sona saklamayı akıl edenlerse o çabalarını bir tp kağıdına kurban etmeyip kill alıp yollarına devam ediyorlar. Bloodseeker'ın ministun'ı yok, doğru. Ancak Bloodseeker'ın tek fonksiyonu gank değil. Oyunu sırtlayıcı özelliği de olabilen bir kahraman BS. Gondar ile BS konsept olarak farklı kahramanlar. Karşılaştırılmaları bile yanlış zaten. Ayrıca pure hale getirerek sağladığın ufak hasar artışı ile ministun'ın değeri karşılaştırılamaz zaten.

Ben çok gördüm Doom yiyip dönüp kafa atabilen.

Doom kahramanının disabler olarak seçildiğine ise hiç rastlamadım. Rhasta ve Lion'ın sahip olduğu Hex Doom'dan daha iyi disable'lar. Doom'un yaptığı gibi büyü ve eşyaları kapatıyorlar. Aynı zamanda rakibi yavaşlatıyorlar ve hatta rakibin saldırmasını da engelliyorlar. Tek dezavantajları süre olarak daha kısa olmaları. Sen zaten çok dişe dokunmayan hasarını iyice azaltıp (Hex'e göre)biraz daha uzun süren ama Hex kadar bile etkin olmayan bir büyü ortaya çıkarıyorsun. Hex kadar etkin değil çünkü Hex yiyen adam hiç saldıramıyor.

Dostum rubick konusunda derdigimi anlatamadim ben sana. İnvokerin çalışma prensibiyle degilde , rubicki daha bir zorlaştırmak adina o tarzda olabilir .Şimdi aghanim kastıgın zaman ayrı bir spell steal büyüsü ve keywordu gelicek ( şuanki spell stealin yanina ) ve pasif büyüsü status durumunda gözükücek sadece. Eğer 2 ulti çalmak istiyorsan normal spell stealla calicaksin aghanimle gelen spell steali kullanmiyacaksin zaten kullansanda gelmeyecek ve mana waste olucak.

Kısacasi şu , 2 ulti istiyorsan şuanki rubick nasil çalıyorsa o şekilde çalicaksin. Benim getirdigim aghanim effect en fazla 2 ulti + 1 normal skile izin veriyor.

Hotkey konusuna gelirsek , evet rubicki zorlaşıyor ama imbalaşıyor. Yani bir meepo kadar zor olucak oynamasi , bence rubick doğası gereği oynamasi zor bir hero olmali zaten.Dota'ya böyle bir hero gelmeli ( 8-9 hotkeyli ) diye düşündüm.

Gondar mevzusuna gelirsek , mini stunun tp bozucagini bilmeyen insanlar oyuna yeni başlamış insanlardir. Zaten bu insanlar tp bozsa nolur , bozmasa ne olur . Bu adamlar rikiye refresher falanda kasıyor .Mini stunun tp bozucagini bilmek bir insani işi bilen birisi yapmaz bence , zaten oyun basi bir heronun kaç hpsi var ki ? . Tossu pure damage yapıyorum , + jinada gibi kesin krtiik vuran skill + phase boots zaten tp atmaya firsat tanimadan öldürür heroyu.

Benim yeni yarattığım doom , hexden kat ve kat etkilidir emin ol. Maximum hex 4 saniye sürerken doom 15 saniye sürüyor. En kötü bunu düşün.

Lexsarko
14/04/2013, 22:09
Dediğini tam anlayamadım. Rubick'te Aghanim olmasa hangi ultiyi tekrar kullanabileceksin orayı çözemedim.

Ayrıca benimki sadece bir tavsiyeydi bu saçma Scepter özelliğine. En mantıklı böyle olur olursa da.

Mantıklı olmadığını anlatmaya çalıştım ben de. Süresi dolmamış ultinin silinmesinden bahsediyorsun. Diyorum ki, ben o ultinin süresinin dolmasını bekleyip tekrar kullanmak istiyorum. Başka ulti dışı bir büyü çalmak isterken o ulti gümbürtüye gidecek. Geçebildik mi aynı frekansa? :)

Bu arada benim spoilerda yazdığımı okumadığını hissettim. Sana zahmet orayı okursan muhtemel senaryoları yazdığımı fark edeceksin.

Lexsarko
14/04/2013, 22:28
Dostum rubick konusunda derdigimi anlatamadim ben sana. İnvokerin çalışma prensibiyle degilde , rubicki daha bir zorlaştırmak adina o tarzda olabilir .Şimdi aghanim kastıgın zaman ayrı bir spell steal büyüsü ve keywordu gelicek ( şuanki spell stealin yanina ) ve pasif büyüsü status durumunda gözükücek sadece. Eğer 2 ulti çalmak istiyorsan normal spell stealla calicaksin aghanimle gelen spell steali kullanmiyacaksin zaten kullansanda gelmeyecek ve mana waste olucak.

Kısacasi şu , 2 ulti istiyorsan şuanki rubick nasil çalıyorsa o şekilde çalicaksin. Benim getirdigim aghanim effect en fazla 2 ulti + 1 normal skile izin veriyor.

Hotkey konusuna gelirsek , evet rubicki zorlaşıyor ama imbalaşıyor. Yani bir meepo kadar zor olucak oynamasi , bence rubick doğası gereği oynamasi zor bir hero olmali zaten.Dota'ya böyle bir hero gelmeli ( 8-9 hotkeyli ) diye düşündüm.

Şimdi gerçekçi olalım; ilk başta aklında ne 2. Spell Steal büyüsünün eklenmesi vardı ne de 8-9 hotkey mevzusu.

Teknik olarak ancak bu şekilde mümkün olduğunun zaten farkındayım, fikir olarak ortaya atan da benim zaten ama oyunun WoW'a dönüştürülmesine de karşıyım. Sonuçta bir boss karşısına geçip sağa sola kayıp, belli sırayla büyü atmıyorsun. WoW'da işin güzel tarafı büyülerinin hotkeylerini sadece o karakterin için özelleştiriyorsun. Bir kahraman için 3 ekstra hotkey ekleyip tüm dünyadaki oyuncuların hotkey dizilimlerini bozmaya gerek yok.

En önemlisi de tekrar hatırlatıyorum. Rubick'in zaten Aghanim's Scepter özelliği var.

Raichoxunrefleksleri
14/04/2013, 22:33
Bu şaka mı :(._. ):

2100 altınlık reçete 65 Saldırı Gücü, 70 Saldırı Hızı veriyor. Böyle reçeteye can kurban :D

Ben bazen Saldırı Hızı yetersizliği çekiyorum ve alacak uygun bir eşya bulamıyorum (orb dolu olduğu için Mjoll alamama vs gibi).

İyi de , Buriza da öyle . Reçetesiz buriza broadsword , blades of attacks ve demon edge ile 73 damage veriyor fakat 1500'lük ücret ile 8 damage ve 2.4x kritik kazaniyorsun . 8 damage o kadar önemli değil de 1500'lük reçete ile 2.4x kritik kazaniyorsun . 400 damage'i olan bir hero için + olarak 140 damage demek (Diğer bir deyişle +%35dps). Sence de fazla değil mi 1500'lük bir reçete için 140 damage ?

Nymphe
14/04/2013, 23:28
Şimdi gerçekçi olalım; ilk başta aklında ne 2. Spell Steal büyüsünün eklenmesi vardı ne de 8-9 hotkey mevzusu.

Teknik olarak ancak bu şekilde mümkün olduğunun zaten farkındayım, fikir olarak ortaya atan da benim zaten ama oyunun WoW'a dönüştürülmesine de karşıyım. Sonuçta bir boss karşısına geçip sağa sola kayıp, belli sırayla büyü atmıyorsun. WoW'da işin güzel tarafı büyülerinin hotkeylerini sadece o karakterin için özelleştiriyorsun. Bir kahraman için 3 ekstra hotkey ekleyip tüm dünyadaki oyuncuların hotkey dizilimlerini bozmaya gerek yok.

En önemlisi de tekrar hatırlatıyorum. Rubick'in zaten Aghanim's Scepter özelliği var.

Hayir ben en baştan beri aghanimle gelen skille ulti çalıanamayacağını belirtiyordum.Dota yı wowa çevirmek değilde , bir tek rubick üzerinde böyle birşey denense güzel olabilir

Rubickinki pek aghanim scepter özelligi sayilmaz. Sadece caldigin skilin aghanim upgradesi varsa devreye giriyor.

KEREEEEEEEEEEEM
15/04/2013, 00:12
Mantıklı olmadığını anlatmaya çalıştım ben de. Süresi dolmamış ultinin silinmesinden bahsediyorsun. Diyorum ki, ben o ultinin süresinin dolmasını bekleyip tekrar kullanmak istiyorum. Başka ulti dışı bir büyü çalmak isterken o ulti gümbürtüye gidecek. Geçebildik mi aynı frekansa? :)

Bu arada benim spoilerda yazdığımı okumadığını hissettim. Sana zahmet orayı okursan muhtemel senaryoları yazdığımı fark edeceksin.

Süresi dolmamış diyerek 3 / 4 / 5 dk skilin sizde kalma süresi var. Onu kastettim, ancak okuyunca kafa karıştıran bir şey olduğunu anladım orayı sileyim bari.

Dediğini anladım da o da Rubickin nerf kısmı olsun. Aghanim çok şey veriyor zaten. Öbür türlü çok imba oluyor :)

Spoilerları okudum da yine de spoilerdaki gibi bir şey olabilir. Varsa sorun olacak bir şey bilmek isterim bu sistemde.

(* cooldown'da olduğunu belirtir)

1- Gondar Toss kullandı.
2- Rubick Toss çaldı. (1. slot Toss)
4- Enigma Black Hole kullandı.
2- Rubick BH çaldı. (1. slot BH, 2. Toss)
2- Rubick BH kullandı. (BH* cd)
0- 150 sn sonra
2- Rubick BH kullandı. (1. BH*, 2. Toss)
5- Magnus RP kullandı.
2- Rubick RP çaldı. (1. RP, 2. Toss)
>>> Normalde burada Toss'un gidip BH nin 2. slota RPnin 1. slota geçmesi gerekiyor. ancak 2 tane ultimate çalınamayacağı için ve en son çalınan büyü de 1. slotta olduğu için Black Hole yerini Reverse Polarity'ye bırakır.

napstar
15/04/2013, 01:11
+ Olarak bu oyunda DPS itemi eksikliği olduğunu da düşünüyorum . Çok kisitli seçeneklerimiz var . Bence yeni bir item daha olmali :

Eşya adi : Rage of Demon

Eşya açiklamasi : Eski bir şeytan tarafindan kullanilmiş olan bu ölümcül kiliç , en kuvvetli düşmanlarin ruhuna bile ölümcül bir azap çektirir .

item çok pahali biliyorum . Zaten oyun sonuna yönelik bir item , erken ve orta oyunda yeteri kadar seçenek var . Önerilerinizi bekliyor olacağim ,Özellikle sormak istediğim soru ; DPS - fiyat uyumu nasil olmuş ?

:) :) :) (http://tinyurl.com/3fhtmj5)

Burakula
15/04/2013, 07:34
meepo fikrime yorum veya bir başka fikir??

Lexsarko
15/04/2013, 12:53
Hayir ben en baştan beri aghanimle gelen skille ulti çalıanamayacağını belirtiyordum.Dota yı wowa çevirmek değilde , bir tek rubick üzerinde böyle birşey denense güzel olabilir

Rubickinki pek aghanim scepter özelligi sayilmaz. Sadece caldigin skilin aghanim upgradesi varsa devreye giriyor.

Aghanim ile gelen skillden bahsettiğin bir yer bulamadım(acaba ben mi göremedim diye tekrar okudum). Hatta ilk mesajında "2. defa ultimate çalınamaz" diyorsun. İkinci defa ultimate çalamamak için aynı büyüyle bir kez çalmış olmak gerekiyor ki ikinciyi çalamayasın. Defa tekerrür ifadesidir. İkinci bir skillden bahsediyor olsan "2. defa" ifadesini kullanmaman gerekirdi. Ya Türkçen yetmedi ya da çevir yanmasın yaptın. Sen seç :)

Süresi dolmamış diyerek 3 / 4 / 5 dk skilin sizde kalma süresi var. Onu kastettim, ancak okuyunca kafa karıştıran bir şey olduğunu anladım orayı sileyim bari.

Dediğini anladım da o da Rubickin nerf kısmı olsun. Aghanim çok şey veriyor zaten. Öbür türlü çok imba oluyor :)

Spoilerları okudum da yine de spoilerdaki gibi bir şey olabilir. Varsa sorun olacak bir şey bilmek isterim bu sistemde.

(* cooldown'da olduğunu belirtir)

1- Gondar Toss kullandı.
2- Rubick Toss çaldı. (1. slot Toss)
4- Enigma Black Hole kullandı.
2- Rubick BH çaldı. (1. slot BH, 2. Toss)
2- Rubick BH kullandı. (BH* cd)
0- 150 sn sonra
2- Rubick BH kullandı. (1. BH*, 2. Toss)
5- Magnus RP kullandı.
2- Rubick RP çaldı. (1. RP, 2. Toss)
>>> Normalde burada Toss'un gidip BH nin 2. slota RPnin 1. slota geçmesi gerekiyor. ancak 2 tane ultimate çalınamayacağı için ve en son çalınan büyü de 1. slotta olduğu için Black Hole yerini Reverse Polarity'ye bırakır.

Böyle mümkün gibi görünüyor. Yani Black Hole tekrar kullanmamı engelleyecek bu durum ama o kadar da handikap olsun diyorsun :) Yine de ben 2. büyünün çalınması fikrine karşıyım.

Bence illa olacaksa bile daha farklı olmalı Aghanim upgrade'i. Mesela:

Kısa bir süre rakibin o büyüyü kullanamaması(örn: 30 saniye sonra ya da 30 saniye dolmadan Rubick ölürse geri kazanacak şekilde)
ya da tarafsızlardan ve summonlardan büyü çalabilmek
ya da bir büyü çalınırken o kahramanın varsa rastgele pasiflerinden birinin çalınması
ya da eşyaların aktiflerinin de çalınabilmesi

gibi :) Ben yine de mevcut olanın dışında upgrade olmaması taraftarıyım.

Meepo'nun pasifi dps olarak önemli katkı sağlıyor. O büyüyü kaldırmak Meepo'yu kısırlaştırır. Ayrıca rakibe vurmaya devam edebilmesi için de gerekli çünkü Meepo'lar birbirlerini engelliyorlar. Ayrıca stacklenen ve stacklendikçe güçlenen bir yetenek ki bu da kahramanın karakteristiğiyle çok uyumlu.

Meepo için çok über mikro gerektiğini düşünmüyorum. Özellikle Dota 2'de hotkeyleri istediğin gibi ayarlayabiliyorken Meepo'lar arasında geçiş yapmak ve poof spamlamak ya da sırayla ağ atmak biraz el alışkanlığıyla oldukça kolay hale geliyor.

Poof da yeterince iyi bir escape büyüsü. Kahramanın hem dps'ini hem de rakibi yakalama özelliğini elinden alıp yeni bir escape mekanizması eklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü earthbind sayesinde rakibe kımıldama şansı vermemek mümkün olsa da dodge edilmesi kolay bir büyü olduğu için tek başına yeterince kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Pasifinin kaldırılmasına karşıyım.

Krizalid
15/04/2013, 13:34
:) :) :) (http://tinyurl.com/3fhtmj5)

Neden Steam isminde Çince "o.ç." yazıyor?

napstar
15/04/2013, 14:23
Neden Steam isminde Çince "o.ç." yazıyor?

Uzun hikaye. Dinlemek ister misin? :'(

BorisPeace
15/04/2013, 18:36
meepo fikrime yorum veya bir başka fikir??

Bir Geo oyuncusu olarak şunu söyleyebilirim, BKB büyük bir sıkıntı. Geostrike büyü muafiyetine sahip üniteler için yetersiz de kalsa tek silahı.

Geomancer şu anda bence gayet dengeli bir kahraman, hatta spektrumun güçlü tarafında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Çoğu kişi düzgün oynamasını bilmiyor ve öğrenmek için zaman da harcamıyor. Geomancer kullanması zor bir kahraman değil halbuki, sadece öğrenmesi diğer kahramanlara göre daha uzun süre istiyor.

Burakula
15/04/2013, 20:54
Bir Geo oyuncusu olarak şunu söyleyebilirim, BKB büyük bir sıkıntı. Geostrike büyü muafiyetine sahip üniteler için yetersiz de kalsa tek silahı.

Geomancer şu anda bence gayet dengeli bir kahraman, hatta spektrumun güçlü tarafında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Çoğu kişi düzgün oynamasını bilmiyor ve öğrenmek için zaman da harcamıyor. Geomancer kullanması zor bir kahraman değil halbuki, sadece öğrenmesi diğer kahramanlara göre daha uzun süre istiyor.

ya ben yine de buff ya da skill değişimi gerekli herolarda "oynayan ne biçim oynuyor kardeşim" ya da nerf gereken herolarda "yenen onu da yeniyor kardeşim" yaklaşımlarını hoş bulmuyorum. Tabiki de diğerlerine göre daha zor veya daha kolay herolar olucaktır ancak zorluğundan ve öğrenirken çekilecek zahmetlerden dolayı picklemekten korktuğumuz elimizin bir türlü gitmediği tarzda bir hero direk uçuruma kaçıyor.

Geçen gün meepo nun bir tanesine yenildim ve başrolde de meepo vardı yani meepo aldı oyunu, sonra merak edip dota buff tan geçmiş oyunlarıma falan baktım, farkettim ki o gün dota2 de meepo ya ilk defa yenilmişim. Farkettim ki karşı takımda meepo picklendiğinde seviniyorum ve meepo ya uygun bir sürü herodan birisini pikleyip üzerine oynayarak bildiğin adamla farmlıyorum. Burda anltamak istediğim benim meepo sayesinde free win kasmam falan değil, heronun oyun kazanabilmesinin şu durumdayken oynayandan çok karşı takımdakilerin yeteneğine vs. bağlı olması. Çoğu zaman meepo pikleyince ne yaparsanız yapın çaresiz kalıyorsunuz. O ezilme ya da feedleme faslında belirli bir eşik değerini geçince de geri dönüşü olmayan bir hero, hani kasym da çevireyim ya da şöyle oynayayım da yardımım dokunsun bile diyemiyorsunuz ezildiğinizde.

meepo çok uzun zamandır böyle, yani "perfect micro skills" herosu durumunda ve ben icefrogun bu hero karşısındaki bu tutumunu beğenmiyorum. Dota1 deyken herkesin kullandığı "puff hack" ya da "easy meepo" tarzı programlar bu tarz "ulan meepo aldı feedliycek kesn" düşüncelerini azaltmıştıi hatta bu programları bilenler meepo pikleyip bilmeyenlere hava bile atmaya başlamıştı. Ben bu programlardan açıkçası hiç şikayetçi değildim hatta "meepo nun skilleri programsız böyle olsa ya" diye düşünüyordum çünkü hack kullandığınızda hero aşmış falan olmuyordu sadece diğerleriyle eşit duruma geliyordu ezmek ya da ezilmek yine sizin elinize bakıyordu..

dipnot olarak şunu belirteyim, o kaybettiğim oyunun sebebi de modu yanlışlıkla sd seçip aratmış olmamdı. Oyun ap olsaydı yine meepo ya göre bir hero seçip rahatça meepoyla farmlıycaktım yine bir süre sonra arada kaynamaya başlıycaktı.

KEREEEEEEEEEEEM
15/04/2013, 21:41
Böyle mümkün gibi görünüyor. Yani Black Hole tekrar kullanmamı engelleyecek bu durum ama o kadar da handikap olsun diyorsun :) Yine de ben 2. büyünün çalınması fikrine karşıyım.

Bence illa olacaksa bile daha farklı olmalı Aghanim upgrade'i. Mesela:

Kısa bir süre rakibin o büyüyü kullanamaması(örn: 30 saniye sonra ya da 30 saniye dolmadan Rubick ölürse geri kazanacak şekilde)
ya da tarafsızlardan ve summonlardan büyü çalabilmek
ya da bir büyü çalınırken o kahramanın varsa rastgele pasiflerinden birinin çalınması
ya da eşyaların aktiflerinin de çalınabilmesi

gibi :) Ben yine de mevcut olanın dışında upgrade olmaması taraftarıyım.

Şimdikil haliyle bile iyi ellerde çok güçlü bir hero. 2. skile ben de karşıyım sadece olursa şöyle olur demek istedim, heroyu imbalaştırır.

Duruma göre kasılacabiliecek bir Scepter etkisi çok güzel olur Aghanim'in oğluna. Yetim falan mı büyümüş bu :)

Ben de Treant Protector Scepter etkisini çok az değiştirdim. Biraz dengelenir böylece ve maçlarda (hem pub hem cw) görebiliriz.Boristen düşüncelerini bekliyorum, meepoya vermiş :)
---------------------
Treant Protector

Overgrowth yeteneğine Aghanim's Scepter özelliği eklendi:
- Overgrowth ile bağlanmış kahramanlar, ek olarak kahraman büyülerini kullanamayacaklar. (Eşya büyüleri hala kullanılabilir)
- Bağlı birimler saniyede Rooftrellen'ın kuvvetinin %20 / %30 / %40'i kadar pure hasar alacaklar.

Krizalid
15/04/2013, 23:47
İyi de , Buriza da öyle . Reçetesiz buriza broadsword , blades of attacks ve demon edge ile 73 damage veriyor fakat 1500'lük ücret ile 8 damage ve 2.4x kritik kazaniyorsun . 8 damage o kadar önemli değil de 1500'lük reçete ile 2.4x kritik kazaniyorsun . 400 damage'i olan bir hero için + olarak 140 damage demek (Diğer bir deyişle +%35dps). Sence de fazla değil mi 1500'lük bir reçete için 140 damage ?

Buriza IAS vermiyor.

Oyundaki diğer tüm DPS itemlarının stratejik önemleri var.

Divine Rapier -> All or nothing
Mjollnir ->Static Charge
MKB -> Minibash, True Strike
Butterfly -> Evasion
Desolator -> -Armor
Abyssal Blade -> Antibkb
Radiance -> AoE burn
Battle Fury -> Flashfarm
Armlet -> EHP
Lothars -> Invisibility
Diffusal Blade -> Purge

gibi gibi gibi, yazmadıklarım var. Ama Buriza'ya bak. Sadece DPS veriyor. Sadece ama sadece DPS veriyor. Evet tamam, örneğin Desolator da sadece DPS veriyor olabilir; ancak Desolator'un buff'ından tüm takım faydalanıyor, buff 15 saniye sürüyor, ve binalarda da işliyor. Buriza'nın verdiği DPS artışından sen ve sadece sen faydalanıyorsun, takıma hiç bir katkısı yok - bana sorarsan yine de diğer itemlara göre çok abartı değil Buriza'nın etkisi. O kadar etkili olmasını da şahsen normal karşılıyorum, çünkü hiçbir özelliği yok.

Her itemın böyle belli bir özelliğinin olması carry oyuncusunu seçim yapmaya itiyor, ki bu seçimler oyunun gidişatını belirleyecek önemli bir nokta. Doğru itemı yaparlarsa öne geçerler, yanlış itemı yaparlarsa geriye düşerler. Ayrıca dikkat ettiysen hiçbir item dengeli ve yüksek Damage VE Attack Speed vermiyor. Bazıları Damage'da daha üstün, bazıları IAS olarak daha üstün. Butterfly 60 Damage, 60 IAS veriyor ama sadece Agility herolar için geçerli. Str bir heroya 30 damage, 60 IAS veriyor. Ya da Mjollnir 80 IAS ile 24 physical ve 40 magical damage (tek hedefe) veriyor ancak Magic Immune birimlere vurmama, Pipe, Hood vb engelleri var. MKB 100+ damage, 15 IAS veriyor. Açık Armlet Str herolara 65 damage, 25 IAS veriyor. vb vb

Sen ise 8k'ya 125 Damage, 125 IAS bir item öneriyorsun ve başka bir özelliği yok. Ehhhhhhhhhhh. En ucuz parçası Hyperstone ve 2100 gold istiyor. Sacred Relic istiyor; 3800 gold. Zaten çoğu carry'nin Manta, BKB yapmadan DPS itemlarına geçmiyor olduğunu hesaba kat. Melee bir hero Sacred Relic ile Abyssal Blade yapmayı tercih edecektir. Hyperstone ile diğer upgradeleri yapmayı tercih edecektir. Bu itemı sürekli kullanacak tek oyuncu kitlesi, Aghanim upgrade'i olan her heroya bot upgrade'i yaptıktan sonra Aghanim çıkan pubfuck oyuncu kitlesi olacak. Kunkka'dan Ursa'ya; Traxex'ten Omniknight'a, Naix'ten Furion'a kadar her heroya bu itemı yapmaya çalışacaklar, kombatta da 10 atak yapamadan tek yiyip ölecekler. İstediğin şey buysa benim için sorun yok ama ben kesinlikle DotA'da böyle bir item istemem - görmeyeceğim de zaten.

TL;DR tam bir Braindead item.

MrFoseptik
16/04/2013, 07:59
sanırım bir benim chen önerim iplenmemiş.

berkbegins
16/04/2013, 18:46
çağrı ağzının suyunu akıtacak yeni bir gelişme var kanka al sana

RUBİCK CAKE

4750

Lexsarko
16/04/2013, 19:16
çağrı ağzının suyunu akıtacak yeni bir gelişme var kanka al sana

RUBİCK CAKE

4750

You are too, kind!

napstar
20/04/2013, 07:08
Oyun içi

- Asist gold'una azalma gelsin.
- Bottle crowing'e sınırlama getirilsin veya direk kaldırılsın.
- Koyulan ve kırılan wardların bir ödülü olsun. Sadece istatistik olarak gözükse bile olur. Support oyuncu sayısı artacaktır.

Herolar

Spectre:

- Dagger'ın manacost'u azalsın. (90 iyidir)

Batrider:

- Sticky Napalm'ın turn rate'i yavaşlatma özelliğinin gücü kademeli olarak artsın. (40/50/60/70)

- Ayrıca Firefly vision'u Dota 1'de olduğu gibi 1200 range olsun, 1800 değil. Bug mı değil mi bilmiyorum ama neden düzeltmiyorlar anlamış değilim.

Gyro:

- Level 1 rocket barage'a nerf gelsin.

Rhasta:

- Movement Speed'e acil buff

Magnus:

- Ulti cooldown'ı artsın. (150 iyidir)

Wisp:

-Ultisinin cooldown'u artsın. (110/90/70)

Lone Druid:

- Şu armlet saçmalığını kaldırılsın.
- Ayısına bir şekilde nerf gelsin. ( - armor olabilir)

Nyx:

- Vendetta'nın cooldown'ı her level'da sabit kalsın.

- Movement speed'i 300'den 290'a düşsün.

Naix:

- Rage'in duration'ı her level için birer saniye azalsın.

Gyro:

- Flak Cannon'un saçma sapan hayvani range'i azalsın. (700 iyidir)

Tide:

- Movespeed'i azaltılsın.

Mirana:

- Arrow'un hızı artsın.

- Base damage'ı artsın.

Leshrak:

- Edict'in cast animation'u kaldırılsın.

- Lightning Storm yerine başka bir skill gelsin. (Onu da biz mi söyleyak?)

Lycan:

- Kurtlarına buff gelsin.

Sniper:

Turn rate'i azaltılsın.

CM:

- Movementspeed buff.

Treant:

- Ultisine Aghanim özelliği eklensin. Ne olduğu umrumda değil, eklensin yeter.

Undying:

- Zombilerin verdiği exp ve gold artsın.

- Zombilerin movespeed'i 400'e çıkarılsın.

- Zombilerin atack'ı azaltılsın. (37-45 -> 20)

- Evet zombilerle alıp veremediğim var.

PL:

- Base damage'i 5 azaltılsın. Yeter.

- Juxtapose'a aura özelliği gelsin. İllüzyonlar sadece gerçek PL'in 1500 radius etrafındaysa çoğalabilsin.

Pugna:

- Pugna öldüğünde Nether ward'da ölsün. Gebersin. Bitsin.

Clock:

- Cog'ların duration'ı azaltılsın. (5/6/7/8 -> 4/5/6/7)

- Rocket Flare'ın damage'i artsın. (80/120/160/200 -> 100/140/180/220)

Item'lar

- Shadow Blade'in Cooldown'ı artsın veya duration'ı azalsın.

- Rod of Athos'un cooldown'ı artsın.

- Sange and Yasha kaldırılsın. Bitsin. Ölsün.

- Divine Raiper 2. kez yere düştüğünde kırılabilsin.

- Urn of Shadows magic immune düşmanlara da atılabilsin ve Bracer + sage mask + recipe ile yapılsın. (recipe cost biraz düşebilir)

- Bir takımda, aynı anda en fazla bir adet cheese olabilsin.

Burakula
20/04/2013, 13:45
- Asist gold'una azalma gelsin.

gelsin daha fazla skilll bekletme daha fazla ks daha fazla carry pick.

Wisp:

-Ultisinin cooldown'u artsın. (110/90/70)

6 level dan 11 levela kadar olan etkinlği aşırı azalır toparlayamaz.

Tide:

Tide bence gördüğüm en süper dengede herolardan bir tanesi, ne güzel şansa bağlı saçma sapan skilleeri de yok, dokanmayın lütfen.

- Juxtapose'a aura özelliği gelsin. İllüzyonlar sadece gerçek PL'in 1500 radius etrafındaysa çoğalabilsin.

çok yaratıcı ama yetersiz nerf. Sürelerini de azcık azalt, uzun sğren kombatlarda bir anda yalnız kalsın mesela, kopyaların gitmesini bekleme proluğu falan olur güzel olur. Hem heronun atağı soloyken de aşmış:)

Pugna:

- Pugna öldüğünde Nether ward'da ölsün. Gebersin. Bitsin.

Oldu olucak nether ward öldüğünde pugnaın da canı gitsin. Bence ufak ama efektif buff gereken bir hero. Örneğin 2. skili kendineya da dostuna attığında fazla yemek yerine magic resist versin %40 falan.

- Shadow Blade'in Cooldown'ı artsın veya duration'ı azalsın.

verdiği ms falan da azaltılabilir. Ya da basmadan hemen önce hero damage yediysen 2-3 saniye fade time ı olsun. Aslında en iyisi toptan silmek ama o zaman oyunu bırakan çok fazla shadow blader olur valve dota kaldıramaz o kadarını.

- Sange and Yasha kaldırılsın. Bitsin. Ölsün.

lesser maim aynı kalsın. Greater maim biraz bufflansın. Örneğin %10 falan fazla fiziksel vuralım greater maim yiyene.

Yorum yazmadıklarıma aynen katılıyorum sayılır. Hzırlanıp da gelmişsin bu sefer kerem:D

KEREEEEEEEEEEEM
20/04/2013, 14:33
Napstarın PL nerfini beğendim şahsen. Hafiften bi nerf iyi gelecektir. Treante Aghanim lazım bir de o da güzel.

Ancak rod of atosla ne alıp veremediğin var onu çözemedim. Kimse kasmıyo zaten.

Lexsarko
20/04/2013, 14:55
Ben de PL önerisine bayıldım. Gerçekten başarılı.

BorisPeace
20/04/2013, 15:59
- Bottle crowing'e sınırlama getirilsin veya direk kaldırılsın.

Aslında Bottle'a şöyle bir dengeleme getirilebilir senin önerini de kapsayacak şekilde:
- Fiyatı 600'den 500'e düşürüldü.
- Havuz artık Bottle'ın sadece 2/3'ünü dolduracak. (Runelar yine 3/3 dolduracak.)

- Koyulan ve kırılan wardların bir ödülü olsun. Sadece istatistik olarak gözükse bile olur. Support oyuncu sayısı artacaktır.

Bu tür istatistiklerin yarardan çok zararı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir sistem gelirse maç bitimine çok yakın kaybeden takımda da olsa, kazanan takımda da olsa millet tüm parasını harcayıp Obs/Sentry Ward alıp etrafa dikmeye başlayacak. Oyun içi Ward yokettiğinizde küçük bir mebla altın kazanılsın denilmişti PD'de (40-50 altın civarı), buna da katılmıyorum. Publarda zaten zar zor Obs alıyorlar bu sefer counterlanınca adamları feedledin gibi saçmalıklar çıkar.

Spectre:
- Dagger'ın manacost'u azalsın. (90 iyidir)

Bu zaten var ilk mesajda, ama 90 da çok az olur :/

Lone Druid:
- Şu armlet saçmalığını kaldırılsın.
- Ayısına bir şekilde nerf gelsin. ( - armor olabilir)

Öncelikle Dota 2'de ayıya Hand of Midas alınması engellenmeli. Birçok oyunda 2x Midas oyunu mahvediyor.

Tide:

Tide'a dokunma bilader :@

Mirana:
- Arrow'un hızı artsın.
- Base damage'ı artsın.

Arrow hızı fena değil bence şu an. Base damage ilk mesajda var.

PL:
- Base damage'i 5 azaltılsın. Yeter.

Phantom Edge demek istedin sanırım. Juxtapose ilüzyon süresine bir buff gelirse olabilir (20 -> 25/30 gibi)

- Bir takımda, aynı anda en fazla bir adet cheese olabilsin.

Roshan 4. kez öldürülürse ve 3. öldürülünce düşen Cheese henüz kullanılmamışsa ve 3. ve 4. ölüşünde Roshan'ı öldüren aynı takımsa ve bu sefer de Cheese'i onlar alırsa... oyun zaten bitmiş gibi duruyor.

napstar
20/04/2013, 16:36
Roshan 4. kez öldürülürse ve 3. öldürülünce düşen Cheese henüz kullanılmamışsa ve 3. ve 4. ölüşünde Roshan'ı öldüren aynı takımsa ve bu sefer de Cheese'i onlar alırsa... oyun zaten bitmiş gibi duruyor.

Boris Çin Doto'suna uzak gördüm seni.

Son yarım saatini izle :3

http://www.youtube.com/watch?v=AzMJhKp238g

ViktorReznov
20/04/2013, 18:42
Juxtapose ilizyon süreleri 5-10 saniye olsun. Bence bu herodaki asıl sıkıntı sonsuza kadar bitmeyen ilisyonlar

Lexsarko
20/04/2013, 20:49
@napstar

Yazmayı unutmuşum. Asist gold supportların ekmek kapısı. Supportlar artsın diye ward alma-kırma olaylarına ödül getiriyorsun ama ben yıllardır support oynayan birisi olarak supportu bırakırım öyle bir şey olursa.

berkbegins
20/04/2013, 22:24
1:05.24 double cheese juggernaut LGD ;) Napstar arkadaşımıza teşekkürler

ooh god cheesus :D:D Tobi-Wan :D:D

napstar
24/04/2013, 15:38
Luna:

- Moon Glaive, istenildiği zaman kapanabilen bir büyü olsun.
Tusk:

- Snowball istenilirse durdurulabilsin.

fikho
24/04/2013, 18:56
Luna:

- Lunar Blessing, istenildiği zaman kapanabilen bir büyü olsun.

saçma

napstar
24/04/2013, 18:58
saçma

:D Nedenini :D söylesene? :D

Veya önce şöyle sorayım;

Sence bu bir nerf mü yoksa buff mı?

fikho
24/04/2013, 19:17
:D Nedenini :D söylesene? :D

Veya önce şöyle sorayım;

Sence bu bir nerf mü yoksa buff mı?

ikiside değil :D bence gereksiz ama şunu bilmiyorum lotar basıp bir dost kahramanın yanına gittiğinde o kahraman aurodan yararlanabiliyormu yararlanamıyormu önemli olan nokta bu bence.

napstar
24/04/2013, 19:41
ikiside değil :D bence gereksiz ama şunu bilmiyorum lotar basıp bir dost kahramanın yanına gittiğinde o kahraman aurodan yararlanabiliyormu yararlanamıyormu önemli olan nokta bu bence.

Evet sorun bendeymiş. Skill'lerin isimleri hakkında bir mindfuck olmuşum orda. Kastettiğim büyü moon glaive olacaktı. :3 Bu da mı gereksiz ha? Bu da mı gereksiz? :'(

Dur lan o mesajı da düzenleyeyim de millet "nalaka" demesin.

Lexsarko
24/04/2013, 19:42
napstar hata verdi.

Hata kodu: 000x0000.1

napstar
24/04/2013, 19:44
napstar hata verdi.

Hata kodu: 000x0000.1

Biz de insanız. !1!1111!!11!

Neyse lan Luna değişikliliği çok mantıklı değil mi? Tusk competitive de olmadığından onu kale almıyorum. :F

Aslında aynısını Kunkka - Tidebringer için de düşünmüştüm ama o biraz fazla OP olur. Hem aç-kapa, aç-kapa bozar millet onu.

Ayrıca bu 3000. Mesajımmış. Boris hediyem nerede?

Krizalid
24/04/2013, 19:46

Allah.

Gondar'a ilk item Vlads yapıp tüm kombat boyunca invis bekleyen adam sen misin yoksa?

Lexsarko
24/04/2013, 19:50

Neyse lan Luna değişikliliği çok mantıklı değil mi? Tusk competitive de olmadığından onu kale almıyorum. :F

Tusk gireceği yeri bilsin. Öyle her yere atlamasın. O yüzden Tusk önerine karşıyım.

Luna farm alırken lane pushlamak zorunda kalıyor. Last hit de zorlaşıyor. Bu da Luna'nın kasmasını zorlaştırıp onu nc bağımlı kılıyor. Bence mantıklı ve gerekli.

fikho
24/04/2013, 19:57
Allah.

Gondar'a ilk item Vlads yapıp tüm kombat boyunca invis bekleyen adam sen misin yoksa?

hacı invis oldugunda vladın aurosu kalkmıyormu herkesden ben kalkıyor diye biliyorum?

fikho
24/04/2013, 19:58

Aslında aynısını Kunkka - Tidebringer için de düşünmüştüm ama o biraz fazla OP olur. Hem aç-kapa, aç-kapa bozar millet onu.

Ayrıca bu 3000. Mesajımmış. Boris hediyem nerede?

bak buna katılıyorum medusanın ilk skil i ac kapa oluyorsa bundada olabilir. bm luna icin tehlike olabiliyor bu skil yüzünden

Nymphe
24/04/2013, 20:11
bak buna katılıyorum medusanın ilk skil i ac kapa oluyorsa bundada olabilir. bm luna icin tehlike olabiliyor bu skil yüzünden

Medusanın ilk skili niye aç kapa oluyor bi düşündün mü ? . Hadi söylemicem , düşün gel.

fikho
24/04/2013, 20:22
Medusanın ilk skili niye aç kapa oluyor bi düşündün mü ? . Hadi söylemicem , düşün gel.

bul karayı al parayımı oynuyoz yada bulmaca felan :D atak düşürdüğü icin ac kapa oluyor , peki lunanin skil ide atak düşürüyormu? hadi sölemicem , bi düşün gel.

Nymphe
25/04/2013, 21:22
bul karayı al parayımı oynuyoz yada bulmaca felan :D atak düşürdüğü icin ac kapa oluyor , peki lunanin skil ide atak düşürüyormu? hadi sölemicem , bi düşün gel.

E lan o zaman niye aç kapa olsun o skill ? , birader ciddi sorunların var senin diğer konulardada falan görüyorum harbi uçmuşsun.

KEREEEEEEEEEEEM
25/04/2013, 22:06
Luna:

- Moon Glaive, istenildiği zaman kapanabilen bir büyü olsun.
Tusk:

- Snowball istenilirse durdurulabilsin.

HoN'daki bu gibi bütün skiller açılıp kapanabiliyor. Gerçi Lunar Blessing ve traxın aurası gibi şeyler creepler ve herolar arasında değiştirilme şeklinde (aquila gibi) ama dediğin honda aynen o şekilde.

Bu yüzden icefrog hon çakma skil yapmaz ;)

Fikrimi sorarsan güzel olur. Ayrıca hondakinde rylai dostları da dondurabiliyor, hasarı %50 azaltıyor. Çok büyük bir buff olmaz ama 4 sn stun yemiş herolara yardımcı olur. dotanın bazı şeyleri hondan alması lazım bağlı cd li skiller gibi.

Krizalid
26/04/2013, 00:10
HoN'daki bu gibi bütün skiller açılıp kapanabiliyor. Gerçi Lunar Blessing ve traxın aurası gibi şeyler creepler ve herolar arasında değiştirilme şeklinde (aquila gibi) ama dediğin honda aynen o şekilde.

Bu yüzden icefrog hon çakma skil yapmaz ;)

Fikrimi sorarsan güzel olur. Ayrıca hondakinde rylai dostları da dondurabiliyor, hasarı %50 azaltıyor. Çok büyük bir buff olmaz ama 4 sn stun yemiş herolara yardımcı olur. dotanın bazı şeyleri hondan alması lazım bağlı cd li skiller gibi.

HoNdan niye skill ekleyemesin ki? Bana koymaz şahsen HoN'dan özellik gelmesi. Ki HoN'daki bazı şeyler Dota 2'de var zaten.

Bu arada bahsettiğin özellik DotA'da Winter Wyvern isimli heroda var. Heroyu dondurup, fiziksel hasar almasını engelliyor ve HP regen veriyor. O skill'i kapmışlar yani :)

KEREEEEEEEEEEEM
26/04/2013, 17:17
HoNdan niye skill ekleyemesin ki? Bana koymaz şahsen HoN'dan özellik gelmesi. Ki HoN'daki bazı şeyler Dota 2'de var zaten.

Bu arada bahsettiğin özellik DotA'da Winter Wyvern isimli heroda var. Heroyu dondurup, fiziksel hasar almasını engelliyor ve HP regen veriyor. O skill'i kapmışlar yani :)

Bana da koymaz da çok tepki falan gelir diye icefrog öyle işe kalkışmaz bence.

HoNda olup dota2de olanlar biraz teknik şeyler onlar (ç)almaya girmez ama skile girince iş değişiyor. Dediğim skili yapsa icefrog baya bi tepki alır bence. Skilimi aşağıya yazayım son haliyle.

---------------------------------------

Crystal Maiden:

- Frostbite artık dost birimleri de dondurabilecek. Bu etki süresince hareket ve saldırı yapılamacak fakat alınan her türlü hasar %50 azaltılacak.

fikho
28/04/2013, 22:01
E lan o zaman niye aç kapa olsun o skill ? , birader ciddi sorunların var senin diğer konulardada falan görüyorum harbi uçmuşsun.

yawrumcum benim, diyorumya hani luna bm den etkileniyor o skil yüzünden ;)

ha bu arada gülüm ben tanımadım birinin mesajlarını incelemişsem o kişi bana fena bicimde laf sokmusdur sen nie inceledin mesajlarımı bilemiyorum cokmu popüler oldum la :D nedir bu fikho meraki sendeki söyle söyleki bileyim neden merak ediliyorum :D