PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sven - Kılıç Denemesi

TakeItBaby!
08/03/2013, 08:10
Modellemeye dün başladım low poly şöyle birşey yaptım.
Ön Taraf :
4599
Arka Taraf :
4600

Video :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UdKQ01o3Wuc

Yorum, görüş, öneri, cıvıtmadan eleştiri.

Stahli
08/03/2013, 09:29
Ben modellemeden vs den anlamam ama dışarıdan bir oyuncu olarak yorumumu yapayım
bence yeni başlayan birine göre iyi olmuş ama sana tavsiyem böyle daha korkutucu bir kılıç yapabilirsin mesela bu klasik şovalye kılıcı gibi olmuş.Daha uzun yada ne bileyim uçları böyle sivri kıvrımlı değişik bir şey olabilr :D tabi sen daha iyi bilirsin
+ olarak şu mavi-kırmızı renk uyumunu çok sevdim

TakeItBaby!
08/03/2013, 10:20
Ben modellemeden vs den anlamam ama dışarıdan bir oyuncu olarak yorumumu yapayım
bence yeni başlayan birine göre iyi olmuş ama sana tavsiyem böyle daha korkutucu bir kılıç yapabilirsin mesela bu klasik şovalye kılıcı gibi olmuş.Daha uzun yada ne bileyim uçları böyle sivri kıvrımlı değişik bir şey olabilr :D tabi sen daha iyi bilirsin
+ olarak şu mavi-kırmızı renk uyumunu çok sevdim

Teşekkürler önerilerini dikkate alacağım. Şunun gibi sanırım
http://www.dota2wiki.com/images/1/14/Wuldastron_the_Twin-Blade_of_Giants.png
Kendi tarzımda buna benzer birşey yapmaya çalışırım. Elle tutulur bir sonuç çıkarsa oyuna ekleyeceğim.

MrFoseptik
08/03/2013, 15:10
Teşekkürler önerilerini dikkate alacağım. Şunun gibi sanırım
http://www.dota2wiki.com/images/1/14/Wuldastron_the_Twin-Blade_of_Giants.png
Kendi tarzımda buna benzer birşey yapmaya çalışırım. Elle tutulur bir sonuç çıkarsa oyuna ekleyeceğim.

aslında bu renk değişimi ulti basınca efekt şeklinde olursa daha iyi olur bence.

napstar
08/03/2013, 15:34
Dota 2'nin Lego'su çıkarsa senin alet iş yapar.

Sercan<Michaell>
08/03/2013, 15:46

:D ahahah

Lexsarko
08/03/2013, 17:21

THIS.

Syninx
08/03/2013, 17:39
Yaptığın karakter özellikle Sven! :) Büyük hayvani kaslı two-handed sword kullanıcısı :) Bu yüzden ne kadar büyük kılıç o kadar iyi :) kılıcı eline aldığı zaman kılıç onun iki katı olmalı. Duman effecti zorlayabilir o yüzden ışık daha mantıklı senin için. Kılıç parıl parıl parlamalı. Kılıcı kullanan kişi düşmanın üstüne yürüdüğünde karşı taraf görüntüden korkmalı :)

MickThomson
08/03/2013, 20:06
bi de sven 1 eliyle kılıcının kınını tutar diğer eliyle kının biraz ilersindeki yuvarlak yeri tutar.dikkat edersen bütün swordları öyledir svenin.

TakeItBaby!
08/03/2013, 21:00

='((

aslında bu renk değişimi ulti basınca efekt şeklinde olursa daha iyi olur bence.

Onu yapmayı bilmiyorum ama araştırıcam, bende videoda gördüm. Teşekkürler.

Yaptığın karakter özellikle Sven! :) Büyük hayvani kaslı two-handed sword kullanıcısı :) Bu yüzden ne kadar büyük kılıç o kadar iyi :) kılıcı eline aldığı zaman kılıç onun iki katı olmalı. Duman effecti zorlayabilir o yüzden ışık daha mantıklı senin için. Kılıç parıl parıl parlamalı. Kılıcı kullanan kişi düşmanın üstüne yürüdüğünde karşı taraf görüntüden korkmalı :)

Haklısın zaten ilk denememdi sven için. Workshop'a bunu zaten atmayı düşünmüyorum, forumun önerileri için konu açtım. Efekt vermeyi henüz bilmiyorum ama şuan araştırıyorum. Dediğin gibi yapmaya çalışırım. Teşekkürler.

bi de sven 1 eliyle kılıcının kınını tutar diğer eliyle kının biraz ilersindeki yuvarlak yeri tutar.dikkat edersen bütün swordları öyledir svenin.

Farketmemiştim teşekkürler ^_^

Gray Fox
08/03/2013, 21:10
Modellemeye dun basladin nasil yaptin bunu? :D
Ben 1 ay once baktim ogrenmeye basladim canim cikti kayda deger bisey yapamadim :D
Youtube dan baktigin tutorial varsa link atabilirmisin?:D

TakeItBaby!
08/03/2013, 21:24
Modellemeye dun basladin nasil yaptin bunu? :D
Ben 1 ay once baktim ogrenmeye basladim canim cikti kayda deger bisey yapamadim :D
Youtube dan baktigin tutorial varsa link atabilirmisin?:D

Youtube veya başka bir yerden değil ama 3ds max 2013 başlangıçta çıkan karşılama sayfasındaki obje oluşturma, metaryal ekleme, anime etme dersleri vardı oradan öğrendim.

WeRdeR WeReMeM
08/03/2013, 23:46
İlk deneyimine göre bence müthiş olmuş :) :) Tabi ki orta dünyaya göre kılıç yaparsan iyi olur :)

Gray Fox
09/03/2013, 01:47
Youtube veya başka bir yerden değil ama 3ds max 2013 başlangıçta çıkan karşılama sayfasındaki obje oluşturma, metaryal ekleme, anime etme dersleri vardı oradan öğrendim.

3ds maxin orijinal mi? Ben blender kullaniyodum az mb diye ve youtubedaki d2workshop tutoriali bleder ile oldugu icin. Eger dersen 3ds max cidden kolaylik sagladi aksam indiriyim

TakeItBaby!
09/03/2013, 04:02
İlk deneyimine göre bence müthiş olmuş :) :) Tabi ki orta dünyaya göre kılıç yaparsan iyi olur :)

Teşekkür ederim.

3ds maxin orijinal mi? Ben blender kullaniyodum az mb diye ve youtubedaki d2workshop tutoriali bleder ile oldugu icin. Eger dersen 3ds max cidden kolaylik sagladi aksam indiriyim

30 Günlük deneme süresi. Orjinal alacaktım fakat fiyatı görünce vazgeçtim (3.500 küsür dolar) . Bende hem blender hem 3ds Max var. Blender'ı obj dosyalarını smd dosyasına çevirmek için kullanıyorum. 3ds Max daha kaliteli gibi geldi bana. Bir çok seçenek var pişman olmazsın.

berkbegins
09/03/2013, 11:11
bende IDE-CAD kullanıyorum binaların kolon aplikasyonunda çok güzel işe yarıyor. Auto-CAD yalan olmuş genjler ..

güzel çalışma olmuş devam et bakalım neler çıkacak

MrFoseptik
09/03/2013, 11:39
bende IDE-CAD kullanıyorum binaların kolon aplikasyonunda çok güzel işe yarıyor. Auto-CAD yalan olmuş genjler ..

güzel çalışma olmuş devam et bakalım neler çıkacak

Net-cad kullan?

Nighthawk
09/03/2013, 14:25

Dota 2 orta dünyada mı geçiyo len

4605

BorisPeace
09/03/2013, 14:35
Force büyük harfle yazılır :/

Bknz. ana fikri kaçıran adam

Krizalid
09/03/2013, 16:22

4605

pure genius

berkbegins
09/03/2013, 20:14
Net-cad kullan?

netcad türk yapımı idecad de öyle netcad haritacıların kullandığı bi program genellikle idecad de inşaatçıların.. ben inşaatçıyım usta

TakeItBaby!
13/04/2013, 19:37
Beyler fikrimi çalan Spartacus(Starz)'e dava açsam haksız mıyım şimdi ? :D
http://k1304.hizliresim.com/18/f/m1jkv.jpg
Utanmasalar birebir aynı kılıcı yapacaklar :D Google'da sword of the spartacus diye aratınca buldum.

napstar
13/04/2013, 20:05
Beyler fikrimi çalan Spartacus(Starz)'e dava açsam haksız mıyım şimdi ? :D
http://k1304.hizliresim.com/18/f/m1jkv.jpg
Utanmasalar birebir aynı kılıcı yapacaklar :D Google'da sword of the spartacus diye aratınca buldum.

http://www.youtube.com/watch?v=kJQEZREz1ZQ

4735

D1e-_-
13/04/2013, 20:10
Zabimaru'nun daha hayvanisini, korkutucusunu yaparsan daha başarılı olur gibi sonuçta bu sven...

WeRdeR WeReMeM
13/04/2013, 22:37

4605

Hayır tabi ki ama kılıçları o tarz olsun dedim. Starwars kılıcıda olmasın yani :'(