PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 6.77c Değişim Listesi

KEREEEEEEEEEEEM
16/03/2013, 17:37
Kahramanlar

:trax: Drow Ranger
Marksmanship bonusu yakında düşman kahraman varken tamamen kaldırılacak. (eskiden yarısıydı, şimdi bonus yok)
Düşürülen Marksmanship düşman algılama menzili 400'ten 375'e düşürüldü.

:kotl: Keeper of the Light
Illuminate mana bedeli 150'den 150/160/170/180'e yükseltildi.
Illuminate etki alanı 400'den 350'ye düşürüldü.

:na: Nerubian Assassin
Spiked Carapace süresi 2.75'ten 2.25'e düşürüldü.
Spiked Carapace dolum süresi 14'ten 23/20/17/14'e yükseltildi.

:roof: Treant Protector
Living Armor hasar azaltması tüm hasar türleri için şarjları azaltacak şekilde yapıldı. Önceki Living Armor Davranışı: Tüm hasar kaynakları şarjları tüketiyordu fakat sadece kahramanların fiziksel saldırılarından gelen hasarı azaltıyordu.
Yeni Living Armor Davranışı: Hala tüm kaynaklar (büyüsel dahil) şarjları tüketecek fakat onların hepsinden hasar azaltacak.
Eşyalar

:halberd: Heaven's Halberd
Heaven’s Halberd'in Etkisizleştirme'si (Disarm) artık Manta ile engellenemeyecek

:tranq: Tranquil Boots
Tranquil Boots'un kapalı iken hızı 50'den 25'e düşürüldü.
Tranquil Boots can yenilemesi 170'ten 250'ye yükseltildi.
Tranquil Boots dolum süresi 40'tan 60'a yükseltildi.
Tranquil Boots yenileme süresi 10'dan 20'ye yükseltildi.

napstar
16/03/2013, 17:39
Beklediğim nerf'ler gelmemiş, nyx ve tranquil'e.

Krizalid
16/03/2013, 17:39
Marksmanship bonusu yakında düşman kahraman varken kaldırıldı. (artık yarısı oldu)

"artık yarısı oldu" değil? Anlamadım orayı, eskiden yarısıydı şimdi sıfır. Living Armor değişimini de buff olarak işaretleyebilirsin.

napstar
16/03/2013, 17:42
"artık yarısı oldu" değil? Anlamadım orayı, eskiden yarısıydı şimdi sıfır. Living Armor değişimini de buff olarak işaretleyebilirsin.

Hmm, ben de dikkat ettim de şimdi çeviri yanlış olmuş galiba. Eskiden yarısıydı, artık yarısı değil. (Instead of just being halved)

ViktorReznov
16/03/2013, 19:08
Tranquil bot çok fazla ms düşürmesi iyi mi olmuş kötü mü olmuş bilemedim.

Raichoxunrefleksleri
16/03/2013, 19:15
* Tranquil Boots'un kapalı iken hızı 50'den 25'e düşürüldü.
* Tranquil Boots can yenilemesi 170'ten 250'ye yükseltildi.
* Tranquil Boots dolum süresi 40'tan 60'a yükseltildi.
* Tranquil Boots yenileme süresi 10'dan 20'ye yükseltildi.
* Illuminate mana bedeli 150'den 150/160/170/180'e yükseltildi.
* Illuminate etki alanı 400'den 350'ye düşürüldü.
* Spiked Carapace süresi 2.75'ten 2.25'e düşürüldü.
* Spiked Carapace dolum süresi 14'ten 23/20/17/14'e yükseltildi.
* Marksmanship bonusu yakında düşman kahraman varken kaldırıldı. (artık yarısı oldu)
* Düşürülen Marksmanship düşman algılama menzili 400'ten 375'e düşürüldü.
* Heaven’s Halberd'in Etkisizleştirme'si (Disarm) artık Manta ile engellenemeyecek.
* Living Armor hasar azaltması tüm hasar türleri için şarjları azaltacak şekilde yapıldı.
* * Ayrıntıları
* * Önceki Living Armor Davranışı: Tüm hasar kaynakları şarjları tüketiyordu fakat sadece kahramanların fiziksel saldırılarından gelen hasarı azaltıyordu.
* * Yeni Living Armor Davranışı: Hala tüm kaynaklar (büyüsel dahil) şarjları tüketecek fakat onların hepsinden hasar azaltacak.

Nerf değil mi bu ?

CoolStoryBro
16/03/2013, 20:44
* Tranquil Boots can yenilemesi 170'ten 250'ye yükseltildi.
* Tranquil Boots yenileme süresi 10'dan 20'ye yükseltildi.

Ben bunların buff olduğunu düşünmüyorum.

Yenilenme süresi 10 saniye artması daha pasif bir oynayışa itecektir kullananı hatta fazla agrasif bir lane'e karşı oynuyorsa toplamda aldığı exp kaybı çok artabilir.

Can yenilenmesinin 170'ten 250'ye yükseltilmesi ilk başta iyi bir buff gibi gözükse de Tranquil Boots'un kullanım cd'sinin 40'tan 60'a yükseltildiği düşünülünce ilk 3 kullanımdan sonra kazanılan hp eskisinden az olacak. Yani şu an 120 saniyede 510 hp yenilenirken bundan sonra 500 yenilenicek ve bu artarak devam edecek yani buna buff değil, ufakta olsa bir nerf diyebiliriz.

Hadi bunlarda mantık var da "Tranquil Boots'un kapalı iken hızı 50'den 25'e düşürüldü." nedir abi? Genellikle bu itemi kullananların offlaner ya da support olduğu düşünülünce sürekli gank'e açık, hedef halindeki heroları combatlarda ve ganklerde daha aciz hale getirmek çok mantıklı olmuş gerçekten. Açıkken 75 kapalıyken 25 ms vermek nedir ya? Bunu da diğer botlardaki gibi pasif 55 ya da 50 filan yap da geç nedir bu saçmalık.

Combatta regen yapamıyorsun, item Boots Of Speed'le yapıldığı halde ondan gelen +50 ms'in yarısını alıyorsun ee ne kaldı başka. İtemi tamamen ilk 10 dk itemine döndürmüşler ki 3 damage sonra koşamayacağını düşününce insan bu itemi çıkası gelmiyor. Hatta artık önemli noktalarda daha hızlı kaçmak için itemi seri disassemble edip BoS'la kaçmaya çalışanları bile görebiliriz.

Krizalid
16/03/2013, 20:46
Toplam olarak incelediğinde nerf olduğu kesin ama satır satır incelenirse buff gibi görünüyor her ikisi de.

Burakula
16/03/2013, 20:54

Yenilenme süresi 10 saniye artması daha pasif bir oynayışa itecektir kullananı hatta fazla agrasif bir lane'e karşı oynuyorsa toplamda aldığı exp kaybı çok artabilir.

Can yenilenmesinin 170'ten 250'ye yükseltilmesi ilk başta iyi bir buff gibi gözükse de Tranquil Boots'un kullanım cd'sinin 40'tan 60'a yükseltildiği düşünülünce ilk 3 kullanımdan sonra kazanılan hp eskisinden az olacak. Yani şu an 120 saniyede 510 hp yenilenirken bundan sonra 500 yenilenicek ve bu artarak devam edecek yani buna buff değil, ufakta olsa bir nerf diyebiliriz.

Hadi bunlarda mantık var da "Tranquil Boots'un kapalı iken hızı 50'den 25'e düşürüldü." nedir abi? Genellikle bu itemi kullananların offlaner ya da support olduğu düşünülünce sürekli gank'e açık, hedef halindeki heroları combatlarda ve ganklerde daha aciz hale getirmek çok mantıklı olmuş gerçekten. Açıkken 75 kapalıyken 25 ms vermek nedir ya? Bunu da diğer botlardaki gibi pasif 55 ya da 50 filan yap da geç nedir bu saçmalık.

Combatta regen yapamıyorsun, item Boots Of Speed'le yapıldığı halde ondan gelen +50 ms'in yarısını alıyorsun ee ne kaldı başka. İtemi tamamen ilk 10 dk itemine döndürmüşler ki 3 damage sonra koşamayacağını düşününce insan bu itemi çıkası gelmiyor. Hatta artık önemli noktalarda daha hızlı kaçmak için itemi seri disassemble edip BoS'la kaçmaya çalışanları bile görebiliriz.

güle güle tranquil hoşgeldin vangard ve ring of healt. Artık trainquil kasanlarda kombat sırasında tranquili parçalayıp ring of protectionu yerden almadan kaçma prolukları izleyebiliriz:D adama vurunca otomatik yavaşlatan bot karşı takım için bulunmaz nimet.

edit:sonunu okumamıştım yazmışsın zaten:D

Zegradite
16/03/2013, 20:55
Tranquil sonunda düzenlenmiş, eski hali çok saçmaydı.

Krizalid
16/03/2013, 21:21

Syllabear True Form açıyor dk40'a kadar kendisinde sadece Tranq boots ile geziyor. Yine de ölmüyor. Bu versiyonda Lone Druid'in nasıl oynanacağını merak ediyorum. True Form zaten fazlasıyla yavaş, -25 MS de pek yardım etmez. Bu Tranq boots nerf'inden etkilenmeyen yegane herolar Dark Seer ve Lycan gibi görünüyor.

CoolStoryBro
16/03/2013, 21:22
Tranquil sonunda düzenlenmiş, eski hali çok saçmaydı.

Öyle aşırı bir saçmalığı yoktu. Zaten buna gelene kadar bir çok saçmalık var oyunda. Sadece yaptığın harass boşa gidince canını sıkıyordu insanın. Fakat diğer taraftan bir çok hero için ihtiyaç o yüzden bunu cd'ler, istenilen mana değerini değiştirmek ve pasif bir ms belirlemek gibi şeylerle daha mantık çerçevesinde dengeleyebilirlerdi ama en ihtiyaç duyulan noktalarda heroların kaçmasını engellemek mantığın çok dışında.

Öyle ki karşıda Tranquil kasmış herolar varken Sange, EoS gibi slow veren itemlere çok gerek kalmayacak neredeyse, vurdukça adam yavaşlıyor zaten. Oyun içinde bir sürü ihtiyacın içinde bir de regen için para, slot harcamak istemeyen tranquil kasmış temel ms'i 280 olan bir Rylai ona vurunca 305'le koşacak artık, temel ms'i 330 olan heroların olduğu bir oyunda bunun mantığı nedir?

Burakula
16/03/2013, 21:34
Öyle aşırı bir saçmalığı yoktu. Zaten buna gelene kadar bir çok saçmalık var oyunda. Sadece yaptığın harass boşa gidince canını sıkıyordu insanın. Fakat diğer taraftan bir çok hero için ihtiyaç o yüzden bunu cd'ler, istenilen mana değerini değiştirmek ve pasif bir ms belirlemek gibi şeylerle daha mantık çerçevesinde dengeleyebilirlerdi ama en ihtiyaç duyulan noktalarda heroların kaçmasını engellemek mantığın çok dışında.

Öyle ki karşıda Tranquil kasmış herolar varken Sange, EoS gibi slow veren itemlere çok gerek kalmayacak neredeyse, vurdukça adam yavaşlıyor zaten. Oyun içinde bir sürü ihtiyacın içinde bir de regen için para, slot harcamak istemeyen tranquil kasmış temel ms'i 280 olan bir Rylai ona vurunca 305'le koşacak artık, temel ms'i 330 olan heroların olduğu bir oyunda bunun mantığı nedir?

bir daha düşününce supportlar için büyük nimetti gerçekten. Göze de diğer konular kadar çok batan bir etmen değildi ayrıca. Yani bence de sıra tranquile gelene kadar bir sürü şey var. Bundan önceki haritalarda heroların push özelliklerini sürekli arttıran ve genel olarak buff içerikli değişiklikler yaparak heroları güçlendiren fakat kulelere dokunmayan icefrog bu sayede oyunların daha erken bitmesini çok fazla late e taşınmamasını ve supportların yani büyük oranda statlarıyla değil skilleriyle iş yapan heroların etkinliğinin artmasını sağlıyordu. Ancak bu tranquil işi bu tutumuna ters düşmüş biraz. Hadi main support çoğunlukla bir arcane bitirebiliyor fakat semi supportların hali insanlık ayıbı olucak:D

Jedi
16/03/2013, 21:37
Karşımdaki kişi her tranquil boots kastığında kıl oluyordum iyi olmuş.

CoolStoryBro
16/03/2013, 22:01
Syllabear True Form açıyor dk40'a kadar kendisinde sadece Tranq boots ile geziyor. Yine de ölmüyor. Bu versiyonda Lone Druid'in nasıl oynanacağını merak ediyorum. True Form zaten fazlasıyla yavaş, -25 MS de pek yardım etmez. Bu Tranq boots nerf'inden etkilenmeyen yegane herolar Dark Seer ve Lycan gibi görünüyor.

Krizalid senin dediğin olay daha çok Druid'in tanklığıyla alakalı bence. Yani zaten çok fazla ms gerektirmeyen bir hero bana göre sadece bear'ın range'inde dolaşması yeterli ki zaten Entangle tutunca yaklaşmaya zamanı oluyor yeterince. Kaldı ki Rapid skiliyle %20 ms de alıyor zaten. Yani offlane'de filan ise tranquil işini biraz kolaylaştırıyor sadece, jungle'da zaten gerek kalmıyor fazla.

Diğer regen itemlarıyla da yeterince dayanıklı Druid ama diğer taraftan özellikle onun gibi herolarda Tranquil tarzı itemlar, hem fiyatı hem performansı açısından çok kullanışlı olabiliyor. Diğer herolarda PT ya da Phase yerine Tranquil çıkılınca HP, Attack, Attack speed, Speed gibi şeylerden feragat etmek zorunda kalıyorsun ama Druid'de bunlara fazla gerek yok, zaten zor öldüğünden geriye çekilip can toplaması yeterli oluyor.

Yani buna Admiral'ın qb alamaması gibi Druid'in Tranquil alamaması gibi bir şey getirmedikçe yapacak bir şey yok.:D Yoksa dediğin gibi Tranquil, Magic Wand ve Cloak gibi itemlar alarak çoğu kez bütün oyunu rahatlıkla geçirebiliyor Druid, heroya nerf getirilerek dayanıklılığı düşürülmeli ve daha fazla item'a ihtiyaç duymalı diye düşünüyorum.

napstar
16/03/2013, 22:16
Dün Pudge'a Tranquil kastığımda, "büyük ihtimalle bu son kasışım olacak" demiştim. Öyle oldu :3

KEREEEEEEEEEEEM
16/03/2013, 22:24
Hmm, ben de dikkat ettim de şimdi çeviri yanlış olmuş galiba. Eskiden yarısıydı, artık yarısı değil. (Instead of just being halved)

Tercümedeki hataları düzelttim.

Bu şekilde düşünürsek kahramanlara gelen buffları da skillerine göre ve hatta yanındaki supportlara göre düşünmemiz lazım. Genel olarak nerf olabilir ama tek tek incelemek gerekiyor renkleri koyarken.

CoolStoryBro
16/03/2013, 22:32
Dün Pudge'a Tranquil kastığımda, "büyük ihtimalle bu son kasışım olacak" demiştim. Öyle oldu :3

"NapstaR: Bırakıcam okulu.. bi de Pudge'm olsun. Kasıcam Dota 2'ye pırofeyşınıl olucam amk!" (Olamadı)

napstar
16/03/2013, 22:54
"NapstaR: Bırakıcam okulu.. bi de Pudge'm olsun. Kasıcam Dota 2'ye pırofeyşınıl olucam amk!" (Olamadı)

Olamadım adsfjsdf :D

KONYALIYOBAZ
16/03/2013, 22:59

Yok onun doğrusu: "NapstaR: Bırakıcam okulu.. bir tek Pudge'm olsun bana bişey olmaz. Kasıcam Dota 2'ye pırofeyşınıl olucam amk!" (Olamadı)

BorisPeace
17/03/2013, 15:59
Düzenledim biraz :3

Teşekkürler konu için.

BorisPeace
18/03/2013, 14:23
Eksik smileyleri ekledim :3

Krizalid
25/03/2013, 15:19
Krizalid senin dediğin olay daha çok Druid'in tanklığıyla alakalı bence. Yani zaten çok fazla ms gerektirmeyen bir hero bana göre sadece bear'ın range'inde dolaşması yeterli ki zaten Entangle tutunca yaklaşmaya zamanı oluyor yeterince. Kaldı ki Rapid skiliyle %20 ms de alıyor zaten. Yani offlane'de filan ise tranquil işini biraz kolaylaştırıyor sadece, jungle'da zaten gerek kalmıyor fazla.

Diğer regen itemlarıyla da yeterince dayanıklı Druid ama diğer taraftan özellikle onun gibi herolarda Tranquil tarzı itemlar, hem fiyatı hem performansı açısından çok kullanışlı olabiliyor. Diğer herolarda PT ya da Phase yerine Tranquil çıkılınca HP, Attack, Attack speed, Speed gibi şeylerden feragat etmek zorunda kalıyorsun ama Druid'de bunlara fazla gerek yok, zaten zor öldüğünden geriye çekilip can toplaması yeterli oluyor.

Yani buna Admiral'ın qb alamaması gibi Druid'in Tranquil alamaması gibi bir şey getirmedikçe yapacak bir şey yok.:D Yoksa dediğin gibi Tranquil, Magic Wand ve Cloak gibi itemlar alarak çoğu kez bütün oyunu rahatlıkla geçirebiliyor Druid, heroya nerf getirilerek dayanıklılığı düşürülmeli ve daha fazla item'a ihtiyaç duymalı diye düşünüyorum.

Pajkatt Tranq yapmıyor. Ayısındaki Armlet de çok coolmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=XYi2rZzww-k