PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steam hesabim çalindi

Sentouin
19/03/2013, 22:35
Biraz önce steamden bi tane çekilişe katıldım 5 dk sonra steamden dustum ve giremiorum sifre degıstırılmıs ısın ılgınc yanı steamguard olmasına ragmen gmail hesabım bıle degısmıs sıfreyı sıfırlayamıorum steame nasıl ticket acıp hesabımı gerı alabılırım arkadasımada daha once boyle oldugunda hesabını geri alabılmıstı lütfen yardım edin

birde ingilizcem iyi olmadıgından konuyu ıngılızce acmam dusuk bı ıhtımal bana ingilziceye cevırıp yardımcı olurmusunuz lütfen yardımınızı beklıyorum

WrongheR
19/03/2013, 23:11
Steam pişmanlıktır.

Sprivia
19/03/2013, 23:23
Steamden katıldım derken sana bir site vermişlerdir steam veya hotmailini girdiğindede değiştirmişlerdir :D Bu kadar saf olmayın la.

Sentouin
19/03/2013, 23:30
aynen oyle oldu dota 2 unusual trade her zamna gormemezlıkten gelıodum bu sefer katıldım

E N J O Y
19/03/2013, 23:52
aptallık başa bela

Raichoxunrefleksleri
20/03/2013, 00:36
Hakaret edince egosunu tatmin etti abisi :)

Lexsarko
20/03/2013, 02:25
aptallık başa bela

Aptallık kavramı kişiden kişiye göre değişir. Mesela bence moderatörü, yöneticisi olan bir forumda insanlara hafif de olsa hakaret etmek bir aptallıktır.

@Sentouin Steam şifren ile g-mail şifren aynı mı?(bu soruya cevabı kendi içinde ver)

Eğer değilse steam guard açık olmasına rağmen hesabını kaptırman bana bilgisayarında zararlı yazılım olduğu izlenimi uyandırdı. Basit mantıkla kişinin senin hesabını çalıp giriş yapabilmesi, hatta hesabının doğrulama mail adresini değiştirebilmesi için g-mail şifreni de biliyor olması gerekir. Bilgisayarını olması muhtemel zararlı yazılım(lar)dan temizlemezsen, hesabını kurtarsan bile kısa zamanda tekrar kaybedersin.

Hesabını kurtarmak için steam'e yazmak istediğin metni bana PM olarak atarsan İngilizce konusunda sana yardımcı olurum. Geçmiş olsun.

Konuyla ilgili genel düşüncem:

İnsanları kandırmanın iki kolay yolu vardır. Birincisi korkutmak, ikincisi ise kolay kazanç umudu vermektir. Çekiliş, hediye tarzı vaadlerle insanlar gafil avlanabilir. Bu, her gün milyonlarca insanın başına gelen bir şey. Kandıran, kandırılandan daha zeki veya kandırılan, kandırandan daha "aptal" olmak zorunda değildir. Yani genelde zekâdan bağımsız bir durumdur. Niyeti bozuk bir insan, kendisinden zeki iyi niyetli bir insanı kandırabilir. O yüzden, başına böyle tatsız bir olay gelmiş bir insana bu kadar toleranssız olmayı doğru bulmuyorum. İnsan doğası gereği hata yapan ve aynı zamanda öğrenen bir varlıktır. Hata yapılır, ders çıkarılır ve olay biter.

Yazdıklarımı okuyanlara genel tavsiyem; sadece internet ortamında değil hayatınızın geri kalanında da kolay kazanç uğruna elinizdekilerden olmayın. Dünya üzerinde verdiğiniz x lirayı 4x'e katlayan, herkesin kazandığı bir sistem yoktur. Emek vermeden kazanç elde etmek isteyenler genellikle ellerindekinden olurlar.

ViktorReznov
20/03/2013, 02:40
Şöyle bi yöntem var.
Normalde steamcommunity.com olan site mesela steamconnunity.com olarak ama aynı arayüz ile size geliyor ve siz bunu farketmeden steam ve hatta mail adres ve şifrenizi yazıyorsunuz. Dikkat etmek gerek.

E N J O Y
20/03/2013, 11:31
Aptallık kavramı kişiden kişiye göre değişir. Mesela bence moderatörü, yöneticisi olan bir forumda insanlara hafif de olsa hakaret etmek bir aptallıktır.

@Sentouin Steam şifren ile g-mail şifren aynı mı?(bu soruya cevabı kendi içinde ver)

Eğer değilse steam guard açık olmasına rağmen hesabını kaptırman bana bilgisayarında zararlı yazılım olduğu izlenimi uyandırdı. Basit mantıkla kişinin senin hesabını çalıp giriş yapabilmesi, hatta hesabının doğrulama mail adresini değiştirebilmesi için g-mail şifreni de biliyor olması gerekir. Bilgisayarını olması muhtemel zararlı yazılım(lar)dan temizlemezsen, hesabını kurtarsan bile kısa zamanda tekrar kaybedersin.

Hesabını kurtarmak için steam'e yazmak istediğin metni bana PM olarak atarsan İngilizce konusunda sana yardımcı olurum. Geçmiş olsun.

Konuyla ilgili genel düşüncem:

İnsanları kandırmanın iki kolay yolu vardır. Birincisi korkutmak, ikincisi ise kolay kazanç umudu vermektir. Çekiliş, hediye tarzı vaadlerle insanlar gafil avlanabilir. Bu, her gün milyonlarca insanın başına gelen bir şey. Kandıran, kandırılandan daha zeki veya kandırılan, kandırandan daha "aptal" olmak zorunda değildir. Yani genelde zekâdan bağımsız bir durumdur. Niyeti bozuk bir insan, kendisinden zeki iyi niyetli bir insanı kandırabilir. O yüzden, başına böyle tatsız bir olay gelmiş bir insana bu kadar toleranssız olmayı doğru bulmuyorum. İnsan doğası gereği hata yapan ve aynı zamanda öğrenen bir varlıktır. Hata yapılır, ders çıkarılır ve olay biter.

Yazdıklarımı okuyanlara genel tavsiyem; sadece internet ortamında değil hayatınızın geri kalanında da kolay kazanç uğruna elinizdekilerden olmayın. Dünya üzerinde verdiğiniz x lirayı 4x'e katlayan, herkesin kazandığı bir sistem yoktur. Emek vermeden kazanç elde etmek isteyenler genellikle ellerindekinden olurlar.

Eski takım arkadaşım çağlar sentouin kendisinden yaşça çok büyüğüm aramızda belki samimiyetten belkide gerçekler acıdır düşüncesiyle yazdığım posta dönüpte lexarko isimli bir şahıs DURUN BEN İYİ BİR İNSANIM İNSANLARLA BU ŞEKİLDE DEĞİL YARDIMCI OLARAK AŞAĞILAMADAN İYİ NİYETLİ YAKLAŞMAK LAZIM bakın şimdi size gösterice diyip.bla bla bla şöyle yap kötü yazılımlardan bla bla bla sonra bana mesaj at ben çok işsiz bi insanım sana yardımcı olayım kendin öğrenme kendi uğraşma ben senin yerine ingilizce mesaj atayım bla bla bla.gösteriş meraklılığıda başa bela yazık

E N J O Y
20/03/2013, 11:41
İnsanlar hata yapar!Ve Pardon kelimelerini bu kadar yaygınlaştırmak hataları küçümsemek amaçlı olsa gerek.Çağlar bile yaptığı şu basit hatanın üstüne ne aptalım diyodur şu an kesin.Kendisi bile benim postuma cevap vermemişken amma çok dert olmuş.İnsanlar hata yapar ama bu aptallık yapmadıkları anlamına gelmez.Bu kadar kendinizi kasmayın aptal gerzek özürlü .m g.t y.r.k bunlar sadece kelime kafanızdaki tabuları yıkarsanız daha özgür olursunuz.Heryerde bir kural bir üslüp aramayın ailenizin kafanıza doğduğunuzdan beri zorla soktuğu ahlak kavramlarınıda sorgulayın belki büyüyünce hayatın bu kadar kafaya takmaya değer birşey olmadığını anlarsınız.Burası bir forum olabilir sonuçta sanal bir ortam ve sanal isimlerimizle konuşuyoruz bu kadar abartılcak birşey yok :)

berkbegins
20/03/2013, 14:17
E N J O Y pantalonumun ağına takılmış bir balık senin için çırpınıyor .. ( www . samimiyiz . biz )

geçmiş olsun kardeş , lexsarkonun dediklerini göz önünde bulundur.

@Lexsarko " Yazdıklarımı okuyanlara genel tavsiyem; sadece internet ortamında değil hayatınızın geri kalanında da kolay kazanç uğruna elinizdekilerden olmayın. Dünya üzerinde verdiğiniz x lirayı 4x'e katlayan, herkesin kazandığı bir sistem yoktur. Emek vermeden kazanç elde etmek isteyenler genellikle ellerindekinden olurlar. "

+1 (Y) kumar faiz (çabuk ve bol kazanç sağlayan yollar) vs. bunların emek çalmanın en kolay yolları olduğu bir kesindir.Bu yüzden HARAMdırlar.

GodsHand
20/03/2013, 14:28
E N J O Y pantalonumun ağına takılmış bir balık senin için çırpınıyor .. ( www . samimiyiz . biz )

@Lexsarko " Yazdıklarımı okuyanlara genel tavsiyem; sadece internet ortamında değil hayatınızın geri kalanında da kolay kazanç uğruna elinizdekilerden olmayın. Dünya üzerinde verdiğiniz x lirayı 4x'e katlayan, herkesin kazandığı bir sistem yoktur. Emek vermeden kazanç elde etmek isteyenler genellikle ellerindekinden olurlar. "

+1 (Y) kumar faiz (çabuk ve bol kazanç sağlayan yollar) vs. bunların emek çalmanın en kolay yolları olduğu bir kesindir.Bu yüzden HARAMdırlar.
Dinimiz amin

E N J O Y
20/03/2013, 14:43
hep unutuyorum bu forumda 6 15 yaş arası çocukların takıldığını post atıyorum.Ama ne kadar gereksiz kişilerin bulunduğunu görüp tekrar soğuyorum.pantolonun içindeki balıkla mutluluklar.olurda o balıkla düşünmeyi bırakıp beynini kullanırsın.

MickThomson
20/03/2013, 15:47
kardeşim malesef benim hesabımda çalındı aynen bu şekilde e-maili falan değiştirdiler.başka hesaptan ticket falan attım ama geri geleceğini sanmıyorum.
yardım bulabilirsen lütfen bana da yardım et.

Lexsarko
20/03/2013, 19:45

Berk gel seni forum müftüsü yapalım :D ama boşver balıkları falan -.-

Zaphart
20/03/2013, 20:05
forum müftüsünün ağzında balıklar falan yakışmıyor evlencek bide yakında hala düzeltemedim ben bu çocuğu :facepalm:

WHY YOU LITTLE
20/03/2013, 20:09
forum müftüsünün ağzında balıklar falan yakışmıyor evlencek bide yakında hala düzeltemedim ben bu çocuğu :facepalm:

balık dediğimiz latyos olan mı