PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karşı Takımdayken Daha Güçlü

Burakula
21/03/2013, 02:20
Evet arkadaşlar bu başlık altında karşı takımda olduğunda overpower olan ancak sizin takımda picklendiğinde bir türlü olmayan olamayan hero/item/durumları içtenlikle paylaşalım:)

Görüp tanıdığım en şanssız kişi ben olduğumdan ben başlıycam:D Örneğin lich bu heroların en bilinenlerindendir bence. Sizin takımınızda veya sizdeyse ulti attığınızda olabilecek en yanlız adama doğru veya kreb varsa sadece kreblere seker ancak karşı takımdaysa olabilecek en güzel şekilde sekerek tk aldırır:D

barathrum ve SNİPER:D Karşı takımdaysa stundan kalkmanız imkansız ancak sizin elinizdeyse "stun! stun ulan!" diye diye kendinizi koparsanız da 40 yılda bir gelir:D

zeus. Karşı takımda olduğunda sizden başka kimse zeusa focuslanmaz zeus combatta ve lanelerde gayet free şekilde kasar ve bir sürü kill alır inanaılmaz bir dps vererk oyun aldırır. Ancak siz ya da sizden birisi aldığında bütün karşı takım zeusa focuslanarak sürekli ilk onu keser bir an bile nefes aldırmaz. Ultiyle ks dışında bırakın kill almayı ilk iteminizi zor tamamlarsınız.

Nyx Gondar slark weaver ve Riki. Karşı takımda olduğunda sizden başka herhangi biri dust gem ya da sentry almamaya yeminliymişcesine oynar dk 35 olmadan ve bu herolar ilah olmadan kimse bu early gem alıdnığında tüm vasfını kaybeden herolar hakkında herhangi birşey yapmaz. Siz yada sizden biri picklerse dk 7-8 den itibaren ward ve dustlarla sürekli ganklanır ve en geç 15. dk da gem alınır:D

Windrunner. zaten buglu olan shackle shot karşı takımadyken rastgele atsa bile 90 hatta 360 derece tutarak 2 kişiy bağlar:D(360 derece benim de tutturmuşluğum var kendi attığım yöne doğru bağlanmıştı adam:D) ama siz alırsanız tutması gereken shackle lar tutmaz ve "nasıl tutmaz o lan!!" diye şaşırmanızla kalırsınız.

Mid oyuncuları. Sizin takımdaki mid daima tam bir farmer olur annesini esir almışlar da gank atarsa soğuk suya yatırıp kırbaçlıycaklarmış gibi davranır 20 dk laneden ayrılmaz kule falan da almaz. Karşı takımdaki mid ise laneleri rhat koymaz hem offlane i hem de easylane deki carrysini iyice rahatlatır ve sizi keser. karşı takımın easy carrysi ilah olurken içiniz yanar sonrasında carrynin çok kastığını gören mid ustamız "OMG feed more pls!" yazarak bu konudaki edebileceğiniz tüm küfürleri duymayı amaçlar.

Benim aklıma gelenler bunlar şimdilik sizin de sürekli yaşadığınız bu tarz durumlar kesin vardır ama tabiki de benim kadar olamaz:D

Düşük IQ uyarısı!: "Öyle şey mi olur la kanıtla bash gelmediğini shackle tutmadığını ben senden iyi biliyorum tutuyo işte" şeklindeki haşereler bu fun amaçlı bir başlıktır bu yüzden teknik destek yeerine muhabbet bölümüne açılmıştır anlayamadıysanız bu uyarıyı dikkate alınız.

RoLFii
21/03/2013, 02:28
clinkz , gondar

WHY YOU LITTLE
21/03/2013, 02:45
barathla snipin yanına ayıyıda ekle :D

Cipralex
21/03/2013, 02:51
bizim pudgeler genelde beni çekiyor.tabi ölecek olursam çekmiyorlar orası ayrı.

Mostar
21/03/2013, 02:54
buna en güzel yanıt bence ''rus''

trax-snip ikilisindenn birini alıp 0-15 oynar.
veya zeus alıp mapın bir köşesinde rakibin 100 hp kalmasını bekler. asla combata girmez.
veya naix alıp 30 dk ganklanmadan nc kastığı halde pt armletle dolaşır.

*hepsi de deneyimlerimle sabittir :D

rakipte de oh ya ruslar karşıda diyorum dk 20 de 3 yön yarıp bitiriyorlar.

Sercan<Michaell>
21/03/2013, 11:55
Kesinlikle pudgeler. Karşıya pro pro pro pudgeler gelir. Middekinin kafasına vurur ( ben dahil ) bizim takımda birisi pudge alınca feedler midde 100 hookun 5 i tutar.

Gokotas
21/03/2013, 12:14
Genellikle blood ve magina olur bunlar

TakeItBaby!
21/03/2013, 13:25
Dota hayatımda mid'in bir kez bile yardıma geldiğini görmedim. Ve hemen her oyunda karşı mid ilk olarak benim bulunduğum laneye gang gelir...

Krizalid
21/03/2013, 16:42
Şarjı azalan telefonların "Düşük pil uyarısı" vermeleri gibi senin de "Düşük IQ uyarısı" vermen çok hoş olmuş; sana DotA öğretemiyor olabilirim ancak hiç değilse artık zeka seviyeni biliyorsun. Biz de zaten senin pentium 2 işlemcili, 64mb sdram makinenden çok da performans beklemiyorduk.

Başlığa dönecek olursam bu etkinin çoğunlukla psikolojik olduğunu düşünüyorum. 10 tane kötü Gondar görüyorsun, 1 tane adam heroyla akınca "vay arkadaş" diyorsun. Ya da senin takımında iyi bir Gondar olduğunda göze pek batmıyor "ehh iyi işte" diyip geçiyorsun ancak karşı takımda iyi bir Gondar olduğunda daha da bir dikkat çekiyor. Özellikle ender picklenen herolar için bu daha da geçerli, mesela her oyun Ancient Apparation görmezsin ama bir gün adamın biri alır 20 kill yapar, ertesi gün heroyu almazsan için rahat etmez.

DotA gibi her heroya erişimin olduğu oyunlardan çok, sürekli belli karakterlerle takıldığın oyunlarda diğer karakterlere imrenme olayı daha çarpıcı oluyor. Bir yerden sonra kendi karakteri insana bayat ve sıkıcı geliyor, diğer karakterlerin yapabildikleri şeyler de daha çekici geliyor. Sonra da gidip istediğin class'tan bir karakter açabiliyorsun. DotA'da en fazla yapabileceğin "şu skill şu heroda olsaydı ne bomba olurdu bee" gibi hayaller kurmak ya da DotA LoD/OMG oynamak.

Evet olaya başka bir açıdan baktım.

Sercan<Michaell>
21/03/2013, 17:10
Sen olaya şu açıdan bakmışsın Krizalidcigim.

"Ben süper zekiyim überim ov meeen, siz gerizekalısınız."

İltifat kabul ediyorum senin bu bakış açını çünkü öylesin dostum, sen übersin süpersin biz gerizekalıyız. Aksini söylesem bana da hakaret edecektin dimi :/ Sana vermiyorum bu fırsatı bu sefer. Bak biz böyle komple malız tamam sorun yok sana gerek kalmadı.

FafraGa
21/03/2013, 17:24
rune hep ters taraftadır ve bottle asla doldurulmaz :S

Mostar
21/03/2013, 17:43
insanı küçük yaşlardan itibaren eğitim-öğretim yerine kafasına bir sürü gereksiz şey doldurursan yaş biraz ilerleyince böyle hastalıklı tipler meydana çıkıyor maalesef.

edit : 2. kez yazma gereği duyuyorum. şimdi düşündüm de bu adam hep böyle mi :D bilmiyorum belki trolünüz falandır. veya aranızda ilgi çekmeye çalışan biri. hata bendeyse kusura bakmayın.

Lexsarko
21/03/2013, 18:42
Krizalid'in yazdığı -konuyla ilgili- şeyler gayet mantıklı ve doğru tespitler.

Buracula'nın son paragrafta yazdıkları ise gereksizlikten öteye gitmiş. Hedef belirtmeden yazdığı ancak muhattabının kim olduğu belli olan o paragrafın üstüne Krizalid'in tepki vermemesi düşünülemezdi. Kendi konusunu konudan sapmasını sağlayacak şekilde açanı ciddi manada ilk defa görüyorum.

Sercan<Michaell>
21/03/2013, 18:45
Benim verdiğim tepki geneldi zaten sadece bu postu için değil.

Lexsarko
21/03/2013, 18:50
Benim verdiğim tepki geneldi zaten sadece bu postu için değil.

Sercan, tepkin bu posta değilse ve adamın her postunun altına bu genel tepkini vereceksen işimiz var. İşi linç kampanyasına çevirdiniz resmen.

Sercan<Michaell>
21/03/2013, 18:54
Takıntılı sapığı değilim ki adamın her postunun altına yorum atayım. Banane yani. Sadece bu bir seferliğine olan bir patlama mesajıydı. Can sıkmaya başladı artık çünkü. Ben söyleyeceğimi söyledim rahatladım şimdi canı ne istiyosa devam etsin.

TauHunter
21/03/2013, 19:21
boranın ayısı (namıdiğer ayı bora)

Burakula
21/03/2013, 21:23
rune hep ters taraftadır ve bottle asla doldurulmaz :S

çok mid oynamadığımdan onu unutmuşum en belirginlerden biridir:D ayının bağlama skili de saç baş yolduranlardan gerçekten:D

ben zaten her ne kadar saçma olsa da şansa bağlı skillerin mümkün olduğu kadar azaltılmasını istemişimdir hep kalben:D pasif bash skilleriyle permabash yapmak falan gameplayi azaltır hep bana göre, karşı tarafın karşılık vermesini imkansız kılar çünkü. Gondarın miss ve crit veren pasif skili değiştirilince çok sevinmiştim örneğin, şu anki jinada süper bir örnek bence. Ama tabiki de bu dediğim mümkün olmayan bişey:D

sehnoc
21/03/2013, 21:43
bence karşı takım wall açıyor.

BaLzaX
21/03/2013, 22:18
Void abi adam 700 canla vengenin stun,invokerin ss,furionun ultiiyi yiyor 700 canla kayarak kaçıp gidiyor. Ben oynadığımda alayını içine alıyor.
Snip lane kasarken adamın bana yaptığı her atack mini stun vurur ben snip oynarken bu olmaz

Krizalid
22/03/2013, 00:55
Sen olaya şu açıdan bakmışsın Krizalidcigim.

"Ben süper zekiyim überim ov meeen, siz gerizekalısınız."

İltifat kabul ediyorum senin bu bakış açını çünkü öylesin dostum, sen übersin süpersin biz gerizekalıyız. Aksini söylesem bana da hakaret edecektin dimi :/ Sana vermiyorum bu fırsatı bu sefer. Bak biz böyle komple malız tamam sorun yok sana gerek kalmadı.

Güldüm desem :D

MrFoseptik
22/03/2013, 09:49
Biz de karşı takımdan kimse ölmemişken Roshana girelim diye tuttururlar. Sonra hem ölüp hem de karşı takıma Roshanı altın tabakta servis ederler. Karşı da iki kişiyi öldürür. Gider roshu keser. Gelir üstüne midi yarar. Hop bad game worstplayer. Ha bi de random atarsın. Ayda yılda bir carry gelir. takıma "sup pls" dersin o da bana ne sen repick at sup al dercesine traxex'i alır cancer eder.

Famera
22/03/2013, 11:27
Tamamen Psikolojik bir durum Sürekli başka birinin takımı kurtarmasını bekler gibi bir durum aslında. Neden biz iyi oynayıp kurtarmaya çalışmıyoruz kİ? Kendim sahsen Takımımdaki feeder olmasına rağmen döndürülebilen bir çok maçım oldu. 5 Kişilik Parti arkadaşlarımla (Aynı zamanda mahalle arkadaşlarım) Karşı örneğin bir Phantom Assassin Aldığında ve o kahramana öldüğünde ondan duyduğum cümle şu "Bizde Mortred alıyoruz bizde bu kadar oynuyoruz Biz hemen ölüyoruzda bu adam neden kolay kolay ölmüyor") adamın eşyalarına baktığımda Poor falan kasmış bunu ben ona "Sen bu Kahramana bu itemleri kasmayı denedin mi?" dediğinde bana verdiği cevap şu "Hayır ben direk fury kasmaya calısıyorum" .... Yani suçu önce kendimizde aramalı Kendim oynayabiliyor muyum?

KEREEEEEEEEEEEM
22/03/2013, 16:29
Ursa da kesinlikle eklenmeli bu listeye. Nooblar öncenki oyununda karşıdaki Ursanın bi güzel kasmasını 1v3 almasını görürler ve sonraki oyunlarında ki sizin oyununuzdur, first pick Ursa alırlar. Sonuç feed.

Sercan<Michaell>
22/03/2013, 16:48
Güldüm desem :D

Vay be ne mutlu bana, bak güldün öyle hakaret falan etmedin millete :D

TakeItBaby!
22/03/2013, 17:03
Michael bir taraftan haklı çünkü dota oynayan bir kesim gerçekten gerizekalı. Kendisini uber zeki sanıp başkalarını gerizekalı gibi gören narsist kişiler. Tabi sen onu amaçlayarak söylememişsindir tahminen ama böyle bir kesim var ve can sıkıyorlar gerçekten.

FafraGa
22/03/2013, 18:32
çok mid oynamadığımdan onu unutmuşum en belirginlerden biridir:D ayının bağlama skili de saç baş yolduranlardan gerçekten:D

ben zaten her ne kadar saçma olsa da şansa bağlı skillerin mümkün olduğu kadar azaltılmasını istemişimdir hep kalben:D pasif bash skilleriyle permabash yapmak falan gameplayi azaltır hep bana göre, karşı tarafın karşılık vermesini imkansız kılar çünkü. Gondarın miss ve crit veren pasif skili değiştirilince çok sevinmiştim örneğin, şu anki jinada süper bir örnek bence. Ama tabiki de bu dediğim mümkün olmayan bişey:D

gondar jianda artık nrede tutacağını bliyoruz buna benzer bir örnek daha vereyim tidehunter 3 skili eskiden belli bir şansla tutardı şimdi ise mana edelli cd li bi skill oldu :)