PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun Modlarının Aynı Kalması

KEREEEEEEEEEEEM
21/03/2013, 17:59
Eskiden Dota 2'de All Pick yerine Serbest Seçim yazıyordu. Ve diğerleri için de Türkçeleri kullanılıyordu. Artık eskisine dönülmüş. Sebebini merak ettim, neden böyle bir karar alınmış acaba.

Türkçesi daha iyi değil miydi?

Nighthawk
21/03/2013, 18:08
Ayrıntılı açıklayamayacağım ama kısaca şöyle söyleyeyim; altyapıdaki bir değişiklikle stringler yenilendi ve tekrar çevrilmesi gerekiyor (ve çevirdik). Haftaya tekrar Türkçe olacaktır.

MrFoseptik
21/03/2013, 18:33
artık hero açıklamaları da türkçe olabilecek mi?

Nighthawk
21/03/2013, 19:30
artık hero açıklamaları da türkçe olabilecek mi?

Hero açıklamaları derken?

KEREEEEEEEEEEEM
21/03/2013, 21:12
Ayrıntılı açıklayamayacağım ama kısaca şöyle söyleyeyim; altyapıdaki bir değişiklikle stringler yenilendi ve tekrar çevrilmesi gerekiyor (ve çevirdik). Haftaya tekrar Türkçe olacaktır.

Aslında böyle olabileceğini düşünmüştüm ama böyle yazmak daha bi cevap vermeye zorluyor insanları. Garip aslında böyle değişikliklerin olması.

Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla sadece oraların olduğu gibi kalması böyle yazmama bir sebep.

MrFoseptik
21/03/2013, 21:23
Hero açıklamaları derken?

Üstteki öğren kısmında bulunan skill açıklamaları, kahraman hikayeleri gibi şeyler demek istedim. Bundan önce stringler ile ilgili bir problem var bizden kaynaklanmıyor demiştin de o yüzden sordum.

KEREEEEEEEEEEEM
21/03/2013, 22:19
Üstteki öğren kısmında bulunan skill açıklamaları, kahraman hikayeleri gibi şeyler demek istedim. Bundan önce stringler ile ilgili bir problem var bizden kaynaklanmıyor demiştin de o yüzden sordum.

O Dota 2'nin resmi sitesindeki kahramanlar bölümüyle aynı sanırsam. (http://www.dota2.com/heroes/)

Onun tercümesi de aynı yerden mi yapılıyor bilmiyorum ama muhtemelen oyun içi içeriğe daha fazla önem veriyorlardır.

Nighthawk
21/03/2013, 23:33
Onlar Türkçe zaten arkadaşlar. Sadece birkaç kahramanın hikayesi eksik.

Direk siteden girerseniz de sağ üstte Language seçeneğinden Türkçe seçebilirsiniz.